fiverr.com, βγάλτε έως και 600€/μήνα!

Απάντηση
ignisport
Silver Member
Silver Member
3
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010, 22:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

fiverr.com, βγάλτε έως και 600€/μήνα!

Δημοσίευση από ignisport » 20 Αύγ 2015, 13:45

Δεν πρόκειται για πυραμίδες, διαδικτυακό μάρκετινγκ ούτε για προβολή διαφημίσεων! Παρακαλώ διαβάστε παρακάτω!

Έχετε δεξιότητες που μπορείτε να εκμεταλλευτείτε μέσω Ίντερνετ; Προσωπικά, οι δεξιότητες μου είναι κατασκευή ιστοσελίδων, γραφικές τέχνες και εκπόνηση εργασιών στα αγγλικά (για σπουδαστές πανεπιστημίων).

Ψάχνοντας στο Ίντερνετ για το πώς μπορώ να έχω ένα έξτρα εισόδημα πριν από αρκετό καιρό έπεσα πάνω σε μια ιστοσελίδα που λέγετε Fiverr.com. Εκεί μέσα είδα ότι γράφονται freelancers από όλο τον κόσμο και προσφέρουν τις υπηρεσίες τους σε ένα παγκόσμιο Marketplace όπου μπαίνουν ενδιαφερόμενοι και είτε κάνουν Request για μια εργασία που θέλουν είτε προσλαμβάνουν έναν freelancer κατευθείαν - φτάνει αυτός ο freelancer να υποστηρίζει αυτό που ζητάνε.

Όσο εργάζεσαι σε αυτό το site μαζεύεις Reviews από χρήστες για τους οποίους έχεις εργαστεί και όσο πιο πολλά reviews έχεις μαζέψει τόσο περισσότεροι σε εμπιστεύονται για την δική τους δουλεία!

Ο χρήστης σε προσεγγίζει, συνεννοείστε, κάνει book με το ποσό που συμφωνήσατε, παραδίνεις την δουλεία (π.χ. ένα λογότυπο που σχεδίασες για εκείνον), παραλαμβάνει το αρχείο, σου γράφει το Review ανάλογα με την ποιότητα της δουλείας σου και τα χρήματα μεταφέρονται στον λογαριασμό σου όπου μετά με την σειρά σου μπορείς να τα μεταφέρεις στο Paypal.

Σε γενικές γραμμές πρόκειται για αληθινή εργασία (παροχή υπηρεσιών) μέσω Ίντερνετ και όχι σαν τις περισσότερες γνωστές απάτες.

Δεν έχω σκοπό, ούτε κέρδος από εσάς εάν εργαστείτε εκεί! Απλά δουλεύω 6 μήνες μέσα σε αυτό το site και έχω δει πραγματικό εισόδημα στον τραπεζικό μου λογαριασμό (χωρίς καθυστερήσεις ή ψιλά γράμματα).

Έχω κάνει attach μερικά screenshots από τον δικό μου λογαριασμό για να πειστείτε.

Υπάρχουν άνθρωποι εδώ μέσα που όντως έχουν τις ικανότητες αλλά δυστυχώς είναι άνεργοι, μπορούν λοιπόν να εκμεταλευτούν τον χρόνο από το σπίτι και να εισπράξουν ένα εισόδημα.

Μπορείτε να παρέχετε υπηρεσίες από το να γράφετε άρθρα, να σχεδιάζετε λογότυπα banners κτλ, να κατασκευάζετε ιστοσελίδες, να παρέχετε τεχνική υποστήριξη απομακρυσμένα και πάρα πολλά άλλα που αναζητάνε οι χρήστες ανά τον κόσμο!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.


mgerofot
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3471
Εγγραφή: 25 Αύγ 2012, 23:54
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Αγιάς Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Τοποθεσία: Λαρισα
Επικοινωνία:

Re: Εισόδημα μέσω Internet, βγάλτε έως και 600€/μήνα!

Δημοσίευση από mgerofot » 21 Αύγ 2015, 18:19

καλησπερα! δηλαδη εχεις βγαλει so far 2000 δολαρια???

Εσυ εχεις επενδυσει καποιο ποσο αρχικα εκει? Συνηθως κατι ζητανε στην αρχη σε διαφορα που εχω δει κατα καιρους, προκειμενου να σε πληρωσουν για τα Tasks που κανεις..

Χρωσταω: 1.50€ Ztheano
Εκκρεμμουν αποστολες σε:
Περιμενω δεμα από:
Αναμονη παραλαβης:

Εδώ η συλλογή μου με γραμματοσημα
ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ. Δείτε εδώ πως συμφέρει

Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με τη φωτογραφία, ρίξτε μια ματια εδώ

ειμαι μελος στην ομαδα "Σαν καινουρια" (FB)

ignisport
Silver Member
Silver Member
3
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010, 22:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Εισόδημα μέσω Internet, βγάλτε έως και 600€/μήνα!

Δημοσίευση από ignisport » 21 Αύγ 2015, 19:36

2.180 για την ακρίβεια μέχρι στιγμής, όχι δεν ζητάνε τίποτα απλά γράφεσαι και φτιάχνεις το προφίλ σου! Σιγά σιγά στέλνεις offers σε διάφορα request, παίρνεις τις πρώτες σου παραγγελίες και φτιάχνεις το reputation σου ανάλογα με τα reviews των χρηστών!

Προσωπικά επειδή δεν έχω πάρα πολύ χρόνο, δεν ασχολούμαι full με αποτέλεσμα να έχω έναν μέσο όρο τα 250-300$ τον μήνα εισόδημα.

Το ξεκίνημα είναι δύσκολο, μέχρι να αρχίσει να σε εμπιστεύεται ο κόσμος, όταν με το καλό όμως αρχίσουν να βλέπουν ότι σαν seller στο προφίλ σου έχεις Positive Reviews από άλλους Buyers, τότε βλέπεις όλο και περισσότερες παραγγελίες :)

kerkidas
Platinum Member
Platinum Member
19 15
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 01 Αύγ 2013, 22:24
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ραφήνας Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: fiverr.com, βγάλτε έως και 600€/μήνα!

Δημοσίευση από kerkidas » 22 Σεπ 2015, 15:58

Εχω γραφτεί στο σάιτ αυτό, και σου ζητάει ΑΦΜ, οπως και άλλα παρόμοια στα οποία είχα μπει. Επίσης λεει ότι στέλνει όλα τα στοιχεία στην εφορία. Τωρα για να είσαι νόμιμος στην εφορία πρέπει να τα σκας στο τεβε κάθε μηνα. Επίσης ξέρω σίγουρα οτι αν βαλεις τα λεφτά σε ελληνικό λογαριασμό μπορεί η εφορία να σε κυνηγήσει οποτεδήποτε...

ignisport
Silver Member
Silver Member
3
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010, 22:46
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: fiverr.com, βγάλτε έως και 600€/μήνα!

Δημοσίευση από ignisport » 22 Σεπ 2015, 20:33

Σου ζητάει ΑΦΜ στην περίπτωση που είσαι εταιρεία και θέλεις να κόβονται τιμολόγια στο όνομα της εταιρείας σου ώστε να έχεις επιστροφή ΦΠΑ. Δεν σε υποχρεώνει, το δουλεύω πάνω από ένα χρόνο, ούτε στέλνει στοιχεία σε κανέναν (και συγκεκριμένα στην δική μας εφορία). Παρά πέρα σχετικά με το τέβε, ας μας απαντήσει κάποιος λογιστής γιαυτό, είναι κάτι που δεν γνωρίζω.

kerkidas
Platinum Member
Platinum Member
19 15
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 01 Αύγ 2013, 22:24
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ραφήνας Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: fiverr.com, βγάλτε έως και 600€/μήνα!

Δημοσίευση από kerkidas » 21 Ιαν 2016, 23:28

Αφότου ρώτησα δικηγόρο να πληροφορήσω τα εξης.
Εαν κανεις οποιαδήποτε ανάληψη σε λογαριασμό σε τράπεζα (είτε ελληνική είτε ευρωπαικη) απο τα κέρδη σου κινδυνεύεις να σε κυνηγήσουν για το τεβε και τους φόρους. Τονίζω το "ανάληψη". Κάτω από ενα ποσο εσόδων στο paypal μπορείς να το εχεις χωρίς θέματα.

Επίσης να προσθεσω οτι το συγκεκριμένο σαίτ σου παίρνει 20% προμηθεια επι των κερδων σου ενω τα περισσότερα του ειδους του παιρνουν 10%.

dodo11
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 10:45
Νομός κατοικίας: Ν. Ξάνθης
Δήμος - Κοινότητα: Aβδήρων Ξάνθης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: fiverr.com, βγάλτε έως και 600€/μήνα!

Δημοσίευση από dodo11 » 25 Ιαν 2021, 10:49

θελω να στελνω μικρα δεματακια στο εξωτερικο και μολις ανοιξα fiverr. Tα ελτα υπολογιζουν 28ευρω ενα δεματακι 0_0 . Το fiverr εχει μεχρι 1.60$ εξοδα αποστολησ... τι κανω?? θα μπω μεσα ρε παιδια :/

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα θέματα σχετικά με εργασία”