τι γνώμη έχετε για τους χειροπρακτικούς?

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
ntite
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1825
Εγγραφή: 03 Δεκ 2010, 18:50
Νομός κατοικίας: Κύπρος
Δήμος - Κοινότητα: Λευκωσίας Κύπρου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

τι γνώμη έχετε για τους χειροπρακτικούς?

Δημοσίευση από ntite » 06 Απρ 2015, 22:14

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα στο πόδι συγκεκριμένα στην ποδοκνημική εδώ και 5 μήνες το οποίο χειροτερεύει όταν περπατάω ειδικότερα όπως καταλαβαίνετε μου έχει δημιουργήσει κινητικά προβλήματα, έχω πάει σε 2 γιατρούς και σε 3 φυσιοθεραπευτές και ήμουνα πάρα πολύ έτοιμη να πάω σε χειροπρακτικό αλλα μου έχουν πει διάφορα και έχω φοβηθεί αρκετά,τι γνώμη έχετε για τους χειροπρακτικούς? επίσης θα με βοηθούσε να μάθω αν κάποιος είχε παρόμοιο περιστατικό με την ποδοκνημική πως το αντιμετώπισε.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Έχω λογαριασμό σε Εθνική τράπεζα(για Ελλάδα) και Τράπεζα Κύπρου
Περιμένω δέμα από :

Δεμ μπαινω πολύ συχνά στο site παρακαλώ υπομονη αν ζητήσετε κάτι. Εχω μετακομισει στην Κύπρο. Ευχαριστώ πολυ τα μέλη και την κοινότητα του χάρισε το που με βοηθησε σε μια πολύ δυσκολη περίοδο της ζωής μου


Άβαταρ μέλους
lanciateo
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2367
Εγγραφή: 03 Αύγ 2012, 23:31
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Οικογένεια
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Βιτσι
Επικοινωνία:

Re: τι γνώμη έχετε για τους χειροπρακτικούς?

Δημοσίευση από lanciateo » 06 Απρ 2015, 23:04

Απο προσωπικη εμπειρια (για την μανα μου), ειχε δαγκωσει / κλειδωσει η μεση της, απο την σταση του σωματος κατα την διαρκεια της εργασιας της (καθαριστρια σε κλινικη). Ειχε δοκιμασει απο εντριβες, κρεμες θερμαντικες, κρεμες απο Τηλεμερκετινκ αλλα πουθενα δεν βρηκε αποτελεσμα. Μεχρι και οι φυσικοθεραπευτες της κλινικης που την ειδαν, δεν εκαναν δουλεια. Μας ανεφεραν για καποιον εδω κοντα (σε διπλανο νομό) οτι κανει θαυματα. δεν αναφερω ονομα μην θεωρηθει διαφημιση
Πηγαμε και μετα απο αναμονη 2 ωρων, του κοσμου και 15λεπτων της εφαρμογης του, η μανα μου δεν πονουσε τοοοσο... και επανηλθε σε πιο καλα επιπεδα. Τωρα μετα απο αρκετα χρονια παλι την ξανα επιασε ο πονος. Προφανως γιατι, δεν ξανα πηγε για θεραπεια/αγωγη (αν μπορουμε να το πουμε θεραπεια/αγωγη).
Το πιο σημαντικο νομιζω οτι ειναι, ΑΝ πας σε καποιον, πρεπει να ξερει και το τι κανει. Ο συγκεκριμενος νομιζω οτι ειναι παρα πολυ καλος, αλλα δεν ξερω ακριβως, ΤΙ περιπτωσεις αναλαμβανει στο συνολο.
Δεν θέλω χαρίσματα από elenica.
viewtopic.php?p=1478261#p1478261

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

--Για παραλαβη απο τον χωρο σας, κατοπιν συννενοησης, πιθανον να υπαρχουν καθυστερησεις λόγω δουλειας!!!...Και αν δειτε οτι καθυστερω παααρα πολυ, στειλτε ενα μηνυμα.!!!
--Οσο αφορα σε αποστολες, δεχομαι και στελνω μονο δεματα.

Η συλλογη απο Zippo εδω
Η συλλογή από κινητά εδώ

Εικόνα

alexbmw02
Gold Member
Gold Member
5 11
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 11 Μαρ 2015, 12:28
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: τι γνώμη έχετε για τους χειροπρακτικούς?

Δημοσίευση από alexbmw02 » 07 Απρ 2015, 00:05

Λοιπον αναφερεσαι απλα για προβλημα στην ποδοκνημικη αλλα δεν εχεις καποια διαγνωση γιατρου ωστε να γνωριζεις τι εχεις..σωστα?εκανες καποια μαγνητικη ή εστω ακτινογραφια?τελοσπαντων,φυσικοθεραπευτης ειμαι κ καλο ειναι να γνωριζεις ποιο ειναι ακριβως το προβλημα.τους χειροπρακτες δεν τους απασχολει η διαγνωση.εχουν συγκεκριμενους χειρισμους:ή θα γινεις περδικι ή θα χασεις χρονο..50-50 ειναι η πιθανοτητες.παντως για ζημια να εχει γινει(σοβαρη τουλαχιστον,δεν εχω ακουσει

ampala
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1474
Εγγραφή: 19 Μαρ 2011, 21:39
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: τι γνώμη έχετε για τους χειροπρακτικούς?

Δημοσίευση από ampala » 07 Απρ 2015, 00:07

εγω ειμαι 40 χρονων,απο μηνων με πηγενε η μανα μου στον σωκρατη στην εδεσσα γιατι επεφτα και στραμπουληγα τα χερια μου.
και μεγαλυτερη οταν ειχα προβλημα με την μεση μου παλι εκει ειχα παει.
στη δυτικη μακεδονια 1 στους 3 πιστευω οτι εχει παει σε αυτον. :lol:

πλεον δεν ξερω αν υπαρχει αυτος. :<

ntite
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1825
Εγγραφή: 03 Δεκ 2010, 18:50
Νομός κατοικίας: Κύπρος
Δήμος - Κοινότητα: Λευκωσίας Κύπρου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: τι γνώμη έχετε για τους χειροπρακτικούς?

Δημοσίευση από ntite » 07 Απρ 2015, 00:45

alexbmw02 έγραψε:Λοιπον αναφερεσαι απλα για προβλημα στην ποδοκνημικη αλλα δεν εχεις καποια διαγνωση γιατρου ωστε να γνωριζεις τι εχεις..σωστα?εκανες καποια μαγνητικη ή εστω ακτινογραφια?τελοσπαντων,φυσικοθεραπευτης ειμαι κ καλο ειναι να γνωριζεις ποιο ειναι ακριβως το προβλημα.τους χειροπρακτες δεν τους απασχολει η διαγνωση.εχουν συγκεκριμενους χειρισμους:ή θα γινεις περδικι ή θα χασεις χρονο..50-50 ειναι η πιθανοτητες.παντως για ζημια να εχει γινει(σοβαρη τουλαχιστον,δεν εχω ακουσει
Καλησπέρα έχω κάνει μαγνητική έδειξε συλλογή υγρού στον αστραγαλοπερονιαίο σύνδεσμο και στο μεσάρθριο διάστημα μεταξύ αστραγάλου και του έξω σφυρού, στο βιβλιάριο έχουν γράψει συνδεσμική κάκωση, επίσης έκανα 10 καθημερινές συνεχόμενες φυσιοθεραπείες με μηχανήματα που μου έγραψε ο γιατρός αλλα το θέμα είναι ότι έχουν περάσει 5 μήνες απο τότε που το έπαθα και δεν μου έχει περάσει ακόμα γι αυτό σκέφτομαι να δοκιμάσω σε χειροπρακτικό
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Έχω λογαριασμό σε Εθνική τράπεζα(για Ελλάδα) και Τράπεζα Κύπρου
Περιμένω δέμα από :

Δεμ μπαινω πολύ συχνά στο site παρακαλώ υπομονη αν ζητήσετε κάτι. Εχω μετακομισει στην Κύπρο. Ευχαριστώ πολυ τα μέλη και την κοινότητα του χάρισε το που με βοηθησε σε μια πολύ δυσκολη περίοδο της ζωής μου

ntite
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1825
Εγγραφή: 03 Δεκ 2010, 18:50
Νομός κατοικίας: Κύπρος
Δήμος - Κοινότητα: Λευκωσίας Κύπρου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: τι γνώμη έχετε για τους χειροπρακτικούς?

Δημοσίευση από ntite » 07 Απρ 2015, 00:49

ampala έγραψε:εγω ειμαι 40 χρονων,απο μηνων με πηγενε η μανα μου στον σωκρατη στην εδεσσα γιατι επεφτα και στραμπουληγα τα χερια μου.
και μεγαλυτερη οταν ειχα προβλημα με την μεση μου παλι εκει ειχα παει.
στη δυτικη μακεδονια 1 στους 3 πιστευω οτι εχει παει σε αυτον. :lol:

πλεον δεν ξερω αν υπαρχει αυτος. :<
Καλησπέρα νομίζω ότι δεν υπάρχει έχω ακούσει πολλά γι αυτόν, μου είπαν ότι συνεχίζει ο γιος του τώρα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Έχω λογαριασμό σε Εθνική τράπεζα(για Ελλάδα) και Τράπεζα Κύπρου
Περιμένω δέμα από :

Δεμ μπαινω πολύ συχνά στο site παρακαλώ υπομονη αν ζητήσετε κάτι. Εχω μετακομισει στην Κύπρο. Ευχαριστώ πολυ τα μέλη και την κοινότητα του χάρισε το που με βοηθησε σε μια πολύ δυσκολη περίοδο της ζωής μου

Άβαταρ μέλους
noodles
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1420
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 12:16
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: τι γνώμη έχετε για τους χειροπρακτικούς?

Δημοσίευση από noodles » 07 Απρ 2015, 04:16

χαχα συνεχιζει ο γιος! ειμαι απο εκει και ξερω!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
οταν ενδιαφερεστε για κατι αφου δηλωσετε ενδιαφερον ,στειλτε μου πμ
οταν χαριζω θεσ/κη προτιμω χερι με χερι , ή σε εξαιρετικες περιπτωσεις που δεν γινεται αλλιως τελη ή χαρισομάγαζο και η επικοινωνια γινεται απο εσας
οταν χαριζετε σεβομαι τι βολευει εσας
αποστολη εκτος θεσ/κης με προπληρωμενο ή δεμα
εχω λογαριασμο σε ΤΤ και εθνικη

alexbmw02
Gold Member
Gold Member
5 11
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 11 Μαρ 2015, 12:28
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: τι γνώμη έχετε για τους χειροπρακτικούς?

Δημοσίευση από alexbmw02 » 07 Απρ 2015, 10:35

απ'οσο ξερω κ γω ο γιος συνεχιζει.αρα επαθες καποιου βαθμου διαστρεμα κ δεν εκανες σωστη αποθεραπεια.να ξερεις πως η συμβατικη φυσικοθεραπεια(υπερηχοι,ρευματα,διαθερμιες,παγοι κλπ δε προσφερουν πολλα.υπαρχει στην περιοχη σου θεραπευτης(manual therapist) που θα σε βοηθησει αρκετα.αν θελεις πληροφοριες μεσω πμ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιατρική και υγεία”