Είδη πρώτης ανάγκης για τους πρόσφυγες στο Πεδίον του Άρεως

Εδώ είναι οι κλειστές αγγελίες

Συντονιστής: polvar

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: Είδη πρώτης ανάγκης για τους πρόσφυγες στο Πεδίον του Άρ

Δημοσίευση από panteleon1 » 03 Αύγ 2015, 18:39

έχω καλύτερη πλατεία για τα παιδιά, των εξαρχείων
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης


Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Είδη πρώτης ανάγκης για τους πρόσφυγες στο Πεδίον του Άρ

Δημοσίευση από Aria » 03 Αύγ 2015, 21:43

BaCh έγραψε:
polvar έγραψε:Οι όροι χρήσης λένε να μιλάμε με ευπρέπεια, χωρίς προσβολές και προκλήσεις
Παρακαλώ να διορθωθούν οι δημοσιεύσεις και να μετριαστεί η βαρύτητα των χαρακτηρισμών αλλιώς θα αναγκαστώ να κλειδώσω το θέμα
Στο "χωρίς προσβολές" συμπεριλαμβάνεται και η αρχική ρατσιστική νύξη του μέλους eirinisp80, οπότε πρέπει να διορθωθεί κι εκείνη;
Kαμία προσβολή προσωπική δεν έκανε το μέλος σε εσάς οπότε και προχωρήστε σε αυτό που σας είπε ο polvar άμεσα αλλιώς θα γίνουν αυτά που πρέπει για όποιον παραβαίνει κανόνες.

Άβαταρ μέλους
domeniko
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
27 43
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2011, 18:57
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Είδη πρώτης ανάγκης για τους πρόσφυγες στο Πεδίον του Άρ

Δημοσίευση από domeniko » 03 Αύγ 2015, 23:43

eirinisp80 έγραψε:Τί καλά που θα ήταν να υπήρχε τέτοιου είδους αλληλεγγύη και για τους άστεγους ή τους φτωχούς της Ελλάδας....
Έχει γίνει camping το Πεδίο του Άρεως....
Ίσως η κούρασή μου απο όλη την ημέρα, ίσως το χαμηλό μου IQ , σ'αυτήν την τοποθέτηση δε βλέπω κάτι το ρατσστικό.
Εχω κι εγώ διαπιστώσει πως τόσος αγώνας δεν έχει γίνει για συμπολίτες μας που έχουν χάσει δουλειές, οικογένειες,σπίτια κλπ.
Όλο και κάποιο ρεπορτάζ θα έχουμε δει που αποτυπώνει την κατάσταση και το που βρίσκονται αυτοί οι άνθρωποι.
Εκεί δεν υπάρχει αλληλεγύη ;.
Επειδή θα "βαπτιστώ" κι εγω ρατσιστής αφού υπερασπίζομαι την eirinisp80 και θεωρώ άδικη την επίθεση στο πρόσωπό της, θα πω απλά να ψάξουμε λίγο να δούμε πως έρχονται αυτοί οι "πρόσφυγες" (δεν τους κατατάσω όλους) αλλά είναι πραγματικά πάρα πολλοί, τι σκοπιμότητες υπάρχουν να κρατούνται σε μιά χώρα την οποία την ισοπεδώνουν οικονομικά και κοινωνικά καθημερινά οι "φίλοι μας" και δεν δέχονται να προωθηθούν στις δικές τους ανεπτυγμένες χώρες με τις οργανωμένες κοινωνικές δομές.
Καλό βράδυ σε όλους
Peace

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: Είδη πρώτης ανάγκης για τους πρόσφυγες στο Πεδίον του Άρ

Δημοσίευση από panteleon1 » 04 Αύγ 2015, 00:10

επιτέλους έχουμε απάντηση υπουργείου για λύση μετεγκατάστασης, οπότε όλες οι προσπάθειες εθελοντικές και βοηθείας στον Ελαιώνα όπου θα μετεγκατασταθούν οι Σύροι-Αυγανοί-Σομαλοί-Ερυθραίοι-Κούρδοι(Ιρακ)-Κούρδοι (Τούρκοι)-Μπαγκλαντεσιανοί και τέλος Σουδανοί πρόσφυγες
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

Άβαταρ μέλους
eirinisp80
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
41 53
Δημοσιεύσεις: 821
Εγγραφή: 16 Μαρ 2015, 20:11
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίων Αναργύρων Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Είδη πρώτης ανάγκης για τους πρόσφυγες στο Πεδίον του Άρ

Δημοσίευση από eirinisp80 » 04 Αύγ 2015, 00:49

Εγώ θα πρότεινα να μην γίνει κοινωνικό-πολιτικό το θέμα, μιας και το μέλος Bach είναι τόσο παθιασμένο/αρνητικό με αυτούς που έχουν αντίθετη άποψη από τη δική του/της.
Προφανώς και δεν αναμένω καμία συγνώμη από ένα τέτοιο μυαλό.

και στην τελική, όποιος θελήσει, ας βοηθήσει.
Εδώ οι ενεργές αγγελίες μου :-)

Παρακαλώ μην μου στέλνετε τα σκουπίδια σας, έχετε κάδο και έξω από το σπίτι σας!

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
BaCh
VIP Member
VIP Member
57 36
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 20:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Είδη πρώτης ανάγκης για τους πρόσφυγες στο Πεδίον του Άρ

Δημοσίευση από BaCh » 04 Αύγ 2015, 03:48

Υπάρχει ανάγκη για ένα αναπηρικό καροτσάκι. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να επικοινωνήσει με τα τηλέφωνα της αρχικής δημοσίευσης.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όταν κάποι@ δηλώνει ενδιαφέρον για κάποιο αντικείμενο παρακαλούμε να ελέγχει την αγγελία! Αν του δοθεί και δεν απαντήσει εντός 48 ωρών το αντικείμενο θα τίθεται και πάλι διαθέσιμο.

Παραλαβές χερί-χέρι από Αγ. Βαρβάρα και Μοναστηράκι.

Αποστολές κάνουμε μέσω Speedex σε όλη την Ελλάδα:
3€ τα δυο πρώτα κιλά + 1,24€ για κάθε επιπλέον κιλό.
Υπάρχει επιβάρυνση 2,48€ για την ζώνη απομακρυσμένων προορισμένων (Α.Π). Βλέπετε αν η περιοχή σας θεωρείται Α.Π. εδώ.
Ορισμένα ογκώδη αντικείμενα έχουν επιπλέον κόστος μεταφορικών, θα ενημερώνουμε σχετικά.

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Είδη πρώτης ανάγκης για τους πρόσφυγες στο Πεδίον του Άρ

Δημοσίευση από Aria » 04 Αύγ 2015, 09:19

Επειδή το μέλος BaCh είναι η δεύτερη φορά που επιτίθεται σε μέλος, και σε συντονιστή, και κάθε φορά μιλάει για φασιμούς ρατσισμούς κτλ για να δικαιολογήσει το απαράδεκτο της συμπεριφοράς του, 1 μήνα ποινή αποκλεισμού.
Θα πρέπει να καταλάβει κάποτε πως το χαρισετο δεν είναι χώρος για να λύνει τις πολιτικές του απόψεις και ούτε ένας συντονιστής που προσπαθεί να τον επαναφέρει στην τάξη είναι φασίστας επειδή εφαρμόζει τους κανόνες που έφτιαξαν οι διαχειριστές.
Κάνουμε δουλειά εδώ μέσα 10 ατόμων δίχως κανένα κέρδος και τα ακούμε και από πάνω.
Του δώσαμε την ευκαιρία και το περιθώριο από χτες να βγει να ανακαλέσει και να ζητήσει δημόσια συγνώμη ή να διορθώσει τις δημοσιεύσεις του αλλά δεν το έκανε. Αντίθετα μάλιστα έγινε ακόμη πιο προσβλητικός και εριστικός. Δεν θα κάνουμε τα στραβά μάτια λοιπόν επειδή κάποιοι έτσι τους βολεύει. Εξαίρεση δεν γίνεται σε κανέναν.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Είδη πρώτης ανάγκης για τους πρόσφυγες στο Πεδίον του Άρ

Δημοσίευση από polvar » 04 Αύγ 2015, 10:02

BaCh έγραψε:
polvar έγραψε:Οι όροι χρήσης λένε να μιλάμε με ευπρέπεια, χωρίς προσβολές και προκλήσεις
Παρακαλώ να διορθωθούν οι δημοσιεύσεις και να μετριαστεί η βαρύτητα των χαρακτηρισμών αλλιώς θα αναγκαστώ να κλειδώσω το θέμα
Στο "χωρίς προσβολές" συμπεριλαμβάνεται και η αρχική ρατσιστική νύξη του μέλους eirinisp80, οπότε πρέπει να διορθωθεί κι εκείνη;
Σαφώς ναι!

Όμως κανείς δεν επέδειξε διάθεση να λυθεί η κόντρα, κι έτσι η αγγελία καταστράφηκε και γι αυτό κλειδώνει όπως είπα χθες

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αρχείο κοινωνικής δράσης”