Αφορά τα ζώα συντροφιάς, chip και υποχρεώσεις κατόχων

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
socratisv
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
6 14
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: 14 Φεβ 2014, 20:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηλείας
Δήμος - Κοινότητα: Αμαλιάδας Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Re: Χαρίζονται κουτάβια

Δημοσίευση από socratisv » 25 Ιουν 2018, 02:17

Godessofbeauty έγραψε:
18 Ιαν 2018, 20:21
Ευχαριστώ για την απάντηση σας.Αν ο δήμος έχει ήδη τοποθετήσει τσιπ σε αδέσποτο και εγώ θέλω να το θέσω υπό την προστασία μου, πρέπει πάλι κάποιος κτηνίατρος να αλλάξει το τσιπ? Είναι σίγουρο πως όλα τα αδέσποτα έχουν τσίπ?
Οσα εχουν ενταχθεί σε πρόργαμμα δήμου (όχι όλα, γιατί υπάρχουν νέες εγκαταλήψεις) είναι ήδη τσιπαρισμένα στειρωμένα εμβολιασμένα. Σε αυτή την περίπτωση, υπογράψεις μια υπεύθυνη δήλωση είτε φιλοξενίας είτε υιοθεσίας. Για να δεις αν το ζώο έχει μικροτσίπ και αν είναι περασμένο στο δήμο ή αλλού πηγαίνεις σε έναν οποιονδήποτε κτηνίατρο και το ελέγχει (δωρεάν). Είναι καθαρά τυπικές διαδικασίες και οι 2. Επικοινώνησε με το δήμο ή με κάποιο τοπικό σωματείο
| μικροδεμα (<2κ) ή δέμα & οίκοι επίδοση ΕΛΤΑ// Boxnow .
Αν έχω ξεχάσει καμιά απόσυρση, θυμήστε τό μου:)
Συνδέομαι πλέον αραιά στο πόρταλ.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ Γενικά ψάχνω οτιδήποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σκύλο (τροφή, οδηγοί, αξεσουάρ, βιταμίνες/συμπληρώματα, κουβέρτες ΚΟΚ)

Μην πετάτε, χαρίστε ή ανακυκλώστε. Ακόμα και το φαγητό που περισσεύει:)
Το αιμματοβαμένο Coltan (ελληνικά) | Τα αδέσποτα της Ρουμανίας

Στειρώστε το σκύλο, τη γάτα, το κουνέλι σας. Πιέστε δήμο για δημοτικό κτηνιατρείο & πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων. Στείλτε στον Εισαγγελέα γράμμα για παράβαση καθήκοντος του δήμου χωρίς πρόγραμμα.


Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζώα - κατοικίδια”