Κνήφη-Καμιά βοήθεια;

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
xrisimaria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
50 52
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 29 Φεβ 2012, 14:19
Νομός κατοικίας: Ν. Λακωνίας
Δήμος - Κοινότητα: Σαγιάδας Θεσπρωτίας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: Κνήφη-Καμιά βοήθεια;

Δημοσίευση από xrisimaria » 05 Ιουν 2012, 18:01

Μαριαννα καλησπερα εγω ειχα παθει κνηφη περυσι απο τσιμπουρι εφτασα μεχρι το νοσοκομειο ανδρεας συγγρος στην αθηνα εγινε τουμπανο το ποδι μου απο το τσιμπημα εμενα μου δωσανε τα aerious και ενα sprey που το ψεκαζα και με δροσιζε πολλυ σε 10 μερες εφυγε να θυμηθω να σου γραψω το ονομα του σπρει το επαθα σε εξοχικο σπιτι που πηγα
η κνηφη δεν γινεται απο κουνουπι γινεται απο τσιμπουρι και αλλα τετοια ζωυφια περαστικα κοριτσι!
δεν τηρω προτεραιοτητα , στελνω μονο με προπληρωμ , γιατι καποια μελη οταν επρεπε να τους στειλω δεμα στελναν τα μισα γραμματοσημα και τα αλλα μισα περιμεναν να τα βαλω εγω απο την τσεπη μου για αυτο ΜΟΝΟ ΠΡΟΠΛΗΡ ! πατατε "ευχαριστω" και υπομονη στις αποστολες διοτι εχω παιδι μικρο

Άβαταρ μέλους
cactus
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: 17 Σεπ 2010, 23:15
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Κνήφη-Καμιά βοήθεια;

Δημοσίευση από cactus » 05 Ιουν 2012, 18:04

xrisimaria έγραψε:Μαριαννα καλησπερα εγω ειχα παθει κνηφη περυσι απο τσιμπουρι εφτασα μεχρι το νοσοκομειο ανδρεας συγγρος στην αθηνα εγινε τουμπανο το ποδι μου απο το τσιμπημα εμενα μου δωσανε τα aerious και ενα sprey που το ψεκαζα και με δροσιζε πολλυ σε 10 μερες εφυγε να θυμηθω να σου γραψω το ονομα του σπρει το επαθα σε εξοχικο σπιτι που πηγα
Τι να πω... Απλά μου έκανε εντύπωση εκεί που πήγαμε γιατί δεν θυμάμαι να με τσίμπησε κάτι, ούτε είχε σκύλους και γάτες εκεί... Αχχχχ, τι τραβάμε εμείς οι γλυκοαίματες!!!! :lol: να είσαι καλά! Σε ευχαριστώ καλή μου! :D
Με ΤΣΑΤΙΖΕΙ η ΑΓΕΝΕΙΑ και η ΑΣΥΝΕΠΕΙΑ!!!!!!!!!!! Όταν στέλνετε φάκελο να γράφετε username, τι ζητάτε και να συμπληρώνετε τα στοιχεία σας ΚΑΙ στον εσωτερικό φάκελο! Παρακαλώ η αποστολή φακέλων/γραμματοσήμων να γίνεται εντός 10 ημερών, αλλιώς το αντικείμενο θα δίνεται αλλού!

Έστειλα σε:

Περιμένω φάκελο από :


Περιμένω δέμα από:





xrisimaria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
50 52
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 29 Φεβ 2012, 14:19
Νομός κατοικίας: Ν. Λακωνίας
Δήμος - Κοινότητα: Σαγιάδας Θεσπρωτίας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: Κνήφη-Καμιά βοήθεια;

Δημοσίευση από xrisimaria » 05 Ιουν 2012, 18:13

cactus έγραψε:
xrisimaria έγραψε:Μαριαννα καλησπερα εγω ειχα παθει κνηφη περυσι απο τσιμπουρι εφτασα μεχρι το νοσοκομειο ανδρεας συγγρος στην αθηνα εγινε τουμπανο το ποδι μου απο το τσιμπημα εμενα μου δωσανε τα aerious και ενα sprey που το ψεκαζα και με δροσιζε πολλυ σε 10 μερες εφυγε να θυμηθω να σου γραψω το ονομα του σπρει το επαθα σε εξοχικο σπιτι που πηγα
Τι να πω... Απλά μου έκανε εντύπωση εκεί που πήγαμε γιατί δεν θυμάμαι να με τσίμπησε κάτι, ούτε είχε σκύλους και γάτες εκεί... Αχχχχ, τι τραβάμε εμείς οι γλυκοαίματες!!!! :lol:
να σου πω κοριτσι εγω το επαθα τριτη απογευμα νομισα οτι ηταν κουνουπι τρεις η ωρα το βραδυ με εκαιγε πολλυ το ποδι μου και απλωθηκε το τσιμπημα εγινε τεραστιο πως δεν σκεφτηκες να πας στο λοιμωδων ?
δεν τηρω προτεραιοτητα , στελνω μονο με προπληρωμ , γιατι καποια μελη οταν επρεπε να τους στειλω δεμα στελναν τα μισα γραμματοσημα και τα αλλα μισα περιμεναν να τα βαλω εγω απο την τσεπη μου για αυτο ΜΟΝΟ ΠΡΟΠΛΗΡ ! πατατε "ευχαριστω" και υπομονη στις αποστολες διοτι εχω παιδι μικρο

Άβαταρ μέλους
cactus
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: 17 Σεπ 2010, 23:15
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Κνήφη-Καμιά βοήθεια;

Δημοσίευση από cactus » 05 Ιουν 2012, 18:39

xrisimaria έγραψε:
cactus έγραψε:
xrisimaria έγραψε:Μαριαννα καλησπερα εγω ειχα παθει κνηφη περυσι απο τσιμπουρι εφτασα μεχρι το νοσοκομειο ανδρεας συγγρος στην αθηνα εγινε τουμπανο το ποδι μου απο το τσιμπημα εμενα μου δωσανε τα aerious και ενα sprey που το ψεκαζα και με δροσιζε πολλυ σε 10 μερες εφυγε να θυμηθω να σου γραψω το ονομα του σπρει το επαθα σε εξοχικο σπιτι που πηγα
Τι να πω... Απλά μου έκανε εντύπωση εκεί που πήγαμε γιατί δεν θυμάμαι να με τσίμπησε κάτι, ούτε είχε σκύλους και γάτες εκεί... Αχχχχ, τι τραβάμε εμείς οι γλυκοαίματες!!!! :lol:
να σου πω κοριτσι εγω το επαθα τριτη απογευμα νομισα οτι ηταν κουνουπι τρεις η ωρα το βραδυ με εκαιγε πολλυ το ποδι μου και απλωθηκε το τσιμπημα εγινε τεραστιο πως δεν σκεφτηκες να πας στο λοιμωδων ?

Εμένα δεν με έκαιγε καθόλου! Είναι σαν πολλά τσιμπήματα από κουνούπια... Πήγα στη δερματολόγο 2 φορές και μου είπε πως είναι κνήφη ότι κάτι με τσίμπησε δηλ. και μου προκάλεσε αλλεργία.... :z και πως θα περάσει σε 15 μέρες! Για να πάω στο λοιμωδών είναι λίγο μακρυά, καθότι μένω Ηγουμενίτσα. Χι,χι,χι! Μέχρι στιγμής τα συμπτώματα είναι πολύ ήπια... Δεν πονάω, δεν έχω πρήξιμο κτλ... Αν δω ότι χειροτερεύει, θα πάω στο νοσοκομείο, αλλά ελπίζω να μην χρειαστεί! ;)
Με ΤΣΑΤΙΖΕΙ η ΑΓΕΝΕΙΑ και η ΑΣΥΝΕΠΕΙΑ!!!!!!!!!!! Όταν στέλνετε φάκελο να γράφετε username, τι ζητάτε και να συμπληρώνετε τα στοιχεία σας ΚΑΙ στον εσωτερικό φάκελο! Παρακαλώ η αποστολή φακέλων/γραμματοσήμων να γίνεται εντός 10 ημερών, αλλιώς το αντικείμενο θα δίνεται αλλού!

Έστειλα σε:

Περιμένω φάκελο από :


Περιμένω δέμα από:





Άβαταρ μέλους
Angela_Lar
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010, 16:03
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Λάρισα
Επικοινωνία:

Re: Κνήφη-Καμιά βοήθεια;

Δημοσίευση από Angela_Lar » 05 Ιουν 2012, 18:49

Το Aerious είναι αντιισταμινικό και το fubecot κορτικοστεροειδές με τοπική δράση.Δεν έχουν όλοι την ίδια αντίδραση στα διάφορα τσιμπήματα και γι'αυτό ο άντρας σου προφανώς δεν έκανε δερματίτιδα.Λογικά μέσα σε 3 βδομάδες πρέπει να περάσει.Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να ψεκάσεις οπωσδήποτε το σπίτι για κουνούπια και κατα δεύτερο λόγο το πρωί να αερίζεις και να τινάζεις για λίγες μέρες μαξιλάρια,σεντόνια,υποσέντονα κλπ,γιατί καμιά φορά και τα ακάρεα κάνουν παρόμοια "σπυράκια"(ακάρεα φυσικά έχουν όλα τα σπίτια) αλλάχωρίς λόγο μια μέρα μπορείς να εμφανίσεις αλλεργία.
Αν δεν περάσουν σε βάθος μήνα καλό θα είναι να αλλάξεις τοπικά αλοιφή και να την συνδιάσεις ίσως με κάποιο κορτικοστεροειδές καί απο το στόμα για 3-5 μέρες
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ

ΣΤΕΛΝΩ ΕΛΤΑ,ΠΡΟΠΛΗΡ,
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΚΟΥΡΙΕΡ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ,ΜΟΝΟ ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ ΕΛΤΑ ΑΝ ΘΕΛΈΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ

Αν υπάρξει ζήτηση απο μέλος στη Λάρισα,θα δωθεί προτεραιότητα λόγω διευκόλυνσης σαφώς
Όλες οι ανοιχτές αγγελίες μου εδώ:
http://bit.ly/dB1P1h

Άβαταρ μέλους
cactus
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: 17 Σεπ 2010, 23:15
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Κνήφη-Καμιά βοήθεια;

Δημοσίευση από cactus » 05 Ιουν 2012, 19:13

Angela_Lar έγραψε:Το Aerious είναι αντιισταμινικό και το fubecot κορτικοστεροειδές με τοπική δράση.Δεν έχουν όλοι την ίδια αντίδραση στα διάφορα τσιμπήματα και γι'αυτό ο άντρας σου προφανώς δεν έκανε δερματίτιδα.Λογικά μέσα σε 3 βδομάδες πρέπει να περάσει.Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να ψεκάσεις οπωσδήποτε το σπίτι για κουνούπια και κατα δεύτερο λόγο το πρωί να αερίζεις και να τινάζεις για λίγες μέρες μαξιλάρια,σεντόνια,υποσέντονα κλπ,γιατί καμιά φορά και τα ακάρεα κάνουν παρόμοια "σπυράκια"(ακάρεα φυσικά έχουν όλα τα σπίτια) αλλάχωρίς λόγο μια μέρα μπορείς να εμφανίσεις αλλεργία.
Αν δεν περάσουν σε βάθος μήνα καλό θα είναι να αλλάξεις τοπικά αλοιφή και να την συνδιάσεις ίσως με κάποιο κορτικοστεροειδές καί απο το στόμα για 3-5 μέρες
Εννοείται πως σε καθημερινή βάση αερίζω το σπίτι και βγάζω στον ήλιο τα σκεπάσματα και τα μαξιλάρια! ;) Σκούπισμα και ξεσκόνισμα μέρα παρά μέρα, άλλαγμα σεντονιών κάθε εβδομάδα, το καλοκαίρι 2 φορές τη βδομάδα και κάθε 15 πλένω σε υψηλή θερμοκρασία τα καλύμματα του καναπέ και το υπόστρωμα του κρεβατιού συν του ότι περνάω και με τη σκούπα το στρώμα και τον καναπέ γιατί ούτως ή άλλως ο καλός μου, έχει αλλεργία στα ακάρεα! Επίσης ταμπλέτες και σπρέυ για τα κουνούπια είναι μόνιμα στο σπίτι, γιατί εδώ στην Ηγουμενίτσα το κουνούπι πάει σύννεφο χειμώνα-καλοκαίρι..! Τι να τον κάνω; Τον προσέχω για να τον έχω! Χι,χι,χι! Γι αυτό παραξενεύτηκα... Γιατί 3 χρόνια σε αυτό το σπίτι, δεν είχαμε κανένα πρόβλημα... Τι να πω... Μεχρι στιγμής είναι 8 μέρες τα συμπτώματα που έχω... Η δερματολόγος είπε πως θα περάσουν σε 15 μέρες... Αν δεν περάσουν σε αυτό το διάστημα, θα ξαναπάω και θα ζητήσω πιο ισχυρή αγωγή!

Χίλια ευχαριστώ για τις πολύτιμες συμβουλές και την ενημέρωση! Να είσαι καλά! :thank:
Με ΤΣΑΤΙΖΕΙ η ΑΓΕΝΕΙΑ και η ΑΣΥΝΕΠΕΙΑ!!!!!!!!!!! Όταν στέλνετε φάκελο να γράφετε username, τι ζητάτε και να συμπληρώνετε τα στοιχεία σας ΚΑΙ στον εσωτερικό φάκελο! Παρακαλώ η αποστολή φακέλων/γραμματοσήμων να γίνεται εντός 10 ημερών, αλλιώς το αντικείμενο θα δίνεται αλλού!

Έστειλα σε:

Περιμένω φάκελο από :


Περιμένω δέμα από:





xrisimaria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
50 52
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 29 Φεβ 2012, 14:19
Νομός κατοικίας: Ν. Λακωνίας
Δήμος - Κοινότητα: Σαγιάδας Θεσπρωτίας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 40
Επικοινωνία:

Re: Κνήφη-Καμιά βοήθεια;

Δημοσίευση από xrisimaria » 05 Ιουν 2012, 19:33

κοριτσι τα βρηκα το spray ηταν το octenisept σπρευ κατα της φαγουρας και του καψιματος ;)
δεν τηρω προτεραιοτητα , στελνω μονο με προπληρωμ , γιατι καποια μελη οταν επρεπε να τους στειλω δεμα στελναν τα μισα γραμματοσημα και τα αλλα μισα περιμεναν να τα βαλω εγω απο την τσεπη μου για αυτο ΜΟΝΟ ΠΡΟΠΛΗΡ ! πατατε "ευχαριστω" και υπομονη στις αποστολες διοτι εχω παιδι μικρο

Άβαταρ μέλους
cactus
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: 17 Σεπ 2010, 23:15
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Κνήφη-Καμιά βοήθεια;

Δημοσίευση από cactus » 05 Ιουν 2012, 20:54

xrisimaria έγραψε:κοριτσι τα βρηκα το spray ηταν το octenisept σπρευ κατα της φαγουρας και του καψιματος ;)
Σ´ ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! Θα το δοκιμάσω και αυτό και βλέπουμε! ;) να είσαι καλά! :D
Με ΤΣΑΤΙΖΕΙ η ΑΓΕΝΕΙΑ και η ΑΣΥΝΕΠΕΙΑ!!!!!!!!!!! Όταν στέλνετε φάκελο να γράφετε username, τι ζητάτε και να συμπληρώνετε τα στοιχεία σας ΚΑΙ στον εσωτερικό φάκελο! Παρακαλώ η αποστολή φακέλων/γραμματοσήμων να γίνεται εντός 10 ημερών, αλλιώς το αντικείμενο θα δίνεται αλλού!

Έστειλα σε:

Περιμένω φάκελο από :


Περιμένω δέμα από:





pan-ki
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1757
Εγγραφή: 10 Απρ 2009, 21:48
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Κνήφη-Καμιά βοήθεια;

Δημοσίευση από pan-ki » 06 Ιουν 2012, 00:26

Κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν χρειάζεται να πάρεις τίποτα από αυτά που σου δώσανε αφού τα συμπτώματα είναι τόσο ήπια.Πριν από μερικά χρόνια δίπλα από το σπίτι μας υπήρχε ένα μαγαζί που έπαιρνε δέρματα ζώων με αποτέλεσμα να υπάρχουν πολλοί ψύλλοι στη γειτονιά και έχω τεράστια κακή εμπειρία.Οι ψύλλοι τσιμπάνε περιμετρικά στη μέση κυρίως και χαμηλά στα πόδια. Το πιθανότερο βέβαια αφού σου παρουσιάστηκαν νέα εξανθήματα να κουβάλησες μερικούς επισκέπτες μέσα στα ρούχα σου στο γυρισμό στο σπίτι.Και επειδή ξέρουν να κρύβονται πάρα πολύ καλά, ένα έχω να σου πω:Πάρε άοσμο εντομοκτόνο για κατσαρίδες και ψέκασε όλα τα πατώματα .Θα σφουγγαρίσεις την επόμενη μέρα και όλα θα είναι ο.κ.Το γεγονός ότι ο σύντροφός σου δεν έχει τίποτε δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση. Για να καταλάβεις στο δικό μου σπίτι τσιμπούσαν τον άντρα μου και τη μικρή μου κόρη μόνο.Όσο θα βλέπεις νέα τσιμπήματα σημαίνει ότι έχεις ακόμη στο σπίτι σου.Κρύβονται ανάμεσα στα μαξιλάρια του καναπέ στα χαλιά και όπου αλλού μπορούν περιμένοντας υπομονετικά να περάσει το θύμα τους!

Αν έχετε να στείλετε ή να πάρετε και από Tougia2 μπορούμε να παραλάβουμε μαζί για μεγαλύτερη οικονομία
ΒΡΕΙΤΕ ΜΕ ΣΤΟ FACEBOOK: Cindi Greek
ΠΑΡΑΚΑΛΩ , ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ

Έστειλα φακέλους: siful,kouklakis,djdaisy90 (8/5)
Έστειλα πράγματα:andromahi tsav. (2/4), pupeta,kriari,chrisel (9/5)
Έστειλα γραμματόσημα: olympia (17/4) , Eleny (17/4) ,mariagkl (17/4)

Άβαταρ μέλους
cactus
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: 17 Σεπ 2010, 23:15
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Κνήφη-Καμιά βοήθεια;

Δημοσίευση από cactus » 06 Ιουν 2012, 01:07

pan-ki έγραψε:Κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν χρειάζεται να πάρεις τίποτα από αυτά που σου δώσανε αφού τα συμπτώματα είναι τόσο ήπια.Πριν από μερικά χρόνια δίπλα από το σπίτι μας υπήρχε ένα μαγαζί που έπαιρνε δέρματα ζώων με αποτέλεσμα να υπάρχουν πολλοί ψύλλοι στη γειτονιά και έχω τεράστια κακή εμπειρία.Οι ψύλλοι τσιμπάνε περιμετρικά στη μέση κυρίως και χαμηλά στα πόδια. Το πιθανότερο βέβαια αφού σου παρουσιάστηκαν νέα εξανθήματα να κουβάλησες μερικούς επισκέπτες μέσα στα ρούχα σου στο γυρισμό στο σπίτι.Και επειδή ξέρουν να κρύβονται πάρα πολύ καλά, ένα έχω να σου πω:Πάρε άοσμο εντομοκτόνο για κατσαρίδες και ψέκασε όλα τα πατώματα .Θα σφουγγαρίσεις την επόμενη μέρα και όλα θα είναι ο.κ.Το γεγονός ότι ο σύντροφός σου δεν έχει τίποτε δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση. Για να καταλάβεις στο δικό μου σπίτι τσιμπούσαν τον άντρα μου και τη μικρή μου κόρη μόνο.Όσο θα βλέπεις νέα τσιμπήματα σημαίνει ότι έχεις ακόμη στο σπίτι σου.Κρύβονται ανάμεσα στα μαξιλάρια του καναπέ στα χαλιά και όπου αλλού μπορούν περιμένοντας υπομονετικά να περάσει το θύμα τους!

Αχ, να είσαι καλά! :bow: θα το κάνω και ελπίζω να ξεμπερδέψω μια και καλή! ;) χίλια ευχαριστώ για τις συμβουλές! :thank:
Με ΤΣΑΤΙΖΕΙ η ΑΓΕΝΕΙΑ και η ΑΣΥΝΕΠΕΙΑ!!!!!!!!!!! Όταν στέλνετε φάκελο να γράφετε username, τι ζητάτε και να συμπληρώνετε τα στοιχεία σας ΚΑΙ στον εσωτερικό φάκελο! Παρακαλώ η αποστολή φακέλων/γραμματοσήμων να γίνεται εντός 10 ημερών, αλλιώς το αντικείμενο θα δίνεται αλλού!

Έστειλα σε:

Περιμένω φάκελο από :


Περιμένω δέμα από:





Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιατρική και υγεία”