Να ισχύει το ίδιο όριο ζήτησης για τους συλλέκτες;

Εδώ θα κάνουν νεο θέμα οι συλλέκτες - Mελη του xariseto.gr με τις προσωπικές συλλογές που έχουν. Έτσι θα φαίνεται ποσο "συλλέκτης" είναι κάποιος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
- Οι Συλλέκτες ΔΕΝ μπορούν να βάλουν αγγελία με πράγματα συλλογής στο xariseto για χάρισμα παρα μονο εδω.

- "Συλλεκτης" χωρις να εχει θεμα με την προσωπικη του συλλογη του παιρνει μονιμο αποκλεισμο , αν ζηταει σαν συλλεκτης
Απάντηση
theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9562
Εγγραφή: 28 Απρ 2010, 01:59
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: δυο πενηντάρικα (διαθέσιμο ένα ακόμα "Ποσειδώνας")

Δημοσίευση από theosve » 29 Μαρ 2013, 22:20

apothiki έγραψε:...έχω εισηγηθεί και το επαναλαμβάνω ξανά, ότι πρέπει να καταργηθεί το όριο ζήτησης για τους συλλέκτες και μόνο για τα αντικείμενα της συλλογής τους...
Ας υποθεσουμε οτι καποιο μελος κανει συλλογη νομισματων-γραμ/σημων-τηλεκαρτων.
Γραφεται σημερα και μας παρουσιαζει ομορφα και ωραια τη συλλογη του.
αν ισχυσει αυτο που προτεινετε, μεσα σε ενα ετος μπορει να εχει ζητησει πραγματα απο 100 αγγελιες, να μην εχει δωσει ποτε τιποτα απολυτως και στα στατιστικα του να φαινεται ενα ωραιοτατο 0-0.
Τι θα εχει αποκομισει και τι θα εχει προσφερει στο site?
Δν σας κρυβω οτι θα μου ηταν πολυ βολικο να ισχυε αυτο που λετε. Εχω ζητησει ή εχω σκεφτει να ζητησω πολλα πραγματα για τις συλλογες μου και τελικα αλλαξα γνωμη για να μην επιβαρυνω τα στατιστικα μου. Ομως θεωρω οτι το αντιθετο θα μας οδηγουσε σε μια ανεξελεγκτη κατασταση.
ευχαριστω που διαβασατε οσα εγραψα.
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786


Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: δυο πενηντάρικα (διαθέσιμο ένα ακόμα "Ποσειδώνας")

Δημοσίευση από makis » 03 Απρ 2013, 03:30

pantelos1 έγραψε:
apothiki έγραψε:
athanasiamak έγραψε:Όλοι οι συντονιστές δρούμε βάση κανόνων και οδηγιών τα οποία και ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ να ακολουθούμε.
Δεν φτιάχνουμε εμείς τους κανόνες.
Για όποια διαφωνία παρακαλώ απευθύνεστε στην διαχείριση.
Ευχαριστώ και πάλι...
το επαναλαμβάνω ξανά, ότι πρέπει να καταργηθεί το όριο ζήτησης για τους συλλέκτες και μόνο για τα αντικείμενα της συλλογής τους. Και για να μην επαναλάβουμε το θέμα των κινητών τηλεφώνων σαν πρόφαση, λέω ότι το 90% των κινητών που "χαρίζονται" είναι μη λειτουργικά, ή αλαττωματικά, ή μισοσπασμένα, τα δε υπόλοιπα είναι αρχαία δηλαδή με καθόλου ή με ελάχιστο εμπορικό ενδιαφέρον.
Πολυ σωστα τα λες φιλε αρη αλλα ποιος ακουει?Συμφωνο και επαφξανω
Πιστευω καποια στιγμη να αλαξουν καποια πραγματα αλλιως δυστηχος βλεπω να μενουν μονο οι συντονιστες και κανενας χρηστης και ειναι κριμα για ενα τετοιο ΣΑΙΤ
ΔΕΝ μπορει να μην υπαρχει οριο για τους συλλεκτες γιατι ΑΠΛΑ δεν μπορουμε να το ξεχωρισουμε !
Εσεις οι 2 μπορει να συμφωνείτε ( pantelos1 και apothiki) αλλα ειστε 2 !
pantelos1 δεν ειμαστε site συλλεκτων , αρα αν δεν αλλαξουμε αυτα που θελετε θα χασουμε 2 μελη ! οκ !

Πολλα κινητα απο αγγελιες ειναι πολυ εμπορικα ! και γιαυτο ψαχνουμε συνεχεια και βρισκουμε "εμπορους-ζητουλες"
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

neonzop
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021, 22:03
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Αγίας Παρασκευής Λέσβου
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Να ισχύει το ίδιο όριο ζήτησης για τους συλλέκτες;

Δημοσίευση από neonzop » 03 Σεπ 2021, 17:51

Έτσι τα παιδιά και οι συντονιστές δουλεύουν και ζητούν απόψεις για το θέμα των συλλόγων προκειμένου να βρεθεί μια χρυσή λύση. Το Είναι αρκετά δύσκολο και μπορεί να είναι αδύνατο

Άβαταρ μέλους
ΠΠΠ
Platinum Member
Platinum Member
15 5
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: 13 Ιαν 2014, 16:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Δάφνης Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 42
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

Re: Να ισχύει το ίδιο όριο ζήτησης για τους συλλέκτες;

Δημοσίευση από ΠΠΠ » 03 Σεπ 2021, 23:22

Εγώ θα πρότεινα να εμφανίζονται μεν στα στατιστικά τα πράγματα που αποκομίζουν οι συλλέκτες, απλά να μην υπάρχει όριο! Στο κάτω κάτω αυτός που χαρίζει ένα πράγμα έχει τη διακριτική ευχέρεια να κρίνει αν θα το δώσει σε ένα άτομο. Πραγματικά υπάρχουν κάποια πράγματα δίχως αξία, που χρειάζεται κάποιος συγκεκριμένος συλλέκτης, ενώ ο κύριος τους κοιτά να τα ξεφορτωθεί. Το βρίσκω απαράδεκτο εκ μέρους της διαχείρισης να επεμβαίνει, όταν ο ίδιος που χαρίζει δεν έχει κανένα θέμα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΣΥΛΛΟΓΕΣ & ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΣΥΛΛΕΚΤΩΝ”