intersalonica ασφαλιστική...είναι αξιόπιστη;

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

intersalonica ασφαλιστική...είναι αξιόπιστη;

Δημοσίευση από Poudim » 02 Ιουν 2018, 15:13

...έχει κάποιος άποψη για την εταιρία , έχει πολύ φθηνά ασφάλιστρα μεν , αλλά είναι αξιόπιστη ;; Ευχαριστώ .
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Poudim την 06 Αύγ 2018, 19:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .

Άβαταρ μέλους
skrissos
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6538
Εγγραφή: 15 Μαρ 2010, 14:12
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Καβάλας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: intersalonica ασφαλιστική...ζητάω γνώμη

Δημοσίευση από skrissos » 02 Ιουν 2018, 16:33

καλησπέρα
Φίλε μου εγώ ήμουν αλλά έφυγα γιατί γιατί σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας που έτρεχα για τη δουλειά μου έμεινα από λάστιχο και κάνανε περίπου τρις ώρες να έρθουν να με βοηθήσουν. Απλά απαράδεκτοι και με τη λήξη του εξαμήνου έφυγα.
ΧΑΡΙΖΩ σ'ολους τους νομους ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ εξυπηρετω και χαριζω μονο σε φιλικα προς εμενα προσωπα απο εδω μεσα γιατι η γαιδουρια ορισμενων μελων δεν εχει ορια. ΔΙΑΤΗΡΩ BLACK LIST... Δε σκαω πλεον αλλα χαριζω επιλεκτικα εκει που θελω..........................................................ΔΕ ΚΑΝΩ ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Εικόνα Εικόνα

ΓΙΩΡΓΟΣ1963
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014, 00:27
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ρίου Αχαΐας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: intersalonica ασφαλιστική...ζητάω γνώμη

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ1963 » 02 Ιουν 2018, 16:50

Κάνοντας έρευνα για το δικό μου αυτοκίνητο 1800 cc δηλωμένο στην Πάτρα βλέπω οτι δεν είναι απο τις φτηνότερες . Εγώ το έχω ασφαλίσει στην HELLAS DIRECT , μέσω προσφοράς απο τον εργοδότη μου , που έχει ασφαλισμένα 5 αυτοκίνητα καιρό τώρα και δεν αντιμετώπισε ποτέ πρόβλημα .Πλήρωσα 83€ μαζί με ασφάλιση τρειλερ . Βασικές καλύψεις με οδική βοήθεια , νομική προστασία και θραύση κρυστάλλων Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
REUSE-REDUCE-RECYCLE

Υπάρχουν σκύλοι και γάτες στο σπίτι, οπότε προσοχή οι αλλεργικοί.
Για τους υπόλοιπους σας βεβαιώ οτι είναι πλήρως εμβολιασμένα και επισκέπτονται συχνά τον κτηνίατρο.

Poudim
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 29 Μάιος 2014, 10:03
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Λεύκτρου Μεσσηνίας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: intersalonica ασφαλιστική...ζητάω γνώμη

Δημοσίευση από Poudim » 05 Ιουν 2018, 19:49

skrissos έγραψε:
02 Ιουν 2018, 16:33
καλησπέρα
Φίλε μου εγώ ήμουν αλλά έφυγα γιατί γιατί σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας που έτρεχα για τη δουλειά μου έμεινα από λάστιχο και κάνανε περίπου τρις ώρες να έρθουν να με βοηθήσουν. Απλά απαράδεκτοι και με τη λήξη του εξαμήνου έφυγα.
Κατ'αρχάς ευχαριστώ . Αν στην περιοχή τους (Θεσ/νίκη) κάνανε 3 ώρες , έξω από την την Καλαμάτα πρέπει να κάνουν...13 ! Θα με εξυπηρετούσε να μάθω συμπεριφορά τους σε ζημιά . Έχω μικτή 313€ το 6μηνο , η δική τους είναι 216€ . Γνωστό βέβαια ότι "το φθηνό είναι ακριβό" , αλλά... θα το ψάξω ακόμη .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Χαρίζω φυτά κάππαρης

Έχω win-bank μόνον στην Πειραιώς . Σε άλλες Τράπεζες πιστώνω το Α' 10ήμερο κάθε 2μήνου , ή 3μήνου .
Η προσεγμένη , ευπαρουσίαστη και ασφαλής συσκευασία του αντικειμένου που χαρίζουμε , δείχνει ΠΡΩΤΟΝ ότι δεν τόχουμε για τα σκουπίδια και ΔΕΥΤΕΡΟΝ ότι σεβόμαστε τον παραλήπτη !
Μην πλησιάσεις ποτέ τράγο από μπροστά , γάϊδαρο από πίσω και ηλίθιο από πουθενά .

Άβαταρ μέλους
lanciateo
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2367
Εγγραφή: 03 Αύγ 2012, 23:31
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Βιτσι
Επικοινωνία:

Re: intersalonica ασφαλιστική...ζητάω γνώμη

Δημοσίευση από lanciateo » 05 Ιουν 2018, 20:45

Ασχημη εμπειρια, εμπλεκομενος σε ατυχημα, με ασφαλεια Ιντερσαλονικα του αλλου. Λογο 15ετιας του οχηματος μου, προσπαθησαν να μου κανουν σκοντο στα ανταλακτικα. Προφυλακτηρα - φαναρι δεξι - φλασακι δεξι - φτερο δεξι. Οπως καταλαβαινεις, το οχημα μου Lancia Δελτα, οπερ παει να πει 350 ευρω προφυλακτηρας αβαφος (470 βαμενος) - φαναρι και φλασακι 280 - φτερο 120 (επισκευη και βαφη). Και επειδη ο ασφαλιστης μου τυγχανε να ειναι αυτος που εφτιαξε την ομαδα των Lancisti, απο Αθηνα πλευρα, και μεγαλο ονομα στην Interamerikan, μετα απο απειλες για κινησεις ενδικων μεσων, τα δεχτηκανε και τα πληρωσανε. Η ολη διαδικασια ομως μας πηρε περιπου 2-2,5 βδομαδες.
Τοτε ομως σαν χρονικη περιοδος, ο ασφαλιστης, μου ελεγε οτι, η συγκεκριμενη εταιρεια ηταν για φουντο. Μετα ομως εγινε κατι, δεν εμαθα ποτε, και ειδα και τα δυο κτιρια το ενα στο αεροδρομιο και το αλλο δυτικα πισω απο την ΜΕΒΓΑΛ, τα εκαναν ανακαινιση, και ειναι απο τα πιο ωραια κτιρια που υπαρχουν (εξωτερικα τουλαχιστον)
Οπως ειπε και καποιος αλλος... Hellas Direct.... μεσω ιντερνετ εχω κανει ασφαλεια για το αμαξι, σε εξαμηνο ασφαλιστηριο, και πληρωνω τα μισα απο το εξαμηνο της Ιντεραμερικαν. Και οπως εγραψες, το φτηνο θα σου βγει ακριβο... οποτε μην το βλεπεις απο αυτη την οπτικη.
Δεν θέλω χαρίσματα από elenica.
viewtopic.php?p=1478261#p1478261

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

--Για παραλαβη απο τον χωρο σας, κατοπιν συννενοησης, πιθανον να υπαρχουν καθυστερησεις λόγω δουλειας!!!...Και αν δειτε οτι καθυστερω παααρα πολυ, στειλτε ενα μηνυμα.!!!
--Οσο αφορα σε αποστολες, δεχομαι και στελνω μονο δεματα.

Η συλλογη απο Zippo εδω
Η συλλογή από κινητά εδώ

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα θέματα σχετικά με οικονομία”