Αγώνας δρόμου για τον καρκίνο του μαστού 2013

Εδώ είναι οι κλειστές αγγελίες

Συντονιστής: polvar

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
rubidium
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1283
Εγγραφή: 22 Οκτ 2012, 03:25
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Αγώνας δρόμου για τον καρκίνο του μαστού 2013

Δημοσίευση από rubidium » 10 Σεπ 2013, 17:06

Εικόνα
Ο Αγώνας Race for the Cure® είναι η μεγαλύτερη παγκόσμια πρωτοβουλία ευαισθητοποίησης για την πρόληψη του καρκίνου του μαστού. Διοργανώνεται εδώ και 30 χρόνια σε περισσότερες από 140 πόλεις παγκοσμίως από την αμερικανική οργάνωση Susan G. Komen for the Cure®.

Ο Πανελλήνιος Σύλλογος Γυναικών με Καρκίνο Μαστού «'Αλμα Ζωής» διοργανώνει για 5η συνεχή χρονιά τον Αγώνα Δρόμου 5 χλμ. και Περίπατο 2 χλμ., Greece Race for the Cure®, ενάντια στον καρκίνο του μαστού! Ο φετινός Αγώνας θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013, στις 11.00π.μ., στο Ζάππειο. Περισσότερα εδώ

Πολύ σημαντική είναι και η βοήθεια εθελοντών πριν τον αγώνα ή την ημέρα του αγώνα. Όποιος θέλει να βοηθήσει εθελοντικά μπορεί να συμπληρώσει την αίτηση. Προσωπικά συμμετείχα πέρσι ως εθελόντρια τη μέρα του αγώνα, ενώ πρόπερσι στον περίπατο και πέρασα πολύ ωραία. Επίσης αν έχετε παιδάκι, έχουν ειδική απασχόληση και νομίζω θα του αρέσει πολύ!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rubidium την 05 Νοέμ 2013, 14:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγω δύσκολου προγράμματος, θα αναγκαστώ να απέχω απ' το χαρισετο μέχρι και τον Ιούνιο. Αν κάποιο μέλος θέλει κάτι από τις αγγελίες μου, πολύ ευχαρίστως να μου το ζητήσει, αλλά θα χρειαστεί να κάνει λίγη υπομονή, γιατί θα μπαίνω πολύ σπάνια. Ευχαριστώ για την κατανόηση:)
ΧΡΩΣΤΩ: 0,10 guzelina / 1,50 demigian / 1,50 pigglet_gary


Άβαταρ μέλους
chipakos
Platinum Member
Platinum Member
11 15
Δημοσιεύσεις: 346
Εγγραφή: 16 Μαρ 2012, 22:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Βουκολιών Χανίων
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: Αγώνας δρόμου για τον καρκίνο του μαστού 2013

Δημοσίευση από chipakos » 10 Σεπ 2013, 20:18

Παρ όλο που μπήκα και είδα τις ανακοινώσεις για το τρέξιμο δεν μπορώ να καταλάβω αυτό που γράφει ότι δηλαδή πρωτοξεκίνησε πριν από πέντε χρόνια. Εγώ έτρεξα για τον καρκίνο του μαστού στις 14 Απριλίου 2002 μαζί με τα αδέρφια μου φυσικά διαθέτω την μπλούζα του αγώνα. Ολα αυτά πριν από 11 χρόνια. Αν μπορεί και έχει κάποιος γνώμη ας με διαφωτίσει.

Άβαταρ μέλους
rubidium
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1283
Εγγραφή: 22 Οκτ 2012, 03:25
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Αγώνας δρόμου για τον καρκίνο του μαστού 2013

Δημοσίευση από rubidium » 10 Σεπ 2013, 21:37

Μάλλον δε θα είχε οργανωθεί από το "Άλμα ζωής"...
Λόγω δύσκολου προγράμματος, θα αναγκαστώ να απέχω απ' το χαρισετο μέχρι και τον Ιούνιο. Αν κάποιο μέλος θέλει κάτι από τις αγγελίες μου, πολύ ευχαρίστως να μου το ζητήσει, αλλά θα χρειαστεί να κάνει λίγη υπομονή, γιατί θα μπαίνω πολύ σπάνια. Ευχαριστώ για την κατανόηση:)
ΧΡΩΣΤΩ: 0,10 guzelina / 1,50 demigian / 1,50 pigglet_gary

Άβαταρ μέλους
chipakos
Platinum Member
Platinum Member
11 15
Δημοσιεύσεις: 346
Εγγραφή: 16 Μαρ 2012, 22:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Βουκολιών Χανίων
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: Αγώνας δρόμου για τον καρκίνο του μαστού 2013

Δημοσίευση από chipakos » 10 Σεπ 2013, 23:05

Εικόνα
Εδωσαν σε όλους φανέλα σε εκείνο το τρέξιμο. Τα συμπεράσματα σε όποιον έχει πραγματική άποψη.Συνεχίζω να έχω τις απορίες μου.

Άβαταρ μέλους
rubidium
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1283
Εγγραφή: 22 Οκτ 2012, 03:25
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Αγώνας δρόμου για τον καρκίνο του μαστού 2013

Δημοσίευση από rubidium » 11 Σεπ 2013, 13:13

Τα τελευταία 5 χρόνια το "Άλμα Ζωής" διοργανώνει τον αγώνα σε συνεργασία με τη Σούζαν Κόμεν.
Όντως είχε οργανωθεί και παλαιότερα, αλλά η Σούζαν Κόμεν είχε διακόψει τη συνεργασία της με τον προηγούμενο διοργανωτή.
Σκοπός του αγώνα είναι η ενημέρωση και ευσθητοποίηση για την πρόληψη του καρκίνου του μαστού.
Ελπίζω να έλυσα τις απορίες ;)
Λόγω δύσκολου προγράμματος, θα αναγκαστώ να απέχω απ' το χαρισετο μέχρι και τον Ιούνιο. Αν κάποιο μέλος θέλει κάτι από τις αγγελίες μου, πολύ ευχαρίστως να μου το ζητήσει, αλλά θα χρειαστεί να κάνει λίγη υπομονή, γιατί θα μπαίνω πολύ σπάνια. Ευχαριστώ για την κατανόηση:)
ΧΡΩΣΤΩ: 0,10 guzelina / 1,50 demigian / 1,50 pigglet_gary

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Αγώνας δρόμου για τον καρκίνο του μαστού 2013

Δημοσίευση από polvar » 12 Σεπ 2013, 08:17

Είναι το γνωστό ελληνικό φαινόμενο: Εμείς είμαστε πάντα πρώτοι σε ό,τι κι αν κάνουμε, η προηγούμενη συνεισφορά οποιουδήποτε απλά .... διαγράφεται!

Άβαταρ μέλους
rubidium
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1283
Εγγραφή: 22 Οκτ 2012, 03:25
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Αγώνας δρόμου για τον καρκίνο του μαστού 2013

Δημοσίευση από rubidium » 05 Νοέμ 2013, 14:54

Ο Αγώνας πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία: περίπου 15000 άνθρωποι έτρεξαν ενάντια στον αγώνα του μαστού!!!
Από κει κι έπειτα:
-όποιος θέλει να ενημερώνεται για εκστρατείες ενημέρωσης, σεμινάρια, ομιλίες σχετικά με τον καρκίνο του μαστού,
-όποια γυναίκα που έχει νοσήσει χρειάζεται ψυχολογική στήριξη, ενθάρρυνση ή βοήθεια,
-ή όποιος απλώς θέλει να παρακολουθεί οτιδήποτε άλλο οργανώνει το Άλμα Ζωής,
μπορεί να επισκέπτεται την ιστοσελίδα: http://www.almazois.gr/gr/main.php.

Το θέμα κλειδώνει.
Λόγω δύσκολου προγράμματος, θα αναγκαστώ να απέχω απ' το χαρισετο μέχρι και τον Ιούνιο. Αν κάποιο μέλος θέλει κάτι από τις αγγελίες μου, πολύ ευχαρίστως να μου το ζητήσει, αλλά θα χρειαστεί να κάνει λίγη υπομονή, γιατί θα μπαίνω πολύ σπάνια. Ευχαριστώ για την κατανόηση:)
ΧΡΩΣΤΩ: 0,10 guzelina / 1,50 demigian / 1,50 pigglet_gary

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αρχείο κοινωνικής δράσης”