Απλή λύση για τις ψείρες

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 11350
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 11:24
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Απλή λύση για τις ψείρες

Δημοσίευση από ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » 06 Νοέμ 2016, 21:54

Εγώ να ρωτήσω.Είναι σίγουρα κόνιδες;; μήπως είναι πιτυρίδα,ξηροδερμία ή κάτι άλλο;;;
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
Αναστάσιος-Ξανθίππη
Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΜΙΞ ΚΑΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ *DISNEY*
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ, ΕΑΝ ΣΕ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ.


Άβαταρ μέλους
maraki11
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3418
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 18:24
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Θήρας Κυκλάδων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: Απλή λύση για τις ψείρες

Δημοσίευση από maraki11 » 07 Νοέμ 2016, 08:42

Καλημέρα! είναι τελικά κόνιδες γιατί την έκανα με ελαιόλαδο και χτενάκι και βγάλαμε και κάτι πολύυυ μικρές ψειρούλες...5 στο σύνολο...θα το επαναλάβουμε μέσα στην εβδομάδα και βλέπουμε...


Παρακαλώ τα μέλη που μου κάνουν κατάθεση στην ΕΘΝΙΚΉ να μου στέλνουν το αποδεικτικό. Ένα μήνυμα ,οκ η κατάθεση,δεν αρκεί.

Περιμένω κατάθεση απo

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR viewtopic.php?f=302&t=139395#

Έχουμε σκυλάκι, το αναφέρω για τυχόν αλλεργίες.
Χρωστάω 0.30 σε:ΜΑΡΑΚΙ,titaki,vagmary,melomakarono

Άβαταρ μέλους
maraki11
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3418
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 18:24
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Θήρας Κυκλάδων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: Απλή λύση για τις ψείρες

Δημοσίευση από maraki11 » 08 Νοέμ 2016, 08:29

morfo212 έγραψε:Αν πάντως κολλήσετε μην κάνετε θεραπεία βάλτε μπόλικο ελαιόλαδο στο κεφάλι του παιδιού για μισή ώρα και χτενίστε επαναλάβετε την τρίτη, έβδομη και δέκατη μέρα ή και πιο συχνά αν θέλετε και θα δείτε πως πεθαίνουν οι ψείρες!!!
- Χωρίς σακούλες κλπ
- Για να ξελαδώσει το μαλλί στο λούσιμο βάζουμε το σαμπουάν σε στεγνά μαλλιά και αφού κάνουμε σαπουνάδα τα βρέχουμε μετά.
Καλημέρα Μόρφω! ακολούθησα την συμβουλή σου και έβαλα στην μικρή ελαιόλαδο, με το χτενάκι μετά έβγαλα ψείρες αλλά με τις κόνιδες τι γίνεται? βγαίνουν με το χτενάκι? ψοφάνε με το ελαιόλαδο? πρώτη φορά έχει η κόρη μου και τώρα τα μαθαίνω.


Παρακαλώ τα μέλη που μου κάνουν κατάθεση στην ΕΘΝΙΚΉ να μου στέλνουν το αποδεικτικό. Ένα μήνυμα ,οκ η κατάθεση,δεν αρκεί.

Περιμένω κατάθεση απo

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR viewtopic.php?f=302&t=139395#

Έχουμε σκυλάκι, το αναφέρω για τυχόν αλλεργίες.
Χρωστάω 0.30 σε:ΜΑΡΑΚΙ,titaki,vagmary,melomakarono

morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Απλή λύση για τις ψείρες

Δημοσίευση από morfo212 » 08 Νοέμ 2016, 08:41

maraki11 έγραψε:
morfo212 έγραψε:Αν πάντως κολλήσετε μην κάνετε θεραπεία βάλτε μπόλικο ελαιόλαδο στο κεφάλι του παιδιού για μισή ώρα και χτενίστε επαναλάβετε την τρίτη, έβδομη και δέκατη μέρα ή και πιο συχνά αν θέλετε και θα δείτε πως πεθαίνουν οι ψείρες!!!
- Χωρίς σακούλες κλπ
- Για να ξελαδώσει το μαλλί στο λούσιμο βάζουμε το σαμπουάν σε στεγνά μαλλιά και αφού κάνουμε σαπουνάδα τα βρέχουμε μετά.
Καλημέρα Μόρφω! ακολούθησα την συμβουλή σου και έβαλα στην μικρή ελαιόλαδο, με το χτενάκι μετά έβγαλα ψείρες αλλά με τις κόνιδες τι γίνεται? βγαίνουν με το χτενάκι? ψοφάνε με το ελαιόλαδο? πρώτη φορά έχει η κόρη μου και τώρα τα μαθαίνω.
Δεν νομίζω να πεθαίνουν γιατί σχεδόν με κανένα φυτικό προϊόν δεν πεθαίνουν εξ ου και οι επαναλήψεις στην 3η,7η και 10η μέρα. Να σου πω την αλήθεια επειδή λόγω διακοπών και συνθηκών είχαμε αργήσει να καταλάβουμε ότι έχει η μεγάλη μου κόρη ψείρες η οποία δεν είχε κολήσει ποτέ και επειδή ανακάλυψα δεκάδες πτώματα επανέλαβα τη διαδικασία με το λάδι κάθε μέρα τις πρώτες τρεις μέρες. έτσι κι αλλιώς δεν φοβόμουν για το παιδί!!
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

Άβαταρ μέλους
Dimitra Stauroula
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
58 77
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: 09 Αύγ 2015, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Κερατσινίου Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Απλή λύση για τις ψείρες

Δημοσίευση από Dimitra Stauroula » 08 Νοέμ 2016, 08:44

maraki11 έγραψε:Υπάρχει η πιθανότητα να κολήσει το παιδί κόνιδες αλλά χωρίς να βρίσκω καθόλου ψείρες?
μαρακι καλημερα,
αν το παιδι σου ειναι μωρο υπαρχει αυτη η πιθανοτητα.
στα μωρα λειπει μια ορμονη την οποια αντιλαμβανοντε οι ψηρες και πηγαινουν....
ετσι μπορει καποια να πηγε τυχαια να εκανε καποια κονιδα και επειδη δεν ευχαριστιεται το τριχοτο της κεφαλης που δεν υπαρχει ν συγγεκρκμενη ορμονη να την εκανε με ελαφρα :D
το επαθα με το μωρο μου γιατι δυστηχως κολλησα ψειρες το καλοκαιρι απο παιδακια και στο μωρο συνεβη αυτο ακριβως που περιγραφω!
στην αρχη τα παιξα γιατι βρηκα μια κονιδα και τιποτα αλλο...εφαγα μερονυχτα να ψαχνω και δεν το πιστευα οτι δεν υπαρχει τιποτε στο κεφαλακι του!
μεχρι που το ψαξα και ολα εβγαλαν νοημα!
:welcome:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Εχω paypal.

ζηταω γυναικεια ρουχα για δουλεια σε γραφειο και βρεφικα ρουχα 9/12 συγκεκριμενου στιλ και τα δυο... :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιατρική και υγεία”