Μαθήματα Juggling, Εναέριων και τσίρκου στην Θεσσαλονικη

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Μαθήματα Juggling, Εναέριων και τσίρκου στην Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από makis » 09 Μαρ 2016, 22:38

O πολυχώρος του Thrift Store οργανώνει καινούργιες δραστηριότητες, με σκοπό μεγάλοι και παιδιά να γνωρίσουν τα μυστικά του καλλιτεχνικού χώρου. Γνωστοί και έμπειροι καλλιτέχνες Juggling, τσίρκου και του θεάτρου δρόμου βοηθούν μεγάλους και μικρούς να ανακαλύψουν την μαγεία, την τέχνη των ζογκλέρ και να εξασκήσουν τις δεξιότητες.

Ακροβάτες, ζογκλέρ, μουσικοί, χορευτές και καλλιτέχνες όλου του φάσματος των Εναλλακτικών Παραστατικών Τεχνών, παίρνουν μέρος καθημερινά με επιδείξεις, σεμινάρια τεχνικών τσίρκο, θέατρο δρόμου, juggling meeting, παιδότοπο και παιδικό Τσίρκο, θεάματα με φωτιές, performers’ market και open stage, από καλλιτέχνες από την Ελλάδα και το εξωτερικό θα παραδίδουν σεμινάρια τεχνικών καθημερινά, θα λαμβάνουν χώρα επιδείξεις από τους μαθητές και τις ομάδες τις πόλης καθώς και παραστάσεις από επαγγελματίες. Παράλληλα στο πολυχώρο θα υπάρχει stand με ενημερωτικό υλικό σχετικά με τις ομάδες της πόλης και τις δράσεις τους για παραστάσεις και παιδικά πάρτι.

Υπάρχουν δράσεις για μικτές τεχνικές τσίρκου όπως το Hula Hoop, Juggling (κορύνες, κορδέλες, κρίκους και μπαλάκια, hat manipulation), αλλά και σε ισορροπιστικές τεχνικές όπως ξυλοπόδαρα (stilt walking), μονόκυκλο (unicycle), Rolla Bolla και πολλά ακόμα.

Ακόμα θα υπάρχουν και εναέρια ακροβατικά σε πανιά που είναι ένας μοναδικός τρόπος έκφρασης, εκγύμνασης και γνώσης του σώματος μας. Ελάτε να γυμναστούμε, να ανυψωθούμε, να προσπαθήσουμε, να περάσουμε υπέροχα και να γνωρίσουμε τις απεριόριστες δυνατότητες και την ομορφιά της ανθρώπινης κίνησης. Κατα την διάρκεια των μαθημάτων σκοπός μας θα είναι να μάθουμε να δενόμαστε ,να κάνουμε πτώσεις και να κινούμαστε δημιουργικά,αρμονικά και δυναμικά μέσα στα πανιά δημιουργώντας υπέροχες εικόνες και χορογραφίες.


//////////

Σύντομα θα ανακοινωθούν οι μέρες και οι ώρες μαθημάτων , αφού αυτήν τι στιγμή ετοιμάζουμε ένα ασφαλής και άνετο χώρο.
Σύντομα Πληροφορίες στα Website : Thrift Store & zogler.gr & Juggling.top
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ


ntite
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1825
Εγγραφή: 03 Δεκ 2010, 18:50
Νομός κατοικίας: Κύπρος
Δήμος - Κοινότητα: Λευκωσίας Κύπρου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Μαθήματα Juggling, Εναέριων και τσίρκου στην Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ntite » 09 Μαρ 2016, 23:40

Πολύ ωραία κίνηση
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Έχω λογαριασμό σε Εθνική τράπεζα(για Ελλάδα) και Τράπεζα Κύπρου
Περιμένω δέμα από :

Δεμ μπαινω πολύ συχνά στο site παρακαλώ υπομονη αν ζητήσετε κάτι. Εχω μετακομισει στην Κύπρο. Ευχαριστώ πολυ τα μέλη και την κοινότητα του χάρισε το που με βοηθησε σε μια πολύ δυσκολη περίοδο της ζωής μου

Άβαταρ μέλους
trelis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 10961
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 03:21
Νομός κατοικίας: Ν. Εύβοιας
Δήμος - Κοινότητα: Μεσσαπίων Εύβοιας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Μαθήματα Juggling, Εναέριων και τσίρκου στην Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από trelis » 10 Μαρ 2016, 00:41

δηλώνω ενδιαφέρον :-D


Εικόνα


:hapi: :thank: :hapi:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ορθη χρηση, προϋποθετει εγκαιρη γνωση

Για άμεσα μηνύματα έχω viber το 69406*******

ζεις για να τρως ή τρως για να ζεις ;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαρισομάγαζο”