[ΕΚΛΕΙΣΕ] Γνήσια DVDs πολλών ταινιών / έργων (συνολικά)

Εδώ είναι οι κλειστές αγγελίες

Συντονιστής: polvar

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
CosmosKGr
new member
new member
1
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2013, 21:52
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αβίας Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Γνήσια DVDs πολλών ταινιών / έργων (συνολικά)

Δημοσίευση από CosmosKGr » 23 Νοέμ 2013, 23:54

Διάφορα έργα - ταινίες σε DVD με τις θήκες τους.
Η ποσότητα είναι αρκετά μεγάλη από συλλογή που έκανα παλιότερα.
Θα ήθελα να δοθεί όλη μαζί σε κάποιο κοινωφελές ίδρυμα/σύλλογο που τυχόν ενδιαφέρεται σχετικά.

Προσοχή:
Δεν θα μπω στην διαδικασία να απαντώ σε τυχόν ερωτήσεις για το αν συμπεριλαμβάνονται τα όποια συγκεκριμένα έργα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος CosmosKGr την 29 Νοέμ 2013, 01:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ενεργές αγγελίες μου στο forum:
... Στο "ΑΓΓΕΛΙΕΣ για Κοινωφελή Δράση"
...... 1. "[ΧΑΡΙΖΩ] Γνήσια DVDs πολλών ταινιών / έργων (συνολικά)"
__________________________________________
"So, so you think you can tell, Heaven from Hell..."
Το προφίλ μου στο FaceBook.Comhttp://www.facebook.com/CosmosKGr[/fb]
Τα ιστολόγιά μου: CosmosKGr & Cosmos-Watched


Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] DVDs Ταινιών - έργων

Δημοσίευση από polvar » 24 Νοέμ 2013, 07:56

CosmosKGr έγραψε:Διάφορα έργα - ταινίες σε DVD με τις θήκες τους.
Η ποσότητα είναι αρκετά μεγάλη από συλλογή που έκανα παλιότερα.

Προσοχή:
Δεν θα μπω στην διαδικασία να απαντώ σε τυχόν ερωτήσεις για το αν συμπεριλαμβάνονται τα όποια συγκεκριμένα έργα.
Καλημέρα και καλώς ήρθατε στο φόρουμ μας.
Δώστε λίγη προσοχή και διαβάστε τους κανόνες (http://xariseto.gr/viewforum.php?f=2) και την Βοήθεια λειτουργίας (http://xariseto.gr/viewforum.php?f=305) για καλό ξεκίνημα.
Το λέω αυτό γιατί την αγγελία σας την βάλατε στην κατηγορία για Κοινωφελή δράση όπου βάζουμε αγγελίες για συλλόγους σωματεία κλπ.
Την μετέφερα στην κατάλληλη κατηγορία του νομού σας

Τέλος, αν δεν γράψετε ποια έργα περιλαμβάνονται σε αυτά που χαρίζετε, πώς θα ξέρουν τα μέλη τι να ζητήσουν; Θα αρχίσουν να κάνουν ερωτήσεις, φυσικό είναι. Γι αυτό πατήστε σε αυτήν την πρώτη σας δημοσίευση το κουμπί "ΕΠΕΞ/ΣΙΑ" και βάλτε τους τίτλους των ταινιών που χαρίζετε

Άβαταρ μέλους
CosmosKGr
new member
new member
1
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2013, 21:52
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αβίας Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] DVDs Ταινιών - έργων

Δημοσίευση από CosmosKGr » 27 Νοέμ 2013, 14:44

polvar έγραψε:Καλημέρα και καλώς ήρθατε στο φόρουμ μας.
Γεια σας, έστω και καθυστερημένα, και ευχαριστώ με την σειρά μου για την αποδοχή!
polvar έγραψε:Δώστε λίγη προσοχή και διαβάστε τους κανόνες (http://xariseto.gr/viewforum.php?f=2) και την Βοήθεια λειτουργίας (http://xariseto.gr/viewforum.php?f=305) για καλό ξεκίνημα.
Σε αυτό έχετε απόλυτο δίκιο και ζητώ ταπεινά συγνώμη καθώς, ομολογώ, δεν κάθισα να διαβάσω όπως θα έπρεπε, κανόνες και τρόπους διαχείρισης πριν κάνω το 1ο μου post. Ωστόσο υπόσχομαι ότι, από εδώ και πέρα, θα προσπαθώ να είμαι προσεκτικότερος σχετικά, καθώς δεν θα ήθελα να δημιουργώ εσφαλμένες εντυπώσεις ως προς τις προθέσεις ή και τις πράξεις μου γενικότερα.
polvar έγραψε:Το λέω αυτό γιατί την αγγελία σας την βάλατε στην κατηγορία για Κοινωφελή δράση όπου βάζουμε αγγελίες για συλλόγους σωματεία κλπ.
Την μετέφερα στην κατάλληλη κατηγορία του νομού σας
Η πιθανή «αστοχία» μου, ως προς την αρχική τοποθέτηση της «αγγελίας» μου, προέκυψε απ’ το σκεπτικό μου, να διέθετα την εν λόγω συλλογή μου, κατά προτίμηση, σε τέτοια κοινωφελή ιδρύματα παρά σε άλλους ιδιώτες. Θεώρησα δηλαδή πως, από τη στιγμή που θα ήθελα περισσότερο, να καταλήξουν σε κάποιο τέτοιο κοινωφελές ίδρυμα που θα τα είχε βέβαια και ανάγκη, ο καταλληλότερος χώρος να κάνω την ανάρτηση της αγγελίας μου θα ήταν αυτός.
Πιθανότατα όμως να έκανα λάθος λόγω της απειρίας μου στην όποια ιδιαίτερη χωροταξία του forum οπότε, αν τελικά έκανα λάθος, και πάλι ζητώ συγνώμη και φυσικά ευχαριστώ για την μεσολάβηση στην ανατοποθέτηση της αγγελίας μου σε καταλληλότερο χώρο του forum.
polvar έγραψε:Τέλος αν δεν γράψετε ποια έργα περιλαμβάνονται σε αυτά που χαρίζετε, πώς θα ξέρουν τα μέλη τι να ζητήσουν; Θα αρχίσουν να κάνουν ερωτήσεις, φυσικό είναι. Γι αυτό πατήστε σε αυτήν την πρώτη σας δημοσίευση το κουμπί "ΕΠΕΞ/ΣΙΑ" και βάλτε τους τίτλους των ταινιών που χαρίζετε
Αυτό πράγματι το γράφω σκοπίμως έτσι ακριβώς επειδή δεν θα ήταν καθόλου εύκολα εφικτό να γίνει αλλιώς και εξηγούμαι.
Τυχαίνει και, η προς διάθεση συλλογή μου, να αποτελείται ήδη από αρκετά έως και πάρα πολλά (για αρκετούς) DVDs. Βλέπετε, είχα πολύ «πάθος» παλιότερα με το θέμα των ταινιών και, γενικότερα, είμαι και «επιρρεπής» θα έλεγα σε συλλογές κλπ.
Δυστυχώς όμως ισχύουν και τα εξής:
1. Τα περισσότερα από αυτά τα DVDs, ακριβώς επειδή βρίσκονται στις αυθεντικές τους θήκες, κατέληγαν να καταλάμβαναν σημαντικό από τον πολύτιμο προσωπικό μου φυσικό χώρο. Έτσι αναγκάστηκα, εδώ και καιρό, να τα έχω αποθηκευμένα σε άλλο χώρο και, πιο μαζικά πια, σε μεγάλες σακούλες.
2. Δεν κατάφερα ποτέ να συντηρήσω έναν κατάλογο – λίστα με τα έργα ώστε να μπορώ να έχω πιο άμεσο έλεγχο στο τι ακριβώς έχω και σε τι μορφή. Πιστέψτε με, από ένα σημείο και μετά, το ξεκίνησα αρκετές φορές αλλά ποτέ δεν μου προέκυπτε καθώς ο όγκος τους ήταν ήδη μεγάλος και το είδος της πληροφορίας που ήθελα να συντηρώ ήταν αρκετά λεπτομερές με αποτέλεσμα να θέλει πραγματικά πάρα πολύ δουλειά άρα και ελεύθερο χρόνο.
Αποτέλεσμα των παραπάνω είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μπω τώρα σε διαδικασία είτε ανάρτησης της (ανύπαρκτης) λίστας τους είτε, κάθε φορά που κάποιος θα ενδιαφερόταν για το Χ έργο, αν δεν θυμάμαι απ’ έξω (και πώς να το θυμάμαι άλλωστε), να τρέχω και να κοιτάω μήπως το έχω.
Καταλαβαίνω απόλυτα βέβαια το πόσο θα βόλευε τους αναγνώστες της αγγελίας μου, το να γινόταν κάτι από τα παραπάνω αλλά, δυστυχώς, δεν μπορεί να γίνει. Γι αυτό και ήθελα να το έχω κάνει ξεκάθαρο (καλοπροαίρετα) απ’ την αρχή και που αποσπασματικά αναφερθήκατε σε αυτό εδώ. Άλλωστε, όπως είπα και πριν, θεωρούσα ότι θα απευθυνόμουν κύρια, σε πιο «μαζικής» μορφής ανάγκες όπως κοινωφελή ιδρύματα κοκ. Αν ωστόσο κριθεί ότι δεν πρέπει να υπάρχει με τέτοιον τρόπο μια τέτοια αγγελία, θα το σεβαστώ απόλυτα και θα κατανοήσω είτε να κλειστεί και τώρα σαν θέμα είτε να διαγραφεί πλήρως είτε από κάποιον υπεύθυνο του forum είτε και από εμένα. Πέστε μου λοιπόν αν πρέπει να κάνω κάτι σχετικά.
Ενεργές αγγελίες μου στο forum:
... Στο "ΑΓΓΕΛΙΕΣ για Κοινωφελή Δράση"
...... 1. "[ΧΑΡΙΖΩ] Γνήσια DVDs πολλών ταινιών / έργων (συνολικά)"
__________________________________________
"So, so you think you can tell, Heaven from Hell..."
Το προφίλ μου στο FaceBook.Comhttp://www.facebook.com/CosmosKGr[/fb]
Τα ιστολόγιά μου: CosmosKGr & Cosmos-Watched

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] DVDs Ταινιών - έργων

Δημοσίευση από polvar » 27 Νοέμ 2013, 19:20

Ευχαριστούμε για τις απαντήσεις σας, δείχνει άτομο με ευαισθησίες και σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη και το φόρουμ.

Ζητώ συγγνώμη κι εγώ με τη σειρά μου που δεν κατάλαβα καλά τον αρχικό στόχο της αγγελίας σας να δοθεί όλη η συλλογή μαζί σε σύλλογο κλπ. Αν επιθυμείτε να επανέλθει η αγγελία ως τέτοια, πείτε μας να την μετακινήσουμε πάλι στην κατηγορία που αρχικά την τοποθετήσατε και να σβηστούν οι περιττές δημοσιεύσεις.

Άβαταρ μέλους
CosmosKGr
new member
new member
1
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2013, 21:52
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αβίας Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] DVDs Ταινιών - έργων

Δημοσίευση από CosmosKGr » 28 Νοέμ 2013, 10:35

Γεια σας και πάλι και ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!

Πράγματι, αυτό θα ήθελα να γίνει, ακριβώς επειδή θεωρώ χρησιμότερο να δοθεί τελικά η συλλογή μου ολόκληρη σε κάποιο κοινωφελές ίδρυμα.

Λυπάμαι αν τυχόν, με αυτή μου την επιλογή, "απογοητεύω" ορισμένους που ήδη ενδιαφέρθηκαν εδώ αλλά ελπίζω στην κατανόησή τους ως προς την επιδίωξή μου πράγμα που, άλλωστε, ορισμένοι ήδη μου την έχουν εκδηλώσει ξεκάθαρα και το εκτιμώ!
Ενεργές αγγελίες μου στο forum:
... Στο "ΑΓΓΕΛΙΕΣ για Κοινωφελή Δράση"
...... 1. "[ΧΑΡΙΖΩ] Γνήσια DVDs πολλών ταινιών / έργων (συνολικά)"
__________________________________________
"So, so you think you can tell, Heaven from Hell..."
Το προφίλ μου στο FaceBook.Comhttp://www.facebook.com/CosmosKGr[/fb]
Τα ιστολόγιά μου: CosmosKGr & Cosmos-Watched

Σωτήρης Λυκ
new member
new member
1
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 15 Ιαν 2014, 13:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ολύμπου Καρπάθου Δωδεκανήσου
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] Γνήσια DVDs πολλών ταινιών / έργων (συνολικά)

Δημοσίευση από Σωτήρης Λυκ » 15 Ιαν 2014, 13:32

για σας

στο κοινωνικό κέντρο Πάτρας, ένας χώρος που στεγάζει ομάδες κοινωνικής δράσης έχουμε ξεκινήσει την προσπάθεια δημιουργία μιας πολλαπλής δανειστικής βιβλιοθήκης (με βιβλία, ταινίες, ντοκυμαντέρ, περιοδικά) που πιστεύουμε ότι θα συμβάλει στην ανάπτυξη της συλλογικής μόρφωσης και του πολιτισμού.Στο χώρο γίνονται δράσης πολιτιστικού χαρακτήρα όπως προβολές, εκθέσεις, κοινωνικό φροντιστήριο, λογοτεχνική ομάδα, παιδότοπος, όλες ανοιχτές και δωρεάν για όλους. στα πλαίσια αυτά θα μας ήταν πολύτιμη η προσφορά σας για την ουσιαστική ενίσχυση της βιβλιοθήκης ταινιών.


σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Σωτήρης Λυκουργιώτης.

υ.γ. περισσότερες πληροφορίες για το Κοινωνικό κέντρο μπορώ να σας στείλω σε pm ή με όποιο τρόπο θέλετε

Άβαταρ μέλους
CosmosKGr
new member
new member
1
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2013, 21:52
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αβίας Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] Γνήσια DVDs πολλών ταινιών / έργων (συνολικά)

Δημοσίευση από CosmosKGr » 18 Ιαν 2014, 00:37

Σωτήρης Λυκ έγραψε:για σας

στο κοινωνικό κέντρο Πάτρας, ένας χώρος που στεγάζει ομάδες κοινωνικής δράσης έχουμε ξεκινήσει την προσπάθεια δημιουργία μιας πολλαπλής δανειστικής βιβλιοθήκης (με βιβλία, ταινίες, ντοκυμαντέρ, περιοδικά) που πιστεύουμε ότι θα συμβάλει στην ανάπτυξη της συλλογικής μόρφωσης και του πολιτισμού.Στο χώρο γίνονται δράσης πολιτιστικού χαρακτήρα όπως προβολές, εκθέσεις, κοινωνικό φροντιστήριο, λογοτεχνική ομάδα, παιδότοπος, όλες ανοιχτές και δωρεάν για όλους. στα πλαίσια αυτά θα μας ήταν πολύτιμη η προσφορά σας για την ουσιαστική ενίσχυση της βιβλιοθήκης ταινιών.


σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Σωτήρης Λυκουργιώτης.

υ.γ. περισσότερες πληροφορίες για το Κοινωνικό κέντρο μπορώ να σας στείλω σε pm ή με όποιο τρόπο θέλετε
Ευχαρίστως να συμβάλω κι εγώ από πλευράς μου σε αυτήν σας την προσπάθεια, στον βαθμό που μπορώ.

Κατά συνέπεια και δεδομένου ότι δεν έχει ως τώρα εκδηλωθεί σχετικό ενδιαφέρον από παρόμοιας προέλευσης, κοινωνικού οφέλους πηγή, σας δηλώνω από τώρα πως θα προβώ στις απαραίτητες ενέργειες ώστε να μπορέσετε έγκαιρα να παραλάβετε τελικά το πακέτο των DVDs μου, με τον τρόπο που θα συνεννοηθούμε μεταξύ μας και επί προσωπικού πια.

Μόλις και αν ολοκληρωθεί επιτυχώς η διαδικασία, θα φροντίσω να ενημερώσω και γενικότερα από εδώ ώστε να "κλείσει" το θέμα...
Ενεργές αγγελίες μου στο forum:
... Στο "ΑΓΓΕΛΙΕΣ για Κοινωφελή Δράση"
...... 1. "[ΧΑΡΙΖΩ] Γνήσια DVDs πολλών ταινιών / έργων (συνολικά)"
__________________________________________
"So, so you think you can tell, Heaven from Hell..."
Το προφίλ μου στο FaceBook.Comhttp://www.facebook.com/CosmosKGr[/fb]
Τα ιστολόγιά μου: CosmosKGr & Cosmos-Watched

Σωτήρης Λυκ
new member
new member
1
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 15 Ιαν 2014, 13:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ολύμπου Καρπάθου Δωδεκανήσου
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] Γνήσια DVDs πολλών ταινιών / έργων (συνολικά)

Δημοσίευση από Σωτήρης Λυκ » 21 Ιαν 2014, 21:11

Λάβαμε τη συλλογή σας με τα DVD. Σας ευχαριστούμε πολύ για την προσφοράς σας στη δανειστική ταινιοθήκη του χώρου μας.

εκ μέρους του Κοινωνικού Κέντρου Πάτρας
Σωτήρης Λυκουργιώτης

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] Γνήσια DVDs πολλών ταινιών / έργων (συνολικά)

Δημοσίευση από polvar » 05 Φεβ 2014, 19:18

Πρέπει να πατηθεί και το 'ευχαριστώ' για να κλείσει η αγγελία
Στέλνω email

Άβαταρ μέλους
CosmosKGr
new member
new member
1
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2013, 21:52
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αβίας Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] Γνήσια DVDs πολλών ταινιών / έργων (συνολικά)

Δημοσίευση από CosmosKGr » 05 Φεβ 2014, 20:52

Ευχαριστώ για την "μεσολάβηση"!
Του το είχα αναφέρει κι εγώ και μάλιστα αρκετά ξεκάθαρα αλλά μάλλον δεν το κατάλαβε τελικά ή δεν το εκτίμησε ικανοποιητικά. Ωστόσο δεν πιστεύω ότι έγινε έτσι, από τυχόν αρνητική "πρόθεση"...
Είπα να μη του το ξαναθίξω, για να μη του φανεί ότι και καλά αποζητώ διακαώς πια τίποτα "ιδιαίτερες προσωπικές ευχαριστίες".
Ευχαριστώ και πάλι
Ενεργές αγγελίες μου στο forum:
... Στο "ΑΓΓΕΛΙΕΣ για Κοινωφελή Δράση"
...... 1. "[ΧΑΡΙΖΩ] Γνήσια DVDs πολλών ταινιών / έργων (συνολικά)"
__________________________________________
"So, so you think you can tell, Heaven from Hell..."
Το προφίλ μου στο FaceBook.Comhttp://www.facebook.com/CosmosKGr[/fb]
Τα ιστολόγιά μου: CosmosKGr & Cosmos-Watched

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αρχείο κοινωνικής δράσης”