ψαχνω για φθηνη μαγνητικη στην Αθηνα

Απάντηση
boysmamy
VIP Member
VIP Member
57 65
Δημοσιεύσεις: 905
Εγγραφή: 30 Οκτ 2011, 23:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

ψαχνω για φθηνη μαγνητικη στην Αθηνα

Δημοσίευση από boysmamy » 21 Μαρ 2013, 00:13

ο αντρας μου εδω και καιρο εχει διαφορα προβληματα απο δυπλωπια μεχρι αδυναμια των ακρων πονο στη μεση και παει λεγοντας εχει κανει αξονικη μαγνητικες 2 ηλεκτρομυογραφημα! και τωρα μας λενε ξανα για μαγνητικες αυχενα και εγκεφαλου για να δουν αν εχει σκλυρηνση! μας εχουν φυγει πολλα λευτα ειδικα στις μαγνητικες γιατι τις πληρωνουμε κανονικα ! μηπως ξερει καποιος καπου στην αθηνα καπου που κανουν πιο φτηνα ? ή παντου ειναι ετσι? εμεις δωσαμε 300 και 250 για την καθεμια!!!!


Άβαταρ μέλους
madis5
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2603
Εγγραφή: 27 Οκτ 2011, 17:06
Νομός κατοικίας: Ν. Χαλκιδικής
Δήμος - Κοινότητα: Ζακύνθου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: μαγνητικη

Δημοσίευση από madis5 » 21 Μαρ 2013, 00:50

Καλησπέρα, πρώτα από όλα θα ήθελα να σας ευχηθώ ολόψυχα να μην είναι κάτι το σοβαρό και γρήγορα περαστικά!
Θα ήθελα να σας ρωτήσω ασφάλεια δεν έχετε; Γιατί ο πατέρας μου που χρειάστηκε και έκανε μαγνητική πριν από 20 μέρες του έδωσε παραπεμπτικό (ηλεκτρονικό) ο γιατρός στο νοσοκομείο και την κάναμε εξωτερικά πληρώνοντας μόνο 35 ευρώ περίπου!
Στην μαγνητική εγκεφάλου(τουλάχιστον πριν από 8 περίπου χρόνια χρειαζόταν ο ασθενής να έχει προμηθευτεί ένα ειδικό φάρμακο και να έχει μαζί του εκτός αν γίνει σε νοσοκομείο(αυτό το λέω πληροφοριακά για να ρωτήσετε μην τρέχετε τελευταία στιγμη, όπως εμείς που ο τότε γιατρός θεώρησε ότι έπρεπε να το γνωρίζουμε)
Αλλά ακόμη και ασφάλεια να μην έχετε θα μπορούσατε ίσως να ρωτήσετε στην πρόνοια!
Πάντως οι τιμές -τουλάχιστον για Θεσσαλονίκη κυμαίνονται εκεί.
Και πάλι περαστικά σας και καλά αποτελέσματα.
Φιλικά Ελένη
Το μέλος dimkar είναι η αδερφή μου!!
Επειδή οι υποχρεώσεις μου καθημερινά αυξάνονται όσο "ανοίγει" ο καιρός και συνεχώς έχω την αίσθηση ότι κάτι ξεχνάω, παρακαλώ πολύ αν ξεχάσω κάτι, είτε να απαντήσω σε αγγελία είτε να μετρήσω κάτι να μου το υπενθυμίσετε!
Δεν το κάνω επίτηδες αλλά ο χρόνος μου λιγοστεύει δραματικά μέρα με την μέρα!
Σας ευχαριστώ πολύ!

Εχω και εγώ paypal!!
Προσωπικοι λογοι με κρατησαν εκτος πολυυυυ καιρο!!! Τωρα που σιγα σιγα ολα στρωνουν επιστρεφω δριμύτερη!!
Επειδη δεν θυμαμαι αν χρωσταω κατι σε καποιον παρακαλω πολυ να μου στειλει ενα μνμ!
Ευχαριστω πολυ και καλως σας ξαναβρηκα!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
taou
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
59 42
Δημοσιεύσεις: 786
Εγγραφή: 03 Απρ 2011, 19:09
Νομός κατοικίας: Ν. Έβρου
Δήμος - Κοινότητα: Αλεξανδρούπολης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Αλεξανδρούπολη
Επικοινωνία:

Re: ψαχνω για φθηνη μαγνητικη στην Αθηνα

Δημοσίευση από taou » 21 Μαρ 2013, 09:46

Καλημέρα, εύχομαι κι εγώ περαστικά και να μην είναι τίποτα το σοβαρό.
Αν ο σύζυγος είναι ανασφάλιστος, η πρόνοια προσφέρει 6 μήνες ή 1 χρόνο δωρεάν ασφάλεια...
Δυστυχώς απ' ότι ξέρω οι μαγνητικές τόσο πάνε περίπου, ειδικά αν χρειάζεται στην ειδική ένεση με το σκιαγραφικό υγρό για να φαίνονται καλύτερα τα αγγεία.
Εγώ έκανα πριν 10 μήνες περίπου μαγνητική εγκεφάλου λόγω προβλήματος υγείας, δε χρειάζονταν να πάρω κάποιο φάρμακο ποιο πριν (εκτός από ηρεμιστικό για όσους χρειάζονται) και θυμάμαι ότι μου είχαν πει, ότι το σκιαγραφικό, έχει περίπου 100-150 ευρώ!!!
άμα δείτε εδώ (http://medical.shopnsave.gr/main_list.php?cPath=446) θα δείτε ότι η φθηνότερη λύση είναι ο Άγιος Λουκάς, ο οποίος όμως είναι Θεσσαλονίκη.
Κανένας δεν έγινε ποτέ φτωχός δίνοντας. Άννα Φρανκ
Εδώ οι αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6800
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ψαχνω για φθηνη μαγνητικη στην Αθηνα

Δημοσίευση από vadaris » 21 Μαρ 2013, 10:50

Όπως ειπαν και τα προηγούμενα μέλη οι μαγνητκή κοστίζει 235€. Μόνο αν έχεις ασφάλεια και έχεις ηλεκτρονικό παραπεμπτικό δεν πληρώνεις αν την κάνεις σε δημόσιο νοσοκομειο. Αν την κάνεις σε ιδιωτικό εφ' οσον έχεις ασφαλεια πληρώνεις συμμετοχή περίπου 32 -33€. Εργάζομαι σε μαγνητικό τομογράφο και γνωρίζω. Εμείς εδώ το σκιαγραφικό το χρεώνουμε στο βιβλιάριο του ασθενή. Ο ασθενής δεν πληρώνει τίποτα στο γραφείο κίνησης. Στην περίπτωση σας 90% θα χρειαστείτε και σκιαγραφικό αν βρεθούν εστίες για να δουν αν είνα ενεργές. Αν δεν έχετε ασφάλεια ρωτήστε στην πρόνοια όπως είπε ο Παναγιώτης και η Ελένη. Ψάξτε το γιατί αν έχει τελικά σκλήρηνση θα χρειαστείτε και άλλες επαναληπτικές... :< Υπάρχει ένας νόμος γα ανασφάλιστους αλλά ισχύει μόνο για αλλοδαπούς...(Αθάνατο Ελληνικό κράτος). Το γνωρίζω γιατί χρειάστηκε να κάνουμε ένα μωρό από ανασφάλιστους γονείς και δεν βρίσκαμε άκρη και το κάναμε στη ζούλα..... :z
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

boysmamy
VIP Member
VIP Member
57 65
Δημοσιεύσεις: 905
Εγγραφή: 30 Οκτ 2011, 23:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ψαχνω για φθηνη μαγνητικη στην Αθηνα

Δημοσίευση από boysmamy » 22 Μαρ 2013, 17:11

σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας !ασφαλεια δεν εχουμε προς το παρον γιατι δεν εχουν πληρωθει καποια τεβε και επεσε πανω στην αλλαγη του βιβλιαριου οποτε δεν ειναι θεωρημενα !!!οσο παει και χειροτερευει μαζι και η ψυχολογια του και η δικη μου!!!!

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6800
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ψαχνω για φθηνη μαγνητικη στην Αθηνα

Δημοσίευση από vadaris » 22 Μαρ 2013, 22:41

boysmamy έγραψε:σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας !ασφαλεια δεν εχουμε προς το παρον γιατι δεν εχουν πληρωθει καποια τεβε και επεσε πανω στην αλλαγη του βιβλιαριου οποτε δεν ειναι θεωρημενα !!!οσο παει και χειροτερευει μαζι και η ψυχολογια του και η δικη μου!!!!
Περαστικά σας...Αλλά δεν πρέπει να τον πάρει από κάτω...Θέλει προσπάθεια. Είναι δύσκολο το ξέρω αλλά ένα παράδειγμα θέλησης και ψυχολογίας είναι ο Μιχάλης Παυλής ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ. Έχει την ίδια ασθένεια αλλά δεν το έβαλε κάτω και παρά τη δυσκολία πάιζει ακόμα ποδόσφαιρό....
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

skillourgiotis
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 14 Δεκ 2016, 00:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Εγνατίας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ψαχνω για φθηνη μαγνητικη στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από skillourgiotis » 14 Δεκ 2016, 00:39

ΕΊΜΑΙ ΚΎΠΡΙΟΣ ΚΑΙ ΈΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΓΌΝΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΈΛΩ ΝΑ ΚΆΝΩ ΜΑΓΝΗΤΙΚΉ ΚΑΙ ΤΑ ΔΎΟ... ΠΟΙΑ ΕΊΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΊΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΆΝΩ ΜΑΓΝΗΤΙΚΉ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΊΣΕΙ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΈΧΩ ΑΣΦΆΛΕΙΑ.. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΈΧΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΄΄ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ΄΄ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ ΟΣΟ ΦΘΗΝΌΤΕΡΗ ΓΊΝΕΤΕ? :please:

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6800
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ψαχνω για φθηνη μαγνητικη στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από vadaris » 14 Δεκ 2016, 11:35

skillourgiotis έγραψε:ΕΊΜΑΙ ΚΎΠΡΙΟΣ ΚΑΙ ΈΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΓΌΝΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΈΛΩ ΝΑ ΚΆΝΩ ΜΑΓΝΗΤΙΚΉ ΚΑΙ ΤΑ ΔΎΟ... ΠΟΙΑ ΕΊΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΊΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΆΝΩ ΜΑΓΝΗΤΙΚΉ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΊΣΕΙ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΈΧΩ ΑΣΦΆΛΕΙΑ.. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΈΧΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΄΄ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ΄΄ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ ΟΣΟ ΦΘΗΝΌΤΕΡΗ ΓΊΝΕΤΕ? :please:
Έχει βγει ένας καινουργιος νόμος που με το ΑΜΚΑ μπορείς να κάνει εξετάσεις σε ΔΗΜΟΣΙΑ μόνο νοσοκομεία δωρεάν. Πηγαινετε σε ένα ορθοπεδικό δημόσιου νοσοκομείου και στην συνταγογράφηση βάζοντας το ΑΜΚΑ σας και τα στοιχεία θα φανεί αν είστε δικαιούχος..
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζητήσεις προϊόντων και υπηρεσιών”