[ΖΗΤΑΩ] Βοήθεια για γιατρούς ΕΟΠΠΥ

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Άβαταρ μέλους
mina_89
Platinum Member
Platinum Member
25 17
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2010, 12:45
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Βοήθεια για γιατρούς ΕΟΠΠΥ

Δημοσίευση από mina_89 » 11 Οκτ 2013, 14:43

melinaprs έγραψε:Δεν ξέρω τί-πώς και γιατί-εγώ 2 χρόνια τώρα κυκλοφορώ ανασφάλιστη-να με προσέχετε- αλλά η αδελφή μου μια φορά που έκλεισε με ΕΟΠΠΥ πλήρωσε 10 ευρώ επίσκεψη, δεν ξέρω γιατί. Οπότε αν κλείσεις τελικά ραντεβου, για ρώτα, θα σας οφείλω κάτι γιατρέ;
Eύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό και ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ό,τι και να'ναι:-)
Ναι θα ρωτήσω, αλλά αν είναι μόνο 10 ευρώ δεν τρέχει και τίποτα, παραπάνω να μην είναι! ;)
Σας ευχαριστώ πολύ!


Άβαταρ μέλους
afroad
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1328
Εγγραφή: 21 Δεκ 2010, 04:27
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Άρνης Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Βοήθεια για γιατρούς ΕΟΠΠΥ

Δημοσίευση από afroad » 11 Οκτ 2013, 15:34

Ναι έχουν συγκεκριμένο αριθμό ραντεβού αλλά εσένα δεν σε ενδιαφέρει αυτό. Εσύ παίρνεις και λες θέλω ραντεβού και είμαι εκεί ασφαλισμένη. Αν έχει συμπληρώσει ήδη τον αριθμό στο λέει και πας αλλού ή κλείνεις για αργότερα!
-χαρίζω σε μέλη που χαρίζουν και προτιμώ να μοιράζονται για να εξυπηρετούνται όσο περισσότεροι γίνεται
-παρακαλώ να είστε τυπικοί στις υποχρεώσεις σας σε φακέλους, γραμματόσημα κτλ
-οι ενεργές αγγελίες μου: http://bit.ly/1lyRc2i

''Η διαφορά ανάμεσα στην ηλιθιότητα και στην ευφυΐα είναι ότι η δεύτερη έχει όρια...''
ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΤΟΣ ΕΚΤΑΚΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΛΟΓΩ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ.

Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7864
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 16:01
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Κ.ΤΟΥΜΠΑ
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Βοήθεια για γιατρούς ΕΟΠΠΥ

Δημοσίευση από nicnt » 11 Οκτ 2013, 17:55

χμ... έχετε το νου σας πάντως γιατί κάποιοι συμβεβλημένοι γιατροί αν και ΠΛΗΡΏΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΆ από τον ΕΟΠΥΥ όπως διευκρινίζεται στη σελίδα του ζητάνε 10 επιπλέον ευρώ από τον ασθενή.
Δεν ξέρω αν έχει καταγγελθεί και τι έχει κάνει ο ΕΟΠΥΥ αλλά είναι γεγονός ότι συμβαίνει.
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

evaki21
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2044
Εγγραφή: 20 Σεπ 2011, 19:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Βοήθεια για γιατρούς ΕΟΠΠΥ

Δημοσίευση από evaki21 » 11 Οκτ 2013, 22:01

υπαρχουν και οι γιατροι που είναι πιστοποιημενοι για την ηλεκτρονική συνταγογράφηση..δηλαδη εχουν το δικαιωμα να γραφουν εξετασεις και φαρμακα αλλα δεν πληρωνονται απο τον ΕΟΠΥΥ.. οποτε και παιρνουν επισκεψη απο τον ασθενη...υπαρχουν γιατροι που μπορουν να δεχτουν 150 η 200 ατομα αναλογα με το αν εργαζονται και σε δημοσιο φορεα το πρωι.πχ σε ΙΚΑ.Και το αν ειναι συμβεβλημμενος η οχι το βλεπεις απο τη σφραγιδα του..αν δεν ειναι δεν γραφει πουθενα τη λεξη ΕΟΠΥΥ.Και οσοι κοβουν αποδειξη αν πληρωσεις εστω και 10 ευρω σιγουρα δε τα παιρνουν και απο τον ΕΟΠΥΥ. ειναι πολυπλοκο το θεμα των γιατρων και ως επι των πλειστων ολοι οι γιατροι παιρνουν εστω και 10 ευρω γιατι η θα εχουν συμπληρωσει απο τις πρωτες 7 με 10 μερες η δε τους πληρωνει ο ΕΟΠΥΥ οποτε και απο καπου πρεπει να τα παρουν..
Εργάζομαι πλέον....είμαι μαμά ενός 5χρόνου!!
διαθετω i-bank εθνικης .
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
maristef
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 7722
Εγγραφή: 17 Οκτ 2009, 13:10
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Μπλούζα: XL
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Βοήθεια για γιατρούς ΕΟΠΠΥ

Δημοσίευση από maristef » 11 Οκτ 2013, 22:23

εγώ πηγαίνω την κόρη μου σε παιδίατρος που είναι συμβεβλημένοι με τον ΕΟΠΥΥ για εμβόλιο και εξέταση και δεν μου έχει ζήτηση ποτε τίποτα,μάλιστα από αρχή μου είπε ότι δεν πληρώνω τίποτα :D
Έμπορος που πουλάει πράγματα που της χαρίζουν!!! (https://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=264&t=129044)

Άβαταρ μέλους
mina_89
Platinum Member
Platinum Member
25 17
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2010, 12:45
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Βοήθεια σχετικά με γυναικολόγο ΕΟΠΠΥ

Δημοσίευση από mina_89 » 27 Νοέμ 2013, 13:53

Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια του σάιτ αν κάποια κοπέλα έκανε κολποσκόπηση και βιοψία σε ιδιώτη γιατρό μέσω εοππύ και πόσο κόστισαν αυτές οι εξετάσεις;;
Ευχαριστώ πολύ!

guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Βοήθεια σχετικά με γυναικολόγο ΕΟΠΠΥ

Δημοσίευση από guzelina » 27 Νοέμ 2013, 14:05

Εαν τις εχει γραψει τις εξετασεις ο γυναικολογος και εχεις ασφαλεια το ποσο που δινεις ειναι πολυ μικρο.Εμενα μου ειχε γραψει κολποσκοπηση η γυναικολογος του νοσοκομειου και το εκανα σε ιδιωτικο εργαστηριο με κατω απο 10 ευρω ακριβως δεν θυμαμαι.Αλλα μπορεις να παρεις τηλεφωνο και να ρωτησεις κοστος σου λενε τηλεφωνικα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ

Άβαταρ μέλους
mengre
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 6266
Εγγραφή: 12 Μάιος 2010, 13:03
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Βοήθεια σχετικά με γυναικολόγο ΕΟΠΠΥ

Δημοσίευση από mengre » 27 Νοέμ 2013, 14:10

ο εοππυ δεν καλυπτει κολποσκοπηση κτλ..μονο τεστ παπ και αυτο ειναι σιγουρο γιατι το εχω ρωτησει...τδηλαδη εαν πας σε γιατρο ιδιωτη συμβεβλημενο με εοππυ θα πληρωσεις κολπο+βιοψια...τωρα εαν πας σε νοσοκομειο και την κανεις εκει ισως να μην πληρωσεις πολλα..δεν ξερω και δεν εχω παει..
Πιθανον να αργω στις παραλαβες λογω μωρου και λογω κλεισιματος των ελτα της περιοχης μου πουμε γινοταν η επιδοση των δεματων με αποτελεσμα να τα στελνουν αλλου μακρια..

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Προσφορά για ιδιαίτερα μαθήματα!

Άβαταρ μέλους
mina_89
Platinum Member
Platinum Member
25 17
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2010, 12:45
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Βοήθεια σχετικά με γυναικολόγο ΕΟΠΠΥ

Δημοσίευση από mina_89 » 27 Νοέμ 2013, 14:17

guzelina έγραψε:Εαν τις εχει γραψει τις εξετασεις ο γυναικολογος και εχεις ασφαλεια το ποσο που δινεις ειναι πολυ μικρο.Εμενα μου ειχε γραψει κολποσκοπηση η γυναικολογος του νοσοκομειου και το εκανα σε ιδιωτικο εργαστηριο με κατω απο 10 ευρω ακριβως δεν θυμαμαι.Αλλα μπορεις να παρεις τηλεφωνο και να ρωτησεις κοστος σου λενε τηλεφωνικα
Όταν πήγα για τεστ παπ, ήταν ιδιώτης ο γιατρός και συμβεβλημένος. Μου έγραψε το τέστ παπ και μου το έκανε εκείνη τη στιγμή. Πλήρωσα κάτι λίγα. Και ήθελα να μάθω αν θα γίνει και τώρα το ίδιο.

guzelina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5096
Εγγραφή: 19 Σεπ 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Βοήθεια σχετικά με γυναικολόγο ΕΟΠΠΥ

Δημοσίευση από guzelina » 27 Νοέμ 2013, 14:32

to idio εφοσον ειναι συμβεβλημενος και οπως σου ειπα παρε τηλ και ρωτα για τιμη ακριβως
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
"Ο ΕΛΕΩΝ ΠΤΩΧΟΝ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΘΕΩ"
As you grow older you will discover that you have 2 hands.One for helping yourself,the other for helping others.

Εχω σοβαρο θεμα υγειας, παρακαλω υπομονη αν αργω.Στειλτε και πμ ,μπαινω βιαστικα και δεν εχω το χρονο να τσεκαρω ολες τις αγγελιες που δημοσιευω, επισης ξεχνω.
http://www.oramaelpidas.gr ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΟΤΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΩΕΣ

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΟΥΝ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιατρική και υγεία”