ΠΑΡΑΛΑΒΗ-ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙ ΔΩΡΩΝ !

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
jbrookham
Diamond Member
Diamond Member
71 76
Δημοσιεύσεις: 624
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2011, 12:32
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Πυλαίας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Πυλαία-Χορτιάτης Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

ΠΑΡΑΛΑΒΗ-ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙ ΔΩΡΩΝ !

Δημοσίευση από jbrookham » 03 Ιούλ 2013, 22:47

Καλησπέρα σε όλους σας !

Από τον Νοέμβριο του 2012 είμαι μέλος ενός πανευρωπαϊκού δικτύου παραλαβής-αποστολής αλληλογραφίας έναντι δώρων όπως π.χ. μικρές ηλεκτρικές συσκευές σπιτιού (π.χ. βραστήρες, ηλ.σίδερα, ξυριστικές μηχανές), βιβλία και άλλα, το οποίο συντονίζεται από μία Γερμανική εταιρεία έρευνας αγοράς. Το μόνο που χρειάζεται είναι μία έγκυρη ταχυδρομική διεύθυνση, πρόσβαση στο internet, πρόσβαση σε κουτί των ΕΛΤΑ, και ελάχιστο χρόνο.

Το δίκτυο λειτουργεί ως εξής : αιτείται ο χρήστης στη σελίδα της Γερμανικής εταιρείας, με το ονοματεπώνυμό του, την πλήρη ταχυδρομική διεύθυνσή του και το email του.

Εάν ο ταχυδρομικός κώδικας και η περιοχή ή πόλη εγκριθεί, είναι δηλαδή αρκετά πολυσύχναστη και με ικανοποιητική εμπορική δραστηριότητα, ξεκινά η αποστολή στον χρήστη ταχυδρομικών επιστολών από όλη την Ευρώπη, πολύ λίγων στην αρχή, περισσότερων στη συνέχεια. Αυτές τις επιστολές τις ανοίγει ο χρήστης, τις καταχωρεί τόσο στην ιστοσελίδα όσο και σε μία έτοιμη λίστα, και κατόπιν τις στέλνει μέσω ΕΛΤΑ πίσω στη Γερμανική εταιρεία, χωρίς καμία απολύτως επιβάρυνση, καθώς του έχει ήδη σταλεί πρoπληρωμένoς φάκελος με κολλημένα γραμματόσημα για να το κάνει αυτό. Η επιστροφή γίνεται ανά ομάδες κάθε Δευτέρα.

Το όφελος για τον χρήστη είναι το εξής : όσο περισσότερες επιστολές παραλάβει και αποστείλει πίσω ο χρήστης, τόσο περισσότερους βαθμούς μαζεύει, και μπορεί να τους εξαργυρώσει κερδίζοντας τα δώρα που ανέφερα παραπάνω.

Ξεκαθαρίζω με σαφήνεια ότι είναι μία απολύτως τίμια, καθαρή και αξιόπιστη δραστηριότητα. Δεν παρεμβάλλονται χρήματα πουθενά και με κανέναν τρόπο. Είμαι για 18 χρόνια χρήστης του internet, και όσον αφορά την έρευνα αγοράς έχουν δει πάρα πολλά τα μάτια μου. Προσωπικά από το Νοέμβριο έχω παραλάβει δύο μικρές ηλεκτρικές συσκευές άριστης ποιότητας, παραλαμβάνοντας και αποστέλοντας 5-10 επιστολές την εβδομάδα. Το τελευταίο που θα ήθελα να κάνω θα ήταν να καταχραστώ το βήμα που μου παρέχει το χάρισέτο.

Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm με το πλήρες ονοματεπώνυμό του και το email του.

Να’στε καλά παιδιά !
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παραλαβή - αποστολή με φάκελο ή προπληρωμένο ή δέμα των ΕΛΤΑ. Έχω περιορισμένο χρόνο και ελευθερία κινήσεων λόγω ... παιδιών. Προτεραιότητα δίνω κατά την κρίση και επιλογή μου. Πρώτα απαντήστε δημοσίως στην αγγελία και μετά στείλτε μου PM για περαιτέρω συνεννόηση. Έχω λογαριασμούς σε Εθνική, Πειραιώς, και paypal επίσης. Ευχαριστώ !

Άβαταρ μέλους
nikoletta09
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: 23 Ιουν 2011, 19:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ελληνικού Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: ΠΑΡΑΛΑΒΗ-ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙ ΔΩΡΩΝ !

Δημοσίευση από nikoletta09 » 03 Ιούλ 2013, 23:53

Στέλνω ΠΜ))
Έχω PAYPAL και Εθνική

Άβαταρ μέλους
ztheano
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2614
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 09:39
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αμαρουσίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΠΑΡΑΛΑΒΗ-ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙ ΔΩΡΩΝ !

Δημοσίευση από ztheano » 03 Ιούλ 2013, 23:57

Κι εμένα μ' ενδιαφέρει! Στέλνω πμ!
Έχω Paypal, έχω web banking Εθνική,Πειραιώς,Alpha, έχω κούτελο και δυο δίδυμα κορίτσια !!! ;-)
Συγκατοικούμε με σκύλο και γάτο και είμαι καπνίστρια...

Χρέωση στις ομαδικές: 0-1 κιλό 1,50 ευρώ, 1-2 κιλά 2,00 ευρώ, 2-3 κιλά 2,50 ευρώ κλπ

Ανεβάζω αγγελίες αντικειμένων σε ελληνικά sites αγγελιών και στο e-bay για συγγενείς μου που δεν έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν οι ίδιοι.

Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΠΑΡΑΛΑΒΗ-ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙ ΔΩΡΩΝ !

Δημοσίευση από echelon2011 » 04 Ιούλ 2013, 00:15

Θα πρότεινα να μου δώσετε το σύνδεσμο της σελίδας με pm. Δεν ενδιαφέρομαι προσωπικά, αλλά θα ήθελα να ερευνήσω το θέμα καθώς μου μοιάζει ύποπτο το ποιο θα ήταν το νόμιμο όφελος για μια εταιρία να δίνει δώρα επειδή κάποιος της επαναπροωθεί την αλληλογραφία. Κάπου εμπλέκεται ο διαφημιστικός παράγοντας και αυτό στην καλύτερη περίπτωση. Δώστε μου λοιπόν το σύνδεσμο για να εξετάσω τα "ψιλά γράμματα" στη σύμβαση που αποδέχεται κάποιος κατά την εγγραφή στην σελίδα.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39715
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΠΑΡΑΛΑΒΗ-ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙ ΔΩΡΩΝ !

Δημοσίευση από polvar » 04 Ιούλ 2013, 01:00

Εγώ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να δοθεί ο σύνδεσμος μέσω πμ και όχι δημόσια
Προφανώς κάποιο όφελος θα έχει όποιος εγγράψει άλλα μέλη. Ή κάνω λάθος;

Εδώ όμως, αν δεν χαρίζουμε κάτι, γράφουμε δημόσια για να ωφεληθούν όλοι και όχι για το προσωπικό μας όφελος.

Οπότε ή δίνετε το link ή αλλιώς θα θεωρηθεί η αγγελία αυτή ως επαγγελματική δική σας και θα μπορεί να παραμείνει ΜΟΝΟ αν αποδείξετε ότι μέρος των προσωπικών κερδών σας το προσφέρετε στην κοινότητα, όπως ζητάμε άλλωστε από όλες τις επαγγελματικές αγγελίες πχ μείωση του κέρδους μας ώστε να γίνει μια καλή προσφορά τελικής τιμής (άνω του 20%) στην κοινότητα.

Ευχαριστούμε

Άβαταρ μέλους
airam79
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
36 16
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: 25 Αύγ 2011, 22:31
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: ΠΑΡΑΛΑΒΗ-ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙ ΔΩΡΩΝ !

Δημοσίευση από airam79 » 04 Ιούλ 2013, 01:06

Μια απορια θα ηθελα να εκφρασω. Αφου ειναι ολα ωραια και καλα γιατι δεν γραφετε εδω τη σελιδα ωστε να μπορουν οσοι θελουν να μπουν και να τη μελετησουν μονοι τους και αν συμφωνουν με τους ορους να εγγραφουν;; γιατι πρεπει να στειλω σε εσας το πληρες ονοματεπωνυμο μου και το μαιλ μου;; Μηπως γιατι λειτουργει το ολο πραγμα σαν πυραμιδα; Θα προτεινα αφου ο σκοπος σας ειναι αγαθος και δεν θελετε να εκμεταλευτειτε οπως λετε το βημα που σας δινει το χαρισε το απλα να γραψετε εδω την ιστοσελιδα και ο καθε ενας να αποφασισει αν τον ενδιαφερει και αν χρειαζεται πληροφοριες να απευθυνθει σε εσας που ειστε χρηστης.
ΧΑΡΙΖΩ ΜΕ ΕΛΤΑ, ΜΕ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΦΑΚΕΛΟ Ή ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΣΤΑΛΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ

Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΠΑΡΑΛΑΒΗ-ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙ ΔΩΡΩΝ !

Δημοσίευση από echelon2011 » 04 Ιούλ 2013, 01:36

polvar έγραψε:Εγώ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να δοθεί ο σύνδεσμος μέσω πμ και όχι δημόσια
Προφανώς κάποιο όφελος θα έχει όποιος εγγράψει άλλα μέλη. Ή κάνω λάθος;


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23537
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΑΡΑΛΑΒΗ-ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙ ΔΩΡΩΝ !

Δημοσίευση από Aria » 04 Ιούλ 2013, 09:36

An και δεν είμαι ξανθιά :lol: δεν μπορώ να καταλάβω ΠΟΙΟΣ? ο λόγος να ανοίγω εγω π.χ. την αλληλογραφία κάποιας εταιρείας και να την ξανα ταχυδρομώ και δεν το κάνουν απευθείας μόνοι τους???? Η το κατάλαβα λάθος...?

Άβαταρ μέλους
FRESKOTATO
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 6059
Εγγραφή: 26 Απρ 2010, 13:33
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: ΠΑΡΑΛΑΒΗ-ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙ ΔΩΡΩΝ !

Δημοσίευση από FRESKOTATO » 04 Ιούλ 2013, 10:58

δεν πολυ καταλαβα αλλα νομίζω ενδιαφέρομαι !
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Τηρω σειρά προτεραιότητας οταν χαριζω εκτός εξαιρέσεων για μελη που με βοηθάνε κ μενα πολυ!

Ρωτηστε με για ασφάλεια αυτοκινήτου αν χρειάζεστε μια.

Άβαταρ μέλους
jbrookham
Diamond Member
Diamond Member
71 76
Δημοσιεύσεις: 624
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2011, 12:32
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Πυλαίας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Πυλαία-Χορτιάτης Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: ΠΑΡΑΛΑΒΗ-ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙ ΔΩΡΩΝ !

Δημοσίευση από jbrookham » 04 Ιούλ 2013, 11:01

echelon2011 έγραψε: ... Κάπου εμπλέκεται ο διαφημιστικός παράγοντας και αυτό στην καλύτερη περίπτωση.
polvar έγραψε: ... Εδώ όμως, αν δεν χαρίζουμε κάτι, γράφουμε δημόσια για να ωφεληθούν όλοι και όχι για το προσωπικό μας όφελος.
airam79 έγραψε: ... γιατι δεν γραφετε εδω τη σελιδα ωστε να μπορουν οσοι θελουν να μπουν ... Μηπως γιατι λειτουργει το ολο πραγμα σαν πυραμιδα; Θα προτεινα ... να γραψετε εδω την ιστοσελιδα και ο καθε ενας να αποφασισει ...
Λοιπόν, μετά από μία μικρή "κατακραυγή" και επιφυλακτικότητα, το link για τη σελίδα είναι προς στο τέλος του post.

Στο επάνω μέρος έχει "Requirements" δηλαδή τί χρειάζεται για να γίνει μέλος, "What do I get" δηλαδή τί όφελος υπάρχει, και "Registration" δηλαδή εγγραφή.

Όπως είπα και στην αρχή, καμία σχέση με πυραμίδες - διαφημίσεις - spam - σαχλαμάρες.

Αφού κάποιος αποφασίσει να γραφτεί και όντως γραφτεί, αν έχει την ευγένεια και την καλή πρόθεση, να του στείλω με pm το ονοματεπώνυμό μου, το email μου, και τον αριθμό εγγραφής μου, για να επικοινωνήσει με την εν λόγω εταιρεία και να τους ενημερώσει (δίνοντας τους τα στοιχεία μου) ότι από εμένα έμαθε το site.

Θέλει να το κάνει ; Θα το κάνει τελικά ; Έχει καλώς.

Δεν θέλει ; Υγεία !

Η σελίδα είναι http://www.ipsos-unex.de/

Αυτά ! Καλημέρα σας !

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα θέματα σχετικά με εργασία”