το κεντρο αδεσποτων "Η Αγάπη" σε απελπιστικη κατασταση

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Διαβάστε τους κανόνες της κατηγορίας
Αν βρείτε κάποιο θέμα που δεν ισχύει πλέον παρακαλούμε πατήστε την αναφορά για να το ελέγξουμε και να το σβήσουμε
Απάντηση
bluemοon
Banned member !!
Banned member !!
8 4
Δημοσιεύσεις: 788
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 14:42
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

το κεντρο αδεσποτων "Η Αγάπη" σε απελπιστικη κατασταση

Δημοσίευση από bluemοon » 05 Δεκ 2009, 10:35

καλησπερα.
Επειδη κάποια μελη επικοινωνησαν μαζι μου, βλέποντας την εκπομπη στην ΕΤ3, παραθετω το μηνυμα της Προεδρου του κέντρου προς διασαφηνιση της καταστασης , η οποια ομολογουμένως εχει καταστει δυσχερής για ολα τα πλάσματα που φιλοξενουνται εκει.

Το Φιλοζωικό Σωματείο «Η Αγάπη» αντιμετωπίζει πλέον σοβαρότατα προβλήματα λόγω του απροκάλυπτου πολέμου που έχει ξεκινήσει ο Δήμος Πυλαίας στη Θεσσαλονίκη. Τα προβλήματα, μάλιστα, κορυφώθηκαν, από τη στιγμή που η ΕΤ3 ανέδειξε το θέμα, μέσα από ρεπορτάζ στο χώρο του Σωματείου.

Πάνω από 100 αδέσποτα ζώα του Δήμου Πυλαίας φιλοξενούνται με αγάπη και φροντίδα σε χώρο του Σωματείου, καθώς και αναρίθμητα άλλα αδέσποτα ζώα της περιοχής στειρώνονται, και λαμβάνουν τροφή και περίθαλψη. Ο Δήμαρχος κάνει πλέον ό,τι μπορεί για να τα οδηγήσει στην εξαθλίωση και στο θάνατο. Με λύπη μας δημοσιεύουμε τα παρακάτω, σε ύστατη έκκληση βοήθειας και υποστήριξης από τους φιλόζωους πολίτες αυτής της χώρας.

Τα βήματα που ακολουθεί μεθοδικά ο Δήμαρχος έχουν ως εξής: Οι τροφές των ζώων είναι απλήρωτες εδώ και ένα έτος, με αποτέλεσμα να αντιμετωπίζουμε άμεσα το ενδεχόμενο διακοπής της σίτισής τους! Το μίσθωμα της υπαλλήλου που προσελήφθη για να καθαρίζει το χώρο δεν έχει καταβληθεί εδώ και μήνες! Η συγκομιδή των απορριμμάτων έξω από το χώρο έχει διακοπεί, με αποτέλεσμα να τίθεται πλέον θέμα Δημόσιας Υγείας! Ο συμβεβλημένος κτηνίατρος αρνείται να περιθάλψει ζώα, επειδή καθυστερεί η πληρωμή του! Στην ύστατη δε προσπάθεια να εξασφαλίσουμε τη σίτιση και τις λοιπές άμεσες ανάγκες των ζώων, ο Δήμος έκλεισε οριστικά την πόρτα, αρνούμενος να παραχωρήσει το χώρο στο Πέτρινο Πολιτιστικό Κέντρο, στον οποίο θα πραγματοποιούταν το Χριστουγεννιάτικο Παζάρι του Σωματείου μας. Ο Δήμαρχος δε, έχει επανειλημμένα απορρίψει τις αιτήσεις μας για συνάντηση μαζί του, προκειμένου να του εκθέσουμε τους προβληματισμούς μας.

Γνωρίζουμε όλοι πώς σύμφωνα με το Ν.3170/2003 οι Δήμοι είναι υπεύθυνοι για την περίθαλψη και προστασία των αδέσποτων ζώων. Αντιθέτως, ο Δήμος Πυλαίας επιδιώκει με κάθε μέσον να επιτύχει τον αφανισμό αυτών. Το επικουρικό μας έργο, αντί να εκτιμηθεί και να υποστηριχθεί, αντιμετωπίζεται όχι απλά με αδιαφορία αλλά με εχθρότητα, πιέσεις και εκβιαστικές πρακτικές. Θύματα αυτών των κινήσεων είναι τα ζώα ΜΑΣ! Τα ζώα όλων μας!

Καλούμε για τη βοήθειά σας. Χρειαζόμαστε την υποστήριξή σας. Ζητούμε να διαμαρτυρηθείτε στο Δήμαρχο και να κοινοποιήσετε στον κύκλο σας τα γεγονότα. Παρακαλούμε να μας βοηθήσετε να βρούμε ένα χώρο για να διοργανωθεί το Χριστουγεννιάτικο Παζάρι μας. Βρισκόμαστε σε εξαιρετικά δυσμενή θέση, αλλά επιθυμούμε να δείξουμε στον Δήμαρχο ότι τα ζώα μας εμείς θα τα φροντίσουμε με όποιο τρόπο μπορούμε, σε πείσμα των αντιξοοτήτων που έντεχνα προτάσσει μπροστά μας!

Στοιχεία επικοινωνίας του Δήμου Πυλαίας:
Δήμαρχος Β. Καρτάλης – 2313302601
Αντιδήμαρχος Σ. Κουκουμάκας – 2313302604
Το e-mail του Δημαρχου είναι info@pilea.inode.gr
To Fax της Γραμματείας του Δημάρχου είναι 2313302650
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος makis την 05 Δεκ 2009, 14:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Μειωση μεγεθους αριθμων του δημου !
Δίνουμε στο σκύλο μας ό,τι περισσεύει απο χρόνο, χώρο και αγάπη.Εκείνος όμως μας δίνει όλα οσα εχει...
Προς όλα τα μέλη που εχουνε να λαβουνε κατι απο εμενα: Επειδη θα λειψω για κάποιο διάστημα που δεν εχει καθοριστει ακομα, εχω αφησει τα παντα στην αδερφη μου και θα φυγουνε απο κει.Καντε τον κοπο να στειλετε μηνυμα στο blackcitty78@yahoo.gr για να ξέρει πού θα στειλει και τι.Σας ευχαριστώ!


Άβαταρ μέλους
dataman
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 17 Ιουν 2008, 18:34
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: το κεντρο αδεσποτων "Η Αγάπη" σε απελπιστικη κατασταση

Δημοσίευση από dataman » 05 Δεκ 2009, 10:54

Ας κλείσει δεν πειράζει, έχει παραγίνει το κακό με τους γραφικούς και τα σωματεία τους και με τον κάθε βαρεμένο που νομίζει ότι κάνει κάνει.
Το θέμα είναι να πάρει το θέμα ο δήμος στα χέρια του και να βρει άλλες μεθόδους στο πρόβλημα των αδέσποτων.

bluemοon
Banned member !!
Banned member !!
8 4
Δημοσιεύσεις: 788
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 14:42
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: το κεντρο αδεσποτων "Η Αγάπη" σε απελπιστικη κατασταση

Δημοσίευση από bluemοon » 05 Δεκ 2009, 10:58

μαλλον δε γνωριζεις την κατασταση αγαπητε, εξου και το μηνυμα σου.Τα κονδυλια που εχουνε ληφθει για το κεντρο δεν εχουνε δοθει ποτε απο το Δημο, τι αλλο να κανει λοιπον ο ίδιος;Να τα θανατωσει; Γιατι μονο αυτο μπορει να κανει, αξιος να τα περιθαλψει απεδειξε οτι δεν ειναι
Δίνουμε στο σκύλο μας ό,τι περισσεύει απο χρόνο, χώρο και αγάπη.Εκείνος όμως μας δίνει όλα οσα εχει...
Προς όλα τα μέλη που εχουνε να λαβουνε κατι απο εμενα: Επειδη θα λειψω για κάποιο διάστημα που δεν εχει καθοριστει ακομα, εχω αφησει τα παντα στην αδερφη μου και θα φυγουνε απο κει.Καντε τον κοπο να στειλετε μηνυμα στο blackcitty78@yahoo.gr για να ξέρει πού θα στειλει και τι.Σας ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
dataman
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 17 Ιουν 2008, 18:34
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: το κεντρο αδεσποτων "Η Αγάπη" σε απελπιστικη κατασταση

Δημοσίευση από dataman » 05 Δεκ 2009, 11:04

Δεν έχει το δικαίωμα ο κάθε και καλά σύλλογος αγάπης κτλ να φυλακίζει τα ζώα λες και είναι καναρίνια.
Ας εμβολιάζονται, να στειρώνονται αλλά να είναι ελεύθερα στους δρόμους όπως είναι και στις άλλες μεγάλες πόλεις (Αθήνα, Πειραιάς κτλ.) και μη φοβάσαι κανένα αδέσποτο σκυλί δεν πέθανε από πείνα εκτός αν μιλάμε για χωριά και κωμοπόλεις όπου εκεί οι άνθρωποι είναι ακόμα πρωτόγονοι και τα κακομεταχειρίζονται.

bluemοon
Banned member !!
Banned member !!
8 4
Δημοσιεύσεις: 788
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 14:42
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: το κεντρο αδεσποτων "Η Αγάπη" σε απελπιστικη κατασταση

Δημοσίευση από bluemοon » 05 Δεκ 2009, 11:19

ας αφησουμε τοτε 50 σκυλια και 100 γατουλες ελευθερες στις φολες και στην καλοπεραση του δρομου.
Αποψη σου, αν θελεις μπορουμε να συζητησουμε με πμ για το θεμα αυτο, συμφωνω για τη φυλακη που λες, μακαρι ο καθε ενας απο εμας να αποφασιζε να δωσει ενα σπιτι, αλλα μεχρι στιγμης μονο φερνουνε σκυλάκια όλοι εκεινοι που αποφασιζουνε να τα παρατησουνε.
Και εκεινοι που τα παρατανε , δεν εχουνε φροντισει καν να τα στειρωσουνε.
Η πεινα ειναι το τελευταιο εδω, πιστευω οτι ολοι μας ενα πιατο φαγητο θα δωσουμε σε καποιο πλάσμα.Τα περισσοτερα πεθαινουνε απο αρρωστιες.
Ειμαι η τελευταια που πιστευει οτι περνανε καλα στα κεντρα, ολοι θελουνε την ελευθερια τους και τους αξιζει.Αλλα το θεμα εδω ειναι οτι αυτα τα πλάσματα χρειάζονται φροντίδα που η ΕΕ τους παρεχει αλλα δε φτανει ποτε ουσιαστικά σε αυτα...
Δίνουμε στο σκύλο μας ό,τι περισσεύει απο χρόνο, χώρο και αγάπη.Εκείνος όμως μας δίνει όλα οσα εχει...
Προς όλα τα μέλη που εχουνε να λαβουνε κατι απο εμενα: Επειδη θα λειψω για κάποιο διάστημα που δεν εχει καθοριστει ακομα, εχω αφησει τα παντα στην αδερφη μου και θα φυγουνε απο κει.Καντε τον κοπο να στειλετε μηνυμα στο blackcitty78@yahoo.gr για να ξέρει πού θα στειλει και τι.Σας ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
andromachi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 12951
Εγγραφή: 09 Απρ 2009, 22:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: το κεντρο αδεσποτων "Η Αγάπη" σε απελπιστικη κατασταση

Δημοσίευση από andromachi » 05 Δεκ 2009, 13:58

dataman έγραψε:Ας κλείσει δεν πειράζει, έχει παραγίνει το κακό με τους γραφικούς και τα σωματεία τους και με τον κάθε βαρεμένο που νομίζει ότι κάνει κάνει.
Το θέμα είναι να πάρει το θέμα ο δήμος στα χέρια του και να βρει άλλες μεθόδους στο πρόβλημα των αδέσποτων.
Το πρόβλημα, φίλε μου, είναι ότι όλοι εμείς, που πατάμε σε δύο πόδια, νομίζουμε ότι είμαστε ανώτεροι, επειδή μπορούμε να κάνουμε συμβόλαια και μηνύσεις και να κατοχυρώνουμε το χώρο μας και την ύπαρξή μας. Μόνο που ξεχνάς ότι αυτή η γη δόθηκε σε όλους μας και τα ζώα έχουν και αυτά δικαιώματα, τα οποία κάποιοι αναλαμβάνουν απλώς να τα υποστηρίξουν. Και πραγματικά θα ήταν ευκολότερο το έργο τους, αν δεν υπήρχαν "άνθρωποι", που από χόμπυ δηλητηριάζουν, βασανίζουν ή σκοτώνουν τα ζωντανά, που κυκλοφορούν ελεύθερα και ανυποψίαστα. Το βρίσκω πολύ σκληρό να θεωρείς κάποιους γραφικούς, επειδή νοιάζονται για κάτι περισσότερο από το τομάρι τους και να μην θεωρείς αντίστοιχα εγκληματίες αυτούς, που ρίχνουν φόλες, για να μην κάνουν οι γάτες πατημασιές στα αυτοκίνητά τους ή στα πλακάκια της βεράντας τους.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έχω 3 εμβολιασμένες γάτες, οπότε, θα βρείτε τριχούλες στα αντικείμενα που χαρίζω.
Να το έχετε υπ' όψιν σας, αν είστε αλλεργικοί ή αν σιχαίνεστε.


Δεν κάνω αποστολές, πριν μου καταθέσουν, γιατί την έχω πατήσει.
Επίσης δεν χαρίζω, σε όσους χαρίζουν αποκλειστικά χέρι με χέρι, στον τάδε σταθμό, αλλά ζητούν, να πάρουν πράγματα από άλλες πόλεις, μέσω ταχυδρομείου.


Εδώ οι συλλογές μου με γραμματόσημα και μεταλλικά κουτιά και του γιου μου με ρολόγια

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: το κεντρο αδεσποτων "Η Αγάπη" σε απελπιστικη κατασταση

Δημοσίευση από makis » 05 Δεκ 2009, 14:40

1.Δεν νομιζω ο δημος να θελει να το διωξει , εκτος αν υπαρχουν λογοι (π.χ αν περνει κονδύλια το κεντρο απο τον δημο και πανε αλλου)
2.Δηλαδη το κεντρο που απο τι λεει είναι ιδιωτικός σύλλογος , περιμενει να του πληρώσει τροφες ο δημος ????? πλακα κανουν ??
Τι θα πει : "Οι τροφές των ζώων είναι απλήρωτες" , αν θελουν δωρεαν τροφες για τα ζωα υπαρχουν τοννοι σε στρατοπεδα , ξενοδοχεια , ταβερνες κ.α που πετανε καθημερινά

Γι'αυτο οταν κάποιος ξεκινάει μια ιδιωτική πρωτοβουλία και δεν τα καταφέρνει ,επειδή κονδύλια κ δωρεές πάνε αλλου ,να μην κλαίγεται οτι "τον πολεμάνε"
ή αν ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΊ και λεει οτι οι τροφες και οι γιατροί ειναι απλήρωτη !!!

πουθενά στο site του συλλόγου δεν λεει ποιοι ειναι απο πισω και τι δωρεές & επιδοτήσεις πήραν και πια είναι τα εξοδα τους !
Αν τα ειχαν ολα αυτα , τοτε ΙΣΩΣ να ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ οτι μπορει να το πολεμάει ο δημος !

Απο τι στιγμή που λεει εχει μήνες να πληρωθούν (υπάλληλος, γιατρός,τροφές κ.α) ΑΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ !!!!!
ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
andromachi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 12951
Εγγραφή: 09 Απρ 2009, 22:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: το κεντρο αδεσποτων "Η Αγάπη" σε απελπιστικη κατασταση

Δημοσίευση από andromachi » 05 Δεκ 2009, 14:59

Αν το κατάλαβα σωστά, αυτό που προσπαθεί να πει η Ζωή είναι, ότι ο Δήμος Πυλαίας μεσολαβεί για να φτάσουν στα χέρια του συλλόγου κονδύλια από την Ευρωπαϊκή Ένωση, αλλά τελικά τα κρατά για τις ανάγκες του Δήμου και δεν φτάνουν ποτέ στο Σύλλογο για τον οποίον προορίζονται. Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει, όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έχω 3 εμβολιασμένες γάτες, οπότε, θα βρείτε τριχούλες στα αντικείμενα που χαρίζω.
Να το έχετε υπ' όψιν σας, αν είστε αλλεργικοί ή αν σιχαίνεστε.


Δεν κάνω αποστολές, πριν μου καταθέσουν, γιατί την έχω πατήσει.
Επίσης δεν χαρίζω, σε όσους χαρίζουν αποκλειστικά χέρι με χέρι, στον τάδε σταθμό, αλλά ζητούν, να πάρουν πράγματα από άλλες πόλεις, μέσω ταχυδρομείου.


Εδώ οι συλλογές μου με γραμματόσημα και μεταλλικά κουτιά και του γιου μου με ρολόγια

Άβαταρ μέλους
dataman
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 17 Ιουν 2008, 18:34
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: το κεντρο αδεσποτων "Η Αγάπη" σε απελπιστικη κατασταση

Δημοσίευση από dataman » 05 Δεκ 2009, 16:59

Και ειδικά όταν δουλεύεις αφιλοκερδώς τότε δεν είσαι μόνο γραφικός αλλά και κάτι άλλο...
Βαρέθηκα να ακούω για φόλες και τέτοιες ιστορίες δεν υπάρχουν τέτοια πράγματα και όπου υπάρχουν είναι μεμονωμένα περιστατικά.
Ας κλείσει λοιπόν αυτός ο φοβερός σύλλογος να ελευθερωθούν τα ζώα και ας βρουν να ασχοληθούν στην ζωή τους με κάτι πιο ενδιαφέρον και πιο επικερδές.

bluemοon
Banned member !!
Banned member !!
8 4
Δημοσιεύσεις: 788
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 14:42
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: το κεντρο αδεσποτων "Η Αγάπη" σε απελπιστικη κατασταση

Δημοσίευση από bluemοon » 05 Δεκ 2009, 17:21

Ο Δημος συνεργαζεται με το συγκεκριμενο κεντρο, προκειμενου να παρεχει στα αδεσποτα του Δημου τις απαραιτητες υπηρεσιες.
Το τελευταιο διαστημα ομως ενω παιρνει κονδυλια που προοριζονται για το κεντρο, δεν τα δινει εκει και δεν εχει καταστησει σαφες γιατι το κανει, το μονο του μελημα ειναι οι τροφες και ο ιατρος κι αυτο παλι δεν το κανει παρολο που του δινονται τα χρηματα.
Αν αυτο δεν σας εξοργιζει, δεν ξερω πραγματικά τι να πω.Αν τα χρηματα αυτα τα επαιρνε καποιος πχ. για νοσοκομειο κτλ και δεν τα εδινε, ολοι θα αντιδρουσαμε.
Αντι να σταθουμε στο ποιος ειναι γραφικος, ας δουμε ποιος παιρνει τι και τελικά ποιος μενει χαμενος.
Ας δουμε την αληθεια.Τι θα απογινουνε αυτα τα σκυλια εκει;
Θα μεινουνε στο δρομο;
Θα γινουνε αγελες, μερικά θα πεθανουν απο φολες (ναι, υπαρχουνε κι αυτες παντου και ΔΕΝ ειναι μεμονωμενα περιστατικα), άλλα απο αυτοκινητα (2 φορες εχω κοντεψει να σκοτωθω για να μην πατησω αδεσποτες γατες και σκυλους), αλλα απο την ανωμαλια του καθενος, άλλα απο αρρώστιες κτλ.
Ποιος λέει να μην τα αναλαβουνε οι Δημοι????Αυτο φωναζουμε!Να αναλαβει επιτελους ο Δημος αυτο το κομματι για το οποιο αμοιβεται!Αλλιως να μη το διατυμπανιζει για να παιρνει τα κονυδλια και μετα να ποιεί την νησσαν (πρ. κανει την παπια).
Και φυσικά το μεγαλυτερο κομματι ειναι ο πραγματικος Δημος, εμεις ολοι που ευκολα παραταμε σκυλια , γατες χωρις να μας νοιαζει οτι γινομαστε μερος του προβληματος, κι αντε μετα να το λυσει ο καθε δημοσιος Δημος ως οργανισμος.
Οσο για το ποιος δουλευει αφιλοκερδως, κι εγω το ιδιο κανω, δεν κυνηγαμε ολοι το χρημα και το κερδος, αλλα δεν με θεωρω αυτο που υπονοεις φιλε dataman, δεν ειχαμε ολοι την ιδια παιδεια...
Αλλα επειδη βλεπω οτι εισαι ενημερωμενος για το ολο θεμα, τι προτεινεις να γινει;
Ειναι αληθες ερωτημα και οχι ειρωνικο.
Δίνουμε στο σκύλο μας ό,τι περισσεύει απο χρόνο, χώρο και αγάπη.Εκείνος όμως μας δίνει όλα οσα εχει...
Προς όλα τα μέλη που εχουνε να λαβουνε κατι απο εμενα: Επειδη θα λειψω για κάποιο διάστημα που δεν εχει καθοριστει ακομα, εχω αφησει τα παντα στην αδερφη μου και θα φυγουνε απο κει.Καντε τον κοπο να στειλετε μηνυμα στο blackcitty78@yahoo.gr για να ξέρει πού θα στειλει και τι.Σας ευχαριστώ!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζώα - κατοικίδια”