ερώτηση για περιποίηση κοτόπουλων

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
nanos
Banned member !!
Banned member !!
2 4
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 06 Απρ 2013, 15:13
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Βύσσας Έβρου
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

ερώτηση για περιποίηση κοτόπουλων

Δημοσίευση από nanos » 12 Απρ 2013, 09:50

ερωτηση αν ξερει κανεις επειδη εχω ενα οικοπεδο 1 στρεμμα ο πατερας μου εχει βαλει καποια κοτοπουλα και μου τα αφισε γιατι επρεπενα φυγη αμεσα αλλα εγω ομως δεν εχω ιδεα απο αυτα γιατι δεν έχω ασχοληθεί ποτε στην ζωι μου απο που ξεκιναο απτο φαι τους και τι τρων η απο κατι αλλο ευχαριστω :please:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nanos την 13 Απρ 2013, 08:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ίδιο μέλος με patrotas, 30nikos, nikos nikes


Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ερωτηση αν ξερει κανεις

Δημοσίευση από polvar » 12 Απρ 2013, 10:38

Καλαμπόκι, σιτάρι, καλή καθαριότητα και φρέσκο νερό είναι τα καλύτερα που μπορείς να κάνεις σε πρώτη φάση. Προσοχή χρειάζεται στην περίφραξη για να μην μπουν σκύλοι, λύκοι, αλεπούδες και ποντίκια. Τα υπόλοιπα εξαρτώνται από το αν είναι σταυλισμένες ή όχι, τι εγκαταστάσεις και τι δυνατότητες υπάρχουν κλπ
Το διαδίκτυο έχει πολλές πληροφορίες αλλά χρειάζεται και αρκετό ψάξιμο
Για πόσες κότες μιλάμε;

Άβαταρ μέλους
magikalia
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
41 54
Δημοσιεύσεις: 507
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2009, 02:44
Νομός κατοικίας: Ν. Εύβοιας
Δήμος - Κοινότητα: Χαλκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Επικοινωνία:

Re: Ξέρει κανείς από περιποίηση κοτόπουλων;

Δημοσίευση από magikalia » 12 Απρ 2013, 17:31

Δηλαδή για να καταλάβω. Σου είπε μια μέρα ... Γιε μου ... το νου σου τα κοτόπουλα ... φεύγω και κάνε ό,τι καταλαβαίνεις? Λίγο περίεργα μας τα λες νομίζω. Ένας άνθρωπος που έχει κοτόπουλα (άκου κοτόπουλα... οι άνθρωποι συνήθως έχουν κότες, κοκκόρια και τα παιδιά τους που είναι κοτόπουλα μέχρι να ενηλικιωθούν φαντάζομαι), τα έχει σε κοτέτσι ή σε κάποια εγκατάσταση... δεν τα έχει αμολημένα. Και σίγουρα κάτι θα τα ταίζει. Καλαμπόκι? Σιτάρι? Δεν ξέρω ! Εμείς τις κότες της αυλής όταν ήμουν μικρή τις ταίζαμε ψωμιά, αποφάγια και καρπούζι. Τα πάντα τρώνε. Μήπως δεν μας τα λες και πολύ καλά? Μήπως μας ψιλοδουλεύεις λιγάκι? Μήπως να μας πεις λίγες λεπτομέρεις για το τι συμβαίνει με τις κοτοπουλόκοτές σου, μπας και μπορέσουμε να σε πάρουμε στα σοβαρά? :mm:

Συγνώμη για το spam ... αλλά αυτή η αγγελία μου θυμίζει φάσεις του τύπου ... θέλω να ανοίξω περίπτερο, ιντερνετάδικο, σουβλατζίδικο, καντίνα και δεν ξέρω τι άλλο με όλα τα έξοδα πληρωμένα και το χρήμα να πέφτει ζεστό. :judge:
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΚΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ!!!

ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ!!!

ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Ο,ΤΙ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ... ΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ!!!

ΞΟΔΕΥΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΡΟΥΧΑ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΟΥΜΕ ΠΩΣ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ... !!!


ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σπίτι - χόμπι - διασκέδαση”