Προσφορά εργασίας με πολύ καλές αποδοχές (πυραμίδα EMGOLDEX)

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά εργασίας με πολύ καλές αποδοχές

Δημοσίευση από polvar » 19 Ιουν 2014, 12:53

Επίτηδες η εταιρία αυτή μπερδεύει το χρυσό με την πυραμίδα για να θολώσει τα νερά
Γι αυτό τα διαχωρίζω απλοϊκά:

Κεφάλαιο 1:
Αυτός που θα αγοράσει μόνο χρυσό και τον πάρει στα χέρια του και φύγει έχει απλά αγοράσει χρυσό πληρώνοντας την όχι και ευκαταφρόνητη προμήθεια του 7% (άλλωστε τόσο παίρνουν και οι τράπεζες που τον πουλάνε). Από εκεί και πέρα αναλαμβάνει το ρίσκο να πέσει η τιμή του χρυσού και να χάσει τα λεφτά του αλλά και φυσικά μπορεί να ανεβεί και να απολαύσει υπεραπόδοση.

Κεφάλαιο 2:
Αυτός που αποφασίζει να αφήσει λεφτά/χρυσό στην επιχείρηση για να κερδίσει το bonus μπαίνει καθαρά σε σύστημα πυραμίδας όπως τα εξήγησα πιο πριν

Παρακαλώ να μην τα μπερδεύετε στις απαντήσεις και θολώνετε κι εσείς τα νερά από την μεριά σας.

Και φυσικά υπάρχει ιεραρχία παντού, σε κάθε έκφανση της κοινωνικής ζωής, αλλά δεν πληρώνω εγώ τον διαχειριστή εδώ ούτε πληρώνομαι από άλλα μέλη κατώτερα στην ιεραρχία και ούτε περιμένουμε να γραφτούν νέα μέλη που θα προπληρώσουν ένα ποσό ευελπιστώντας να πληρωθούν αυτά αργότερα από τα πιο νέα.

Και τέλος, από την μια έχετε συλλάβει την κοροιδία του καπιταλιστικού νομισματικού συστήματος και την ληστεία που διαπράττεται μέσω αυτού (αφού μιλήσατε για venus project) και από την άλλη έχετε μπλέξει στην πιο άκρατη μορφή του συστήματος αυτού!
Αν θα θέλατε πραγματικά να ξεφύγετε θα μπορούσατε απλά να επιλέξετε να βάλετε τα διαθέσιμα χρήματά σας σε χρυσό και όχι να μπλέξετε με πυραμίδες.
Μήπως πρέπει λίγο να ξανασκεφθείτε ώστε να τα ξεμπερδέψετε τα πράγματα στο μυαλό σας;


Άβαταρ μέλους
twilight
Platinum Member
Platinum Member
13 14
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: 11 Μάιος 2010, 02:42
Νομός κατοικίας: Ν. Ημαθίας
Δήμος - Κοινότητα: Νάουσας Ημαθίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά εργασίας με πολύ καλές αποδοχές

Δημοσίευση από twilight » 19 Ιουν 2014, 13:42

afroad έγραψε:Νομίζω ότι έχετε ξεφύγει λίγο. Δεν αντιλαμβάνεστε αυτό που σας λέμε και συνεχίζετε να το γυρνάτε εκεί που θέλετε. Οι τράπεζες και η εργασία που αναφέρετε ονομάζεται ζωή αν δεν το έχετε αντιληφθεί. Δεν μπορείς να ζήσεις σε μια κοινωνία αν δεν αποδεχθείς τους κανόνες και τους νόμους που τη διέπουν. Και ποιός σας είπε ότι παίζουμε τζόκερ ή κάτι τέτοιο; Και φτάσαμε μάλιστα στο σημείο να κερδίσουμε ώστε να ασχοληθούμε με την φορολογία;;; Οκ, ας κερδίσω λοιπόν και ας με φορολογήσουν! Ότι συγκρίνονται δηλαδή τα λεφτά που θα δώσει ο μέσος Έλληνας το ΧΡΟΝΟ ( δεν μιλάω για τους πορωμένους ) με την προμήθεια σε μια οποιαδήποτε εταιρεία πυραμίδας;;;
Κι όμως έχω αντιληφθεί το αντικείμενο. Οι τράπεζες και οι εργασίες με την σημερινή τους μορφή λέγονται ζωή επειδή έτσι έχουμε διδαχτεί. Δεν σημαίνει ότι κάτι που αδυνατούμε να φανταστούμε δεν είναι εφικτό στο μέλλον. Ναι ζούμε σε μια κοινωνία νόμων και κανονισμών, κανείς δεν σας ζήτησε να ξεφύγετε από αυτό.

Ποιος μου είπε ότι παίζετε τζόκερ ή κάτι τέτοιο; Τα στατιστικά. Δεν μιλάω συγκεκριμένα για εσάς. Για τον μέσο Έλληνα πολίτη. Είδατε ότι βγάζετε βεβιασμένα συμπεράσματα; Πως λοιπόν εγώ με τον γραπτό λόγο να μπορέσω να σας δώσω να καταλάβετε; Και πόσες παρεξηγήσεις έχουν γίνει; Όχι μόνο εδώ, αλλά και σε πολλές σελίδες κοινωνικής δικτύωσης. Γι' αυτό υπάρχει ένα μέρος που λέγεται "έξω από το σπίτι". Η τύχη είναι εκεί έξω όχι εδώ μέσα.

Στην emgoldex μόνο να κερδίσεις έχεις. Και αν θες να φορολογηθείς, για να δώσεις στο κράτος λεφτά, ώστε να μπορέσει να στα δώσει πίσω με τη μορφή έργων, μπορείς να το κάνεις και αυτό.
elaine84 έγραψε:Θεωρώ κι εγώ ότι πρόκειται για πυραμίδα.
Αγγελία μη πυραμίδας: "Ζητείται πακετάς, 3 ευρώ την ώρα, με δικό του μηχανάκι. Πληροφορίες.."
Αγγελια Πυραμίδας : 30 σελίδες για το ότι μπορεί κανείς να κερδίσει ξαφνικά πάρα πολλά αρκεί να θεωρησει του εαυτό του πολύ πιο έξυπνο από τους υπόλοιπους.
Και του στραβού το δίκιο : Το Νeobux είναι μια μορφή πυραμίδας; (Παρόλαυτά εγώ γράφτηκα! :D )

Afroad πόσο γέλασα με το "Βαρδάρη μεριά". Ζητούνται κοπέλες βραδινές!!! :lol: 8) Πράγματι πρόκειται για το αρχαιότερο αγαθό πρως πώληση.
Λέτε για πυραμίδα χωρίς να έχετε καταλάβει περι τίνος πρόκειται.

Αγγελία μη πυραμίδας: Έλα να δουλέψεις πουλώντας τον χρόνο σου για ένα ψωρομεροκάματο χωρίς ένσημα γιατί ως επιχείρηση έχουμε πολλά έξοδα και δεν μπορούμε να σε συντηρήσουμε. Το αν μπορέσεις να συντηρήσεις οικογένεια, σπίτι, παιδιά δεν μας νοιάζει!

Αγγελία "πυραμίδας" (όπως την εμφανίζετε) emgoldex: Αγόρασε χρυσό δίνοντας 150 Ευρώ, στην συνέχεια βρες μίνιμουμ δύο πελάτες που θα κάνουν το ίδιο με σένα και γω θα σε ανταμείψω γι' αυτήν σου την προσπάθεια.

Και του στραβού το δίκιο: Απλά χάσιμο χρόνου...

Όσο για τον Βαρδάρη... νομίζω μιλάω με έξυπνους, σκεπτόμενους ανθρώπους... εγώ μίλησα για προϊόν και εσείς μιλήσατε για παροχή υπηρεσιών!
polvar έγραψε:Επίτηδες η εταιρία αυτή μπερδεύει το χρυσό με την πυραμίδα για να θολώσει τα νερά
Γι αυτό τα διαχωρίζω απλοϊκά:

Κεφάλαιο 1:
Αυτός που θα αγοράσει μόνο χρυσό και τον πάρει στα χέρια του και φύγει έχει απλά αγοράσει χρυσό πληρώνοντας την όχι και ευκαταφρόνητη προμήθεια του 7% (άλλωστε τόσο παίρνουν και οι τράπεζες που τον πουλάνε). Από εκεί και πέρα αναλαμβάνει το ρίσκο να πέσει η τιμή του χρυσού και να χάσει τα λεφτά του αλλά και φυσικά μπορεί να ανεβεί και να απολαύσει υπεραπόδοση.

Κεφάλαιο 2:
Αυτός που αποφασίζει να αφήσει λεφτά/χρυσό στην επιχείρηση για να κερδίσει το bonus μπαίνει καθαρά σε σύστημα πυραμίδας όπως τα εξήγησα πιο πριν

Παρακαλώ να μην τα μπερδεύετε στις απαντήσεις και θολώνετε κι εσείς τα νερά από την μεριά σας.

Και φυσικά υπάρχει ιεραρχία παντού, σε κάθε έκφανση της κοινωνικής ζωής, αλλά δεν πληρώνω εγώ τον διαχειριστή εδώ ούτε πληρώνομαι από άλλα μέλη κατώτερα στην ιεραρχία και ούτε περιμένουμε να γραφτούν νέα μέλη που θα προπληρώσουν ένα ποσό ευελπιστώντας να πληρωθούν αυτά αργότερα από τα πιο νέα.

Και τέλος, από την μια έχετε συλλάβει την κοροιδία του καπιταλιστικού νομισματικού συστήματος και την ληστεία που διαπράττεται μέσω αυτού (αφού μιλήσατε για venus project) και από την άλλη έχετε μπλέξει στην πιο άκρατη μορφή του συστήματος αυτού!
Αν θα θέλατε πραγματικά να ξεφύγετε θα μπορούσατε απλά να επιλέξετε να βάλετε τα διαθέσιμα χρήματά σας σε χρυσό και όχι να μπλέξετε με πυραμίδες.
Μήπως πρέπει λίγο να ξανασκεφθείτε ώστε να τα ξεμπερδέψετε τα πράγματα στο μυαλό σας;
Μιλάτε για θολωμένα νερά την στιγμή που όλα είναι ξεκάθαρα!

Κεφάλαιο 1ο: Δεν θα αναλύσω αυτό το κεφάλαιο, υποτίθεται ξέρουμε όλοι πως λειτουργεί μια επένδυση.

Κεφάλαιο 2ο: Αυτός που δεν έχει αρκετά χρήματα, ώστε να μπορέσει να αγοράσει ολόκληρη την συλλογή ράβδων χρυσού, αγοράζει πρώτα μια μικρή ποσότητα και στην συνέχεια του δίνεται η δυνατότητα μέσω του προγράμματος να την αποκτήσει ολόκληρη και στην συνέχεια να την ρευστοποιήσει πίσω στην ίδια εταιρία που του την έδωσε, απλά και μόνο βρίσκοντας δύο νέους πελάτες. Τι πιο απλό από αυτό;

Αυτό δεν είναι το νόημα σε όλες τις επιχειρήσεις; Δεν θέλουν οι εταιρίες από τους υπαλλήλους τους να φέρνουν νέους πελάτες ώστε να επεκτείνονται; Η μήπως θα μένουν στάσιμοι και θα σταματήσουμε να έχουμε ανάπτυξη;

Χρήματα για να αγοράσω ολόκληρη συλλογή ράβδων χρυσού δεν έχω. Γι' αυτό και προθυμοποιήθηκα να ακολουθήσω την εταιρία σε αυτό το πρόγραμμα και να μου δωθεί η δυνατότητα να την αποκτήσω και στην συνέχεια να την ρευστοποιήσω για να έχω χρήματα να κινηθώ στην ζωή μου.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όρεξη να έχεις να δίνεις πράγματα.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά εργασίας με πολύ καλές αποδοχές

Δημοσίευση από polvar » 19 Ιουν 2014, 13:57

Όσο δεν έχετε τον χρυσό στα χέρια σας δεν έχετε απολύτως ΤΙΠΟΤΑ!
Αυτό προσπαθώ να σας δώσω να καταλάβετε τόση ώρα
Πάρτε τον χρυσό/τα χρήματα όσο είναι καιρός!
Αλλιώς σε κάποια στιγμή θα κλαίτε τα χρήματά σας. Και αν όχι εσείς, αυτοί τους οποίους εγγράψατε ή οι επόμενοι από αυτούς

Αν δεν πειστήκατε ακόμα από τα λεγόμενά μου διαβάστε τα
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CF% ... E%B6%CE%B9
http://www.eseap.org.gr/site/_gr/about/schemes.htm
http://www.sigmalive.com/news/oikonomia/101540
και πολλά άλλα, αν κάνετε μια απλή αναζήτηση για συστήματα πυραμίδας.

Τέλος δείτε ότι η εταιρία αυτή δεν έχει πουθενά στην ιστοσελίδα της επίσημη διεύθυνση!
Δεν σας βάζει αυτό σε σκέψεις; Πώς της εμπιστεύεστε τα χρήματά σας;


Το θέμα κλειδώνει γιατί θα γίνει 8 στρέμματα λέγοντας τα ίδια και τα ίδια.
Και θα παραμείνει σε θέα για να δείχνει τελικά ότι αυτός ο καπιταλισμός (που θέλατε να αποφύγετε) θα συνεχίσει να υπάρχει καθώς συνεχίζουν να υπάρχουν θύματα που αποδεικνύουν ότι ο άνθρωπος τελικά δεν εξελίχθηκε και πολύ με το πέρασμα των αιώνων και παρά τον καταιγισμό πληροφοριών που λαμβάνει.
Και όλα αυτά γιατί οι κυρίαρχοι του παιχνιδιού ξέρουν να παίζουν καλά με δύο πράγματα:
Την ανέχεια και την ελπίδα.
(Το ίδιο κάνουν άλλωστε και τα ίδια τα κράτη με τον τζόγο)

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Διάφορα θέματα σχετικά με εργασία”