Παραγωγή ζωικών προϊόντων - Βασανισμός αγελάδων

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sunborn
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
10 5
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 11 Ιαν 2009, 11:09
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Αγριάς Μαγνησίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Άνω Γατζέα Μαγνησίας
Επικοινωνία:

Re: Κατι εντελως αποκρουστικο! Προωθηστε το!

Δημοσίευση από sunborn » 15 Απρ 2010, 16:58

Κανεις μεγαλο λαθος φιλε μου !
Ειμαι ενεργο μελος και στους οικολογους και σε διαφορα παγκοσμια δικτυα ως ακτιβιστης, και γνωριζω πολυ καλα το θεμα.
Αλλα και ετσι να μην ηταν, σκεψου μονο οτι ολοι οι σοφοι και πνευματικοι ανθρωποι ολων των εποχων συστηναν την αποχη απο το κρεας.
Απο τον Πυθαγορα μεχρι τον Κομφουκιο και τους Χριστιανους Εσωτεριστες μεχρι ολες τις θρησκειες σοφιας της Ανατολης (Βουδισμος, Ινδουισμος κλπ.).

Οπως και η συγχρονη Επιστημη επισης, δεν συνιστα την καταναλωση κρεατος πανω απο μια φορα το μηνα.
Οι διατροφολογοι λενε καθαρα, οτι οταν ενα ζωο πεθαινει με φοβο, αυτος ο φοβος αποτυπωνεται στο νευρικο του συστημα
και μετα περναει μεσα σου οταν το καταναλωσεις.
Γιαυτο το λογο και οι παλιοτεροι, αλλα και οι σοφοι ανθρωποι σε ολα τα μηκη και τα πλατη της Γης,
τους κακως ονομαζομενου "Τριτου Κοσμου", οι Αμερικανοι Ιθαγενεις, οι Αφρικανοι Σαμανοι, οι Θιβετανοι κλπ.
ζητουν πρωτα συγγνωμη απο το πνευμα του ζωου πριν το σκοτωσουν και το κανουν με τιμη, σεβασμο και αξιοπρεπεια
οχι οπως τα συγχρονα Δυτικα γουρουνια...

Αυτος ειναι και ο λογος που οι φανατικοι κρεοφαγοι ειναι νευρικοι, εριστικοι και επιθετικοι σαν ανθρωποι
και ζουν με τη δυστυχια του να μην βρισκουν ποτε την εσωτερικη ηρεμια και γαληνη τους, η οποια ειναι απολυτως
αναγκαια για την εξελιξη του ανθρωπινου οντος σε κατι καλυτερο απο αυτο το μαυρο χαλι εγωισμου, υλισμου και αγνοιας
στο οποιο βρισκεται σημερα...

Το θεμα επισης ειναι τι ποιοτητα θελουμε να εχουμε ως ανθρωποι.
Υπαρχει ο "κατωτερος", "ζωωδης" ανθρωπος που τρεφεται με ΑΙΜΑ (γιατι εκει ειναι το μεγαλο θεμα και οχι στο κρεας αυτο καθ' αυτο)
και ο "ανωτερος" Πνευματικος ανθρωπος που απεχει απο "ουσιες κατωτερης δονησης" για οποιον καταλαβαινει τι λεω.

Οπως και να το δεις ομως το θεμα δεν παυει να ειναι μια ΚΑΘΑΡΗ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ.
Ποιος σου ειπε οτι εχουμε δικαιωμα να αποφασιζουμε ποιος θα πεθαινει και με τι τροπο.
Λαθος σου ειπανε. Ειναι απλα αλλο ενα γραναζι ελεγχου της Παγκοσμιας Εξουσιας που εχει αιματοκυλισει
τον πλανητη απειρες φορες τους τελευταιους αιωνες.

Οποτε θα σου αντιγυρισω το "μην παραμυθιαζεσαι"...

Ο καθενας βεβαια ειναι ελευθερος να επιλεξει την ποιοτητα και τις ενεργειες που τον αντιπροσωπευουν...
Στις αγγελίες μου τον πρώτο λόγο θα έχουν αυτοί
που μπορούν να έρθουν από την περιοχή μου να παραλάβουν.
Σε μεγάλη ανάγκη μόνο, θα γίνεται μέσω ΕΛΤΑ με δικά σας έξοδα.
Μπορώ να παραδώσω προσωπικά το είδος, ΜΟΝΟ αν κατεβαίνω
προς την πόλη και για άλλες δουλειές, πράγμα που συμβαίνει σπάνια...
Τέλος, δεν θέλω συναλλαγές με τύπους που ΔΕΝ δίνουν στοιχεία
η μου προτείνουν πιεστικά τις δικές τους λύσεις...
ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙΤΕ !

Εικόνα


Άβαταρ μέλους
sunborn
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
10 5
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 11 Ιαν 2009, 11:09
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Αγριάς Μαγνησίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Άνω Γατζέα Μαγνησίας
Επικοινωνία:

Re: Κατι εντελως αποκρουστικο! Προωθηστε το!

Δημοσίευση από sunborn » 15 Απρ 2010, 17:05

Επισης μια ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΗ διαφορα με τα μαρουλια που αναφερεις, ειναι οτι τα ζωα εχουν
και ΑΙΣΘΗΣΗ και (κυριως) ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ !

Ενω τα μαρουλια οχι !

Επισης το βιντεο δεν αναφερεται στην κρεοφαγια η οχι, αλλα στην ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ των ζωων !
Επιτρεπεται να σκοτωνουν δελφινια, που ειναι ενα θηλαστικο μισο σκαλι μονο πισω απο τον ανθρωπο ???

Φυσικα τα ιδια εξυπακουονται για τους βασανιστες και δολοφονους ΑΝΘΡΩΠΩΝ !


Κρεμαλα !
Στις αγγελίες μου τον πρώτο λόγο θα έχουν αυτοί
που μπορούν να έρθουν από την περιοχή μου να παραλάβουν.
Σε μεγάλη ανάγκη μόνο, θα γίνεται μέσω ΕΛΤΑ με δικά σας έξοδα.
Μπορώ να παραδώσω προσωπικά το είδος, ΜΟΝΟ αν κατεβαίνω
προς την πόλη και για άλλες δουλειές, πράγμα που συμβαίνει σπάνια...
Τέλος, δεν θέλω συναλλαγές με τύπους που ΔΕΝ δίνουν στοιχεία
η μου προτείνουν πιεστικά τις δικές τους λύσεις...
ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙΤΕ !

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Κατι εντελως αποκρουστικο! Προωθηστε το!

Δημοσίευση από polvar » 16 Απρ 2010, 00:11

Συμφωνώ απόλυτα με το μέλος sunborn ως ιδεολογία και θα ήθελα να προσθέσω τα εξής γνωστά (και όσοι δεν τα ξέρετε ψάξτε τα):
1) Οι ζωικές τροφές επιτείνουν τις αλλεργίες τόσο που μερικές φορές όταν τις κόψεις τις ζωικές τροφές εξαφανίζονται οι αλλεργίες με μιας
2) Τα ζώα που εκτρέφονται (ακόμα και με τις καλύτερες συνθήκες) ποτίζονται με αντιβιοτικά, ορμόνες, και ας μην πούμε για περίεργες τροφές (βλ νόσος τρελλών αγελάδων). Όλα αυτά περνάνε στα ζωικά προϊόντα, οπότε και στον άνθρωπο που τα καταναλώνει
3) Είναι ανεκδιήγητος ο φασισμός του "δημοκρατικού" ανθρώπου που εκτρέφει υπό αιχμαλωσία και σφάζει με τον οποιοδήποτε τρόπο ζώα νοήμονα μόνο και μόνο για γευστικούς λόγους (δεν είναι απαραίτητες οι ζωικές τροφές στον άνθρωπο, ας υποχωρήσω κάπως και να πω ότι είναι κάπως αναγκαίες σε παιδιά και αρρώστους, που κι εκεί χωράει πολλή κουβέντα)
4) Η ρύπανση του περιβάλλοντος από τα απόβλητα των στάβλων πού πηγαίνει;
5) Είμαστε εδώ γιατί πιστεύουμε ότι βοηθάμε τον πλανήτη επαναχρησιμοποιώντας αντικείμενα που δεν έληξε ο χρόνος ζωής τους. Και επίσης όλοι είμαστε πεπεισμένοι ότι κάτι πρέπει να κάνουμε με την σπατάλη ενέργειας για την αποφυγή υπερθέρμανσης του πλανήτη. Αναλογιστήκατε ποτέ πόση σπατάλη ενέργειας έχει γίνει όταν ένα ζώο για να φτάσει σε ηλικία σφαγής έχει καταναλώσει τεράστιες αναλογικά ποσότητες φυτικής τροφής που έχουν κουβαληθεί από πού δεν ξέρω, η ενέργεια για να εκτραφεί (ενέργεια που καταναλώνουν οι στάβλοι), καθαριστεί, σφαχτεί, μεταφερθεί ως σφάγιο, ψυχθεί, αποψυχθεί, μαγειρευτεί και στο τέλος φαγωθεί φέρνοντας αρρώστιες; Και από το σφάξιμό του θα φάνε ας πούμε από ένα γεύμα σύνολο 200 άνθρωποι ενώ μόνο από τις φυτικές τροφές που έφαγε το ζώο και χωρίς να υπολογίσουμε την υπόλοιπη ενέργεια, θα χόρταιναν μπορεί και 1500 άνθρωποι. Και είμαστε σε μια εποχή που οι μισοί και παραπάνω άνθρωποι επί γης ΠΕΙΝΑΝΕ!

Για αναλογιστείτε τα λοιπόν κι αυτά και βγάλτε τα συμπεράσματά σας όχι βιαστικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στέλνω/λαμβάνω με δέμα ΕΛΤΑ ή boxnow αφού πρώτα σταλεί η αξία του σε τράπεζα Πειραιώς, Alpha, Eurobank ή PayPal

Άβαταρ μέλους
Krustallenia
VIP Member
VIP Member
40 86
Δημοσιεύσεις: 1095
Εγγραφή: 10 Οκτ 2009, 01:44
Νομός κατοικίας: Ν. Κέρκυρας
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Επικοινωνία:

Re: Κατι εντελως αποκρουστικο! Προωθηστε το!

Δημοσίευση από Krustallenia » 16 Απρ 2010, 00:20

Συμφωνα με τις αρρωστιες που επιφερουν τα ζωντανα, εχω να κανω την εξης ερωτηση και οποιος ξερει ας μου απαντησει υπευθυνα παρακαλω!
Τετοιου ειδους τροφες μπορουν αν δημιουργησουν μυκητιασεις?
Αποστολες με κουριερ xariseto.gr λογω μεγαλης αποστασης απο το ταχυδρομειο και ελλειψης χρονου.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Κατι εντελως αποκρουστικο! Προωθηστε το!

Δημοσίευση από makis » 16 Απρ 2010, 00:39

αλλο το οτι ειναι καλο να το μειωσουμε και αλλο να το καψουμε !
Αμα δεν τρωμε : γαλα , αυγα , κρεας , πουλερικά , ψαρια , αλλαντικά , τυροκομικά ,
τι εμεινε μονο με λαχανικα ? και αυτα που ειναι φουλ στις ορμόνες ?

Μην ειμαστε απλα της υπερβολής , και οπως ειπώθηκε οτι αυτο το βιντεο ΔΕΝ ειναι πραγματικο ΑΛΛΑ δειχνει την συμπεριφορα μερικων υπαλληλων σε ζωα !
ΚΑΜΙΑ μοναδα-φαρμα δεν την συμφέρει να πεθαίνουν τα ζωα , ειδικα αγελεδες που εχει ενα κοστος περιπου 3000€ και φυσικα αν δεν τρογαμε απλα δεν θα γεννιόταν αυτα τα ζωα.
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
sunborn
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
10 5
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 11 Ιαν 2009, 11:09
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Αγριάς Μαγνησίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Άνω Γατζέα Μαγνησίας
Επικοινωνία:

Re: Κατι εντελως αποκρουστικο! Προωθηστε το!

Δημοσίευση από sunborn » 16 Απρ 2010, 02:55

Επιμενω και βαζω το χερι μου στη φωτια και ρισκαρω και την υποληψη μου.
Ειναι 100% αληθινο και δεν ειναι βιντεο, ειναι ντοκυμαντερ και εχει κυκλοφορησει
και σε DVD. Πολυς κοσμος εχει δουλεψει για αυτο, αναμεσα τους κορυφαιοι του ειδους
τους σε παγκοσμιο επιπεδο, οπως ο Μομπυ και ο Χοακιν Φοινιξ που προαναφερα.
Καλο ειναι να σχολιαζουμε οταν γνωριζουμε κατι, και οχι οταν νομιζουμε κατι...

Το να μην τρως κρεας δεν σε κανει και vegetarian !
Προσωπικα τρωω και ψαρι και αυγα και τυρι και πολλα αλλα.
Ειναι συγκεκριμενα το κοκκινο κρεας που πρεπει να αποφευγει κανεις. Ειναι γεματο τοξινες
που προκαλει με τα χρονια ενα σωρο αρρωστιες. Ετσι απλα !... δεν χωραει αντιλογος σε αυτο.

Απο προσωπικη εμπειρια λεω οτι οταν το κοψεις μετα απο λιγους μηνες σου προκαλει
αηδια ακομα και η μυρωδια, οπως καποιος που δεν καπνιζει δεν μπορει να κατσει σε ενα δωματιο με καπνιστες.

Παρολα αυτα οποιος εχει γνωστο στο χωριο και τρωει το κατσικακι που βοσκει ελευθερα
σε καθαρα λειβαδια και κανει λογικη χρηση, πιθανως να μην παθει ποτε και τιποτα !
Τα αλλαντικα ομως, τα συσκευασμενα κατεψυγμενα και τα φαστ φουντ ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι θα σε οδηγησουν
στον ταφο 10 και 15 χρονια νωριτερα απο την ωρα σου.
Ομως το χειροτερο δεν ειναι αυτο, αλλα το οτι μετα τα 45-50 θα εχεις σιγα-σιγα μια ζωη γεματη αρρωστιες,
γιατρους και φαρμακα, καρδιακα προβληματα και πολλα αλλα, και το ποιο πιθανο ειναι να πεθανεις
σε ενα νοσοκομειο παρα ησυχα στο σπιτι σου.

Πρεπει οι αληθειες να λεγονται με καθε τιμημα, ο κοσμος αλλαζει με ταχυτατους ρυθμους και καλα
θα κανουμε να ακουμε επιτελους τους ανεξαρτητους ερευνητες που εχουν αφιερωσει τη ζωη τους
στην ερευνα και οχι τους γιατρουδακους καριερας που εχουνε φλωμωσει τον κοσμο στο ψεμα,
για να παιρνουν τις παχουλες τους μιζες απο τις φαρμακοβιομηχανιες που πλουτιζουν σε βαρος των
αδαων, κρατωντας καλα κρυμμενα τα μυστικα της μακροζωιας και της ζωης χωρις ασθενειες.

Γιατι ναι, μπορουμε να μην αρρωσταινουμε ποτε ! Μπορουμε να σκαρφαλωνουμε βουνα στα 85 μας !
Μπορουμε να χαιρομαστε τον ερωτα και στα 80 μας. Μπορουμε να πεθαινουμε ορθιοι με αξιοπρεπεια
και χωρις πονο και οχι καλωδιωμενοι σε ενα κρεβατι.
Υπαρχουν παρα πολλοι τετοιοι ανθρωποι σε ολα τα μηκη και πλατη της Γης...

Πριν απαντησετε σκεφτειτε σοβαρα και ψαξτε !
Το Ιντερνετ ειναι ενας ανεξαντλητος ωκεανος πληροφοριας και ενημερωσης.
...και μη πιστευετε τα παραμυθια που σερβιρουν στις ειδησεις της τηλεορασης...
ΛΟΓΟΙ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΚΡΕΟΦΑΓΙΑΣ

1- ΛOΓOI HΘIKHΣ: H δολοφονία των ζώων είναι έγκλημα και τιμωρείται από τον άγραφο ηθικό νόμο. Άγνοια νόμου δεν δικαιολογείται αφού αν κάνουμε χρήση της συνείδησής μας δεν θα μας επιτρέψει αυτό το έγκλημα
Tα εγκλήματά μας είναι ζωγραφισμένα στα μάτια και τη μορφή των σκοτωμένων ζώων. Παρατηρήστε τα εκφραστικά ανοιχτά μάτια και την μορφή ενός σκοτωμένου γδαρμένου αρνιού και θα διαβάσετε τον όλεθρο που έζησε το ανυπεράσπιστο ζώο και το εξής ερώτημα: Γιατί αυτό το έγκλημα;
O Πλούταρχος γράφει:«Aφού είστε χορτάτοι γιατί σκοτώνετε; Aν πιστεύετε ότι είναι φυσικό να τρώτε κρέας, τότε σκοτώστε οι ίδιοι με τα νύχια σας και τα δόντια σας τα ανυπεράσπιστα ζώα όπως οι λύκοι..! ». O Σωκράτης, ο Πυθαγόρας, ο Έντισον, ο Tολστόϊ, ο Νεύτωνας, ο Γκάντι, ο Aϊνστάϊν και πολλοί άλλοι δεν έτρωγαν κρέας.

2- ΛOΓOI ΥΓΕΙΑΣ: Tο κρέας είναι ένα σφουγγάρι γεμάτο δηλητήρια που προέρχονται από: α) τα κρεατάλευρα, την αφύσικη τροφή που ταΐζουν τα ζώα, β) τις ορμόνες πάχυνσης των ζώων που αλλάζουν και το φύλλο όσων τα τρώνε, γ) τις αντιβιώσεις και τις χημειοθεραπείες που υποβάλλουν τα ζώα για να τα κρατήσουν στη ζωή από τις αρρώστιες που προκαλεί η μαρτυρική ζωή τους, δ) τα δηλητήρια που παράγουν τα ίδια τα ζώα στο σώμα τους από τα βάσανα, τον τρόμο, τον πόνο και τη θλίψη από την βάρβαρη απάνθρωπη συμπεριφορά. Tα ζώα δεν είναι από πέτρα όπως οι άνθρωποι...!

3- ΛOΓOI OIKONOMIAΣ: Οι κρεοφάγοι παράγουν τεχνητά εικοσαπλάσιο αριθμό δυστυχισμένων ζώων από τον ανθρώπινο πληθυσμό, το 20% των ζωοτροφών (στάρι, καλαμπόκι, σόγια) αν διατεθεί κατευθείαν στους ανθρώπους (αντί να τις πέρνουμε από δεύτερο χέρι μέσω του δηλητηριασμένου κρέατος) φτάνει να εξαλλείψει τη πείνα από τη Γη. Όσα αναφέραμε για το κρέας τα ίδια περίπου ισχύουν και για τα ψάρια. H Mαργαρίτα Γιουρσενάρ γράφει: «Όπως ο φιλόσοφος Zήνων έτσι και εγώ, δεν τρώγω ψάρια γιατι δεν θέλω να χωνεύω αγωνίες άλλων πλασμάτων. Tο στομάχι μας δεν είναι κατάλληλο για νεκροταφείο ζώων και ψαριών».
Παρτε και μερικα links για πληροφοριες...

http://www.meatrix.gr
http://www.ardin.gr/node/1623
http://www.tanea.gr/ColumnCategory.aspx ... =&spid=877
ftp://ftp.fao.org/docrep/fao/009/a0970e/a0970e17.pdf
http://xortofagia.blogspot.com/2006/12/ ... st_18.html
http://www.bestcyrano.org/animalsFactoryFarms1.htm
[url]http://whispering-planet.blogspot.co...g-post_27.html[/url]
http://www.greenpage.gr/eglimata_epistimhs.htm
http://animalrightsgr.blogspot.com/
http://www.peta2.com/feat/testing123/
http://www.youtube.com/watch?v=5FBKeYXgm_w
http://www.youtube.com/watch?v=zhlhSQ5z4V4
http://www.youtube.com/watch?v=UvlcG...lay.php?vid=45
http://filozoia.blogspot.com/2007/01/blog-post_16.html
http://video.hsus.org/
http://www.theosophicalsociety.gr/Greek ... _time.html

...υπαρχουν και δεκαδες χιλιαδες αλλα, ομως να μη σας κουραζω, ειναι αρκετα για αρχη.
Στις αγγελίες μου τον πρώτο λόγο θα έχουν αυτοί
που μπορούν να έρθουν από την περιοχή μου να παραλάβουν.
Σε μεγάλη ανάγκη μόνο, θα γίνεται μέσω ΕΛΤΑ με δικά σας έξοδα.
Μπορώ να παραδώσω προσωπικά το είδος, ΜΟΝΟ αν κατεβαίνω
προς την πόλη και για άλλες δουλειές, πράγμα που συμβαίνει σπάνια...
Τέλος, δεν θέλω συναλλαγές με τύπους που ΔΕΝ δίνουν στοιχεία
η μου προτείνουν πιεστικά τις δικές τους λύσεις...
ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙΤΕ !

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Κατι εντελως αποκρουστικο! Προωθηστε το!

Δημοσίευση από makis » 16 Απρ 2010, 03:17

Προσωπικα τρωω και ψαρι και αυγα και τυρι και πολλα αλλα.
Καταρχην δε στα λεω για να "μαλωσουμε" , αλλα για να τρως αυτα αρα πρεπει να υπαρχουν ζωα αρα με τα λεγομενα του "ντοκιμαντερ" παλι θα "κακοποιουνται" τα ζωα !!

αρα δεν θα "σωθουν"

και οσο αφορα το βιντεο λεω οτι πολλα απο αυτα δεν ισχυουν γιατι υπαρχουν ποιο οικονομικοι τροποι σφαγης και αυτα γιναν απλα γιατι καποιοι υπαλληλοι ειναι ανεγκεφαλοι !

στην ελλαδα δεν συμφερει στις φαρμες να εχουν "βρομικα" ζωα γιατι θα τους παιρνουν ποιο φθηνα το γαλα και παντα πλενουν τα μασταρια !
δεν εχουν ΠΟΤΕ κλεισμενες της αγελαδες μαζεμενες γιατι παθαινουν μαστιτιδα και το γαλα ειναι για πεταμα
κ.α
αλλο αν κανουν νοθεια η γαλακτοβιομηχανιες !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζώα - κατοικίδια”