Χρέος της Ελλάδας - Greece Debt Free - End National Debt

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: Ελληνικο χρεοs

Δημοσίευση από panteleon1 » 11 Μάιος 2017, 12:31

sokolata έγραψε:
11 Μάιος 2017, 12:03
Kαλημερα στη παρεα! παιδια εδω κ πολυ καιρο συζητω το θεμα του χρεοs τηs ελλαδαs, βεβαια ειναι μονο στα χαρτια να ξερουμε τι λεμε. προσπαθω να εξηγησω σε δικηγορουs ιερειs κ,τ,λ οτι αν οι ελληνεs ανοιγαμε εναν λογαριασμο σε μια τραπεζα κ εβαζε ο καθε εναs οτι μπορουσε με ιδικη διαχειριση ουτε θα τα ετρωγαν ΑΥΤΟΙ... κ θα τα καταφερουμε πολυ καλυτερα!!!!!
απαγορεύεται να δημιουργήσεις νέο καταθετικό λογαριασμό λόγω capital controls, το Εθνικό χρέος ιδιωτικό και δημόσιο ανέρχεται σε 1,21 Τρις Ευρώ
μια απο τις πολλές πηγές
http://www.kontranews.gr/arthrographoi/ ... 0-dis-eyro
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης


Άβαταρ μέλους
kspil
Silver Member
Silver Member
6 11
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 16 Ιαν 2017, 19:50
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Αραχώβης Βοιωτίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ελληνικο χρεοs

Δημοσίευση από kspil » 11 Μάιος 2017, 13:18

Όλοι εμείς εδώ μέσα δεν δημιουργήσαμε κανένα χρέος, δεν παίξαμε κανένα λεπτό του ευρώ των αποθεματικών των ταμείων στο χρηματιστήριο, δεν χρηματοδοτούσαμε off-shore για την αναπαραγωγή των κοάλα στο νησί του Αγ. Βικεντίου, δεν προμηθευτήκαμε κανένα υποβρύχιο που γέρνει, δεν διοργανώσαμε καμία Ολυμπιάδα. Επομένως άλλοι είναι αυτοί που πρέπει να ανοίξουν τραπεζικούς λογαριασμούς συγκέντρωσης χρημάτων για την χρηματοδότηση του χρέους.

Άβαταρ μέλους
alisa020
Diamond Member
Diamond Member
59 39
Δημοσιεύσεις: 793
Εγγραφή: 19 Ιαν 2013, 11:09
Νομός κατοικίας: Ν. Αρκαδίας
Δήμος - Κοινότητα: Τυρού Αρκαδίας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Ελληνικο χρεοs

Δημοσίευση από alisa020 » 11 Μάιος 2017, 13:43

Συμφωνώ με το μέλος kspil μια ζωή οι Έλληνες δουλεύουν για το μεροκάματο, ποτέ δεν ήμασταν καλοπληρωμένοι σαν το εξωτερικό, ποτέ δεν είχαμε ένα σταθερό σύστημα. Μια ζωή ο καθένας που έβγαινε έκανε τα δικά του. Μια ζωή ψέματα από τους πολιτικούς και απεργίες από τον κόσμο για να διεκδικήσουν τα αυτονόητα και τώρα πάλι εμείς πληρώνουμε για τα χρέη που δημιούργησαν 5-10 οικογένειες.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Εκτελω και ζηταω Αμεσες συναλλαγες. Χαιρομαι οταν γνωριζω ευγενικα και τυπικα μελη.

Περιμενω καταθεση απο:
Περιμενω να παραλάβουν:
Χρωσταω 1€ σε zoe2401

sokolata
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 10 Μάιος 2017, 12:52
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ελληνικο χρεοs

Δημοσίευση από sokolata » 11 Μάιος 2017, 18:58

Καλησπερα! Βρε παιδια ολα αυτα τα ξερω, ουτε εγω δεν χρωσταω, μαs χρωστανε ουτε μαζι τα φαγαμε... ανεργη κ πληρωνω το σπιτι μου που ειναι 30 τ.μ Δεν ανοιξα εγω σαμπανιεs 11 εκατομμυρια δραχμεs o Aκηs κ αλλα πολλα.... κατι πρεπει να γινει.. κανειs δεν μιλαει... ολα καλα... Μαs παιρνουν την πατριδα. σουsssss μη το μαθει κανειs

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Ελληνικο χρεοs

Δημοσίευση από polvar » 11 Μάιος 2017, 19:44

Επομένως δεν χρειάζεται να ανοίξουμε καταθετικό λογαριασμό αλλά να αναλάβουμε άλλου είδους δράση!
http://www.analyst.gr/2017/05/10/koinoniki-allotriosi/
http://www.analyst.gr/2017/05/04/os-pote-palikaria/

Άβαταρ μέλους
MASTERKEEPER
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1486
Εγγραφή: 24 Ιουν 2008, 18:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: XXXL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι
Επικοινωνία:

Re: Ελληνικο χρεοs

Δημοσίευση από MASTERKEEPER » 12 Μάιος 2017, 19:38

alisa020 έγραψε:
11 Μάιος 2017, 13:43
Συμφωνώ με το μέλος kspil μια ζωή οι Έλληνες δουλεύουν για το μεροκάματο, ποτέ δεν ήμασταν καλοπληρωμένοι σαν το εξωτερικό, ποτέ δεν είχαμε ένα σταθερό σύστημα. Μια ζωή ο καθένας που έβγαινε έκανε τα δικά του. Μια ζωή ψέματα από τους πολιτικούς και απεργίες από τον κόσμο για να διεκδικήσουν τα αυτονόητα και τώρα πάλι εμείς πληρώνουμε για τα χρέη που δημιούργησαν 5-10 οικογένειες.
Μια ζωή ψέματα από τους πολιτικούς που μια ζωή όλοι μας (μαζί και γω φυσικά) ψηφίζαμε. Όταν μας τα κάνανε και πάλι αυτούς ψηφίζαμε τότε είμαστε συνυπεύθυνοι οοολοι μας φυσικά...
Μένω κοντά στα μετρό Αμπελοκήπων & Κατεχάκη.
Αποστέλλω με ΕΛΤΑ
Έχω λογαριασμό ΠΕΙΡΑΙΩΣ


nestor34
Platinum Member
Platinum Member
35 45
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 01 Μαρ 2015, 00:01
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: Ελληνικο χρεοs

Δημοσίευση από nestor34 » 12 Μάιος 2017, 19:47

σοκολάτα είσαι λίγο αφελής. Συμφωνώ με Πολβαρ.

Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7867
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 16:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κ.ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

Re: Ελληνικο χρεοs

Δημοσίευση από nicnt » 13 Μάιος 2017, 01:40

Αυτό το ποσό, του χρέους, είναι ψίχουλα μπροστά στα τρις όπως υπολογίζεται της (κινητής και ακίνητης) περιουσίας της φιλεύσπλαχνης κατά τα άλλα εκκλησίας. Τη μοναδική πηγή που διαθέτει αυτή την οικονομική επιφάνεια στην Ελλάδα.
Αντί να τα διαθέσει όμως ώστε να αποφευχθούν οι αυτοκτονίες των δεκάδων απελπισμένων, το κρίμα στο λαιμό της ιεραρχίας, και για το καλό όλων μας προτιμά να δίνει κάποια ψίχουλα σε συσσίτια και να κρατάει εγκλωβισμένο τον Ελληνικό λαό στα μνημόνια και την ανέχεια.
Ενώ παράλληλα έχει το θράσος να ζητάει καθημερινά και βοήθεια απ' τους (αφελείς?) πιστούς ώστε να ανεβάζει το ύψος στο θησαυροφυλάκιο της..
Τα συμπεράσματα δικά σας.
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6988
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:48
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 44
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: Ελληνικο χρεοs

Δημοσίευση από panteleon1 » 13 Μάιος 2017, 11:09

Απαγορεύεται να κατάσχεις ιδιωτική περιουσία ούτε οι μπολσεβίκοι το έκαναν αυτό δεν έχει νόημα να ζείς μετά
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

Άβαταρ μέλους
giveaway
Gold Member
Gold Member
5 4
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2017, 11:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Μοσχάτου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Χρέος της Ελλάδας - Greece Debt Free - End National Debt

Δημοσίευση από giveaway » 09 Αύγ 2017, 01:26

GeorgeF έγραψε:
31 Ιούλ 2017, 13:20
ippotis22 έγραψε:
29 Ιούλ 2017, 00:44
φυσικα ειμαι απτους τυχερους αν σκεφτουμε οτι το δεμα δεν ειχε ενα προιον μεσα.ενα τηλεφωνο που εφερα χθες το κρατησαν τελωνειο.θα πληρωσο λογικα 40 ευρω δηλαδη το κερδος μου που θα το πουλαγα.
Και για πείτε μας,που ακριβώς θα το πουλούσατε;Διατηρείτε επιχείρηση για την πώληση των κινητών;Αποδίδετε φπα;Πληρώνετε ασφαλιστικές εισφορές;Γιατί αν η απάντηση σε όλα τα παραπάνω είναι "όχι" τότε είστε μέρος του προβλήματος καθώς αυτός είναι ένας από τους λόγους που οι έλεγχοι έχουν εντατικοποιηθεί.
Παιδιά τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα. Θα μπορούσα να σας παραθέσω πολλά πράγματα και πολλές αποδείξεις. Το ελληνικό κράτος έχει γίνει μία ιδιωτική εταιρία με έδρα την Γερμανία. Απορροφημένο από την Γερμανική εταιρία-Γερμανία.
Εικόνα

Έχει CIK 0000931106 όπως φαίνεται στην βάση δεδομένων EDGAR όπου καταχωρούνται τα περιουσιακά στοιχεία των εταιριών για πλήρη διαφάνεια.
Εικόνα

Από 1/1/2017 το ψευδοκράτος το οποίο δεν έχει κανένα συνταγματικό δικαίωμα να μας επιβάλλει τον οποιοδήποτε φόρο, δημιούργησε το εξής φάντασμα με τον νόμο 4389. Πρόκειται για την ανεξάρτητη αρχή δημοσίων εσόδων. Ένα φάντασμα το οποίο δεν έχει νομική προσωπικότητα και δεν ελέγχεται από κανέναν. Κανένας φόρος, τίποτα από ότι μαζεύει αυτή η συμμορία και εισέπραττε τόσα χρόνια από την φορολογία επιστρέφονταν πίσω στον μέτοχο, δηλαδή εμάς. Η ΑΑΔΕ είναι κι αυτή μια ιδιωτική εταιρία. Για αυτό το έκτρωμα έχει μηνυθεί ο ΠτΔ για εσχάτη προδοσία και έχουν κατατεθεί δεκάδες μηνυτήριες αναφορές από πολίτες.
Εικόνα

Κανένας πολίτης δεν ήταν ποτέ μέρος του προβλήματος. Με ΦΠΑ 24% σε 4 χρόνια έχει μαζευτεί 1 φορά το εθνικό μας ΑΕΠ. Που έχουν πάει τόσα λεφτά ρε παιδιά; Τόσες δεκαετίες.

Μέχρι να ξεσηκωθούμε (ευτυχώς έχει γίνει σε μεγάλο βαθμό από χιλιάδες Έλληνες) και να τα ανατρέψουμε όλα αυτά, ο αδαής πολίτης, ο τρομοκρατημένος πολίτης θα είναι έρμαιο μιας ληστοσυμμορίας και αυτού του εκτρώματος πλέον, της ΑΑΔΕ.

Κάπου σε κάποιο έγγραφό σας, αναγράφει "Υπηκοότητα Ελληνική". Σε ποιον είμαστε υπήκοοι και γιατί; Ψάξτε το.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giveaway την 11 Αύγ 2017, 23:52, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα θέματα σχετικά με οικονομία”