Θες να Πουλήσεις Χειροποιητα Αντικείμενα online? Etsy.com

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Aspasoula
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1476
Εγγραφή: 05 Ιουν 2015, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Καβάλας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Θες να Πουλήσεις Χειροποιητα Αντικείμενα online? Etsy.com

Δημοσίευση από Aspasoula » 04 Μαρ 2017, 02:22

Εικόνα

Φτιαχνεις χειροποιητα αντικειμενα (κοσμηματα, πλεκτα, τσαντες, καπνοθηκες, αξεσουαρ, πινακες ζωγραφικης, γλυπτα, διακοσμητικα σπιτιου...)?
Αν θελεις να κανεις το χομπυ σου επαγγελμα κ να δουλευεις απο το σπιτι, μπορεις να το κανεις μεσω του etsy.com.
Αν δεν ξέρεις τι είναι το Etsy.com διάβασε μια σύντομη περιγραφή για το τι προσφέρει εδώ:
http://m.popaganda.gr/etsy-na-pos-tha-p ... ou-online/

Προσοχή... η πώληση αντικειμένων με οποιοδήποτε τρόπο χρειάζεται και τις απαραίτητες ενέργειες για να γίνεται νόμιμα!
Συμβουλευτείτε το λογιστή σας!

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Aspasoula την 04 Μαρ 2017, 18:30, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΑΠΛΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ.
ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΕΛΤΑ ΚΟΥΡΙΕΡ. ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ 3,5€ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 2KG ΚΑΙ 1€ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΙΛΟ
Οι αποστολές γίνονται άμεσα

Εχω ΠΕΙΡΑΙΩΣ - ALPHA BANK - ΕΘΝΙΚΗ - PAYPAL

www.facebook.com/TobaccoPouch
----------------------------------------------------------------
Από διαχείριση: Ο λογαριασμός αυτός είναι νέος λογαριασμός του μέλους eleana1987 με τον οποίο πήρε 367 φορές και έδωσε 216. Κανονικά θα έπρεπε να αποκλειστεί αλλά για καλή καρδιά τον αφήνουμε. Όμως η ένταξη στις ομάδες περιορισμού θα γίνεται ανάλογα με το άθροισμα των στατιστικών και των δύο λογαριασμών.


Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Θες να Πουλήσεις Χειροποιητα Αντικείμενα online?

Δημοσίευση από polvar » 04 Μαρ 2017, 09:50

Θα πρέπει όμως να έχετε κάνει πιο πριν έναρξη επιτηδεύματος στην εφορία και να κόβετε αποδείξεις γιατί αλλιώς κινδυνεύετε να σας πιάσει η τσιμπίδα σε κάποια στιγμή και να χάσετε όλα όσα βγάλατε

Άβαταρ μέλους
serdakis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3135
Εγγραφή: 15 Ιουν 2009, 16:28
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Θες να Πουλήσεις Χειροποιητα Αντικείμενα online?

Δημοσίευση από serdakis » 04 Μαρ 2017, 11:16

Μπορει να κανω και λαθος, αλλα μεχρι 1000ευρω το χρονο νομιζω δεν χρειαζετε να κανεις κατι.Ας πει καποιος που ξερει φορολογικα :D

Άβαταρ μέλους
Aspasoula
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1476
Εγγραφή: 05 Ιουν 2015, 11:46
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Καβάλας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Θες να Πουλήσεις Χειροποιητα Αντικείμενα online?

Δημοσίευση από Aspasoula » 04 Μαρ 2017, 15:31

Το ότι ο νόμος δεν ασχολείται με μικρά εισοδήματα δε σημαίνει ότι αν γίνει κάποια καταγγελία θα τη βγάλεις καθαρή.... για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις.... εγώ χρησιμοποιώ ήδη υπάρχουσα επιχείρηση για έκδοση εποδειξεων κ πουλάω νόμιμα τις δημιουργίες μου. Αν τυχόν αποφασίσετε να κάνετε μια τέτοια δουλειά φροντίστε πρώτα να συμβουλευτείτε το λογιστή σας γιατί η τεχνολογία έχει προχωρήσει πολύ.... Σε λίγο θα ελέγχετε το κάθε ευρώ που περνάει από το τραπεζικό σύστημα και όχι μόνο τα μεγάλα εμβάσματα....
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΑΠΛΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ.
ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΕΛΤΑ ΚΟΥΡΙΕΡ. ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ 3,5€ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 2KG ΚΑΙ 1€ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΙΛΟ
Οι αποστολές γίνονται άμεσα

Εχω ΠΕΙΡΑΙΩΣ - ALPHA BANK - ΕΘΝΙΚΗ - PAYPAL

www.facebook.com/TobaccoPouch
----------------------------------------------------------------
Από διαχείριση: Ο λογαριασμός αυτός είναι νέος λογαριασμός του μέλους eleana1987 με τον οποίο πήρε 367 φορές και έδωσε 216. Κανονικά θα έπρεπε να αποκλειστεί αλλά για καλή καρδιά τον αφήνουμε. Όμως η ένταξη στις ομάδες περιορισμού θα γίνεται ανάλογα με το άθροισμα των στατιστικών και των δύο λογαριασμών.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα θέματα σχετικά με εργασία”