Μηχάνημα δροσιμού για εθελοντικό φοιτητικό οργανισμό

Εδώ είναι οι κλειστές αγγελίες

Συντονιστής: polvar

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
LittleSmilingMonster
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2371
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009, 23:32
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αιθήκων Τρικάλων
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Μηχάνημα δροσιμού για εθελοντικό φοιτητικό οργανισμό

Δημοσίευση από LittleSmilingMonster » 05 Απρ 2013, 14:20

Καλημέρα σε όλους!!

Εδώ και ένα χρόνο είμαι ενεργό μέλος του μεγαλύτερου παγκόσμιου εθελοντικού φοιτητικού οργανισμού AIESEC. Από τον περασμένο Ιούνιο μέχρι τον Ιανουάριο ήμουν στην διοικητική επιτροπή της τοπικής οντότητας του που αφορά το Καποδιστριακό (μιας και είναι το Πανεπιστήμιό μου).
Μαζί με την υπόλοιπη διοικητική ομάδα αλλά και με τα μέλη μας (γύρω στα 40-60 άτομα ανάλογα την περίοδο) δημιουργούσαμε θέσεις για να έρθουν παιδιά από το εξωτερικό στην Ελλάδα και να βοηθήσουν Μη Κυβερνητικούς Οργανισμούς να επιβιώσουν και να αναπτυχθούν ή να δώσουν την ευκαιρία σε μαθητές γυμνασίου-λυκείου να γνωρίσουν τους ίδιους αλλά και την κουλτούρα τους και να εξασκηθούν στα Αγγλικά μέσα από μαθήματα που τους έκαναν. Ή να εργαστούν σε ελληνικές εταιρείες για κάποιους μήνες κυρίως βοηθώντας τες (πχ σε θέματα γλώσσας και γνώσης της εκεί αγοράς) να περάσουν και σε ξένες αγορές
Από την άλλη μεριά μια και ο οργανισμός είναι Παγκόσμιος βοηθούσαμε Έλληνες φοιτητές να πάνε σε χώρες του εξωτερικού με κάποιο τέτοιο εθελοντικό πρόγραμμα ή πρόγραμμα πρακτικής.

Περισσότερα μπορείτε να δείτε στο http://uoa.aiesec.gr/

Μετά από εμάς βέβαια ανέλαβαν νέα άτομα και η οντότητα αυτή λειτουργεί κανονικά (αν είστε φοιτητές μπορείτε να ρωτήσετε πώς μπορείτε να συμμετέχετε κι εσείς. )Σας τα γράφω όλα αυτά γιατί θέλω να εξηγήσω πόσο πολλή δουλειά κάνουν αυτά τα παιδιά και ότι αφιερώνουν χρόνο ακόμα και την περίοδο των διακοπών τους σε ένα όραμα: Ειρήνη και Μεγιστοποίηση των Ανθρωπίνων Δυνατοτήτων. Αλλά και στην προσωπική τους ανάπτυξη.

Το γραφείο μας είναι σε ένα κτήριο του ΕΚΠΑ στην Ευριπίδου που δεν έχει ούτε καλοριφέρ, πόσο μάλλον aircondition. Πέρσι την βγάλαμε με ένα ανεμιστήρα και πραγματικά βράσαμε. Πολλές φορές φεύγαμε από το γραφείο και πηγαίναμε να συναντηθούμε με τις ομάδες μας στα starbucks στο Μοναστηράκι.

Τι ζητάω από την κοινότητα:
Αν υπάρχει κάποιο μηχάνημα για ψύξη, παλιό air condition (αυτά που λειτουργούν με νερό) ή γενικά κάτι που να βοηθήσει για αυτό το γραφείο θα σας είμαι ευγνώμων πραγματικά.
Είναι παιδιά που προσπαθούν να κάνουν τους εαυτούς τους, τους συμφοιτητές τους, το Πανεπιστήμιο και την Ελλάδα καλύτερους οπότε κατ' εμέ δεν είναι ανάγκη να βράζουν κιόλας!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LittleSmilingMonster την 11 Ιούλ 2014, 22:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Με συγχωρείτε για τις όποιες καθυστερήσεις είναι λόγω εξεταστικής!
Σε όσους έχω να καταθέσω χρήματα θα το κάνω την Δευτέρα 28/7.
Σε όσους πρέπει να στείλω πακέτο επίσης θα το κάνω την Δευτέρα 28/7.


Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15989
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Μηχάνημα δροσιμού για εθελοντικό φοιτητικό οργανισμό

Δημοσίευση από athanasiamak » 08 Απρ 2013, 20:09

Χαίρετε! Μετέφερα την αγγελία σας εδώ, καθώς θεωρώ ότι ταιριάζει καλύτερα και...
εύχομαι να βρεθεί κάτι άμεσα να σας εξυπηρετήσει!
(Μπορείτε επίσης να βάλετε τον τίτλο και το λινκ της αγγελίας στην υπογραφή σας να το βλέπουν περισσότεροι).

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Ενημέρωση αγγελίας

Δημοσίευση από polvar » 07 Νοέμ 2013, 10:28

Παρακαλούμε ενημερώστε για την κατάσταση της αγγελίας ή αν έγινε συναλλαγή με μέλος
-Αν θέλετε να κλείσει ακολουθήστε τις οδηγίες στο http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=305&t=28315
-Αν δεν απαντήσετε εντός 15 ημερών θα πάει στο αρχείο!

(Αν την ενημερώνετε ανά 1 μήνα δεν θα βλέπετε αυτό το μήνυμα ενώ θα αυξήσετε την επισκεψιμότητά της)

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αρχείο κοινωνικής δράσης”