Ευροεκλογές 2014: Κόμμα για τα Ζώα Κύπρου

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
6 14
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 20:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Ευροεκλογές 2014: Κόμμα για τα Ζώα Κύπρου

Δημοσίευση από socratisv » 26 Απρ 2014, 20:14

Κύπρος: Κόμμα για τα δικαιώματα των ζώων στη μάχη των ευρωεκλογών
Λευκωσία, Κύπρος
Το ιδρυτικό συνέδριο του πρώτου πολιτικού σχήματος για τα δικαιώματα των ζώων, του «Κόμματος για τα Ζώα Κύπρου», το οποίο θα κατέλθει στις ευρωεκλογές του Μαΐου, πραγματοποιούν την Κυριακή κύπριοι ζωόφιλοι.

Σε δηλώσεις του στην εφημερίδα «Φιλελεύθερος», ο Κυριάκος Κυριάκου, εκ μέρους των πρωτεργατών του κόμματος, δήλωσε ότι το νέο πολιτικό σχήμα, ξεκινώντας από τις ευρωεκλογές του Μαΐου, έχει ως στόχο να βάλει τις βάσεις, ώστε να υπάρξει πιο δυναμική παρουσία στις προσεχείς εκλογικές αναμετρήσεις, που είναι οι βουλευτικές εκλογές και οι δημοτικές εκλογές του 2016.

«Στόχος μας είναι να περάσουμε ένα μήνυμα προς όλους τους πολίτες και να δώσουμε φωνή σ΄αυτούς που δεν έχουν φωνή, δηλαδή στα ζώα» είπε, σημειώνοντας: «Οι σχέσεις ανθρώπων και ζώων είναι αλληλένδετες».

Στο συνέδριο θα παραστεί η πρόεδρος και βουλευτής του ολλανδικού κόμματος για τα ζώα, Μαριάν Θέμε. Μεταξύ 2 και 5 Μαΐου τα επτά κόμματα των ζώων χωρών-μελών τής ΕΕ θα συναντηθούν, προκειμένου να καθορίσουν κοινή ατζέντα για τις ευρωεκλογές.

Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ
http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231313977
| μικροδεμα (<2κ) ή δέμα & οίκοι επίδοση ΕΛΤΑ// Boxnow .
Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:)
Συνδέομαι πλέον αραιά στο πόρταλ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Γενικά ψάχνω οτιδήποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σκύλο (τροφή, οδηγοί, αξεσουάρ, βιταμίνες/συμπληρώματα, κουβέρτες ΚΟΚ)

Μην πετάτε, χαρίστε ή ανακυκλώστε. Ακόμα και το φαγητό που περισσεύει:)
Το αιμματοβαμένο Coltan (ελληνικά) | Τα αδέσποτα της Ρουμανίας

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στείλτε στον Εισαγγελέα γράμμα για παράβαση καθήκοντος του δήμου χωρίς πρόγραμμα.


Άβαταρ μέλους
ΛΑΡΙΣΑ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 8510
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2013, 18:48
Νομός κατοικίας: Ν. Άρτας
Δήμος - Κοινότητα: Άρτας
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Ευροεκλογές 2014: Κόμμα για τα Ζώα Κύπρου

Δημοσίευση από ΛΑΡΙΣΑ » 27 Απρ 2014, 01:42

Καλησπέρα!Πριν από 2 χρόνια μάζεψα από τα σκουπίδια ένα κουταβάκι και εγινε μέλος οικογενείας μας ,επειδη αγαπώ και πονώ όλο ζωνταντανο πλάσμα!Δεν είναι η πρώτη φορά,πάντα τάιζα και προσπαθούσα να βοηθήσω αδέσποτες γάτες και τα σκυλιά.Αναρωτιέμαι όμως γιατί στην Ελλάδα δεν φτιάχνουν ένα κώμα δικαιωμάτων ανθρώπων!Ειλικρινά πιστεύω ότι στην Ελλάδα σε λίγα χρόνια θα έχουνε περισσότερα δικαιώματα τα αδέσποτα ζώα παρά άνθρωποι!!!
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Έχω 3 γιους,είμαστε 5 μέλη οικογένειας.
Μετακομίσαμε στο χωριό,οποίο απέχει 3 χιλιόμετρα από την πόλη.
:oups: Στο χωριό δεν υπάρχει ταχυδρομείο και επειδή εργάζομαι καθημερινά από το πρωί ως το
βράδυ και δεν έχω σχεδόν καθόλου ελεύθερο χρόνο η αποστολη&παραλαβή με ΕΛΤΑ Θα γίνει μια φορά σε
2-3 εβδομάδες.
:arrow: Μερικές φορές ζητάω αντικείμενα για τους ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη και έχουν οικονομικές δυσκολίες :idea:

socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
6 14
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 20:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Ευροεκλογές 2014: Κόμμα για τα Ζώα Κύπρου

Δημοσίευση από socratisv » 27 Απρ 2014, 02:59

ΛΑΡΙΣΑ έγραψε:Αναρωτιέμαι όμως γιατί στην Ελλάδα δεν φτιάχνουν ένα κώμα δικαιωμάτων ανθρώπων!
Υπάρχουν ήδη σωματεια με κάθετες δράσεις που μάχονται για αυτά. Το τι κάνει το κάθε σωματείο και τι πολιτική ακολουθεί είναι άλλο ευαγγέλιο.
Προσωπικά, είμαι μέλος σε τρία σωματεία με σωστές κάθετες δράσεις: Το πρώτο διεκδικεί τα δικαιώματα των φορολογούμενων (Σωματείο Έλληνες Φορολογούμενοι), το δεύτερο, αυτά των δανειοληπτών, καταθετών και φορολογούμενων (Κίνημα Υπέρβαση), το τρίτο αυτά των ιδιοκτητών ακινήτων (ΠΟΜιΔΑ)
Πιστεύεις λοιπον ότι είναι λογικό να ιδρυθεί κόμμα με σκοπό την διεκδίκηση δικαιωμάτων που αναγνωρίζονται ήδη από το Σύνταγμα και τους νόμους αλλά κανείς δεν γνωρίζει πώς να τα απαιτήσει;
Ειλικρινά πιστεύω ότι στην Ελλάδα σε λίγα χρόνια θα έχουνε περισσότερα δικαιώματα τα αδέσποτα ζώα παρά άνθρωποι!!!

Τι δικαιώματα έχουν σήμερα τα αδέσποτα, τα δεσποζόμενα ή τα άγρια ζώα και το περιβάλλον γενικότερα ώστε να έχουν περισσότερα σε λίγα χρόνια;
| μικροδεμα (<2κ) ή δέμα & οίκοι επίδοση ΕΛΤΑ// Boxnow .
Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:)
Συνδέομαι πλέον αραιά στο πόρταλ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Γενικά ψάχνω οτιδήποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σκύλο (τροφή, οδηγοί, αξεσουάρ, βιταμίνες/συμπληρώματα, κουβέρτες ΚΟΚ)

Μην πετάτε, χαρίστε ή ανακυκλώστε. Ακόμα και το φαγητό που περισσεύει:)
Το αιμματοβαμένο Coltan (ελληνικά) | Τα αδέσποτα της Ρουμανίας

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στείλτε στον Εισαγγελέα γράμμα για παράβαση καθήκοντος του δήμου χωρίς πρόγραμμα.

socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
6 14
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 20:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Ευροεκλογές 2014: Voteforanimals.eu

Δημοσίευση από socratisv » 18 Μάιος 2014, 20:05

Έλληνες υποψήφιοι Ευρωβουλευτές που υποστηρίζουν πολιτικές ευζωίας των ζώων:
Κατάλογος εδώ, υπό την αιγίδα του Eurogroup for Animals
| μικροδεμα (<2κ) ή δέμα & οίκοι επίδοση ΕΛΤΑ// Boxnow .
Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:)
Συνδέομαι πλέον αραιά στο πόρταλ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Γενικά ψάχνω οτιδήποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σκύλο (τροφή, οδηγοί, αξεσουάρ, βιταμίνες/συμπληρώματα, κουβέρτες ΚΟΚ)

Μην πετάτε, χαρίστε ή ανακυκλώστε. Ακόμα και το φαγητό που περισσεύει:)
Το αιμματοβαμένο Coltan (ελληνικά) | Τα αδέσποτα της Ρουμανίας

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στείλτε στον Εισαγγελέα γράμμα για παράβαση καθήκοντος του δήμου χωρίς πρόγραμμα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζώα - κατοικίδια”