[ΕΚΛΕΙΣΕ] Δραματική έκκληση από το ΠΙΚΠΑ Πεντέλης

Εδώ είναι οι κλειστές αγγελίες

Συντονιστής: polvar

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 11349
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 11:24
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Δραματική έκκληση από το ΠΙΚΠΑ Πεντέλης

Δημοσίευση από ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » 16 Μαρ 2015, 11:01

Χθες έβαλα αγγελία με μπουφάν ανοιξιάτικα, έμειναν 3 και έχω αγγελία με παιδικά παπούτσια, εάν σας ενδιαφέρουν με ένα ευχαριστώ οι τις δύο αγγελίες ευχαρίστως να σας τα χαρίσω. Πρέπει να έχω ένα ζευγάρι ακόμα παπουτσάκια και θα δω και τι άλλο έχω. Εάν σας ενδιαφέρουν τα έξοδα αποστολής θα είναι δικά μου.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
Αναστάσιος-Ξανθίππη
Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΜΙΞ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ *DISNEY*
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ, ΕΑΝ ΣΕ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ.


χρυσα xalemh
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3085
Εγγραφή: 26 Οκτ 2014, 22:31
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Δραματική έκκληση από το ΠΙΚΠΑ Πεντέλης

Δημοσίευση από χρυσα xalemh » 16 Μαρ 2015, 11:43

εχω ετοιμασει πακετο με παρα παρα πολλα πραγματα με αυτα που ζητανε, πες μου τη διευθυνση να τα στειλω παρακαλω

Άβαταρ μέλους
iezabel
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
54 13
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: 15 Φεβ 2011, 11:29
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαλανδρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 36
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Δραματική έκκληση από το ΠΙΚΠΑ Πεντέλης

Δημοσίευση από iezabel » 16 Μαρ 2015, 11:47

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!
Το δημοσίευμα αυτό είναι παλιό και δεν ισχύει! Αν προσέξετε την ημερομηνία του, γράφει 29/11/2012. Για να το επιβεβαιώσω όμως, επικοινώνησα μόλις με το ΠΙΚΠΑ και μου είπαν οτι όλες τους οι ανάγκες είναι καλυμμένες και δεν χρειάζονται τίποτα (πληροφορία που άκουσα με μεγάλη ανακούφιση, ομολογώ :D ).
Το εσωτερικό τηλ. της κ. Γουρνάκη, της υπεύθυνης που αναφέρεται και στο δημοσίευμα, είναι 213 20 59 852, αν θέλει και κάποιος άλλος να το επιβεβαιώσει.
Έχω ΕΘΝΙΚΗ και ΠΕΙΡΑΙΩΣ.

gvtg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 9124
Εγγραφή: 14 Απρ 2009, 00:11
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νίκαιας Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Δραματική έκκληση από το ΠΙΚΠΑ Πεντέλης

Δημοσίευση από gvtg » 16 Μαρ 2015, 13:02

Καλημέρα σας, ζητώ χίλια συγγνώμη που πριν αναρτήσω την υποτιθέμενη "είδηση" δεν πήρα πρώτα τηλέφωνο στο ίδρυμα για να ενημερωθώ αλλά το είδα και έπαθα σοκ και θεώρησα ότι "η ισχύς εν τη ενώσι" θα μπορούσαμε όλοι μαζί να προσφέρουμε περισσότερα πράγματα.Πήρα όμως τηλέφωνο και εγώ και με ενημέρωσαν ότι δεν ισχύει πλέον.Ευτυχώς βέβαια για τα παιδιά... αλλά τι να πω...ίσως οι δημοσιογράφοι που έχουν εμπειρία σε τέτοια θέματα να έπρεπε να το ελέγξουν πριν δημοσιεύσουν παλιό θέμα....Συγγνώμη και πάλι για τη βιασύνη μου...και ίσως και την αφέλειά μου,αλλά τελικά όταν αποκτάς δικά σου παιδιά,αποκτάς ιδιαίτερη και ακόμη μεγαλύτερη ευαισθησία για όλα τα παιδιά και όταν ακούς/διαβάζεις κάτι τέτοιο ενεργείς ενστικτωδώς και άρα αυτόματα γεγονός που δεν επιτρέπει και την καλύτερη διαχείρηση της πληροφορίας.Καλή σας ημέρα και συγγνώμη και πάλι.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Οι αποστολές-παραδόσεις γίνονται με boxnow, ή εταιρεία courier ή παράδοση χέρι χέρι, γιατί έχει κλείσει το κατάστημα ελτα της περιοχής μας
Ζητώ την κατανόησή σας για οποιαδήποτε καθυστέρηση.
ΙΣΩΣ ΝΑ ΑΡΓΟΥΝ ΛΙΓΟ ΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ/ΠΑΡΑΛΑΒΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,

Έχω i-banking ΕΘΝΙΚΗ και ΠΕΙΡΑΙΩΣ

eleniv
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2014, 08:22
Νομός κατοικίας: Ν. Ιωαννίνων
Δήμος - Κοινότητα: Ιωαννίνων
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Βοήθεια στο ΠΙΚΠΑ Πεντέλης

Δημοσίευση από eleniv » 20 Απρ 2015, 22:20

Καλησπέρα σε όλους... δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό μέρος για αυτό το θέμα και παρακαλώ να με συγχωρήσετε ή να με καθοδηγήσετε για το πού πρέπει να καταχωρηθεί.
Έπεσε στην αντίληψή μου το παρακάτω άρθρο και θεώρησα σωστό ότι πρέπει να ενημερωθούμε και να βοηθήσουμε όπως και όσο μπορούμε. Σε κάποιους οργανισμούς ή περιφέρειες συγκεντρώνουν ανάλογο υλικό. Ίσως και στη δική σας περιοχή...
http://epirusgate.blogspot.gr/2015/04/b ... t_488.html
http://www.zougla.gr/greece/article/ta- ... voi8ia-mas

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Βοήθεια στο ΠΙΚΠΑ Πεντέλης

Δημοσίευση από polvar » 20 Απρ 2015, 22:58

Κάθε τρεις και λίγο ανοίγει ένα θέμα με το ΠΙΚΠΑ Πεντέλης
Διαβάστε το viewtopic.php?f=333&t=60412 και μέχρι τέλους το viewtopic.php?f=333&t=128478, ιδιαίτερα από την δημοσίευση viewtopic.php?f=333&t=128478&start=90#p1099533 και μετα.

Δεν θα δεχτούμε ξανά θέμα με παρόμοιο περιεχόμενο που ειναι απλά αναδημοσίευση από άλλο site παρά μόνο αν το μέλος που το αναρτήσει, έχει επικοινωνήσει προσωπικά και έχει επιβεβαιώσει ότι έχουν ανάγκη

χρυσα xalemh
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3085
Εγγραφή: 26 Οκτ 2014, 22:31
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Βοήθεια στο ΠΙΚΠΑ Πεντέλης

Δημοσίευση από χρυσα xalemh » 20 Απρ 2015, 23:38

τελικα να χαρισουμε ή οχι?

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Βοήθεια στο ΠΙΚΠΑ Πεντέλης

Δημοσίευση από polvar » 21 Απρ 2015, 09:58

Πρώτα ας επιβεβαιώσει τηλεφωνικά κάποιος (απευθείας συνεννοηση με το ΠΙΚΠΑ) αν υπάρχουν ανάγκες ή όχι

eleniv
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2014, 08:22
Νομός κατοικίας: Ν. Ιωαννίνων
Δήμος - Κοινότητα: Ιωαννίνων
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: Βοήθεια στο ΠΙΚΠΑ Πεντέλης

Δημοσίευση από eleniv » 22 Απρ 2015, 09:47

Καλημέρα. Επικοινώνησα μαζί τους και σας επισυνάπτω εγγράφως τη δική τους απάντηση. Είχατε δίκιο, το αίτημά τους για βοήθεια αναπαράγεται ξανά και ξανά από τα μέσα δικτύωσης, ενώ οι ανάγκες τους έχουν αλλάξει, προς το καλύτερο ευτυχώς! Συγνώμη για την αναστάτωση. :oups:

ΑΝΑΡΡΩΤΗΡΙΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

Η λίστα που εχει κυκλοφορήσει στο διαδίκτυο σχετικα με τις ανάγκες του ΑΝΑΡΡΩΤΗΡΙΟΥ ΠΕΝΤΕΛΗΣ δεν ανταποκρίνετε στην πραγματικότητα. Η συγκεκριμένη λίστα ειχε συνταχθεί πολύ καιρο πριν από ομάδα εθελοντών σκεπτόμενοι το τι χρειαζονται τα παιδια που φιλοξενούνται εδω.Με την δύναμη του διαδικτύου κυκλοφόρησε παντου και όπως ειδαμε κυκλοφορεί ακόμα.
Το ΑΝΑΡΡΩΤΗΡΙΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ προσπαθεί παρα την κρίση,και εχει καταφέρει να μην μειώσει τις παροχές που συνοδεύουν ένα παιδί τοσο κατά την διάρκεια της φιλοξενίας του στη μονάδα οσο και για τα αναδοχούμενα παιδια.
Οποιος θέλει επίσης καλο είναι να γνωρίζει ότι το ΑΝΑΡΡΩΤΗΡΙΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ για την περίοδο των γιορτών θέλει από εμας γενικα προσφορά σε δώρα για τα φιλοξενούμενα παιδια,με την προυπόθεση να δίνει την αισθηση του δώρου μιας και οι ανάγκες των παιδιων και τα συναισθήματα είναι ακριβώς όπως και στα δικά μας παιδιά.
Επίσης παρακαλούμε οπου συναντάμε την λίστα αυτή από εδώ και στο εξης να αναφέρουμε ότι δεν ισχύει και να μην προωθείται πλέον,αναφέροντας ότι για περισσοτερες πληροφορίες οι δωρητές να απευθύνονται στην Κοινωνική Υπηρεσία η στο τμήμα Διαχείρησης του ΑΝΑΡΡΩΤΗΡΙΟΥ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΑΡΡΩΤΗΡΙΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έχω λογαριασμό Paypal.
Στα ΕΛΤΑ ζητάνε τον αριθμό κινητού του παραλήπτη για να στέλνουνε SMS. Οπότε, σας παρακαλώ να μου τον δίνετε όταν πρόκειται να σας στείλω δέμα.
ΟΦΕΙΛΩ 0,30 ευρώ madissa
ΜΟΥ ΟΦΕΙΛΕΙ 1,40 ευρώ Giorgoslitsa, 2,60 ευρώ KatrinZ.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αρχείο κοινωνικής δράσης”