[ΕΚΛΕΙΣΕ] ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ προσθετω συνεχεια...

Οι Κλειστές αγγελίες
Κανόνες Δ. Συζήτησης
ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ !
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ !


1) ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ! Αν είναι πραγματική ανάγκη στείλτε πρώτα email στο info [at] xariseto.gr ή στο 2312203040
2) Οταν πάρουμε ή δώσουμε κάτι ποστάρουμε και ευχαριστούμε-αξιολογούμε το μέλος
3) ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΜΕ την αγγελία που ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ (αφου πρώτα απαντήσει-ευχαριστήσει το μέλος που πήρε το αντικείμενο)!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ!
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
taramas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3395
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2011, 11:35
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Λειβαδιάς Βοιωτίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ προσθετω συνεχεια...

Δημοσίευση από taramas » 22 Μαρ 2013, 22:03

NoOne έγραψε:Καλησπέρα taramas. Ενδιαφέρομαι για τα γραμματόσημα. Διάλεξε εσύ ότι θέλεις.
:ban:(εννοω οτι υπαρχει κινδυνος αν δεν μπει...) καλησπερα φιλε εχεις ξεχασεις να βαλεις το ευχαριστω τωρα το εντοπισα.... :judge: :judge:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος taramas την 29 Μαρ 2013, 21:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Διαθετω λογαριασμο στην ALPHA BANK , ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ,ΠΕΙΡΑΙΩΣ και στη paypal

ΠΡΟΣΟΧΗ οταν καποιος μπαινει στον κοπο να σας στειλει κατι το οποιο ΕΣΕΙΣ εχετε ζητησει, εστω κ αν αυτο δεν σας ικανοποιει. το ευχαριστω νομζω ειναι θεμα καλων τροπων...η ευθυνη για οτι παραλαμβανεται ειναι δικη σας κ οχι αυτου που σας το στελνει...!Αν δεν ειστε σιγουροι μην το ζητατε....


Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ προσθετω συνεχεια...

Δημοσίευση από Aria » 25 Μαρ 2013, 20:10

NoOne έγραψε:Καλησπέρα taramas. Ενδιαφέρομαι για τα γραμματόσημα. Διάλεξε εσύ ότι θέλεις.
Παρακαλώ εφ' όσον έχετε παραλάβει να πατήσετε το "ευχαριστώ"
Ευχαριστώ πολύ..

NoOne
Banned member !!
Banned member !!
19 25
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2012, 21:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ προσθετω συνεχεια...

Δημοσίευση από NoOne » 26 Μαρ 2013, 15:35

taramas έγραψε:
NoOne έγραψε:Καλησπέρα taramas. Ενδιαφέρομαι για τα γραμματόσημα. Διάλεξε εσύ ότι θέλεις.
:ban: καλησπερα φιλε εχεις ξεχασεις να βαλεις το ευχαριστω τωρα το εντοπισα.... :judge: :judge:
Καταρχάς καλησπέρα. Απέφευγα να απαντήσω τόσο στο μέλος, όσο και να αναφέρω το συμβάν δημόσια στην αγγελία, γιατί δεν ήξερα σε τι τόνο θα ήταν η απάντησή μου και για να μην έχουμε τους γνωστούς καυγάδες. Εν συντομία να αναφέρω το ιστορικό. Το μέλος μου είχε στείλει μήνυμα για το αν ενδιαφέρομαι για γραμματόσημα, αφού πρώτα είδε την ανάρτηση της συλλογής μου. Του είπα ότι ενδιαφέρομαι και ότι δεν θέλω κάτι συγκεκριμένο, μιας και έχω ελάχιστα και να διαλέξει εκείνος τα γραμματόσημα που θα μου στείλει. Όταν παρέλαβα τον φάκελο και είδα μέσα το περιεχόμενο, είχε έξι ολόκληρα γραμματόσημα. Και να ήταν και ολόκληρα... Προσωπικά θα ντρεπόμουν να στείλω σε ένα μέλος έξι γραμματόσημα. Έχω παραλάβει άπειρες φορές γραμματόσημα από μέλη που χαρίζουν και τα μοιράζουν και δεν έλαβα ποτέ έξι γραμματόσημα. Και να πω ότι είχε μέσα κανένα σπάνιο, πάει στο καλό.

Από τα έξι γραμματόσημα, τα 3 ήταν κομμένα με ψαλίδι και έλειπαν τα δόντια τους, το ένα είχε πάνω αυτοκόλλητο καπλαντίσματος και το άλλο ήταν σκισμένο. Το συμπέρασμα είναι ότι έδωσα δύο ευρώ στους φακέλους, για να πάρω ένα σωστό γραμματόσημο. Έχουμε μπερδέψει την έννοια του συλλέκτης με το ρακοσυλλέκτης. Ένα γραμματόσημο για να είναι σωστό, πρέπει να είναι σε άριστη κατάσταση και με όλα του τα δόντια. Ακόμα και ένα να λείπει, είναι άχρηστο. Δεν έχω την απαίτηση να μην λείπει ούτε ένα δόντι από τα γραμματόσημα που λαμβάνω και ούτε τα ψειρίζω. Αλλά αυτό είναι κοροϊδία.

Από την πρώτη στιγμή που παρέλαβα τον φάκελο, ενημέρωσα τον Μάκη για το συμβάν, αναφέροντας το περιστατικό και λέγοντάς του ότι αν νομίζει ότι πρέπει να πάρω μπαν, δεν έχω πρόβλημα. Ύστερα από μερικές ημέρες αφότου παρέλαβα και δεν είχα βάλει ευχαριστώ, το μέλος φαίνεται ότι ξέχασε ότι μου έστειλε τα γραμματόσημα και μου έστειλε μήνυμα αν θα του στείλω φάκελο για να μου τα στείλει. Φυσικά δεν του απάντησα. Λάθος σωστό δεν με ενδιαφέρει, απλά ήμουν έξω φρενών και έκρινα σκόπιμο να συγκρατηθώ και να μην απαντήσω.

Το κερασάκι στην τούρτα, ήταν η παραπάνω δημοσίευση του μέλους. Αφού λοιπόν το μέλος εντόπισε ότι δεν έβαλα ευχαριστώ και αφού κατά την γνώμη του ξέχασα, γιατί δεν μου έστειλε ένα μήνυμα να μου το θυμίσει και κάνει δημοσίευση εδώ, ξεκινώντας μάλιστα την δημοσίευση με το emoticon του ban; Μήπως γιατί κατάλαβε τον λόγο; Το ban θα έπρεπε να το πάρει το μέλος taramas, για παραπλανητική αγγελία, κοροϊδία και σκάρτα αντικείμενα.
Μέλος ζήτουλας και μέλος απάτη
Ίδιο μέλος με Captain_America και milwaukee_bucks

Άβαταρ μέλους
taramas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3395
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2011, 11:35
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Λειβαδιάς Βοιωτίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ προσθετω συνεχεια...

Δημοσίευση από taramas » 26 Μαρ 2013, 18:11

καλησπερα δεν ειμαι συλεκτης για τα γραμματοσημα απλα τα συλλεγω και τα διαθετω στα μελοι,εχω στειλει και σε αλλα μελοι γραμματοσημα με αυτην την κατασταση και προχθες εμαθα απο το μελος antonisfp για τα δοντακια κτλ. αφου εσυ το γνωριζες και σε ενιαζε η κατασταση απλα να με ρωτουσες.δευτερον για το μηνυμα εκανα λαθος τοσες συναλλαγες κανουμε εδω μεσα,οφειλες να με ενημερωσεις για ολα αυτα και μετα απο 1 μηνα ζητησα το ευχαριστω μου αφου ειδα οτι δεν μου απαντησες στο πμ για το λαθος μηνυμα θεωρησα σωστο να στο γραψω δημοσια.μου ειπες ποτε εμενα ολα αυτα?για πιο λογο δεν οφειλες να με ενημερωσεις πρωτα μιλας με το μελος και μετα με καθε αλλον.για να μην βαλεις το ευχαριστω ξερω πρεπει να επηστρεψεις πισω αυτο που εχεις παρει με δικα σου χρηματα και μετα το βγαζεις.το εχω παθει 3 φορες,εχω παρει σκαρτα πραγματα που καθοντε στο σπιτι και δεν αφερεσα τα ευχαριστω...κτλ κτλ.αν ο διαχηρηστης νομιζει οτι ειχα σκοπο να σε κοροηδεψω να μην βαλεις το ευχαριστω......περιμενω ενημερωση ειμαι μελος που προσπαθω για το χαρησετο και δεν θελω να ριχνω λασπη οπως καποιοι......για πιο λογο τετοια φραστηκη επιθεση χωρις να με ξερεις και χωρις να εχεις μιλησεις μαζι μου?????
και πριν μεγαλα συμπερασματα μπες στον κοπο και διαβασε εδω http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=305&t=2741
οπως και για γενικα θεματα εδω http://xariseto.gr/viewforum.php?f=305 θα σε βοηθησει....
Υ.Γ.''περιμενω το τι θα γινει να ενημερωθω'' :judge: :judge:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Διαθετω λογαριασμο στην ALPHA BANK , ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ,ΠΕΙΡΑΙΩΣ και στη paypal

ΠΡΟΣΟΧΗ οταν καποιος μπαινει στον κοπο να σας στειλει κατι το οποιο ΕΣΕΙΣ εχετε ζητησει, εστω κ αν αυτο δεν σας ικανοποιει. το ευχαριστω νομζω ειναι θεμα καλων τροπων...η ευθυνη για οτι παραλαμβανεται ειναι δικη σας κ οχι αυτου που σας το στελνει...!Αν δεν ειστε σιγουροι μην το ζητατε....

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ προσθετω συνεχεια...

Δημοσίευση από Aria » 26 Μαρ 2013, 21:12

taramas έγραψε: καλησπερα δεν ειμαι συλεκτης για τα γραμματοσημα απλα τα συλλεγω και τα διαθετω στα μελοι,εχω στειλει και σε αλλα μελοι γραμματοσημα με αυτην την κατασταση και προχθες εμαθα απο το μελος antonisfp για τα δοντακια κτλ. αφου εσυ το γνωριζες και σε ενιαζε η κατασταση απλα να με ρωτουσες.
ΚΑΝΟΝΑΣ 17 : Στην αγγελια μας γραφουμε αναλυτικά την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ κατάσταση του αντικειμένου και βάζουμε αν είναι δυνατόν και φωτογραφία


Αρα δική σας υποχρέωση. Αφού δεν ξέρατε όπως λέτε, εφ όσον χαρίζετε σε συλλέκτες, θα έπρεπε να ενημερωθείτε από αυτούς πότε είναι ένα γραμματόσημο καλό και πότε όχι ή να ανεβάζετε φωτογραφίες αυτών που χαρίζετε.

Άβαταρ μέλους
taramas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3395
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2011, 11:35
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Λειβαδιάς Βοιωτίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ προσθετω συνεχεια...

Δημοσίευση από taramas » 26 Μαρ 2013, 21:48

η αγγελια αυτη εχει ανοιξει Δημοσίευσηαπό taramas » 18 Ιούλ 2012, 08:29 απο τοτε μεχρι και σημερα κανενας δεν παραπονεθηκε.τωρα που εχουμε αυτο το προβλημα θα το διευκρηνησω...εγω απλα χαριζω γιατι να ξερω ολα αυτα,αντι να με ευχαριστησουν που διαθετω τα ακουω και απο πανω ή πιεσα καποιον να παρει???
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Διαθετω λογαριασμο στην ALPHA BANK , ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ,ΠΕΙΡΑΙΩΣ και στη paypal

ΠΡΟΣΟΧΗ οταν καποιος μπαινει στον κοπο να σας στειλει κατι το οποιο ΕΣΕΙΣ εχετε ζητησει, εστω κ αν αυτο δεν σας ικανοποιει. το ευχαριστω νομζω ειναι θεμα καλων τροπων...η ευθυνη για οτι παραλαμβανεται ειναι δικη σας κ οχι αυτου που σας το στελνει...!Αν δεν ειστε σιγουροι μην το ζητατε....

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ προσθετω συνεχεια...

Δημοσίευση από Aria » 26 Μαρ 2013, 23:09

taramas έγραψε: η αγγελια αυτη εχει ανοιξει Δημοσίευσηαπό taramas » 18 Ιούλ 2012, 08:29 απο τοτε μεχρι και σημερα κανενας δεν παραπονεθηκε.τωρα που εχουμε αυτο το προβλημα θα το διευκρηνησω...εγω απλα χαριζω γιατι να ξερω ολα αυτα,αντι να με ευχαριστησουν που διαθετω τα ακουω και απο πανω ή πιεσα καποιον να παρει???
Επιμένετε να μην καταλαβαίνετε...Το ότι έχει ανοίξει η αγγελία απο το 2012 αυτό δεν σημαίνει σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση, πως δεν παραβιάσατε τους κανόνες του σαιτ.

Άβαταρ μέλους
taramas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3395
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2011, 11:35
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Λειβαδιάς Βοιωτίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ προσθετω συνεχεια...

Δημοσίευση από taramas » 14 Σεπ 2013, 09:41

Ισχυει ακομα ......καποιος - καποια???
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Διαθετω λογαριασμο στην ALPHA BANK , ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ,ΠΕΙΡΑΙΩΣ και στη paypal

ΠΡΟΣΟΧΗ οταν καποιος μπαινει στον κοπο να σας στειλει κατι το οποιο ΕΣΕΙΣ εχετε ζητησει, εστω κ αν αυτο δεν σας ικανοποιει. το ευχαριστω νομζω ειναι θεμα καλων τροπων...η ευθυνη για οτι παραλαμβανεται ειναι δικη σας κ οχι αυτου που σας το στελνει...!Αν δεν ειστε σιγουροι μην το ζητατε....

Άβαταρ μέλους
taramas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3395
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2011, 11:35
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Λειβαδιάς Βοιωτίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ προσθετω συνεχεια...

Δημοσίευση από taramas » 16 Οκτ 2013, 10:00

Ισχυει ακομα ......καποιος - καποια???
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Διαθετω λογαριασμο στην ALPHA BANK , ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ,ΠΕΙΡΑΙΩΣ και στη paypal

ΠΡΟΣΟΧΗ οταν καποιος μπαινει στον κοπο να σας στειλει κατι το οποιο ΕΣΕΙΣ εχετε ζητησει, εστω κ αν αυτο δεν σας ικανοποιει. το ευχαριστω νομζω ειναι θεμα καλων τροπων...η ευθυνη για οτι παραλαμβανεται ειναι δικη σας κ οχι αυτου που σας το στελνει...!Αν δεν ειστε σιγουροι μην το ζητατε....

Άβαταρ μέλους
taramas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3395
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2011, 11:35
Νομός κατοικίας: Ν. Βοιωτίας
Δήμος - Κοινότητα: Λειβαδιάς Βοιωτίας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: [ΧΑΡΙΖΩ]ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ προσθετω συνεχεια...

Δημοσίευση από taramas » 12 Νοέμ 2013, 23:27

Ισχυει ακομα ......καποιος - καποια???
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Διαθετω λογαριασμο στην ALPHA BANK , ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ,ΠΕΙΡΑΙΩΣ και στη paypal

ΠΡΟΣΟΧΗ οταν καποιος μπαινει στον κοπο να σας στειλει κατι το οποιο ΕΣΕΙΣ εχετε ζητησει, εστω κ αν αυτο δεν σας ικανοποιει. το ευχαριστω νομζω ειναι θεμα καλων τροπων...η ευθυνη για οτι παραλαμβανεται ειναι δικη σας κ οχι αυτου που σας το στελνει...!Αν δεν ειστε σιγουροι μην το ζητατε....

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΒΟΙΩΤΙΑΣ (Κλειστές αγγελίες)”