[ΕΚΛΕΙΣΕ] Doberman

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
rilke
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011, 21:37
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΑΩ Doberman

Δημοσίευση από rilke » 17 Ιούλ 2011, 22:21

gsghost έγραψε:RILKE se parakalo prin milas na skeftese. exo dosei 0 ki exo parei 0 nai. ides pote graftika? 15 iouliou ki exoume 17 eleos diladi re paidia min trelathoume kai telios! skeftite prin milisete ine toso diskolo???????????????????

Σκέφτομαι και μάλιστα ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.
Το να μπαίνουν καινούργια μέλη και να ζητούν ζώα ράτσας χωρίς καμία άλλη δραστηριότητα στο φόρουμ είναι ΠΑΡΑ πολύ συνηθισμένο.
Συνηθισμένη είναι επίσης και η ευθυξία τους γύρω από το θέμα... και ο ισχυρισμός ότι είναι "συναισθηματικά δεμένοι με τη συγκεκριμένη ράτσα" κλπ κλπ κλπ . Μην το παίρνεις προσωπικά αλλά εμπίπτεις σε μία τεράστια κατηγορία ζωόφιλων με ...ειδικές ανάγκες.
Ξέρω πάρα πολύ καλά τι λέω.
Και ας μεριμνήσουν κάποια στιγμή οι συντονιστές να περιοριστεί το φαινόμενο , να ενταχθεί στους κανόνες κάποια σχετική απαγόρευση (όπως ακριβώς απαγορεύεται να ζητήσει πχ κάποιος λάπτοπ με το καλημέρα σας κλπ) γιατί υπάρχουν πολλοί πραγματικοί ζωόφιλοι εδώ μέσα που ενοχλούνται.

Επι της ουσίας,gsghost, δεν υπάρχουν πιθανότητες δυστυχώς για σένα και μάλλον ευτυχώς για τα ζώα , να βρεις ντόπερμαν δωρεάν στο xariseto.
Στο λέω χωρίς κακία, στατιστικά μιλώντας. Καλό βράδυ. ;)

rilke
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011, 21:37
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΑΩ Doberman

Δημοσίευση από rilke » 17 Ιούλ 2011, 22:29

διόρθωση*
"φιλόζωος" είναι το σωστό και όχι "ζωόφιλος" ... για να μην ξεχνάω και τα ελληνικά μου :D :D :D

gsghost
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2011, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Ρεθύμνου
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΑΩ Doberman

Δημοσίευση από gsghost » 17 Ιούλ 2011, 22:34

ok me epises. exeis dikio.... den ksero ti exei pexti katakerous edo mesa kai giayto kai den epimeno.

gsghost
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2011, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Ρεθύμνου
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΑΩ Doberman

Δημοσίευση από gsghost » 17 Ιούλ 2011, 22:49

Επι της ουσίας,gsghost, δεν υπάρχουν πιθανότητες δυστυχώς για σένα και μάλλον ευτυχώς για τα ζώα , να βρεις ντόπερμαν δωρεάν στο xariseto.
Στο λέω χωρίς κακία, στατιστικά μιλώντας. Καλό βράδυ
....................................................................
to .... kai malon eftixos gia ta zoa pou les kathe alo para xoris kakia opos anaferis parapano dixneis gia to prosopo mou.
edo mesa telika ti einai re paidia? as mou eksigisei kapios. mpika na zitiso kati xalara ki exo brethei na apologoume gia ayto pou zitisa kai na me prozbalei o enas kai o alos. kai an thes na milas xoris kakia na prospathis na min bgazoun kakia oi leksis pou grafis.eimai 41 xrnon min ipotimas ti noimosini mou ki oti kai na mou peis den alazo gnomi gia sena.mou ta xoses kanonika. fantazome ti akoune kai oi aloi pou zitane diladi. ti na po........... exasa pasa idea.

Άβαταρ μέλους
Agness
Platinum Member
Platinum Member
9 12
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 15 Μάιος 2008, 12:51
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Ερυθραίας Αττικής
Τοποθεσία: NIKAIA
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΑΩ Doberman

Δημοσίευση από Agness » 18 Ιούλ 2011, 21:47

oook σε όλα!

Άβαταρ μέλους
Agness
Platinum Member
Platinum Member
9 12
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 15 Μάιος 2008, 12:51
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Ερυθραίας Αττικής
Τοποθεσία: NIKAIA
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΑΩ Doberman

Δημοσίευση από Agness » 18 Ιούλ 2011, 22:00

Ρε παιδιά ηρεμία! Δεν μπαίνουμε εδώ για να τσακωνόμαστε, ούτε για να το παίξουμε τροχονόμοι. Συγνώμη αν νιώθεις ότι στην πέσαμε αμέσως, αλλά δεν φταις εσύ ουσιαστικά. Το φαινόμενο αυτό παρατηρείται παντού και απλά κάποιοι δεν το ανέχονται άλλο. Αυτό είναι όλο. Τώρα κι εγώ θα συμφωνήσω ότι δεν είναι καλό να πετάμε σπόντες του τύπου "ευτυχώς για τους άλλους". Ας κρατάμε ένα επίπεδο. Εγώ ό,τι σου είπα, στο είπα πάντως καθαρά ενημερωτικά. Το τί θέλεις να κάνεις εννοείται ότι είναι δικαίωμά σου και εννοείται ότι σκοπός του φόρουμ είναι να παίρνουμε και να δίνουμε. Δεν τρέχει τίποτα με το να ζητήσεις πριν δώσεις, απλά θα ήταν καλύτερα αν έδινες κάτι πρώτα, με την λογική του "προσφέρειν".
Όλα θα πάρουν το δρόμο τους.
Εγώ εδώ και 2-3 χρόνια είμαι πολύ ικανοποιημένη από εδώ, και έχω δώσει και έχω πάρει και πάντα όλα τα παιδιά είναι σούπερ.
Ας παραμείνει έτσι βρε παιδιά.
Μη χαλάμε τις καρδιές μας. Αν τώρα θέλετε να το συζητήσετε, πάτε και πίνετε και μια μπύρα και το συζητάτε.

Κι εγώ πριν μερικά χρόνια που δεν ήμουν τόσο συνειδητοποιημένη, ζήτησα και μου χάρισαν το σκύλο που ζήτησα (ένα Parson Russel Terrier) γιατί μου άρεσε απλά η φάτσα του και ας ήταν ράτσα. Τίποτα από τα 2 δεν είναι κακό. Είναι χειρότερο το να αγοράζεις θα έλεγα.

Καλή τύχη παρόλαυτά. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. :D

rilke
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011, 21:37
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΑΩ Doberman

Δημοσίευση από rilke » 19 Ιούλ 2011, 16:45

Τα έχωσα σχετικά με μια συγκεκριμένη νεοελληνική αντίληψη που ΑΠΕΧΕΙ ΜΑΚΡΑΝ από την φιλοζωϊα, δεν προσέβαλα την προσωπικότητα κανενός ... ούτε και την δική σου φυσικά. Το στερεότυπο του έλληνα φιλόζωου σχολίασα έμμεσα... Να μην χάνεις πάσα ιδέα και να μην απογοητεύεσαι...δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα. Και για να σου αποδείξω ότι είναι έτσι , σου αναφέρω πολύ απλά ότι αν ΔΕΝ ήταν , θα έβρισκες ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ και ΔΩΡΕΑΝ ένα ντόπερμαν, ένα κανίς , ένα πεκινουά, ένα τσιντσιλά οτιδήποτε τελοσπάντων με βούλα... δεν ξέρω αν με πιάνεις τι θέλω να πω... ;)
Με συγχωρείς αλλά για μένα είναι πολύ σοβαρό το θέμα επειδή αγαπώ τα ζώα και τα θέλω στη ζωή μου και στο σπίτι μου ανεξάρτητα από την εξωτερική τους εμφάνιση, όπως ακριβώς θα έκανα και για έναν οποιοδήποτε φίλο μου.
Δεν θα ξανασχολιάσω στο θρεντ σου εφόσον σε πειράζει.

Καλή τύχη αν και σου λέω με τις ιδέες που έχουμε για τα ζώα στην Ελλάδα για να έχεις ένα ντόπερμαν -εσύ και όσοι το χρειάζεστε- θέλει περίπου πεντακόσια ευρώ. Αυτοί είμαστε. :D
bye

gsghost
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2011, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Ρεθύμνου
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΑΩ Doberman

Δημοσίευση από gsghost » 19 Ιούλ 2011, 17:25

Δεν μπήκα αιδώ μέσα για να τσακωθώ ούτε έχω τίποτα με το site. ΙΣΑ ΙΣΑ, μίλησα με admin και μου τα εξήγησε ο άνθρωπος πολύ ωραία και έδηξε και κατανόηση. Όπως επίσης κι εσύ agnes και σ ευχαριστώ…… το να πετάξει όμως κάποιος σπόντες και κακίες για ένα μέλος και μάλιστα καινούριο χωρίς καν να το συζητήσει να δει τι ρόλο βαρά βρε αδελφέ…… το θεωρώ μεγάλη…. βλακεία να το πω? (για να μην πω καμία χοντράδα).
Ελπίζω να με καταλάβουν και οι υπόλοιποι και να δήξουν κατανόηση.

gsghost
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2011, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Ρεθύμνου
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΑΩ Doberman

Δημοσίευση από gsghost » 19 Ιούλ 2011, 17:29

Μην ξεχνάς rilke Ότι η πρώτη σου κουβέντα ήταν να φάω ban. Αυτό τα λέει όλα και δεν μαζεύετε όσο και υπέρ άνω να το παίξεις

gsghost
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2011, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Ρεθύμνου
Δήμος - Κοινότητα: Πιερίων Πιερίας
Επικοινωνία:

Re: ΖΗΤΑΩ Doberman

Δημοσίευση από gsghost » 19 Ιούλ 2011, 17:31

Δεν είναι κακό να παραδέχεται τα λάθη του κάποιος.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ζώα - κατοικίδια”