[ΕΚΛΕΙΣΕ] ΑΙΜΑ 0 RHESUS ΑΡΝΗΤΙΚΟ

Εδώ είναι οι κλειστές αγγελίες

Συντονιστής: polvar

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
lilapause
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: 14 Μαρ 2014, 01:27
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΑΙΜΑ 0 RHESUS ΑΡΝΗΤΙΚΟ

Δημοσίευση από lilapause » 01 Νοέμ 2015, 11:26

Καλησπέρα κορίτσι μου και όλα να πάνε κατ ευχήν !Με το καλό να έρθει το νέο μέλος και να είστε και οι δυο γεροί!
Σε πειράζει να δημοσιεύσω την ζήτηση για αίμα στην σελίδα των ειδικών δυνάμεων, ίσως αυτά τα υπερήφανα νιάτα να μπορούν να σε βοηθήσουν!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΟ SITE, ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟΥΣΙΑΖΩ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ - ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ
Εαν καθυστερώ να παραλάβω τα δέματα μην μου στεναχωριέστε- μου τα κρατάνε.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ


Δέχομαι μόνο δέματα ΟΧΙ ΠΠΦ -Στέλνω και παραλαμβάνω μαζικά, όταν καθυστερεί ένας καθυστερεί κ τα υπόλοιπα μέλη
Στην κατάθεση ως αιτιολογία να γράφετε ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΤΕΛΗ και το nickname σας στο xariseto.

ΛΟΓΩ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ-ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΕΜΑΤΩΝ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ

ΠΑΙΔΙΑ ΕΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ , ΣΤΕΙΛΤΕ Π.Μ+ΛΙΝΓΚ ΑΓΓΕΛΙΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Άβαταρ μέλους
chryssa77
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4466
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΑΙΜΑ 0 RHESUS ΑΡΝΗΤΙΚΟ

Δημοσίευση από chryssa77 » 01 Νοέμ 2015, 14:16

lilapause έγραψε:Καλησπέρα κορίτσι μου και όλα να πάνε κατ ευχήν !Με το καλό να έρθει το νέο μέλος και να είστε και οι δυο γεροί!
Σε πειράζει να δημοσιεύσω την ζήτηση για αίμα στην σελίδα των ειδικών δυνάμεων, ίσως αυτά τα υπερήφανα νιάτα να μπορούν να σε βοηθήσουν!
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! όχι γιατί να με πειράζει?! ίσα ίσα.Απλώς θα πρέπει η αιμοδοσία να γίνει το τελευταίο δεκαήμερο του Νοεμβρίου (για να μην προλάβει και λήξει το αίμα).Και να έχει όποιος πάει και τα στοιχεία μου,ώστε να κρατηθεί μόνο για εμένα (επειδή είναι η ομάδα τέτοια γι'αυτό).
Και πάλι σε ευχαριστώ και καλό μήνα :} :} :}


Μετά από μεγάλο διάστημα απουσίας επέστρεψα.Είχα πολλά σοβαρά οικογενειακά θέματα.Επανέρχομαι από σήμερα σιγά σιγά με πολλές αγγελίες, προς βελτίωση των στατιστικών μου,όμως παράλληλα έχω αρκετές ανάγκες να καλύψω κι εγώ,καθότι μονογονέας με δύο ανήλικα αγόρια.Παρακαλώ την κατανόησή σας.Ευχαριστώ θερμά!

Στην Αθήνα ΔΕΝ στέλνω με ΕΛΤΑ. Παραδίδω στο μετρό Σεπόλια.
Αποστολές ΜΟΝΟ εκτός Αττικής
.Αποστολές σε βαριά και ογκώδη αντικείμενα,δεν κάνω.

Άβαταρ μέλους
lilapause
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: 14 Μαρ 2014, 01:27
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΑΙΜΑ 0 RHESUS ΑΡΝΗΤΙΚΟ

Δημοσίευση από lilapause » 01 Νοέμ 2015, 14:27

chryssa77 έγραψε:
lilapause έγραψε:Καλησπέρα κορίτσι μου και όλα να πάνε κατ ευχήν !Με το καλό να έρθει το νέο μέλος και να είστε και οι δυο γεροί!
Σε πειράζει να δημοσιεύσω την ζήτηση για αίμα στην σελίδα των ειδικών δυνάμεων, ίσως αυτά τα υπερήφανα νιάτα να μπορούν να σε βοηθήσουν!
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! όχι γιατί να με πειράζει?! ίσα ίσα.Απλώς θα πρέπει η αιμοδοσία να γίνει το τελευταίο δεκαήμερο του Νοεμβρίου (για να μην προλάβει και λήξει το αίμα).Και να έχει όποιος πάει και τα στοιχεία μου,ώστε να κρατηθεί μόνο για εμένα (επειδή είναι η ομάδα τέτοια γι'αυτό).
Και πάλι σε ευχαριστώ και καλό μήνα :} :} :}
Ωραία, το κείμενο είναι έτοιμο από το πρωί( το δικό σου), θα βάλω σύνδεσμο το προφίλ σου στο fb και θα συμπληρώσω ότι θα πρέπει η αιμοδοσία να γίνει το τελευταίο δεκαήμερο του Νοεμβρίου (για να μην προλάβει και λήξει το αίμα), θέλεις να μου στείλεις πμ το πλήρες ονοματεπώνυμο καλή μου κι ένα κινητό?Η μόνο το προφίλ σου στο fb να βάλω?Μην με ευχαριστείς δεν έκανα τπτ!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΟ SITE, ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟΥΣΙΑΖΩ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ - ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ
Εαν καθυστερώ να παραλάβω τα δέματα μην μου στεναχωριέστε- μου τα κρατάνε.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ


Δέχομαι μόνο δέματα ΟΧΙ ΠΠΦ -Στέλνω και παραλαμβάνω μαζικά, όταν καθυστερεί ένας καθυστερεί κ τα υπόλοιπα μέλη
Στην κατάθεση ως αιτιολογία να γράφετε ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΤΕΛΗ και το nickname σας στο xariseto.

ΛΟΓΩ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ-ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΕΜΑΤΩΝ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ

ΠΑΙΔΙΑ ΕΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ , ΣΤΕΙΛΤΕ Π.Μ+ΛΙΝΓΚ ΑΓΓΕΛΙΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Άβαταρ μέλους
nik_kost
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 06 Απρ 2015, 11:37
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πετρουπόλεως Αττικής
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΑΙΜΑ 0 RHESUS ΑΡΝΗΤΙΚΟ

Δημοσίευση από nik_kost » 01 Νοέμ 2015, 16:16

αν θελεις στειλε μου και εμενα τα στοιχεια σου με πμ να τα αναρτησω και εγω στο facebook στους φιλους μου. δεν εχω ασχετους εχω 60 ατομα μονο φιλοι και συγγενεις.και το facebook σου αν σου ειναι ευκολο.
ΣΥΝΉΘΩΣ ΖΗΤΆΩ ΠΑΠΟΎΤΣΙΑ, ΡΟΎΧΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΊΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΜΟΥ ΛΌΓΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΝΑ ΚΑΛΥΨΏ ΑΥΤΈΣ ΤΙΣ ΑΝΆΓΚΕΣ

Άβαταρ μέλους
nik_kost
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 06 Απρ 2015, 11:37
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πετρουπόλεως Αττικής
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΑΙΜΑ 0 RHESUS ΑΡΝΗΤΙΚΟ

Δημοσίευση από nik_kost » 04 Νοέμ 2015, 09:26

καλημερα! τι εκανες βρηκες?
ΣΥΝΉΘΩΣ ΖΗΤΆΩ ΠΑΠΟΎΤΣΙΑ, ΡΟΎΧΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΊΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΜΟΥ ΛΌΓΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΝΑ ΚΑΛΥΨΏ ΑΥΤΈΣ ΤΙΣ ΑΝΆΓΚΕΣ

Άβαταρ μέλους
chryssa77
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4466
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΑΙΜΑ 0 RHESUS ΑΡΝΗΤΙΚΟ

Δημοσίευση από chryssa77 » 08 Νοέμ 2015, 00:37

nik_kost έγραψε:καλημερα! τι εκανες βρηκες?
Καλησπέρα! όχι,δεν είναι κι εύκολο εδώ που τα λέμε.Το έχω πει και σε κάποιους φίλους και γνωστούς και αύριο θα το δημοσιεύσω και στο fcb μου και βλέπουμε,ξερω'γω :z


Μετά από μεγάλο διάστημα απουσίας επέστρεψα.Είχα πολλά σοβαρά οικογενειακά θέματα.Επανέρχομαι από σήμερα σιγά σιγά με πολλές αγγελίες, προς βελτίωση των στατιστικών μου,όμως παράλληλα έχω αρκετές ανάγκες να καλύψω κι εγώ,καθότι μονογονέας με δύο ανήλικα αγόρια.Παρακαλώ την κατανόησή σας.Ευχαριστώ θερμά!

Στην Αθήνα ΔΕΝ στέλνω με ΕΛΤΑ. Παραδίδω στο μετρό Σεπόλια.
Αποστολές ΜΟΝΟ εκτός Αττικής
.Αποστολές σε βαριά και ογκώδη αντικείμενα,δεν κάνω.

Άβαταρ μέλους
chryssa77
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 4466
Εγγραφή: 31 Μαρ 2009, 17:23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΑΙΜΑ 0 RHESUS ΑΡΝΗΤΙΚΟ

Δημοσίευση από chryssa77 » 02 Δεκ 2015, 19:58

Καλησπέρα σε όλους σας ! η ζήτηση για το αίμα παρακαλώ ισχύει,καθώς πλησιάζει το χειρουργείο μου.
Ευχαριστώ πολύ !!!


Μετά από μεγάλο διάστημα απουσίας επέστρεψα.Είχα πολλά σοβαρά οικογενειακά θέματα.Επανέρχομαι από σήμερα σιγά σιγά με πολλές αγγελίες, προς βελτίωση των στατιστικών μου,όμως παράλληλα έχω αρκετές ανάγκες να καλύψω κι εγώ,καθότι μονογονέας με δύο ανήλικα αγόρια.Παρακαλώ την κατανόησή σας.Ευχαριστώ θερμά!

Στην Αθήνα ΔΕΝ στέλνω με ΕΛΤΑ. Παραδίδω στο μετρό Σεπόλια.
Αποστολές ΜΟΝΟ εκτός Αττικής
.Αποστολές σε βαριά και ογκώδη αντικείμενα,δεν κάνω.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΑΙΜΑ 0 RHESUS ΑΡΝΗΤΙΚΟ

Δημοσίευση από polvar » 13 Αύγ 2016, 10:28

Αν και έχουν περάσει αρκετοί μήνες από την ανάρτηση της αγγελίας και εύχομαι να καλύφθηκε η ζήτηση σας, θα πρέπει για την ορθή τάξη των πραγμάτων να ειπωθούν τα εξής:
Τις φιάλες αίματος που ζητάνε οι γιατροί όταν πρόκειται να υποβληθείτε σε χειρουργική επέμβαση δεν πρόκειται να σας τις μεταγγίσουν αυτές τις ίδιες αλλά η ζήτηση αποσκοπεί στο να αναπληρωθούν ως απόθεμα οι μονάδες που θα χρησιμοποιηθούν για εσάς
Δηλαδή αν χρειαστούν 5 μονάδες αίματος για εσάς, 5 μονάδες θα πρέπει να δώσετε για να αναπληρώσετε την παρακαταθήκη
Επομένως δεν χρειάζεται οι μονάδες αυτές ούτε να είναι της ίδιας ομάδας αίματος με την δική σας ούτε να έχει γίνει η αιμοληψία εντός των 35 ημερών από την ημέρα χορήγησης σε εσάς. Απλά κάποιος αιμοδοτεί και δηλώνει κατά την αιμοληψία σε ποιανού ασθενή το ισοζύγιο να κατατεθεί η δωρεά του.
Με αυτό τον τρόπο μπορεί και ένα άτομο να δημιουργήσει δική του "τράπεζα αίματος" στην οποία δίνει αίμα δικό του όταν είναι υγιές και ζητάει να του δοθεί πίσω όταν το χρειάζεται.

Πέραν αυτού, η ομάδα αίματος 0 ρέζους αρνητικό είναι μια σπάνια ομάδα και δεν μπορεί να πάρει αίμα από άλλες ομάδες. Γι αυτό κατά καιρούς οι αιμοδοσίες ξεμένουν από αποθέματα αυτής της ομάδας και ζητάνε από αιμοδότες που φέρουν την ομάδα αυτή να αιμοδοτήσουν για να αναπληρωθούν τα αποθέματα, είτε κάνουν εισαγωγή από άλλες χώρες.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αρχείο κοινωνικής δράσης”