Περί ταϊσματος και στειρώσεως αδεσποτων ζώων

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Νάντια
Banned member !!
Banned member !!
90 55
Δημοσιεύσεις: 2910
Εγγραφή: 17 Μαρ 2008, 21:36
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Περί ταϊσματος και στειρώσεως αδεσποτων ζώων

Δημοσίευση από Νάντια » 16 Ιουν 2010, 18:54

Χαρίζω 2kgr κροκέτες κρέατος κ δημητριακών, μάρκας Jump Dog mix, για ενήλικους σκύλους
(αποσπάστηκε από το θέμα viewtopic.php?f=212&t=15471)
Παρακαλούμε, μόλις ολοκληρώνεται η κίνηση σε μια αγγελία, τα μέλη να επεξεργάζονται το [ΧΑΡΙΖΩ/ΖΗΤΑΩ] σε [ΕΚΛΕΙΣΕ] κ να την κλειδώνουν, προς διευκόλυνση της ομάδας συντονιστών.

(σημείωση: Αυτό θα πρέπει να γίνεται ΑΦΟΥ ευχαριστήσει το μέλος που παρέλαβε)

Άβαταρ μέλους
erika
Platinum Member
Platinum Member
27 28
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 18:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: Περί ταϊσματος και στειρώσεως αδεσποτων ζώων

Δημοσίευση από erika » 09 Σεπ 2010, 18:55

Tαισε τα αδεσποτα στη γειτονια σου!! Εκεινα το χρειαζονται πιο πολυ! :wink:

Άβαταρ μέλους
Νάντια
Banned member !!
Banned member !!
90 55
Δημοσιεύσεις: 2910
Εγγραφή: 17 Μαρ 2008, 21:36
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Περί ταϊσματος και στειρώσεως αδεσποτων ζώων

Δημοσίευση από Νάντια » 10 Σεπ 2010, 10:56

Αυτό πίστεψέ με είναι μια πολύ κακή ιδέα
Στον ακάλυπτο έχω μετρήσει 40 (!!) γάτες, οι οποίες ταΐζονται από 5 εξαόροφες πολυκατοικίες
Πως? Αντί να αδειάζουν τα αποφάγια από τα πιάτα τους στα σκουπίδια, τα αδειάζουν απ' το μπαλκόνι κατευθείαν στο ακάλυπτο
Μακαρόνια ας πούμε απ' τον έκτο??
Σκέψου τώρα τις 40 γάτες χ ένα "κακάκι" τη μέρα πες η κάθε μια (στο τσιμέντο) = ΔΕ ΘΕΣ ΚΑΘΌΛΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ!!

Ηθικό δίδαγμα: Ανευθυνότητα κ φιλοζωία πολλές φορές πάνε πακέτο!
Παρακαλούμε, μόλις ολοκληρώνεται η κίνηση σε μια αγγελία, τα μέλη να επεξεργάζονται το [ΧΑΡΙΖΩ/ΖΗΤΑΩ] σε [ΕΚΛΕΙΣΕ] κ να την κλειδώνουν, προς διευκόλυνση της ομάδας συντονιστών.

(σημείωση: Αυτό θα πρέπει να γίνεται ΑΦΟΥ ευχαριστήσει το μέλος που παρέλαβε)

Άβαταρ μέλους
erika
Platinum Member
Platinum Member
27 28
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 18:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] 2kgr κροκέτες για ενήλικους σκύλους

Δημοσίευση από erika » 10 Σεπ 2010, 11:27

Καλα το να πετανε μακαρονια απο το μπαλκονι... να μη το σχολιασω!
Για να μην υπαρχει υπερπληθυσμος γατιων ομως, κανονιστε να μαζευτειτε απο τις πολυκατοικιες και να τις στειρωσετε μοιραζοντας τα εξοδα!
Ετσι θα σταματησουν να ζευγαρωνουν και φυσικα να πεθαινουν τσακ μπαμ απο αυτοκινητα, φολες, και αλλα δημιουργηματα του ανθρωπου!
Υπαρχουν κτηνιατροι που κανουν καλες τιμες για τα αδεσποτα και τωρε τρεχει στην Αθηνα ενα προγραμμα δωρεαν στειρωσεων για γατες!
Για να τις πιασετε μπορεις να ζητησεις βοηθεια απο την Γατοομαδα Θεσσαλονικης, που εχει εθελοντες και στην Αθηνα!
Επιπλεον μπορειτε να δωσετε για υιοθεσια μερικα, ξεκινοντας απο τα πιο μικρα που θα ειναι πιο ευκολο και εται να μειωθει ο πληθυσμος των ηδη υπαρχοντων γατιων και να εχουν κι αυτα μια καλυτερη ζωη!

Κι ας σταματησει πια αυτη η καραμελα για τους φιλοζωους!
Ευχαριστω!

Άβαταρ μέλους
Νάντια
Banned member !!
Banned member !!
90 55
Δημοσιεύσεις: 2910
Εγγραφή: 17 Μαρ 2008, 21:36
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] 2kgr κροκέτες για ενήλικους σκύλους

Δημοσίευση από Νάντια » 10 Σεπ 2010, 12:02

Να στειρωθούν 40 ΓΑΤΕΣ!!!

Πίστεψέ με, αν ήταν να δείχνουν οι γείτονες την παραμικρή υπευθυνότητα ως προς αυτές, θα πήγαιναν κατ' αρχήν να μαζέψουν τα κόπρανά τους
Γιατί μπορεί να φαίνεται μηδαμινό, αλλά κάτω από τον ακάλυπτο λειτουργεί ιδιωτικό πάρκινγκ
Κ κάθε που βουλώνουν τα λούκια απ' τις μπόρες κ στάζουν τα ταβάνια τους, αυτοί είναι οι μόνοι που ασχολούνται με τη βρομιά που υπάρχει πάνω από το κεφάλι τους
Κ μιλάμε οτι γύρω γύρω είναι 5 πολυκατοικίες χ 6-7 ορόφους χ 3 μπαλκόνια που βλέπουν στο ακάλυπτο = περίπου 90 σπίτια (!!)
Ποιος να συνεννοηθεί με ποιον
Κ στην τελική όσοι δεν τις ταΐζουν τι λόγο έχουν να εμπλακούν στο θέμα?
Το ζήτημα είναι όμως πως τελικά άλλοι το δημιουργούν κ άλλοι θα κληθούν να το λύσουν!

Κάτι άλλο που ξεχνάς καλή μου είναι το εξής
Η γάτα ως ζώο είναι κυνηγός
Κ πουλιά μπορεί να φάει κ έντομα (κατσαρίδες πχ. που είναι γεμάτη η πόλη) κ φυσικά ποντίκια
Το να μη μπουκώνεις τη γάτα με γατοτροφές δεν είναι θέμα επιβίωσης
Αντίθετα όσο την ταΐζεις, τόσο δε φεύγει από το μέρος που βρίσκει εύκολη τροφή κ τόσο πολλαπλασιάζεται
Αν στείρωθουν οι 40 αυτές γάτες, τότε απλά θα έρθουν άλλες 40 γάτες από το διπλανό ακάλυπτο
Γιατί πίστεψέ με, κ εκεί άλλες τόσες έχει
Θα πιάσουμε λοιπόν κ θα στειρώσουμε τις γάτες όλης της Θεσσαλονίκης? Αυτό είναι φιλοζωία?????
Ποιος ακριβώς δίνει στον άνθρωπο αυτό το δικαίωμα
Να επεμβαίνει στη φύση με επιλεκτικά προνομιακή μεταχείριση ενός είδους κ μετά να τη φέρνει (τη φύση) κ πάλι στα μέτρα του
Η στείρωση είναι αφαίρεση του αναπαραγωγικού δικαιώματος ξέρεις
Δίνεις ζωή ταΐζοντας κ μετά την αφαιρείς στειρώνοντας. Το σκέφτηκες???

Αφήστε τη φύση να κάνει τη δουλειά της!!
Ο άνθρωπος είναι πολύ πολύ μικρός για να πάρει τη φύση στα χέρια του
Παρακαλούμε, μόλις ολοκληρώνεται η κίνηση σε μια αγγελία, τα μέλη να επεξεργάζονται το [ΧΑΡΙΖΩ/ΖΗΤΑΩ] σε [ΕΚΛΕΙΣΕ] κ να την κλειδώνουν, προς διευκόλυνση της ομάδας συντονιστών.

(σημείωση: Αυτό θα πρέπει να γίνεται ΑΦΟΥ ευχαριστήσει το μέλος που παρέλαβε)

Άβαταρ μέλους
erika
Platinum Member
Platinum Member
27 28
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 18:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] 2kgr κροκέτες για ενήλικους σκύλους

Δημοσίευση από erika » 10 Σεπ 2010, 12:45

Ωχ δε μπορω να τα ακουω αυτα για τη φυση! ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΤΑΡΧΗΝ!
Οι γατες και οι σκυλοι ζευγαρωνουν ΑΠΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ! Ουτε εχουν αναγκη να αφησουν απογονους, ουτε ερωτευονται, ουτε εχουν το αισθημα της μητροτητας!
Επιπελον αν θελεις να μιλαμε για φυση, το φυσικο περιβαλλον της γατας δεν ειναι ο ακαλυπτος, ουτε ο σκουπιδοτενεκες!
Ξερεις ποσα κουταβια βρισκουμαι στα σκουπιδια? Ξερεις ποσα βρισκουμαι υποσιτισμενα να μη μπορουν να σταθουν στα ποδια τους?Ποσα με σπασμενα ποδια και πλευρα απο κλοτσιες? Ποσα νεκρα απο φολες? Ποσα σκοτωμενα απο αυτοκινητα?
Ποιος ακριβως λοιπον δινει στον ανθρωπο το δικαιωμα να τα κανει ολα αυτα?
Καλυτερα ομως να εχουν τετοια καταληξη παρα να στειρωθουν ε?
Γιατι πιστεψε με τετοια καταληξη θα εχουν! Γιατι απο καποιος μ@@@@@ς θα βρεθει που θα τα παρει με τις γατες, τα κοπρανα (μετα θα σκεφτει ψυλλοι, βρωμια, δυσωδια, μωρα,) και θα πει τι αλλο φολα! Και οταν βρεθει μπροστα του καμια γατα με τον ιδιο συνειρμο θα σκεφτει τι? Ουστ βρωμογατα! Κλοτσια!

Οσο για το οτι οι γατες ειναι κυνηγοι, οι γατες κυνηγανε ποντικια, πουλια, εντομα ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕ! Για να παιξουν!!!
Δεν τρωνε τα θηραματα τους! Ακομα και στα χωρια που εχουν τις γατες για τα ποντικια τις ταιζουν! Γιατι τις ταιζουν? Για να μενουν εκει, γνωριζοντας οτι εχει φαγητο, και να σκοτωνουν τα ποντικια παιζοντας μαζι τους!

Επισης αν θελεις μπορεις να συννενοηθεις! Δε χρειαζεται να μαζευτειτε 200 ατομα! Μαζευτειτε οσοι γινεται! Οποιος θελει βρισκει τροπους!

Εχω βγει off topic και το ξερω! Συγνωμη και για το υφος μου, αλλα ειλικρινα εχω κουραστει!
Ειναι καλυτερα να μασας παρα να μιλας! Πρωτα ενημερωνομαστε και μετα εμενουμε σε μια αποψη! Αλλιως ο καθενας μπορει να λεει το μακρυ του και το κοντο του και ακρη να μη βγαινει!

Άβαταρ μέλους
Νάντια
Banned member !!
Banned member !!
90 55
Δημοσιεύσεις: 2910
Εγγραφή: 17 Μαρ 2008, 21:36
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] 2kgr κροκέτες για ενήλικους σκύλους

Δημοσίευση από Νάντια » 10 Σεπ 2010, 13:53

Κοπελιά θα ήθελα κ εγώ να σου υποδείξω ακριβώς το ίδιο
ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ!!!

1. Οι γάτες κ οι σκύλοι ζευγαρώνουν από ένστικτό ΓΙΑ Ν' ΑΦΗΣΟΥΝ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ
Κ μάλιστα επιλέγουν ταίρι τέτοιο ακριβώς που θ' αφήσει τον πιο ισχυρό, τον πιο ανταγωνιστικό απόγονο
Αλλιώς οι γάτοι ούτε θα ούρλιαζαν κ θα αρπαζόταν μεταξύ τους, ούτε θα έπνιγαν όποιο γατάκι έβρισκαν εκτεθειμένο

2. Το αίσθημα της μητρότητας το έχουν κ το παραέχουν
Δοκίμασες να πας ποτέ κοντά σε λεχώνα γάτα που δε σε ξέρει?
Την έβαψες

3. Όχι, το φυσικό περιβάλλον της γάτας δεν είναι ο ακάλυπτος, ούτε ο σκουπιδοτενεκές
Εσύ το έκανες φυσικό της περιβάλλον ταΐζοντάς την
Αν σταματήσεις να την ταΐζεις κ να πετάς τα ζουμερά σου αποφάγια στα σκουπίδια θα ξαναπάει στους αγρούς

4. FOR GOD'S SAKE, δεν παίζουν οι γάτες με το φαΐ τους!!!!!!
"Παίζουν" μόνο όταν είναι ΧΟΡΤΑΤΕΣ ή έχουν μικρά κ θέλουν να τα διδάξουν για τη συμπεριφορά του θηράματος κ για τον τρόπο που θα μπορέσουν αργότερα αυτά να το κυνηγήσουν
Κ φυσικά τρώνε πουλιά, κ φυσικά τρώνε έντομα
Εκατοντάδες φορές βρίσκεις πόδια που έχουν "μείνει" από ακρίδες ή φτερά σκορπισμένα που κάποτε ήταν "πτηνά"
Κ αν δεν τα έχεις δει εσύ ποτέ, καιρός να επισκεφτείς ξανά κανένα χωριό για να θυμηθείς λίγο πως λειτουργούν τα πράγματα
Γιατί με τις πόλεις-τέρατα που έχουμε φτιάξει, έχουμε δημιουργήσει κ αντιλήψεις-τέρατα τέτοιου είδους
Γύρνα για λίγο στη φύση μήπως κ επιτέλους την καταλάβεις

Φρόντισε λοιπόν κ εσύ να ενημερωθείς κ να μάθεις την πλήρη αλήθεια γιατί η ημιμάθεια τελικά γίνεται επικίνδυνη
Κ κυρίως, ΜΗΝ ΕΠΕΜΒΑΊΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΑΦΥΣΙΚΑ ΦΥΣΙΚΑ!
Παρακαλούμε, μόλις ολοκληρώνεται η κίνηση σε μια αγγελία, τα μέλη να επεξεργάζονται το [ΧΑΡΙΖΩ/ΖΗΤΑΩ] σε [ΕΚΛΕΙΣΕ] κ να την κλειδώνουν, προς διευκόλυνση της ομάδας συντονιστών.

(σημείωση: Αυτό θα πρέπει να γίνεται ΑΦΟΥ ευχαριστήσει το μέλος που παρέλαβε)

Άβαταρ μέλους
erika
Platinum Member
Platinum Member
27 28
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 18:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] 2kgr κροκέτες για ενήλικους σκύλους

Δημοσίευση από erika » 10 Σεπ 2010, 14:34

Βλεπω κρατησες οτι σε βολευει. Για να βοηθησεις αυτα τα αμοιρα πλασματα που καποιοι σαν κι εσενα τ αφηνουν να πεθανουν, λογος.
Μιλα με κανεναν κτηνιατρο, διαβασε ερευνες και μετα ελα πες μου. Οχι αυτα που εμαθες απο τη γιαγια σου και τη μαμα σου.

1.Zευγαρωνουν απο ενστικτο ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ.
Οι γατοι πλακωνονται μεταξυ τους για να επικρατησει ο πιο ισχυρος. Η θηλυκια γατα δεν επιλεγει. Οποιος γατος ειναι πιο ισχυρος θα πηδηξει πρωτος. Και δε θα ειναι και ο μονος. Θα ακολουθησουν κι αλλοι. Το ιδιο και οι σκυλοι.

2.Δεν εχουν το αισθημα της μητροτητας. Πολλες φορες δε ξερουν καν πως να φροντισουν τα μωρα τους και τα παρατανε, τα πλακωνουν, αλλες φορες παλι τα τρωνε. Εσυ μπορει να δεις 5 γατακια με μια μανα,αλλα δε ξερεις ποσα γεννησε και ποσα επεζησαν.

3.Αν σταματησεις να τη ταιζεις, θα παει στα σκουπιδια. Αν της αποκλεισεις και απο τα σκουπιδια, θα πεθανει.
Στους αγρους δε θα παει ως εκ θαυματος! Δεν διακτινιζεται η γατα αν ειναι πεινασμενη.

4, Εγω δεν ειπα οτι παιζουν με το ΦΑΙ ΤΟΥΣ. Εσυ επιμενεις οτι ειναι φαι τους. Παιζουν με το θηραμα τους. Αν δεις ποδαρακια ακριδας διπλα σε μια γατα, δεν ειναι επειδη ειναι επιλεκτικη και εφαγε μονο το σωμα και αφησε τα ποδια!!!
Ειναι επειδη πανω στο παιχνιδι εφαγε- σκορπισε το υπολοιπο μερος. Το ιδιο ισχυει και για τα πουλια και για τα ποντικια!
Οποτε fοr gud s sake μη το παιζεις εξυπνη με αυτες τις σαχλαμαρες σε παρακαλω!

ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙς ΤΗΝ ΕΥΓΝΟΜΩΣΥΝΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ.

Άβαταρ μέλους
Νάντια
Banned member !!
Banned member !!
90 55
Δημοσιεύσεις: 2910
Εγγραφή: 17 Μαρ 2008, 21:36
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] 2kgr κροκέτες για ενήλικους σκύλους

Δημοσίευση από Νάντια » 10 Σεπ 2010, 20:16

Αγαπητή μου απάντησα μόνο στα σοβαρά γιατί τα υπόλοιπα ήταν απλά βλακείες

1. Φυσικά κ οι γάτοι πλακώνονται μεταξύ τους για να επικρατήσει ο πιο ισχυρός.
Κ οι θηλυκές μετά απλά "κάθονται" στους πιο ισχυρούς. Κ φυσικά πάνε με παραπάνω από έναν. Κ έχουν κ παραπάνω από ένα πατέρα τα μικρά της κάθε γέννας. Το αποτέλεσμα? Τα πιο ισχυρά μικρά, με τα πιο ισχυρά γονίδια, επιβιώνουν
Τα άλλα ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ!! Παντού στη φύση!
Κ από τις κατσαρίδες πεθαίνουν οι 7 στις 10. Θα ταΐσεις κ τις κατσαρίδες της Θεσσαλονίκης μήπως??
Ή απλά ταΐζεις τα γατούλια γιατί είναι ζουζουνούλια κ γλυκούλια κ ζουμπουρλούλια
Που είσαι φύλακα-άγγελε των ζωντανών? Οι αρουραίοι κ τα κοράκια σε περιμένουν γιατί πείνασαν!!!

2. Η μητρότητα στις γάτες υπάρχει. Όπως κ στους ανθρώπους
Κ όπως υπάρχουν ανίκανες μανάδες έτσι υπάρχουν κ ανίκανες γάτες
Ποιος σου είπε οτι όλες οι γάτες είναι ικανές να μεγαλώσουν μικρά?
Αυτές που είναι, αυτές τα μεγαλώνουν, τα τρέφουν, τα προφυλάσσουν κ τα εκπαιδεύουν
Οι ανίκανες γάτες όμως δεν έχουν να φοβούνται τίποτα
Έχουν εσένα να αναλαμβάνεις, να μεγαλώνεις ανίκανα, ευνουχισμένα, απροσάρμοστα μικρά, μωρά γατοανθρωπάκια!!
Που μαθαίνουν να νιαουρίζουν κ να τρίβονται με νάζι για να εξασφαλίσουν μεσημεριανό

3. Αν σταματήσεις να ταΐζεις τις γάτες, πίστεψέ με, ΝΑΙ, θα πάνε στους αγρούς!
Απίστευτο??
Από το σπίτι μου το Σέιχ-Σου είναι 20 λεπτά με τα πόδια. Κ μένω κέντρο
Εγώ με τα δικά μου πόδια φτάνω. Η γάτα δε μπορεί?
Μικρόσωμη είναι αγάπη μου, όχι ανάπηρη
Κάποια χρόνια πριν, τα παιδάκια στα χωριά περπατούσαν 7 με 10 χιλιόμετρα τη μέρα, μόνο κ μόνο για να πάνε στο σχολείο
Η δικιά σου γάτα του σαλονιού μόνο ως την άμμο της είναι ικανή να πάει?
Εύγε αν το έχεις καταφέρει κ αυτό!

4. Όσο για τα "παιχνίδια" της γάτας σου, τι να πω. Τα λες όλα μόνη σου
Ξαναπήγαινε όμως στο χωριό σου, γιατί μάλλον ούτε θυμάσαι που πέφτει, κ δες τι τρώνε εκεί οι αλανιάρες
Εκεί ξέρεις δεν έχει τρυφερές γκουρμέ γυαλιστερές κονσερβούλες βοδινού
Κ ναι, άκου να δεις, εκεί τρώνε κ έντομα!! :o
Έχω δει με τα μάτια μου γάτα να τρώει γρύλο (το έντομο) κ να κοιτάει κ γύρω γύρω μάλιστα να μη βγει καμία άλλη κ της τον φάει

Κ μετά απ' όλα αυτά θα έρθω κ θα σε ρωτήσω
Ποιος ακριβώς σε έχρησε "δεσπότη" των γατών?
Τι πάει να πει "αδέσποτο"???
Γιατί αδέσποτα είναι μόνο οι σκύλοι κ οι γάτες??
Έχεις ακούσει ποτέ αδέσποτο... σπουργίτι? Σαλιγκάρι? Σαλαμάνδρα???
Ξέρεις τυχαίνει κ αυτά τα... "άμοιρα" να ζουν στις πόλεις
Ξέρεις κ αυτά τυχαίνει να τα πατάνε αυτοκίνητα
Ξέρεις κ σ' αυτά πεθαίνουν τα περισσότερα από τα μικρά τους
Θα τα ταΐσεις??????

Σταμάτα λοιπόν τους φαρισαϊσμούς κ τα κηρύγματα γιατί δεν πείθουν κανέναν
Κ άμα θες να δεις ευγνωμοσύνη σε μάτια, πες ένα καλό λόγο στο διπλανό σου
Κ αυτός με ευγνωμοσύνη θα σε κοιτάξει αν το κάνεις!
Παρακαλούμε, μόλις ολοκληρώνεται η κίνηση σε μια αγγελία, τα μέλη να επεξεργάζονται το [ΧΑΡΙΖΩ/ΖΗΤΑΩ] σε [ΕΚΛΕΙΣΕ] κ να την κλειδώνουν, προς διευκόλυνση της ομάδας συντονιστών.

(σημείωση: Αυτό θα πρέπει να γίνεται ΑΦΟΥ ευχαριστήσει το μέλος που παρέλαβε)

Άβαταρ μέλους
erika
Platinum Member
Platinum Member
27 28
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 18:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: [ΧΑΡΙΖΩ] 2kgr κροκέτες για ενήλικους σκύλους

Δημοσίευση από erika » 10 Σεπ 2010, 21:27

Εσυ λες βλακειες αγαπητη μου! Εγω φταιω που ζητησα και συγνωμη για το υφος μου!
Δε με ενδιαφερει αν θα πεισω εσενα. Μου φτανει που απο τους 10 που θα τα δουν αυτα, οι 5 θα τη σκεφτουν κι αλλιως.

Αν θες να μαθεις ο μυθος της εμφυτης μητροτητας στις γυναικες, αρχειζει να καταριπτεται! Το αισθημα της μητροτητας, αρχιζει να κατακταται απο τη μητερα με το καιρο, και οχι μολις δει το νεογεννητο της, οπως βλεπεις στις ταινιες!
Επισης δε σου μιλησα για επιβιωση των πιο ισχυρων κουταβιων. Σου ειπα οτι οι μανες πολλες φορες τα παρατανε ή τα σκοτωνουν.
Και οχι γιατι ειναι ανικανες μανες!

Θα ταιζω οποιον θελω, και δε σε αφορα! Κι αμα θελω να ταισω τις κατσαριδες, θα ταισω κι αυτες!
Αν δε ξερεις τον ανθρωπο με τον οποιο μιλας, και το τι κανει, να μην εχεις λογο για τις δρασεις του.

Και ξαναλεω οτι οι γατες ΔΕΝ ΔΙΑΚΤΙΝΙΖΟΝΤΑΙ! Ναι, αληθεια σου λεω!
Επειδη εσυ μενεις κοντα στο δασος δε σημαινει οτι κι αυτες μενουν εκει.
Κι επειδη εσυ εισαι ανθρωπος, αρα υποτιθεται νοημων ζωον, θα προσεξεις να μη φας καμια φολα και να μη σε πατησει κανενα αυτοκινητο.

Και μη μου λες εμενα για παιδακια πριν 40 χρονια, και χωρια!
Αν θελεις να κλεινεις τα ματια σου και απλα να λες ολα καλα, χεστηκ@ για το πως επιβιωνουν αυτα τα ζωντανα, χεστηκ@ κι εγω για τις αποψεις σου! Γιατι μπαινακης- βγαινακης εισαι! Δεν μπαινεις ΚΑΝ στη διαδικασια να σκεφεις κατι αλλο απο αυτα για τα οποια νομιζεις πως ξερεις! Τα κουταβια που τα παταει η σκουπιδιαρα επειδη ενας μ@λ@κ@ς τα εριξε στον καδο γιατι δεν τα ηθελε, αλλα δεν ηθελε και να στειρωσει το ζωο του, για να μην "παει εναντια στη φυση", δε τα σκεφτεσαι! Ουτε τον σκυλο που σπαραζει και χτυπιεται απο τη φολα που εφαγε. Ουτε σε νοιαζουν οι δεκαδες γατες που γινονται χαλκομανιες!Δε τα σκεφτεσαι γιατι δε τα εχεις δει. Η τα εχεις δει, αλλα εισαι απο αυτους που εβαζαν και φολα για να γλιτωσουν απο αυτα, ε? Ελπιζω και ευχομαι να μην εχεις ζωο και να μην αποκτησεις ποτε γιατι δε σου αξιζει η καλοσυνη τους.

Οσο για τον γρυλλο, τωρα τι να πω....καταλαβες εσυ οτι η γατα κοιτουσε γυρω γυρω μηπως βρει κανεναν γρυλλο να φαει! Μεγας εισαι!Οι γατες δεν τρεφονται με εντομα παρ το χαμπαρι!!!!Π Α Ι Ζ Ο Υ Ν!

Οσο για τις τελευταιες βλακειες τι να σου πρωτοαπαντησω.....
Γιατι λες εσυ να λεμε τις γατες και τους σκυλους δεσποζομενους και αδεσποτους????? Ισως γιατι ζουν διπλα στον ανθρωπο εδω και χιλιαδες χρονια? Μηπως?? Απλα ηθελες να πεις τη μπαρουφα σου! Κριμα!

Δεσποτη δε με εχρησε κανενας! Εγω βοηθαω οπου μπορω! Μπορει να ειμαι φιλοζωη αλλα ειμαι και φιλανθρωπη!
Και ναι ταιζω και τα σπουργιτια, και τα περιστερια! Εχεις και μ αυτο προβλημα?
Οσο για τις σαλαμανδρες....εεεεε ξερεις, αυτες δεν ζουν στην πολη! Γιουουουχουυου!

Κι ολο αυτο ξεκινησε απο το γεγονος οτι σου ειπα να δωσεις τις κροκετες στα αδεσποτα!! Απαραδεκτη, ε απαραδεκτη!
Πολυ ασχοληθηκα!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζώα - κατοικίδια”