[ΖΗΤΑΩ] Παλιούς Η/Υ & παιxνιδομηχανές για συλλογή.

(Με 'ευχαριστώ')

Συντονιστής: polvar

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
scorpiogr
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: 15 Ιουν 2013, 00:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: Αθήνα, Κέντρο
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Παλιούς Η/Υ & παιxνιδομηχανές για συλλογή.

Δημοσίευση από scorpiogr » 12 Ιούλ 2013, 15:41

Ψάχνω παλιούς Η/Υ απο τις 10ετίες του 70s, 80s, 90s για την συλλογή μου.
π.χ Amstrad, Amiga, Apple, ΙΒΜ, Compaq, Spectrum, κ.λ.π.... (σε οποιαδήποτε κατάσταση.)
Επίσης και παιxνιδομηχανές (Consoles) της ίδιας χρονολογίας που αναφέρω...
Σκοπός της Συλλογής είναι κάποια στιγμή να γίνει μουσείο!
Ήδη ορισμένα από την συλλογή έχουν γίνει εκθέματα σε εκθέσεις ή παρουσιάσεις!!!


Εννοείτε ότι είμαι ΛΑΤΡΗΣ των συλλογών μου και για τον λόγο αυτό ΔΕΝ συζητάω και ΔΕΝ διαπραγματεύομαι την πώληση κανενός κομματιού των συλλογών...
Έχω στην κατοχή μου :

Εικόνα
.
1. Amstrad CPC 464 (1984)
2. Amstrad CPC 6128 (1985)
3. Amstrad ALT386SX (1988)
4. Apple Macintosh ED 512K (1984)
5. Amiga 1200 (1992)
6. Atari 800XL (1982)
7. Atari 130XE (1985)
8. Casio PB-110 (1983) [προσφορά του μέλους Freskotato!!!]
9. Commodore 64 (Η γνωστή Ψωμιέρα!!!) (1982)
10. Commodore 128 (1985)
11. Dragon32 (1982)
12. IBM PS/Note – (Modell 2141 N82) (1992) [προσφορά του μέλους agis68!!!]
13. PC Compatible 386DX/40 Mhz (1992)
14. PC Compatible 486DX2/66Mhz (1994)
15. Philips VG-8020 (1984)
16. Sinqlair ZX 81 (1981)
17. Sinclair ZX Spectrum (1982)
18. Sinclair ZX Spectrum+ (1984)
19. Sinclair QL (Quantum Leap) (1984)
20. THOMSON TO8 (1986)
21. Toshiba HX-10 (1983)
22. Vic 20 (Μάιος 1981)
23. VZ200 (1983)
.
Εικόνα
Εικόνα

κάποια μηχανήματα που μου έχουν απομείνει από εκείνη την εποχή.

Η παρέα των Home Micros μεγάλωσε!!!!
Πλέον και ο κύριος της φωτογραφίας που αποκαταστάθηκε, επανήλθε στην ζωή μπήκε στην συλλογή και επαναχρησιμοποιείτε πλέον είναι μόνιμος κάτοικος!!!

Εικόνα
Προστέθηκε και άλλος ένας Retro Η/Υ που αποκαταστάθηκε, και επανήλθε στην ζωή και επαναχρησιμοποιείτε, προστέθηκε στην συλλογή!!!
PC Compatible 386DX/40 Mhz (1992)
Εικόνα
Ακόμα ένας Retro Η/Υ που αποκαταστάθηκε επανήλθε στην ζωή μπήκε στην συλλογή και επαναχρησιμοποιείτε!!!
PC Compatible 486DX2/66Mhz (1994)
Εικόνα
Η παρέα των Home Micros μεγάλωσε!!!!
Με πραγματικά πολύ μεγάλη μου χαρά σας παρουσιάζω το νέο μου απόκτημα!!! :D
Commodore 64 (Η γνωστή Ψωμιέρα!!!) ;)
Εικόνα
Άλλος ένας Retro Η/Υ που αποκαταστάθηκε, και επανήλθε στην ζωή και επαναχρησιμοποιείτε, προστέθηκε στην συλλογή!!!
Commodore 128 Είναι ο τελευταίος 8bit υπολογιστής της Commodore. Με τον C128 η Commodore επιχείρησε να αντικαταστήσει τον C64, αλλά να τον επεκτείνει, βελτιώσει και καλύψει ένα κενό μεταξύ των οικιακών και προσωπικών υπολογιστών.
Εικόνα
Η παρέα των Home Micros μεγάλωσε κι' άλλο!!!!!!!
Ζχ spectrum "Γομολάστιχας"...Μεγάλος έρωτας....
Εικόνα
Σήμερα ήρθε να προστεθεί στην συλλογή ένας σημαντικός κάτοικος!!!!
IBM PS/Note – (Modell 2141 N82) του 1992!!!
Από τα πρώτα portable Computer της ιστορίας!!!
Προσφορά του καταπληκτικού φίλου μου agis68
Φίλε Άγη σε Υπερ Ευχαριστώ!!!!
Εικόνα
Σήμερα προστέθηκε στην συλλογή ακόμα ένας σημαντικός κάτοικος!!! Sinclair ZX 81.
Πολλοί άνθρωποι που εργάζονται τώρα σε σύγχρονους Η/Υ ή Mac, έκαναν την πρώτη τους επαφή στον κόσμο των υπολογιστών με τον ZX 81.
Εικόνα
Ακόμα ένας Retro Η/Υ προστέθηκε στην συλλογή!!! THOMSON TO8!!!
Το 1986, ο διάδοχος του ΤΟ7/70 είναι, μαζί με τον ΜΟ6, οι εκπρόσωποι της δεύτερης γενιάς υπολογιστών της Thomson. Αντιμέτωποι με το 16μπιτο πλέον ανταγωνισμό, διαθέτουν νέα τσιπάκια γραφικών και ήχου, ικανά να αντεπεξέλθουν στις σύγχρονες απαιτήσεις, αν και ο επεξεργαστής υπολείπεται για χάρη συμβατότητας με ένα πρότυπο, που κατ’ εξοχή χρησιμοποιείται στα σχολεία της Γαλλίας. Ο ΤΟ8 βάζει ακόμη υψηλότερα τον πήχη της μνήμης, με 256 ΚΒ, δηλαδή σχεδόν υπερδεκαπλάσια εκείνης του ΤΟ7.
Εικόνα

Ακόμα ένα από τα πρώτα portable Computer της ιστορίας προστέθηκε στην συλλογή!!!
Ο Amstrad ALT386SX με επεξεργαστή 80386SX στα 16MHz με μνήμη RAM 1Mb σκληρό δίσκο 40Mb και Floppy Drive των 3,5" δημιουργήθηκε από την εταιρεία Amstrad το 1988!!!
Εικόνα

CASIO PB-110, Παρόμοιος με το PB-100, το Casio PB-110 ήταν προγραμματιζόμενος υπολογιστής τσέπης (Pocket Computer) 12 ψηφίων με BASIC, από την Casio το 1983. Έχει 54 πλήκτρα και οθόνη LCD (υγρών κρυστάλλων). Προσφέρει μια λειτουργία MEMO παραπάνω λειτουργία από τα χαρακτηριστικά του PB-100, αλλά αναρωτιέμαι πόσο χρήσιμο ήταν αυτό, δεδομένης της πολύ περιορισμένης μνήμης του μηχανήματος.
Η τροφοδοσία του ήταν από μπαταρίες 2x3V. Ο υπολογιστής κατασκευάστηκε στην Ιαπωνία. Προσφορά του μέλους FRESKOTATO :bow:
Εικόνα
.
Commodore Vic 20, Το VIC 20 ήταν μια “Home” έκδοση Σειράς PET (χρησιμοποιώντας τον ίδιο μικροεπεξεργαστή και την ίδια BASIC) , ήταν ο πρώτος υπολογιστής με πωλήσεις περισσότερες από ένα εκατομμύριο μονάδες. Αφού παρουσιάστηκε ως MicroPET στην έκθεση Computer Electronics Show το 1980, έγινε αργότερα γνωστό ως VIC-20. Η ονομασία VIC παραπέμπει στο VIC-I (Video Interface Chip) τσιπ για τη γραφική απεικόνιση.
Το VIC-20 σχεδιάστηκε από τον Bob Yannes ο οποίος δημιούργησε επίσης το SID τσιπ για τον C64. (Αργότερα πήγε στην Ensoniq και σχεδίαζε synthesizers!!!)
Στην Γερμανία είχε τ’ όνομα VC-20, γιατί στην Γερμανική γλώσσα το VIC είναι “απρεπής” λέξη….
Εικόνα
Ο Dragon 32 ήταν ένας οικιακός υπολογιστής από την ουαλλική Dragon Data, που ήταν βασισμένος στον Tandy TRS-80 Color Computer και επιχείρησε να αποσπάσει κι αυτός κέρδη από τη «χρυσή εποχή» της βρετανικής βιομηχανίας.
Εικόνα
.
Ο Dick Smith VZ200 ήταν πολύ δημοφιλής στην Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία από το 1983 έως το 1990. Το VZ200 ήταν το ίδιο μοντέλο με το VTech Laser 200 έναν υπολογιστή της VTech (Video Technology).
Εικόνα
.
Μετά τη μεγάλη επιτυχία της κυκλοφορίας του Amstrad cpc 464, ο Allan Sugar τον Ιούνιο του 1985 παρουσιάζει στην αγορά τον Amstrad CPC 6128 ο οποίος άντεξε επάξια αν και 8μπιτος στον ισχυρό ανταγωνισμό των home computers.
Αν και η βασική συνταγή παρέμεινε η ίδια με επεξεργαστή τον Zilog Z80 στα 4Mhz, οι αλλαγές ήταν σημαντικές.
Το 3″ ιντσών floppy disk drive που χρησιμοποίησε επιτυχημένα ο Amstrad CPC 664 και τα 64kb ram περισσότερα από τα προηγούμενα μοντέλα του έδινε άλλο αέρα στον τομέα του προγραμματισμού.
Επιπλέον το πληκτρολόγιο ήταν σκούρο και πιο σοβαρό σε σχέση με τα χρωματιστά των προκατόχων του. Αν και ήταν πιο ακριβός λόγω της πώλησης του αποκλειστικά με το μόνιτορ, από τους υπόλοιπους 8μπιτους ανταγωνιστές του ήταν ο τελευταίος που παρέδωσε τα σκήπτρα με αξιοπρέπεια στην επόμενη γενιά υπολογιστών.
Στις μνήμες όσων τον χρησιμοποίησαν θα έχει πάντα ξεχωριστή θέση. Η κυκλοφορία του σταμάτησε στις αρχές του 1990.
Εικόνα
Το Atari 800XL, μαζί με το 600XL, ήταν οι διάδοχοι των Atari 400/800. Μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν σχεδόν το ίδιο λογισμικό, λόγω μερικών μικρών διαφορών στο λειτουργικό σύστημα. Το 800XL είχε 64 KB RAM, δύο joystick ports και τα ίδια chips (Pokey, GTIA, Antic) από τα προηγούμενα μοντέλα. Είχε επίσης νέο Parallel Bus Interface (PBI) που του παρείχε υψηλής πρόσβασης ταχύτητα.
O 800XL μαζι με τον 600 ήταν μεταξύ των δημοφιλέστερων home computers. Θα αντικατασταθούν μέσα στο 1985 με την σειρά XE όταν η Atari προώθησε τον ST.
Εικόνα
Το Atari 130XE παρουσιάστηκε στο Winter Las Vegas Consumer Electronic Show το 1985, είχε τα ίδια χαρακτηριστικά με τον Atari 800 XL εκτός από την μνήμη του (128 KB αντί 64 KB του 800 XL). Η παραπάνω μνήμη μπορούσε να χρησιμοποιηθεί ως RAM disk, ή από τον χρήστη με γλώσσα μηχανής.
Εικόνα
Ο Toshiba HX-10 ήταν ένας κλασικός υπολογιστής MSX 1 χωρίς ιδιαίτερο χαρακτηριστικό… Αλλά ήταν ένας από τους πρώτους υπολογιστές MSX που εξήχθησαν εκτός Ιαπωνίας. Το HX-10 είναι ένας τυπικός αντιπρόσωπος του είδους, πολύ καλοφτιαγμένο μηχάνημα που σίγουρα μπορούσε να εξυπηρετήσει ένα χομπίστα προγραμματιστή με την πολύ καθαρή BASIC που διέθετε.
Εικόνα
Το Philips VG-8020 ανήκει στην οικογένεια MSX 1. Στην πραγματικότητα, δεν ήταν κατασκευασμένο από την Philips, αλλά από την Ιαπωνική Kyocera, σαν Yashica MSX. Το management στην Ευρώπη το ανέλαβε η Philips.
[Εικόνα
Τον Ιανουάριο του 1984 ο Clive Sinclair παρουσιάζει τον QL στον Τύπο, μια πολύ ελπιδοφόρα και εφευρετική μηχανή, βασισμένη στον 68008, επεξεργαστής από την Motorola.O Sinclair QL ήταν ο πρώτος υπολογιστής “σπιτιού” με 32 bits CPU, 8 bit Bus και 22bit address, ακριβώς μερικές ημέρες πριν από την παρουσίαση του Apple Macintosh.
Εικόνα

.
Εικόνα
1. Playstation1
2. XBOX 1
3. GameBoy (model NO. DMG-01) με Tetris
4. Nintendo Gamecube
5. PlayStation 2 Console Slim Line Version 1 (Not Modding)
6. PlayStation 2 Console Fat Version SCPH-30004 (Not Modding)
7. GameBoy Adnvance SP (προσφορά του μέλους lena s!!!)
8. Nintendo Ds Lite
9. Atari 2600 Jr. (που αποκαταστάθηκε, επανήλθε στην ζωή μπήκε στην συλλογή και επαναχρησιμοποιείτε!!!)
10. Atari 2600 Woodgrain (Version 1981)
11. Atari 2600 Darth Vader (...και με αυτόν ολοκληρώνεται η συλλογή για το Atari 2600...!!!)
12. SOUNDIC Pong 1977
13. HANIMEX Pong Clone (1979)
14. Atari 2600 Jr. -All in Black-
15. Nintendo 64 (1997) (προσφορά του μέλους GeorgeF!!!)
16. Sega Mega Drive (1988)

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Modem US Robotics προσφορά του μέλους deg Ευχαριστώ Πολύ!!!
Εικόνα
Εικόνα

Με πολύ μεγάλη τιμή και χαρά παρέλαβα από το μέλος ptr το παρακάτω hardware.

Κάρτες ISA:
Ήχου Soundblaster Vibra 16 (CT4180)
Ήχου OPTi 82C930 ver 1.3
Δικτύου Compex ReadyLINK RL2000A
Ήχου Avance Logic Pro16/32PNP+. Από προηγούμενη ανασκαφή, υπάρχει και δισκέτα εγκατάστασης
Ήχου OPTi 82C930 ver 3.0
Γραφικών Realtek RTG3105

Κάρτες PCI:
Δικτύου Micronet SP2082A, υπάρχει και δισκέτα
Δικτύου SMC 1244TX
Modem VPI56SPA
Γραφικών Jaton VCS38261 (S3 ViRGE)
Γραφικών ExpertColor DSV3325 (S3 ViRGE)
Modem Micronet SP3000LC
Ήχου Creative Labs ES1371
Ήχου Creative Labs CT4810
Εικόνα

Εικόνα


Μνήμες SDRAM PC133 4x64MB
Εικόνα
Επεξεργαστές!, RAM, Eproms....
Εικόνα

Εικόνα


Με πολύ μεγάλη τιμή και χαρά παρέλαβα από το μέλος ptr το παρακάτω installation Software.

Soundblaster 16 original (4 δισκέτες installation, applications, accessories, text-to-speech)
HP DeskJet 690C series (5 δισκέτες, Windows 3.1x, 95, 98)
Mitsumi mouse
Winmouse
Hitachi CD-ROM driver
Genius MouseMate98
Άγνωστο CD-ROM (VIDE-CDD.SYS)
Κάρτα δικτύου ΝΕ2000 (PCI)
Κάρτα δικτύου Micronet SP2500R series
Modem WinFax Lite
Modem Zoom (?)
Κάρτα γραφικών S3 Trio64V2
Εικόνα

Εικόνα

Για να αρχίσω να προσθέτω αυθεντικό software που υπάρχει στην συλλογή θα αρχίσω με αυτά!
Εικόνα
Utopia: The Creation of a Nation
Ημερομηνία πρώτης κυκλοφορίας: 1991
Σχεδιαστής: Γκρέμε Ινγκ
Πλατφόρμες: Super Nintendo Entertainment System, DOS, Atari ST, AmigaOS
Προγραμματιστές: Celestial Software, Gremlin Interactive
Είδη: Στρατηγική πραγματικού χρόνου, City-building game
Εκδότες: Gremlin Interactive, Konami, Jaleco, Sony Music Entertainment Japan
**(Αυτό που παρουσιάζεται στην φωτογραφία είναι η έκδοση DOS για PC)
Εικόνα
M1 Tank Platoon
Ημερομηνία πρώτης κυκλοφορίας: 1989
Προγραμματιστής: MicroProse
Λειτουργία: Βιντεοπαιχνίδι ενός παίκτη
Πλατφόρμες: DOS, NEC PC-9801, Atari ST, AmigaOS
Εκδότες: MicroProse, Kixx
Είδη: βιντεοπαιχνίδι προσομοιωτής, Real-time tactics
**(Αυτό που παρουσιάζεται στην φωτογραφία είναι η έκδοση DOS για PC)


Αυθεντικού Software για Retro Υπολογιστές.... συνέχεια....
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
και συνεχίζω...!!!
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Μετά λοιπόν φυσικό και επόμενο είναι οτι ψάχνω παλιούς Η/Υ & παιxνιδομηχανές για την συλλογή μου....!!!!!
Μοντέλα κατά προτίμηση τις 10ετίας 80 η αρχές 10ετίας 90.
π.χ Amstrad, Amiga, Apple, ΙΒΜ, Compaq, Spectrum, κ.λ.π.... (σε οποιαδήποτε κατάσταση.)
Επίσης και παιxνιδομηχανές (Consoles) της ίδιας χρονολογίας που αναφέρω... Καθώς και περιφερειακά, Hardware και Software!
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~

Σας ευχαριστώ πολύ!!!!
:thank:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος scorpiogr την 16 Δεκ 2020, 12:07, έχει επεξεργασθεί 41 φορές συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ με παλιούς Η/Υ & Δίσκους Βινυλίου


Ίσως κάποιοι έχετε ένα παλιό υπολογιστή σε πατάρι η αποθήκη. Παλιά δυστυχώς πετάξαμε υπολογιστές & hardware θεωρώντας τα άχρηστα. Αυτοί οι υπολογιστές δεν πρόκειται να ξαναπαραχθούν. Βοηθήστε να διασωθούν και να μην πάνε στην ανακύκλωση.
Όσοι έχετε παλαιούς υπολογιστές, παιχνιδομηχανές, περιοδικά, περιφερειακά, ή ότι έχει σχέση με συστήματα περασμένων ετών, θα ήθελα να τα διασώσω και να παρουσιάστουν σε εκθέσεις. Έτσι βοηθάτε να σωθεί ένα μηχάνημα και να γίνει έκθεμα για τις νέες γενιές.


Το λογαριασμό τον χρησιμοποιώ μαζί με τη γυναίκα μου
Το μέλος Lila_#7 είναι κόρη μου


Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15989
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Παλιούς Η/Υ & παιxνιδομηχανές για συλλογή.

Δημοσίευση από athanasiamak » 12 Ιούλ 2013, 16:24

Το μέλος έχει επικοινωνήσει μαζί μου και θα αναρτήσει και δημοσίευση με τις φωτογραφίες στο ανάλογο θέμα(Συλλεκτών) για να είναι η αγγελία σύμφωνη με τους κανόνες.

Άβαταρ μέλους
scorpiogr
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: 15 Ιουν 2013, 00:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: Αθήνα, Κέντρο
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Παλιούς Η/Υ & παιxνιδομηχανές για συλλογή.

Δημοσίευση από scorpiogr » 12 Ιούλ 2013, 21:23

επειδή πολλές φορές θεωρούμε κάποια πράγματα δεδομένα... κάνουμε τα μεγαλύτερα λάθη... ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ.....
και ΠΑΝΤΑ κάποιος αξίζει ένα ευχαριστώ...
θέλω να εκφράσω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην διαχειρίστρια " athanasiamak" γιατί λειτούργησε πολύ σωστά.....!!!!

το link της συλλογής είναι εδώ...
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=335&t=99649

και πάλι ευχαριστώ!!!
:thank:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ με παλιούς Η/Υ & Δίσκους Βινυλίου


Ίσως κάποιοι έχετε ένα παλιό υπολογιστή σε πατάρι η αποθήκη. Παλιά δυστυχώς πετάξαμε υπολογιστές & hardware θεωρώντας τα άχρηστα. Αυτοί οι υπολογιστές δεν πρόκειται να ξαναπαραχθούν. Βοηθήστε να διασωθούν και να μην πάνε στην ανακύκλωση.
Όσοι έχετε παλαιούς υπολογιστές, παιχνιδομηχανές, περιοδικά, περιφερειακά, ή ότι έχει σχέση με συστήματα περασμένων ετών, θα ήθελα να τα διασώσω και να παρουσιάστουν σε εκθέσεις. Έτσι βοηθάτε να σωθεί ένα μηχάνημα και να γίνει έκθεμα για τις νέες γενιές.


Το λογαριασμό τον χρησιμοποιώ μαζί με τη γυναίκα μου
Το μέλος Lila_#7 είναι κόρη μου

kwstas74
new member
new member
1
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 25 Δεκ 2012, 19:27
Νομός κατοικίας: Ν. Δωδεκανήσου
Δήμος - Κοινότητα: Πλατυκάμπου Λάρισας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Παλιούς Η/Υ & παιxνιδομηχανές για συλλογή.

Δημοσίευση από kwstas74 » 22 Ιούλ 2013, 00:35

exo enan comodor 64 litourikos.. metakomizo telos tou mhna.. an se endiaferi na mi ton petakso...

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15989
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Greeklish - Κεφαλαία

Δημοσίευση από athanasiamak » 22 Ιούλ 2013, 10:47

Σας παρακαλώ πολύ να διαβάσετε τους κανόνες!
Γράφουμε με μικρά ελληνικά. Απαγορεύονται τα κεφαλαία και τα greeklish! :faq:
Ευχαριστώ πολύ...


Σχολιο
από kwstas74 » Δευτ 22 Ιούλ, 2013 12:35 am

exo enan comodor 64 litourikos.. metakomizo telos tou mhna.. an se endiaferi na mi ton petakso...

Άβαταρ μέλους
scorpiogr
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: 15 Ιουν 2013, 00:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: Αθήνα, Κέντρο
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Παλιούς Η/Υ & παιxνιδομηχανές για συλλογή.

Δημοσίευση από scorpiogr » 23 Ιούλ 2013, 03:24

Φυσικά!!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!! ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΤΑΞΕΙΣ....!!!!!
Στήλε μου PM για τα σχετικά...!!!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ με παλιούς Η/Υ & Δίσκους Βινυλίου


Ίσως κάποιοι έχετε ένα παλιό υπολογιστή σε πατάρι η αποθήκη. Παλιά δυστυχώς πετάξαμε υπολογιστές & hardware θεωρώντας τα άχρηστα. Αυτοί οι υπολογιστές δεν πρόκειται να ξαναπαραχθούν. Βοηθήστε να διασωθούν και να μην πάνε στην ανακύκλωση.
Όσοι έχετε παλαιούς υπολογιστές, παιχνιδομηχανές, περιοδικά, περιφερειακά, ή ότι έχει σχέση με συστήματα περασμένων ετών, θα ήθελα να τα διασώσω και να παρουσιάστουν σε εκθέσεις. Έτσι βοηθάτε να σωθεί ένα μηχάνημα και να γίνει έκθεμα για τις νέες γενιές.


Το λογαριασμό τον χρησιμοποιώ μαζί με τη γυναίκα μου
Το μέλος Lila_#7 είναι κόρη μου

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15989
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Ενημέρωση αγγελίας

Δημοσίευση από athanasiamak » 24 Αύγ 2013, 12:22

Παρακαλούμε ενημερώστε για την κατάσταση της αγγελίας ή αν έγινε συναλλαγή με μέλος
-Αν θέλετε να κλείσει ακολουθήστε τις οδηγίες στο http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=305&t=28315
-Αν δεν απαντήσετε εντός 15 ημερών θα πάει στο αρχείο!

(Αν την ενημερώνετε ανά 1 μήνα δεν θα βλέπετε αυτό το μήνυμα ενώ θα αυξήσετε την επισκεψιμότητά της)

Άβαταρ μέλους
scorpiogr
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: 15 Ιουν 2013, 00:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: Αθήνα, Κέντρο
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Παλιούς Η/Υ & παιxνιδομηχανές για συλλογή.

Δημοσίευση από scorpiogr » 24 Αύγ 2013, 12:51

Καλημέρα!!!
Η συναλλαγή δεν έγινε ΠΟΤΕ...
Επικοινώνησα με το μέλος μέσω PM αλλά δεν πήρα ποτέ απάντηση....
Η αγγελία ισχύει κανονικά....!!!
Ευχαριστώ!!!
:thank:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ με παλιούς Η/Υ & Δίσκους Βινυλίου


Ίσως κάποιοι έχετε ένα παλιό υπολογιστή σε πατάρι η αποθήκη. Παλιά δυστυχώς πετάξαμε υπολογιστές & hardware θεωρώντας τα άχρηστα. Αυτοί οι υπολογιστές δεν πρόκειται να ξαναπαραχθούν. Βοηθήστε να διασωθούν και να μην πάνε στην ανακύκλωση.
Όσοι έχετε παλαιούς υπολογιστές, παιχνιδομηχανές, περιοδικά, περιφερειακά, ή ότι έχει σχέση με συστήματα περασμένων ετών, θα ήθελα να τα διασώσω και να παρουσιάστουν σε εκθέσεις. Έτσι βοηθάτε να σωθεί ένα μηχάνημα και να γίνει έκθεμα για τις νέες γενιές.


Το λογαριασμό τον χρησιμοποιώ μαζί με τη γυναίκα μου
Το μέλος Lila_#7 είναι κόρη μου

Άβαταρ μέλους
deana
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
Δημοσιεύσεις: 8086
Εγγραφή: 28 Μάιος 2009, 04:41
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καισαριανής Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Παλιούς Η/Υ & παιxνιδομηχανές για συλλογή.

Δημοσίευση από deana » 02 Σεπ 2013, 02:18

Καλησπέρα, σε ενδιαφέρει αυτή η παλιά οθόνη;

http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=13&t=94950
Στα περιορισμένα μέλη μέχρι να τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες της (viewtopic.php?f=2&t=133453)

Άβαταρ μέλους
scorpiogr
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: 15 Ιουν 2013, 00:56
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: Αθήνα, Κέντρο
Επικοινωνία:

[ΖΗΤΑΩ] Re: Παλιούς Η/Υ & παιxνιδομηχανές για συλλογή.

Δημοσίευση από scorpiogr » 02 Σεπ 2013, 14:26

deana έγραψε:Καλησπέρα, σε ενδιαφέρει αυτή η παλιά οθόνη;

http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=13&t=94950
σε ευχαριστώ για το μήνυμα σου!!!
Έχω και εγώ την ίδια...!!!!
την έχω σε ένα PC 586 που επειδή είναι μετά του 1997 δεν το έχω αναφέρει στην συλλογή μου.....
και πάλι σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!
:thank:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ με παλιούς Η/Υ & Δίσκους Βινυλίου


Ίσως κάποιοι έχετε ένα παλιό υπολογιστή σε πατάρι η αποθήκη. Παλιά δυστυχώς πετάξαμε υπολογιστές & hardware θεωρώντας τα άχρηστα. Αυτοί οι υπολογιστές δεν πρόκειται να ξαναπαραχθούν. Βοηθήστε να διασωθούν και να μην πάνε στην ανακύκλωση.
Όσοι έχετε παλαιούς υπολογιστές, παιχνιδομηχανές, περιοδικά, περιφερειακά, ή ότι έχει σχέση με συστήματα περασμένων ετών, θα ήθελα να τα διασώσω και να παρουσιάστουν σε εκθέσεις. Έτσι βοηθάτε να σωθεί ένα μηχάνημα και να γίνει έκθεμα για τις νέες γενιές.


Το λογαριασμό τον χρησιμοποιώ μαζί με τη γυναίκα μου
Το μέλος Lila_#7 είναι κόρη μου

Απάντηση

Επιστροφή στο “ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ - ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΥΛΛΕΚΤΩΝ”