Προσφορά εργασίας με πολύ καλές αποδοχές (πυραμίδα EMGOLDEX)

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά εργασίας με πολύ καλές αποδοχές

Δημοσίευση από polvar » 19 Ιουν 2014, 11:11

Φαίνεται καθαρά το ότι δεν έχετε αντιληφθεί τα συστήματα πυραμίδας!
Εδώ απλά το θέμα είναι ότι αναμιγνύεται η πυραμίδα με την επένδυση σε χρυσό και θολώνουν τα νερά.

Τα πράγματα θα ήταν ωραία και ειδυλλιακά αν δεν προκαταβάλατε τα 540€
Θα ήθελα να μου πείτε:
Δίνοντας τα 540€ μπορείτε να πάρετε τα λεφτά σας σε χρυσό άμεσα;
Φυσικά όχι !
Θα πρέπει να περιμένετε ωσπου να γίνουν 7000!
Άρα ουσιαστικά, τα πιστώνετε στην εταιρία περιμένοντας να .... αυγατίσουν
Ε, κατά την διάρκεια αυτής της αναμονής, αν η εταιρία "πτωχεύσει" σας εξασφαλίζει κανείς;
Όχι!

Όταν λοιπόν θα υπάρχουν πολλοί που θα περιμένουν να αυγατίσουν τα λεφτά τους, η εταιρία θα "πτωχεύσει", βάζοντας στο χέρι τα λεφτά όλων αυτών
Έτσι λειτουργούν οι πυραμίδες και στο τέλος αυτοί που τις εφηύραν πίνουν εις υγείαν των κορόιδων!

Είπα και πριν: "μην βγει κανείς και μου πει ότι ο τάδε πήρε λεφτά"
Τώρα εσείς "τρώτε και πίνετε" όπως λέτε γιατί βρήκατε ήδη τα κορόιδά σας. Κάποτε όμως τα κορόιδα τελειώνουν.
Μπορεί να είναι ακόμα νωρίς για τη συγκεκριμένη εταιρία με το κόλπο που σκαρφίστηκε, αλλά ποτέ κανείς δεν ξέρει το πότε τελειώνουν τα κορόιδα.
Το σίγουρο είναι ότι τελειώνουν πολύ πριν τα 7 δισεκατομμύρια ανθρώπων του πληθυσμού της γης γιατί δεν έχουν και τα 7 δισεκατομμύρια από 540€ ο καθένας να βάλει αλλά και γιατί υπάρχουν και άνθρωποι που σκέφτονται ή/και δεν ρισκάρουν.
Και καμιά φορά επεμβαίνει αναπάντεχα και η οικονομική αστυνομία .
Αλλά ακόμα και αν όλοι είχαν λεφτά και διάθεση να γραφτούν, κάποτε θα τελείωνε η πυραμίδα, όταν όλοι θα έβαζαν χρήματα και δεν θα υπήρχαν άλλοι να γραφτούν. Και αυτοί οι τελευταίοι που θα γραφτούν θα είναι περίπου τα 2/3 του πληθυσμού καθώς θα τους έχει εγγράψει το πρώτο 1/3. Και αυτά τα 2/3 δεν θα πάρουν κανένα απολύτως χρήμα πίσω.
Υπάρχει και μαθηματικός τύπος γι αυτά που λέω αλλά ας μην τα κάνω πιο περίπλοκα.
(Για την δική σας εταιρία που για να πάρει κανείς τα 7000€ πρέπει να γράψει άλλους δύο και αυτοί οι δύο να γράψουν από άλλους δύο ο καθένας, άρα 6 άτομα εξαρτώνται από εσάς, όταν θα τελειώσει και θα "σκάσει" η πυραμίδα θα έχει πάρει λεφτά ο ένας από τους 7, το 1/7 δηλαδή και τα υπόλοιπα 6/7 θα έχουν χάσει τα χρήματά τους)

Αυτός που θα πετύχει να γράψει και τα 7 δισεκατομμύρια ανθρώπους στην πυραμίδα του θα έχει πετύχει να φτιάξει την απόλυτη πυραμίδα και προφανώς θα είναι ο εξυπνότερος (αλλά και πιο ανήθικος) άνθρωπος στον κόσμο

Άβαταρ μέλους
afroad
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1328
Εγγραφή: 21 Δεκ 2010, 04:27
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Άρνης Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά εργασίας με πολύ καλές αποδοχές

Δημοσίευση από afroad » 19 Ιουν 2014, 11:18

Polvar δεν νομίζω ότι χρειάζεται καν μαθηματικός τύπος, κοινή λογική είναι! Όλα όσα λένε ότι δεν πρόκειται για πυραμίδα είναι ΠΑΝΤΑΑΑΑΑ πυραμίδα!!! Άσε που στην εισαγωγή ''Εδώ και 5000 χρόνια ένα μόνο πράγμα δεν έχει χάσει την αξία του. Και όποιος έχει αυτό, έχει πάντοτε και λεφτά'' εμένα αλλού πήγε το μυαλό μου! Κατά Βαρδάρη μεριά! :lol:
-χαρίζω σε μέλη που χαρίζουν και προτιμώ να μοιράζονται για να εξυπηρετούνται όσο περισσότεροι γίνεται
-παρακαλώ να είστε τυπικοί στις υποχρεώσεις σας σε φακέλους, γραμματόσημα κτλ
-οι ενεργές αγγελίες μου: http://bit.ly/1lyRc2i

''Η διαφορά ανάμεσα στην ηλιθιότητα και στην ευφυΐα είναι ότι η δεύτερη έχει όρια...''
ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΤΟΣ ΕΚΤΑΚΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΛΟΓΩ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39579
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά εργασίας με πολύ καλές αποδοχές

Δημοσίευση από polvar » 19 Ιουν 2014, 11:29

afroad έγραψε: Άσε που στην εισαγωγή ''Εδώ και 5000 χρόνια ένα μόνο πράγμα δεν έχει χάσει την αξία του. Και όποιος έχει αυτό, έχει πάντοτε και λεφτά'' εμένα αλλού πήγε το μυαλό μου! Κατά
Βαρδάρη μεριά! :lol:
:lol: :lol: :lol:




Λοιπόν twilight η αγγελία σας αφορά κλασσική πυραμίδα.
Και όπως διαβάζετε στο κόκκινο πλαίσιο από πάνω, αγγελίες πυραμίδας απαγορεύονται διά ροπάλου! Την αφήνω όμως σε κοινή θέα για τρεις λόγους:
1) Για να μην θίξω το δικαίωμά σας να μιλάτε ελεύθερα
2) Για να σας μεταπείσω να φύγετε από αυτήν εγκαίρως
3) Να διδάξω στα μέλη που δεν γνωρίζουν από αυτά, τι κίνδυνοι κυκλοφορούν και πώς να σκέφτονται για να φυλάγονται

Είμαι σε δίλημμα αν θα πρέπει να την διαγράψω ή να την κλειδώσω και να πάει σε άλλη κατηγορία για να διαλαλεί τις απάτες που κυκλοφορούν γενικά και το πόσο εύκολο είναι να πέσει κανείς σε αυτές

Άβαταρ μέλους
twilight
Platinum Member
Platinum Member
13 14
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: 11 Μάιος 2010, 02:42
Νομός κατοικίας: Ν. Ημαθίας
Δήμος - Κοινότητα: Νάουσας Ημαθίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά εργασίας με πολύ καλές αποδοχές

Δημοσίευση από twilight » 19 Ιουν 2014, 11:52

polvar έγραψε:Φαίνεται καθαρά το ότι δεν έχετε αντιληφθεί τα συστήματα πυραμίδας!
Εδώ απλά το θέμα είναι ότι αναμιγνύεται η πυραμίδα με την επένδυση σε χρυσό και θολώνουν τα νερά.


Τίποτα δεν είναι θολό, όλα είναι ξεκάθαρα.

polvar έγραψε:
Τα πράγματα θα ήταν ωραία και ειδυλλιακά αν δεν προκαταβάλατε τα 540€
Θα ήθελα να μου πείτε:
Δίνοντας τα 540€ μπορείτε να πάρετε τα λεφτά σας σε χρυσό άμεσα;
Φυσικά όχι !
Θα πρέπει να περιμένετε ωσπου να γίνουν 7000!
Άρα ουσιαστικά, τα πιστώνετε στην εταιρία περιμένοντας να .... αυγατίσουν
Ε, κατά την διάρκεια αυτής της αναμονής, αν η εταιρία "πτωχεύσει" σας εξασφαλίζει κανείς;
Όχι!


Δεν προκαταβάλει κανένας τίποτα! Αγοράζεις άμεσα! Η εταιρία δεν περιμένει από σένα τα χρήματά σου να "αυγατίσουν" αλλά σε ανταμείβει για τον κόπο σου να βρεις δύο νέους πελάτες! Αν θέλετε να πάρετε χρυσό άμεσα αγοράζοντας τον μπορείτε να κάνετε και αυτό!!! Δεν σου λέει η εταιρία να περιμένεις αν ακολουθήσεις αυτό τον δρόμο. Αν θέλεις η αρχική μικρότερή σου επένδυσή να αποδώσει τότε θα χρειαστεί να περιμένεις όπως γίνεται ΣΕ ΟΛΕΣ τις επενδύσεις.

Και εφόσον πρόκειται για βιώσιμη εταιρία πως μιλάμε για πτώχευση;

Και ποιος μου λέει ότι αύριο για παράδειγμα δεν κλείσει... ο Μασούτης.... ο Σκλαβενίτης... η όλες οι εταιρίες που έχουν συμβάσεις περιορισμένου χρόνου; Ότι αύριο ακόμα και το κράτος δεν θα απολύσει άλλους 100.000 υπαλλήλους; Ότι θα μειωθούν περαιτέρω οι αξίες των ακινήτων. Ότι δεν θα γίνει πόλεμος;

Ας μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο καζάνι...

polvar έγραψε:
Ε λοιπόν, όταν θα υπάρχουν πολλοί που θα περιμένουν να αυγατίσουν τα λεφτά τους, η εταιρία θα πτωχεύσει, βάζοντας στο χέρι τα λεφτά όλων αυτών
Έτσι λειτουργούν οι πυραμίδες και στο τέλος αυτοί που τις εφηύραν πίνουν εις υγείαν των κορόιδων!


Δεν είναι πυραμίδα, διαβάστε στους συνδέσμους που σας έδωσα. Δεν ψάχνουμε κορόιδα, μόνο πελάτες. Και μένα κάποιος μου πρότεινε, είμαι δηλαδή κορόιδο αυτού λέτε; Υποτιμάτε την νοημοσύνη μου.

polvar έγραψε:
Τώρα εσείς τρώτε και πίνετε όπως λέτε γιατί βρήκατε ήδη τα κορόιδά σας. Κάποτε αυτά όμως τελειώνουν.
Μπορεί να είναι ακόμα νωρίς για τη συγκεκριμένη εταιρία με το κόλπο που σκαρφίστηκε, αλλά ποτέ κανείς δεν ξέρει το πότε τελειώνουν τα κορόιδα.
Το σίγουρο είναι ότι τελειώνουν πολύ πριν τα 7 δισεκατομμύρια ανθρώπων του πληθυσμού της γης γιατί δεν έχουν και τα 7 δισεκατομμύρια από 540€ ο καθένας να βάλει αλλά και γιατί υπάρχουν και άνθρωποι που σκέφτονται ή/και δεν ρισκάρουν.
Και καμιά φορά επεμβαίνει αναπάντεχα και η οικονομική αστυνομία .


Εγώ επένδυσα σε χρυσό γιατί κατάλαβα ότι είναι το μόνο προϊόν που δεν χάνει, απλά τα πράγματα. Αντίστοιχα οι πελάτες που προτείνω και αυτοί δεν θα χάσουν.

Εφόσον είμαστε μέρος του καπιταλιστικού συστήματος, αναπόφευκτα υποκινούμαστε από αυτό. Εφόσον δεν πρόκειται να έρθει η επανάσταση ώστε τα χρήματα να πάνε στον λαό και να έχουν αγοραστική δύναμη, γινόμαστε μέρος αυτού και επιβιώνουμε με κάθε τρόπο. Γιατί να καθίσουμε και να επιτρέψουμε να μας εκμεταλλευτούνε και να συνεχίσουν να μας αρμέγουν;

polvar έγραψε:
Αλλά ακόμα και αν όλοι είχαν λεφτά και διάθεση να γραφτούν, κάποτε θα τελείωνε η πυραμίδα, όταν όλοι θα έβαζαν χρήματα και δεν θα υπήρχαν άλλοι να γραφτούν. Και αυτοί οι τελευταίοι που θα γραφτούν θα είναι περίπου τα 2/3 του πληθυσμού καθώς θα τους έχει εγγράψει το πρώτο 1/3. Και αυτά τα 2/3 δεν θα πάρουν κανένα απολύτως χρήμα πίσω.
Υπάρχει και μαθηματικός τύπος γι αυτά που λέω αλλά ας μην τα κάνω πιο περίπλοκα.
(Για την δική σας εταιρία που για να πάρει κανείς τα 7000€ πρέπει να γράψει άλλους δύο και αυτοί οι δύο να γράψουν από άλλους δύο ο καθένας, άρα 6 άτομα εξαρτώνται από εσάς, όταν θα τελειώσει και θα "σκάσει" η πυραμίδα θα έχει πάρει λεφτά ο ένας από τους 7, το 1/7 δηλαδή και τα υπόλοιπα 6/7 θα έχουν χάσει τα χρήματά τους)

Αυτός που θα πετύχει να γράψει και τα 7 δισεκατομμύρια ανθρώπους στην πυραμίδα του θα έχει πετύχει να φτιάξει την απόλυτη πυραμίδα και προφανώς θα είναι ο εξυπνότερος (αλλά και πιο ανήθικος) άνθρωπος στον κόσμο
Το καπιταλιστικό σύστημα είναι ανήθικο από μόνο του. DE FACTO. Ψήφισες; Πήγες στην τράπεζα; Πληρώθηκες; Συγχαρητήρια μόλις διαιώνισες το σύστημα. Αν ψάχνεις κάτι ιδανικό τότε μάθε για το venus project. Μέχρι τότε όμως μέσω της ζύμωσης της ανθρώπινης κοινωνίας πάρε στα χέρια σου την πέτρα και στίψτην να βγάλει ζουμί.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όρεξη να έχεις να δίνεις πράγματα.

Άβαταρ μέλους
twilight
Platinum Member
Platinum Member
13 14
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: 11 Μάιος 2010, 02:42
Νομός κατοικίας: Ν. Ημαθίας
Δήμος - Κοινότητα: Νάουσας Ημαθίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά εργασίας με πολύ καλές αποδοχές

Δημοσίευση από twilight » 19 Ιουν 2014, 11:57

afroad έγραψε:Polvar δεν νομίζω ότι χρειάζεται καν μαθηματικός τύπος, κοινή λογική είναι! Όλα όσα λένε ότι δεν πρόκειται για πυραμίδα είναι ΠΑΝΤΑΑΑΑΑ πυραμίδα!!! Άσε που στην εισαγωγή ''Εδώ και 5000 χρόνια ένα μόνο πράγμα δεν έχει χάσει την αξία του. Και όποιος έχει αυτό, έχει πάντοτε και λεφτά'' εμένα αλλού πήγε το μυαλό μου! Κατά Βαρδάρη μεριά! :lol:
Αυτήν την στιγμή ο πρωθυπουργός είναι ΠΡΩΤΟΣ. Δεύτερος είναι ο Βενιζέλος... πιο κάτω είναι οι άλλοι υπουργοί.

Ο παππούς ο Αρβανιτίδης, επειδή τον γνώρισα προσωπικά είναι πάνω από τους γιούς του "ιεραρχικά" και αντίστοιχα τα εγγόνια του που δουλεύουν στα χωράφια είναι κάτω από αυτούς... όλα έχουν μια μορφή πιραμίδας... ακόμα και στο πλοίο όντας ναυτικός, ο καπετάνιος είχε από κάτω του τους ανθυποπλοιάρχους! Και μετά τους μούτσους!!!

Είναι επομένως κάτι κακό η πυραμίδα όπως την εμφανίζετε;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όρεξη να έχεις να δίνεις πράγματα.

Άβαταρ μέλους
afroad
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1328
Εγγραφή: 21 Δεκ 2010, 04:27
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Άρνης Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά εργασίας με πολύ καλές αποδοχές

Δημοσίευση από afroad » 19 Ιουν 2014, 12:04

Με συγχωρείτε αλλά τα παραδείγματα που αναφέρετε ονομάζονται ιεραρχία και όχι πυραμίδα. Όσο για το παράδειγμα για την κυβέρνηση ας μην το σχολιάσω καλύτερα! Πιο ατυχή παραλληλισμό με το μπουρ...ο της κυβέρνησης που αναφέρετε δεν θα μπορούσατε να κάνετε!Και ναι η πυραμίδα είναι ένα σύστημα το οποίο στοχεύει στην εξαπάτηση. Πετάνε ένα κοκκαλάκι για να βγάλουν οι επικεφαλής και μόνο στο τέλος λεφτά. Οπότε τώρα που το σκέφτομαι μήπως η αναφορά στην κυβέρνηση δεν είναι τόσο ατυχής; :mm:
-χαρίζω σε μέλη που χαρίζουν και προτιμώ να μοιράζονται για να εξυπηρετούνται όσο περισσότεροι γίνεται
-παρακαλώ να είστε τυπικοί στις υποχρεώσεις σας σε φακέλους, γραμματόσημα κτλ
-οι ενεργές αγγελίες μου: http://bit.ly/1lyRc2i

''Η διαφορά ανάμεσα στην ηλιθιότητα και στην ευφυΐα είναι ότι η δεύτερη έχει όρια...''
ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΤΟΣ ΕΚΤΑΚΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΛΟΓΩ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ.

Άβαταρ μέλους
twilight
Platinum Member
Platinum Member
13 14
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: 11 Μάιος 2010, 02:42
Νομός κατοικίας: Ν. Ημαθίας
Δήμος - Κοινότητα: Νάουσας Ημαθίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά εργασίας με πολύ καλές αποδοχές

Δημοσίευση από twilight » 19 Ιουν 2014, 12:07

polvar έγραψε: Λοιπόν twilight η αγγελία σας αφορά κλασσική πυραμίδα.
Και όπως διαβάζετε στο κόκκινο πλαίσιο από πάνω, αγγελίες πυραμίδας απαγορεύονται διά ροπάλου! Την αφήνω όμως σε κοινή θέα για τρεις λόγους:
1) Για να μην θίξω το δικαίωμά σας να μιλάτε ελεύθερα
2) Για να σας μεταπείσω να φύγετε από αυτήν εγκαίρως
3) Να διδάξω στα μέλη που δεν γνωρίζουν από αυτά, τι κίνδυνοι κυκλοφορούν και πώς να σκέφτονται για να φυλάγονται

Είμαι σε δίλημμα αν θα πρέπει να την διαγράψω ή να την κλειδώσω και να πάει σε άλλη κατηγορία για να διαλαλεί τις απάτες που κυκλοφορούν γενικά και το πόσο εύκολο είναι να πέσει κανείς σε αυτές
Και σεις πυραμίδα είστε!!! Εγώ είμαι απλό μέλος και σεις διαχειριστής! Και αντίστοιχα ο κύριος Μάκης, τον οποίο ευχαριστώ για την ιδέα του να ιδρύσει το xariseto.gr είναι πάνω από εσάς! Απλά για τον χρόνο σας που διαθέτετε εδώ, δεν πληρώνεστε! Είστε εθελοντής, απλό είναι. Τα προς το ζην τα βγάζετε επειδή επενδύετε κάπου τον χρόνο σας κάπου αλλού και μεγαλώνετε τα παιδιά σας. Αν θέλετε να αυξήσετε το εισόδημά σας χωρίς να φύγετε από την τωρινή μορφή εργασίας σας και χωρίς να επενδύσετε πολύ περισσότερο επιπλέον χρόνο, συμμετέχετε στο πρόγραμμα της emgoldex... δεν ψάχνετε κορόιδα, πελάτες ψάχνετε... που θέλουν να κάνουν το ίδιο με εσάς.

Τι θα πρότεινα σε αυτό το σημείο; Επειδή δεν θέλω να φανώ πιεστικός και επειδή όσοι δεν θέλουν να ανοίξουν τα μάτια και τα αυτιά τους, απλά με κουράζουν, δεν πρόκειται να γράψω κάτι επιπλέον. Σας έδώσα τους κατάλληλους συνδέσμους να διαβάσετε, τα λέει όλα εκεί. Διαχειριστής είστε και είναι καθήκον σας να διαβάζετε με προσοχή ότι υπάρχει στην διάθεσή σας και να βοηθάτε τα μέλη σας. Όντας διαχειριστής κάποτε σε άλλο forum αυτό το πράγμα έκανα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όρεξη να έχεις να δίνεις πράγματα.

Άβαταρ μέλους
twilight
Platinum Member
Platinum Member
13 14
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: 11 Μάιος 2010, 02:42
Νομός κατοικίας: Ν. Ημαθίας
Δήμος - Κοινότητα: Νάουσας Ημαθίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά εργασίας με πολύ καλές αποδοχές

Δημοσίευση από twilight » 19 Ιουν 2014, 12:13

afroad έγραψε:Με συγχωρείτε αλλά τα παραδείγματα που αναφέρετε ονομάζονται ιεραρχία και όχι πυραμίδα. Όσο για το παράδειγμα για την κυβέρνηση ας μην το σχολιάσω καλύτερα! Πιο ατυχή παραλληλισμό με το μπουρ...ο της κυβέρνησης που αναφέρετε δεν θα μπορούσατε να κάνετε!Και ναι η πυραμίδα είναι ένα σύστημα το οποίο στοχεύει στην εξαπάτηση. Πετάνε ένα κοκκαλάκι για να βγάλουν οι επικεφαλής και μόνο στο τέλος λεφτά. Οπότε τώρα που το σκέφτομαι μήπως η αναφορά στην κυβέρνηση δεν είναι τόσο ατυχής; :mm:
Όχι δεν στοχεύουμε σε εξαπάτηση. Ούτε πρόκειται για κάτι φιλανθρωπικό με το κοκαλάκι. Αν δεν δουλέψετε δεν θα βγάλετε λεφτά. Αφού υποννοείτε ότι σας εξαπατεί η κυβέρνηση τότε γιατί συνεχίζετε να διαιωνίζετε το σύστημα; Να πηγαίνετε στην τράπεζα; Να ψηφίζετε; Να πηγαίνετε στην δουλειά του εργοδότη σας που βγάζει παραπάνω από εσάς; Να παίζετε τζόκερ στο προποτζίδικο της γειτονιάς; Πόσα συνολικά λεφτά έχασε ο μέσος έλληνας πολίτης στον τζόγο; Και μάλιστα πόσο φορολογείται όταν κερδίσει; Φυσικά πολύ περισσότερο από την προμήθεια που ζητάει η emgoldex.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Όρεξη να έχεις να δίνεις πράγματα.

Άβαταρ μέλους
afroad
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1328
Εγγραφή: 21 Δεκ 2010, 04:27
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Άρνης Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά εργασίας με πολύ καλές αποδοχές

Δημοσίευση από afroad » 19 Ιουν 2014, 12:30

Νομίζω ότι έχετε ξεφύγει λίγο. Δεν αντιλαμβάνεστε αυτό που σας λέμε και συνεχίζετε να το γυρνάτε εκεί που θέλετε. Οι τράπεζες και η εργασία που αναφέρετε ονομάζεται ζωή αν δεν το έχετε αντιληφθεί. Δεν μπορείς να ζήσεις σε μια κοινωνία αν δεν αποδεχθείς τους κανόνες και τους νόμους που τη διέπουν. Και ποιός σας είπε ότι παίζουμε τζόκερ ή κάτι τέτοιο; Και φτάσαμε μάλιστα στο σημείο να κερδίσουμε ώστε να ασχοληθούμε με την φορολογία;;; Οκ, ας κερδίσω λοιπόν και ας με φορολογήσουν! Ότι συγκρίνονται δηλαδή τα λεφτά που θα δώσει ο μέσος Έλληνας το ΧΡΟΝΟ ( δεν μιλάω για τους πορωμένους ) με την προμήθεια σε μια οποιαδήποτε εταιρεία πυραμίδας;;;
-χαρίζω σε μέλη που χαρίζουν και προτιμώ να μοιράζονται για να εξυπηρετούνται όσο περισσότεροι γίνεται
-παρακαλώ να είστε τυπικοί στις υποχρεώσεις σας σε φακέλους, γραμματόσημα κτλ
-οι ενεργές αγγελίες μου: http://bit.ly/1lyRc2i

''Η διαφορά ανάμεσα στην ηλιθιότητα και στην ευφυΐα είναι ότι η δεύτερη έχει όρια...''
ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΤΟΣ ΕΚΤΑΚΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΛΟΓΩ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ.

elaine84
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1460
Εγγραφή: 11 Σεπ 2012, 07:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Πυλαίας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 41
Επικοινωνία:

Re: Προσφορά εργασίας με πολύ καλές αποδοχές

Δημοσίευση από elaine84 » 19 Ιουν 2014, 12:51

Θεωρώ κι εγώ ότι πρόκειται για πυραμίδα.
Αγγελία μη πυραμίδας: "Ζητείται πακετάς, 3 ευρώ την ώρα, με δικό του μηχανάκι. Πληροφορίες.."
Αγγελια Πυραμίδας : 30 σελίδες για το ότι μπορεί κανείς να κερδίσει ξαφνικά πάρα πολλά αρκεί να θεωρησει του εαυτό του πολύ πιο έξυπνο από τους υπόλοιπους.
Και του στραβού το δίκιο : Το Νeobux είναι μια μορφή πυραμίδας; (Παρόλαυτά εγώ γράφτηκα! :D )

Afroad πόσο γέλασα με το "Βαρδάρη μεριά". Ζητούνται κοπέλες βραδινές!!! :lol: 8) Πράγματι πρόκειται για το αρχαιότερο αγαθό πρως πώληση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Αγαπητά νέα μέλη,μη ζητάτε κι εξαφανίζεστε!
- Η συλλογή μου με κανάτες και vintages διακοσμητικά: viewtopic.php?f=335&t=209575
- Η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά...

-Έχω έλλειψη χώρου. Τα αντικείμενα που χαρίζω μπορεί παράλληλα να τα πουλάω σε πλατφόρμα μεταχειρισμένων (vendora)(μόνο τα δικά μου αντικείμενα).

:poze:

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Διάφορα θέματα σχετικά με εργασία”