Γίνεστε συνεπιβάτης για την μείωση των εξόδων μετακίνησης;

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Γίνεστε συνεπιβάτης για την μείωση των εξόδων μετακίνησης;

Δημοσίευση από polvar » 08 Νοέμ 2012, 19:40

Θα δεχόσαστε έναν συνεπιβάτη ή θα πηγαίνατε συνεπιβάτης σε κάποιον ώστε να μοιραστείτε τα έξοδα;
Αν στην παραπάνω ερώτηση απαντάτε "ναι αλλά πού θα τον βρω;" η λύση είναι στο http://www.pamemazi.gr/
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος polvar την 10 Νοέμ 2012, 14:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.


meletiadis
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: 15 Δεκ 2008, 13:34
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Ταξιδεύετε συχνά;

Δημοσίευση από meletiadis » 08 Νοέμ 2012, 20:33

μια που το ανέφερες πάντα ήθελα να ρωτήσω πως μπορεί κάποιος να τολμήσει κάτι τέτοιο.
που να ξέρεις τι θα σου τύχει... το λιγότερο κακό θα ήταν να περάσεις 2-3 δυσάρεστες ώρες...
το περισσότερο δεν τολμάω να το φανταστώ....

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Ταξιδεύετε συχνά;

Δημοσίευση από polvar » 08 Νοέμ 2012, 20:49

Μπορεί όμως να σου βγει και το ακριβώς αντίστροφο! :rofl:
(Βλ "Ραντεβού στα τυφλά")

lavnik
Silver Member
Silver Member
3 4
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 24 Οκτ 2012, 22:38
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Βιάννου Ηρακλείου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Τοποθεσία: Βριλήσσια
Επικοινωνία:

Re: Ταξιδεύετε συχνά;

Δημοσίευση από lavnik » 08 Νοέμ 2012, 22:09

Ταξιδεψα ετσι το 1992 στη Γερμανια,απο Dusseldorf προς Βερολινο και πισω και μπορω να πω οτι ηταν υπεροχη εμπειρια

Άβαταρ μέλους
madis5
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2603
Εγγραφή: 27 Οκτ 2011, 17:06
Νομός κατοικίας: Ν. Χαλκιδικής
Δήμος - Κοινότητα: Ζακύνθου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ταξιδεύετε συχνά;

Δημοσίευση από madis5 » 09 Νοέμ 2012, 01:25

Προσωπικά πριν από τέσσερα χρόνια ίιισως και να το τολμούσα, από τότε που έγινα μαμα ούτε που μπορώ να το φανταστώ!!Συφωνω ότι όλα τα δάχτυλα δεν είναι ίδια , μαλώνω συνεχώς με τον αντρα μου που με θεωρε'ι "αφελή" (εγω λέω ότι απλά πιστεύω ακόμη στους ανθρώπους) αλλά με έναν ξένο σε αυτοκίνητα δεν θα έμπαινα! Εδώ πλέον "φοβάμαι και το κτελ"
Εχουν κατά καιρούς ακουστεί απίστευτες ιστορίες που με κάνουν να μην σταματάω και να μην θέλω κανέναν αλλό πλέον των "δικών" μου ανθρώπων δίπλα μου!
Με στεναχωρεί αλά είναι η αλήθεια!
Φιλικά Ελένη
Υγ: συγνώμη για τα λάθη αλλά γιορτάζαμε και ήταν άφθονο το κρασί!!!!!!!!!!!!
Το μέλος dimkar είναι η αδερφή μου!!
Επειδή οι υποχρεώσεις μου καθημερινά αυξάνονται όσο "ανοίγει" ο καιρός και συνεχώς έχω την αίσθηση ότι κάτι ξεχνάω, παρακαλώ πολύ αν ξεχάσω κάτι, είτε να απαντήσω σε αγγελία είτε να μετρήσω κάτι να μου το υπενθυμίσετε!
Δεν το κάνω επίτηδες αλλά ο χρόνος μου λιγοστεύει δραματικά μέρα με την μέρα!
Σας ευχαριστώ πολύ!

Εχω και εγώ paypal!!
Προσωπικοι λογοι με κρατησαν εκτος πολυυυυ καιρο!!! Τωρα που σιγα σιγα ολα στρωνουν επιστρεφω δριμύτερη!!
Επειδη δεν θυμαμαι αν χρωσταω κατι σε καποιον παρακαλω πολυ να μου στειλει ενα μνμ!
Ευχαριστω πολυ και καλως σας ξαναβρηκα!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Ταξιδεύετε συχνά;

Δημοσίευση από polvar » 09 Νοέμ 2012, 08:44

Πάντως όταν η ιστοσελίδα λειτουργήσει πλήρως, μετά από καιρό θα εμφανιστεί σε κάθε μέλος η αξιολόγηση (βαθμολογία) που θα του κάνουν όσοι συνταξιδέψουν μαζί του καθώς και οι φορές που αυτό βαθμολογήθηκε, οπότε τότε θα μπορεί κάποιος να έχει ή όχι εμπιστοσύνη κρίνοντας από τις αξιολογήσεις των προηγούμενων.

βαλεντινη
Diamond Member
Diamond Member
94 46
Δημοσιεύσεις: 710
Εγγραφή: 18 Αύγ 2010, 11:33
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ηλιουπόλεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Ας μειώσουμε τα έξοδα μετακίνησης συλλογικά και οικολογικά!

Δημοσίευση από βαλεντινη » 26 Ιουν 2013, 19:12

Πηγαίνετε καθημερινά στη δουλειά σας με το αυτοκίνητο και θέλετε να μοιραστείτε τα έξοδα? ΄Η με τα ΜΜΜ και θα θέλατε να πηγαίνετε γρηγορότερα και ξεκούραστα αλλά το να αγοράσετε μεταφορικό μέσο φαντάζει απίθανο??
Γι αυτό υπάρχει το http://carpooling.gr/ !
Γράφεστε , ανεβάζετε τη διαδρομή που σας ενδιαφέρει ή αντίστοιχα ψάχνετε στις ήδη καταχωρημένες και...that s all!
Δυστυχώς (καθότι κάτοικος εξωτερικού προς το παρόν) δεν έχω εμπειρία προσωπική ακόμα απο το ελληνικό site αλλά όσοι το χρησιμοποιούν παγκοσμίως είναι κάτι παραπάνω από happy! Παρ όλα αυτά safety first, γι αυτό διαβάστε το προφίλ του χρήστη και
για οποιαδήποτε αμφιβολία / αναφορά χρήσης κλπ επικοινωνήστε με τους διαχειριστές!

(δεν διαφημίζω την ιστοσελίδα απλά δίνω μια ιδέα - ίσως κάτι τέτοιο θα μπορούσε να γίνει κ μέσω του χάρισετο!)

ΥΓ. ήδη ανέβασα διαδρομή για Πάτρα Αθήνα για να το τεστάρω, αν δουλέψει θα επανέλθω με feedback!
Παραλαβές απο κεντρο Αθηνας ή σε κάποιο μετρό (με σταθμούς Δαφνη-Αγ Δημητριο πρώτους στη λίστα!) ή σε περιοχές Ηλιούπολη- Ελληνικό-Υμηττό!! Αν δεν εξυπηρετεί κάτι από τα παραπάνω αναλαμβάνω αποστολές με προπληρωμένους ή με άλλο τρόπο και τα εξοδα αποστολής δικά σας! Ευχαριστώ!

πρωην μελος VALART

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα θέματα σχετικά με οικονομία”