πληροφοριες για ενα θεμα υγειας..

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
fanio
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1597
Εγγραφή: 27 Απρ 2010, 00:17
Νομός κατοικίας: Ν. Χαλκιδικής
Δήμος - Κοινότητα: Πολυγύρου Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

πληροφοριες για ενα θεμα υγειας..

Δημοσίευση από fanio » 07 Απρ 2024, 22:19

Καλημερα,
κλεινω την δημοσιευση.
Ευχαριστω πολυ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fanio την 15 Απρ 2024, 10:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Θα σας παρακαλουσα ...
α. μαζι με την απαντηση σας σε καποια αγγελια να μου στελνατε και πμ για να μην ξεχαστω και παρεξηγηθω.
β. αφου παραλαβετε κατι απο μενα , εκτος απο το "ευχαριστω" να κανατε και καποιο σχολιο για το αντικειμενο
γ.οι συναλλαγες μας θα προτιμουσα να γινονται μεσω ταχυδρομειου γιατι μενω εκτος Θεσσαλονικης .
δ. Εχω λογαριασμο στην ΕΘΝΙΚΗ και μπορω να κανω e-banking μονο προς την ΕΘΝΙΚΗ
ε. Μοιραζομαι τον λογαριασμο με την κορη μου και υπογραφουμε με διαφορετικο αρχικο γραμμα.

Ευχαριστω πολυ.

Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7864
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 16:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κ.ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

Re: πληροφοριες για ενα θεμα υγειας..

Δημοσίευση από nicnt » 07 Απρ 2024, 23:54

Επειδή αντιμετώπισα και εγώ ένα πρόβλημα ευαισθητοποιούμαι όταν βλέπω κάποιον να ζητάει βοήθεια.
Προτείνω όμως να ΜΗΝ βασιστείτε στην άποψη ή την εμπειρία κάποιου επειδή η κάθε περίπτωση μπορεί να μοιάζει αλλά σίγουρα είναι διαφορετική.
Ο ειδικός γιατρός είναι αυτός που θα σας κατευθύνει.

Και εδώ αρχίζουν τα δύσκολα...!
Κάποιοι γιατροί σου λένε έτσι και κάποιοι αλλιώς.
Σε αυτή την περίπτωση λοιπόν πρέπει εσύ, ο ασθενής δηλ, να αποφασίσεις τι θα επιλέξεις.
Για το λόγου το αληθές από ένα πρόχειρο ψάξιμο βρήκα αμέσως δύο αντιφατικές απόψεις όσον αφορά το συγκεκριμένο πρόβλημα.

https://ntellos.gr/%CE%BD%CE%AD%CE%B5%C ... %B9%CE%AD/

https://www.healthyliving.gr/2010/11/03 ... %BF%CE%B9/

Να ευχηθώ λοιπόν ότι το καλύτερο για τον ασθενή.
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
fanio
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1597
Εγγραφή: 27 Απρ 2010, 00:17
Νομός κατοικίας: Ν. Χαλκιδικής
Δήμος - Κοινότητα: Πολυγύρου Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: πληροφοριες για ενα θεμα υγειας..

Δημοσίευση από fanio » 08 Απρ 2024, 18:59

Καλησπέρα!
Πρώτα απ' ολα να ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον και τα δυο άρθρα που μου στείλατε κι έπειτα να ξεκαθαρίσω οτι έχουν ηδη γίνει και γίνονται ακομη εξετάσεις για να αποκλειστούν αλλες παράμετροι κι οτι ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι είμαστε σε επικοινωνία με γιατρούς που μας κατευθύνουν και μας εξηγούν την νεα πραγματικότητα.
Ο λογος που απευθύνθηκα εδώ είναι γιατί στον άμεσο ή έμμεσο κύκλο μας δεν έχουμε κάποιο άλλο παράδειγμα και γιατι αλλιώς είναι να σου εξηγεί ο γιατρος τι πρεπει να κάνεις κι αλλιώς να σου το εξηγει καποιος που το εχει ζησει εκ των εσω.
Τέλος, να επισημανω οτι δεν υπάρχει η πίεση του κατ' επείγοντος, αφενός μεν γιατι προκειται για εναν ανθρωπο υγιή, αφετερου δε γιατι οι ιατρικές απόψεις διίστανται κι οπως ειπαν σχεδον ολοι, καρδιολογοι και νευρολογοι, ιδιωτες ή μη : "δεν ειναι ασπρο ή μαυρο". Μας πεταξαν δηλαδη το "μπαλακι" της επιλογης..!! Αν μη τι αλλο, δεν πρόκειται για κατι πολυ σπανιο και μη αντιμετωπίσιμο. Παρ'ολα αυτα ειναι μια επεμβαση σε ενα τοσο σημαντικο οργανο!!!
Ευχαριστω πολυ για την κατανοηση
φανη
Θα σας παρακαλουσα ...
α. μαζι με την απαντηση σας σε καποια αγγελια να μου στελνατε και πμ για να μην ξεχαστω και παρεξηγηθω.
β. αφου παραλαβετε κατι απο μενα , εκτος απο το "ευχαριστω" να κανατε και καποιο σχολιο για το αντικειμενο
γ.οι συναλλαγες μας θα προτιμουσα να γινονται μεσω ταχυδρομειου γιατι μενω εκτος Θεσσαλονικης .
δ. Εχω λογαριασμο στην ΕΘΝΙΚΗ και μπορω να κανω e-banking μονο προς την ΕΘΝΙΚΗ
ε. Μοιραζομαι τον λογαριασμο με την κορη μου και υπογραφουμε με διαφορετικο αρχικο γραμμα.

Ευχαριστω πολυ.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ιατρική και υγεία”