ΔΩΡΕΑΝ ΕΩΣ 25€/ΜΗΝΑ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟΝ Η/Υ ΣΑΣ

Άβαταρ μέλους
deana
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
Δημοσιεύσεις: 8086
Εγγραφή: 28 Μάιος 2009, 04:41
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καισαριανής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΔΩΡΕΑΝ ΕΩΣ 25 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ!

Δημοσίευση από deana » 01 Ιούλ 2013, 16:05

Και απο ιους τι γινεται; Ειχα βαλει η εξυπνη ενα προγραμμα που ενω ηταν ανοιχτος ο η/υ πετουσε διαφημισεις και οταν πατουσες πανω στο link για να τις δεις πιστωνοταν ο λογαριασμος σου στην ιστοσελιδα. Το αποτελεσμα ηταν να γεμισω με ιους (προφανως εξαιτιας τους) και να χρειαστει να τον κανω format. :wall:
Στα περιορισμένα μέλη μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες της (viewtopic.php?f=2&t=133453)

Άβαταρ μέλους
diamond_gr
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
37 75
Δημοσιεύσεις: 831
Εγγραφή: 22 Απρ 2009, 23:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΧΑΡΙΛΑΟΥ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: ΔΩΡΕΑΝ ΕΩΣ 25 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ!

Δημοσίευση από diamond_gr » 01 Ιούλ 2013, 16:24

s_triant έγραψε:
alekaleros έγραψε: το εγκατεστησα χθες εχω κερδισει 0,4 για 7 ωρες αρα 1,6 τη μερα αν το χεις ολη μερα ανοιχτο. φαινεται μικρο ποσο αλλα ειναι 1,6*30ωρες ανοιχτου υ/η 48$ το μηνα=38 ευρω το μηνα. ισως ειναι λιγα...αλλα μεσα στον 1 χρονο μπορεις να βγαλεις εως 186 ευρω .και ενταξει...δεν κανεις τιποτα. ανοιγεις τον υ/η ανοιγεις και το προγραμμα χαζευεις facebook -xarise to και απλα πληρωνεσαι.ειναι ο καφες σου βρε παιδι μου..η καρτα του κινητου σου..εγω ετσι το βλεπω..λευτα απ το πουθενα!!
Σκέψου όμως και το ρεύμα, που ξοδεύεις και τη φθορά που προκαλείς από τη συνεχή λειτουργία του υπολογιστή και φόρτωση του CPU 100%.
Εκτός αν το εγκαταστήσεις σε κάποιο raspberry pi που δεν καίει σχεδόν τίποτα.

Εγώ είχα κάνει κάτι τέτοιο ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ. Τότε είχαμε PSTN γραμμές. Μούφα ήταν.

Άβαταρ μέλους
deana
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
Δημοσιεύσεις: 8086
Εγγραφή: 28 Μάιος 2009, 04:41
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καισαριανής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΔΩΡΕΑΝ ΕΩΣ 25 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ!

Δημοσίευση από deana » 01 Ιούλ 2013, 16:41

Παντως στην συγκεκριμενη ιστοσελιδα η επεκταση WOT (Worth Of Trust) ειναι πρασινη και αυτο ειναι εκ πρωτης τουλαχιστον αποψης καλο. Δεν εβαλα ακομη τα στοιχεια για να δω μηπως αλλαξει μετα αν και δεν νομιζω.
Στα περιορισμένα μέλη μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες της (viewtopic.php?f=2&t=133453)

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15988
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΔΩΡΕΑΝ ΕΩΣ 25 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ!

Δημοσίευση από athanasiamak » 01 Ιούλ 2013, 16:45

polvar θα συμφωνήσω μαζί σου.
το σήμα από μόνο του λέει αρκετά πράγματα καθώς και οι φράσεις που αναφέρει:
της συνεδρίασης της Bilderberg 58
και
για το μέλλον, που θα βοηθήσει εγκαινιάσει μια νέα παγκόσμια τάξη Digital , η οποία δεν έχει ποτέ πριν δει,
Ζήτημα θα έλεγα είναι στις μέρες μας πιο πολύ από ποτέ άλλοτε να προσέχουμε που συμμετέχουμε!
Με λίγα ή πολλά λεφτά για δόλωμα μας φακελώνουν ή και πολύ χειρότερα........

ninolas
Diamond Member
Diamond Member
30 32
Δημοσιεύσεις: 722
Εγγραφή: 04 Απρ 2011, 12:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίου Δημητρίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΔΩΡΕΑΝ ΕΩΣ 25 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ!

Δημοσίευση από ninolas » 01 Ιούλ 2013, 17:29

1ον
alekaleros έγραψε:το εγκατεστησα χθες εχω κερδισει 0,4 για 7 ωρες αρα 1,6 τη μερα αν το χεις ολη μερα ανοιχτο. φαινεται μικρο ποσο αλλα ειναι 1,6*30ωρες ανοιχτου υ/η 48$ το μηνα=38 ευρω το μηνα.
λοιπόν δεν νομίζω ότι γίνετε αυτό που λες ...
γιατί άμα πήρες 0.4 για 7 ώρες τότε στις 24 ώρες (1 ημέρα) θα παίρνεις 1,37 περίπου και τον μήνα κάπου στα 41 δολάρια άρα 31 ευρώ
καλά δεν τα λέω?εκτός άμα το δούλευες το pc για 6 ώρες....
alekaleros έγραψε:αλλα μεσα στον 1 χρονο μπορεις να βγαλεις εως 186 ευρω
πως γίνετε αυτό? αφού λες πως μπορείς να παίρνεις στον μήνα 38 ευρώ άρα 12χ38=456 ευρώ ή στην περίπτωσή μου 12χ31=372 ευρώ
2ον
εγώ δεν έχω κάρτα υπάρχει άλλος τρόπος ?
στέλνω,αλλά προτεραιότητα θα δίνω σε αυτούς που θέλουν να παραλάβουν χέρι με χέρι


Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39602
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΔΩΡΕΑΝ ΕΩΣ 25 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ!

Δημοσίευση από polvar » 01 Ιούλ 2013, 20:05

ΡΕΝΑ25 έγραψε: δεν καταλαβα ακριβως τι ειπες αλλα λες οτι ειναι μουφα η κατι επικινδυνο??
Αθώο πάντως δεν είναι!
Μπορεί απλά να χρησιμοποιεί τον υπολογιστή σας για επιθέσεις εναντίον πχ κυβερνητικών υπολογιστών.
Μπορεί να κάνει αυτό που είπα πιο πάνω, ένα νέο διαδικτυακό νόμισμα για αντικατάσταση του bitcoin (το bitcoin χρησιμοποιεί κάποιους υπολογιστές μελών ως καταχωρητές των συναλλαγών και οι κάτοχοι αυτών των υπολογιστών αμείβονται κατά κάποιο τρόπο - τους δίνουν κάποιο ποσό σε bitcoin για κάθε καταχώρηση που κάνουν).
Τέλος πολύ απλά μπορεί να χρησιμοποιεί τον υπολογιστή σας για το σπάσιμο ενός αλγόριθμου ή την επίλυση μιας εξίσωσης που -είναι προφανές- αυτός θα πάρει "τεράστιο" ποσό ως αμοιβή και θα μοιράσει στους υπολογιστές-υπαλλήλους του τα "ψίχουλα"

Οι φθορές του μηχανήματος και το ρεύμα που θα κάψει, ο κίνδυνος κλοπής των στοιχείων του λογαριασμού σας ή της πιστωτικής σας κάρτας ή άλλων προσωπικών δεδομένων (αλήθεια τόσο εύκολα θα δίνατε τα στοιχεία σας σε έναν τέτοιο τύπο - που τα δίνετε κατά την εγγραφή σας!!!), ο κίνδυνος παρακολούθησης του πώς χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας κλπ είναι κάποια από τα πολλά ζητήματα που μπορεί να ανακύψουν.

Τώρα, αν θα είναι συνεπές στις οικονομικές υποχρεώσεις του είναι ένα άλλο ζήτημα.

Άβαταρ μέλους
airam79
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
36 16
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: 25 Αύγ 2011, 22:31
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: ΔΩΡΕΑΝ ΕΩΣ 25 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ!

Δημοσίευση από airam79 » 02 Ιούλ 2013, 00:04

athanasiamak έγραψε:polvar θα συμφωνήσω μαζί σου.
το σήμα από μόνο του λέει αρκετά πράγματα καθώς και οι φράσεις που αναφέρει:
της συνεδρίασης της Bilderberg 58
και
για το μέλλον, που θα βοηθήσει εγκαινιάσει μια νέα παγκόσμια τάξη Digital , η οποία δεν έχει ποτέ πριν δει,
Ζήτημα θα έλεγα είναι στις μέρες μας πιο πολύ από ποτέ άλλοτε να προσέχουμε που συμμετέχουμε!
Με λίγα ή πολλά λεφτά για δόλωμα μας φακελώνουν ή και πολύ χειρότερα........

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου. Πετανε ψιχουλα και θα εχουν ενα υπεροχο φακελο για σενα. Ποιες σελιδες επισκεπτεσαι τις προτημισεις σου ακομα και τα προσωπικα στοιχεια που ισως εχεις στον υπολογιστη σου. Κανεις δεν χαριζει χρηματα αν δεν εχει οφελος. Η ταπεινη μου γνωμη ειναι ΜΑΚΡΙΑ. Αρκετα φακελωμενοι ειμαστε χωρις να το θελουμε ας μην το κανοτμε και οικειοθελως.
ΧΑΡΙΖΩ ΜΕ ΕΛΤΑ, ΜΕ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΦΑΚΕΛΟ Ή ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΣΤΑΛΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ

s_triant
Silver Member
Silver Member
4 10
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 06 Ιουν 2012, 20:36
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καισαριανής Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΔΩΡΕΑΝ ΕΩΣ 25 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ!

Δημοσίευση από s_triant » 02 Ιούλ 2013, 20:49

diamond_gr έγραψε:
s_triant έγραψε:
alekaleros έγραψε: το εγκατεστησα χθες εχω κερδισει 0,4 για 7 ωρες αρα 1,6 τη μερα αν το χεις ολη μερα ανοιχτο. φαινεται μικρο ποσο αλλα ειναι 1,6*30ωρες ανοιχτου υ/η 48$ το μηνα=38 ευρω το μηνα. ισως ειναι λιγα...αλλα μεσα στον 1 χρονο μπορεις να βγαλεις εως 186 ευρω .και ενταξει...δεν κανεις τιποτα. ανοιγεις τον υ/η ανοιγεις και το προγραμμα χαζευεις facebook -xarise to και απλα πληρωνεσαι.ειναι ο καφες σου βρε παιδι μου..η καρτα του κινητου σου..εγω ετσι το βλεπω..λευτα απ το πουθενα!!
Σκέψου όμως και το ρεύμα, που ξοδεύεις και τη φθορά που προκαλείς από τη συνεχή λειτουργία του υπολογιστή και φόρτωση του CPU 100%.
Εκτός αν το εγκαταστήσεις σε κάποιο raspberry pi που δεν καίει σχεδόν τίποτα.

Εγώ είχα κάνει κάτι τέτοιο ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ. Τότε είχαμε PSTN γραμμές. Μούφα ήταν.
Επειδή ο ρυθμός παραγωγής του ηλεκτρονικού νομίζματος είναι ανάλογος της επεξεργαστικής ισχύος, μην περιμένετε τίποτα από το Raspberry Pi.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος s_triant την 05 Ιούλ 2013, 09:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
alekaleros
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2270
Εγγραφή: 25 Οκτ 2012, 16:23
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: XXXL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΔΩΡΕΑΝ ΕΩΣ 25 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ!

Δημοσίευση από alekaleros » 04 Ιούλ 2013, 11:39

καλημερα σας..διαβασα τα σχολια σας ,αλλα οσον αφορα τα προσωπικα σας στοιχεια πχ το μαιλ εχουμε δωσει παντου
τα προσωπικα σας στοιχεια ειναι παντου.το τι τρωτε το τι βλεπετε, το ποσες ωρες μπαινετε στο ιντερνετ!!τα ιχνη δεν σβηνονται.
τους κωδικους πιστωτικης τους δινουμε σε οποιαδηποτε αγορα και μεσω paypal ειναι 1000%ασφαλες .οσο για τη συνεπεια τραβηξαμε τα χρηματα οποτε ειναι αξιοπιστο.και πληρωνουν.αν θελουν καποιοι να σπασουν κωδικους εχουν τεραστιους υπερυπολογιστες και δεν θελουν τον υπολογιστη τον δικο μας για να το κανουν αυτο.
αν ναι!!και εκανα λαθος ,στην πραξη ειναι 480 ευρω το χρονο.
το ρευμα το καιμε οταν αναβουμε τον υπ/η μας ,ουτε εγω δε θα τον ανοιγω μονο και μονο για το προγραμμα, απλα οταν τον ανοιγω για το χαριοσε το για το φεις-μπουκ και μουσικη γιατι να μη τρεχει και αυτο το προγραμμα και να βγαζω κατι??
πληροφορικη σπουδαζω και ξερω τουλαχιστον καποια στοιχειωδη πραγματα ,οπως και το βασικο οτι δεν τρωει ολη την επεργαστικη δυναμη του υ/η.τρωει αρκετα λιγοτερο και απο τον φυλλομετρητη του ιντερνετ.το βαζετε βρε παιδια και αν δεν σας αρεσει το σβηνετε. το συστημα παντως λειτουργει σαν πυραμιδα. οποτε οσοι πιο πολλοι τοσο και το κερδος μεγαλυτερο για ολους!!!ο ενας γραφει τον αλλο και το κερδος μεγαλωνει.οτι θελει ο καθενας κανει. αυτο παντως για μενα τουλαχιστον ειναι ευκολο κερδος και δεν το σβηνω με τιποτα. ο υ/ης μου σερνεται και μαζευω λευτα για ενα λαπτακι. χωρις αυτο δε θα τα μαζεψω ποτε αφου δεν εχω πορους απο πουθενα. ευελπιστω σε 3-4 μηνες να πεταξω την μπακατελα μου!!
οποιος θελει ας το δοκιμασει.

https://coingeneration.com/auth/new/222581/
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΙΕΣ

ΖΗΤΑΩ παιδικο χαλι,λικνο και καθισμα αυτοκινητου ευχαριστω

s_triant
Silver Member
Silver Member
4 10
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 06 Ιουν 2012, 20:36
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καισαριανής Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΔΩΡΕΑΝ ΕΩΣ 25 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ!

Δημοσίευση από s_triant » 04 Ιούλ 2013, 19:01

Μήν ξεχνάτε, ότι το ρεύμα που καταναλώνει ο Η/Υ είναι ανάλογο της φόρτωσης της CPU.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα θέματα σχετικά με εργασία”