Προμήθειες τραπεζών για μεταφορα χρηματων μεσω web banking

Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ οταν κάνετε μεταφορα χρηματων μεσω web banking

Δημοσίευση από polina27 » 11 Οκτ 2013, 13:27

ar_ia έγραψε:Πολίνα το σκέφτηκε κανείς μας με αντικαταβολή?
Εμείς π.χ που μας πήρε τόσο καιρό να κάνουμε την αποστολή της μηχανής του κιμά, και με τον φόβο ότι μπορεί να είχε χαθεί ο φάκελος με τα χρήματα αν θυμάσαι, μπορούσα να στο είχα στείλει ΑΜΕΣΩΣ με αντικαταβολή!
Πήγα σήμερα στα ελτά να στείλω ένα δέμα και μου το είπαν και πραγματικά ένιωσα πολύ ηλίθια που δεν μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό...
Το στέλνεις αντικαταβολή, δεν χρεώνεσαι τίποτα παραπάνω παρά το κόστος του δέματος, και όταν πας να το πάρεις απλά πληρώνεις στο ταχυδρομείο εσύ που είσαι ο παραλήπτης.
Και ούτε τράπεζες με προμήθειες ούτε τίποτα! Και φυσικά δεν χάνεται κιόλας το δέμα γιατί είναι συστημένο. Και ούτε να χρεώνεσαι 0.72 γραμματόσημο όταν στέλνεις τα χρήματα στον αποστολέα με ελτά.
:wall: :wall:
πλάκα κάνεις????
ακομα καλυτερα ετσι ειναι τότε!!
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ οταν κάνετε μεταφορα χρηματων μεσω web banking

Δημοσίευση από morfo212 » 11 Οκτ 2013, 13:55

Στην αντικαταβολή δεν ξέρω αν μπορείς να δηλώσεις ποσό μηδενικό στην τιμή και το κακό είναι ότι πληρώνει ο αποστολέας τα έξοδα αποστολής + τα έξοδα αντικαταβολής (κανένα 2ευρο νομίζω) και αν τυχόν δεν παραλάβει ο παραλήπτης δεν τα παίρνεις πίσω...
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ οταν κάνετε μεταφορα χρηματων μεσω web banking

Δημοσίευση από Aria » 11 Οκτ 2013, 14:23

Μόρφωμου το είπαν τελείως τυχαία στα ελτά, και μάλιστα ρώτησα συγκεκριμένα για το δέμα που έστελνα, "αν ήθελα να στείλω αυτό τώρα ο παραλήπτης θα πλήρωνε παραπάνω από 6,10 που κοστίζει? " Και η απάντηση ήταν " Όχι φυσικά".

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια για δέματα και έξοδα αποστολής”