Τι καλύπτει ιδιωτική ασφάλεια υγείας για προϋπάρχον πρόβλημα

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
venybzz
Diamond Member
Diamond Member
94 64
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 21 Ιουν 2010, 03:40
Νομός κατοικίας: Ν. Έβρου
Δήμος - Κοινότητα: Αλεξανδρούπολης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Τι καλύπτει ιδιωτική ασφάλεια υγείας για προϋπάρχον πρόβλημα

Δημοσίευση από venybzz » 09 Φεβ 2014, 15:14

Καλησπέρα σας,

Έχω διαγνωστεί με έντονη σκολίωση, ώστε μου πρότειναν κάποια στιγμή στη ζωή μου να κάνω επέμβαση από τον τρίτο έως τον τελευταίο σπόνδυλο. Δεν έχω ψάξει ακόμα πολλά επί του θέματος, αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πως λειτουργούν οι ιδιωτικές ασφάλειες. Το κόστος σε ιδιωτική κλινική από κάποιον συγκεκριμένο ιατρό μου είπε ότι ανέρχεται στα 7.000€, όλα μαζί.

Θέλω να μου πείτε εάν γνωρίζετε τι κόστος μπορεί να καλυφτεί από κάποια ιδιωτική ασφάλεια, μετά από πόσο καιρό χρήσης προγράμματος και τέλος αν έχετε κάποια να μου προτείνετε.

Ευχαριστώ πολύ
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Πριν ζητήσετε κάτι, αναρωτηθείτε: "Το έχω πραγματικά ανάγκη";


theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9562
Εγγραφή: 28 Απρ 2010, 01:59
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: Πληροφορίες για ιδιωτική ασφάλεια

Δημοσίευση από theosve » 09 Φεβ 2014, 15:50

Καλησπερα,
δυστυχως δεν θα σας καλυψει καμια ιδιωτικη ασφαλεια με τα συνηθισμενα συμβολαια. Το προβλημα σας εναι προυπαρχον του συμβολαιου σας και δεν καλυπτεστε.
Υπηρχαν καποια συμβολαια που καλυπταν προϋπαρχοντα θεματα υγειας αλλα ηταν πραγματικα ακριβα. Δεν ξερω αν υπαρχουν ακομα. Αν θελετε μπορω αν σας παραπεμψω στον ασφαλιστη μου που κατεχει πολυ καλα το αντικειμενο και χειριζεται πολλες διαφορετικες ασφαλειες οποτε σιγουρα θα ξερει κατι παραπανω.
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα θέματα σχετικά με οικονομία”