ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ "ΓΡΑΨΕ ΙΣΤΟΡΙΑ" ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ XARISETO.GR

Συντονιστής: polvar

Άβαταρ μέλους
madis5
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Χαλκιδικής
Δήμος - Κοινότητα: Ζακύνθου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

Δημοσίευση από madis5 » 28 Ιαν 2013, 23:53

Τώρα για να πω την αλήθεια κωλύομαι να πω δημόσια κάποια πράγματα που είναι πέρα για πέρα αλήθεια και αρκετοί το γνωρίζουμε πολύ καλά!! Αν με το να κλείσει το σαιτ μέσα σε 3 ώρες μαζεύτηκαν 3000 ψήφοι, τότε Μάκη μου θα έπρεπε να το κλείσεις από το πρωί!!! όπως έλεγε ένα θέμα προχθές like με το στανιό;; ναι λοιπόν αφού αλλιώς κάποιοι δεν φιλοτιμούνται να κάνουν το πιο απλό, ένα κλικ να το κάνουν με το στανιό!
Αν είχε βάλει ο Μάκης ένα οπίσθιο(να είμαστε και κόσμιοι) ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο τα like θα έπεφταν σύννεφο!
Τώρα.....???η υποκρισία και η αδιαφορία πάρα πολλών(εντός και εκτός του σαιτ, προπαντός εκτός) με έχουν κουράσει απίστευτα!
Αυτά, λυπάμαι αν κάποιος δεν συμφωνεί μαζί μου αλλά λέω απλά ότι είδα τις τελευταίες μέρες με αποκορύφωμα το σημερινό!!!!!!!!!
Μάκη συγχαρητήρια πολλά, κρίμα όμως για 80 ψήφους μόνο...να είσαι στην δεύτερη θέση!Βέβαια όλα παίζονται ακόμη αφού όπως λένε οι ψήφοι θα ελέγχουν!
Ελένη
Το μέλος dimkar είναι η αδερφή μου!!
Επειδή οι υποχρεώσεις μου καθημερινά αυξάνονται όσο "ανοίγει" ο καιρός και συνεχώς έχω την αίσθηση ότι κάτι ξεχνάω, παρακαλώ πολύ αν ξεχάσω κάτι, είτε να απαντήσω σε αγγελία είτε να μετρήσω κάτι να μου το υπενθυμίσετε!
Δεν το κάνω επίτηδες αλλά ο χρόνος μου λιγοστεύει δραματικά μέρα με την μέρα!
Σας ευχαριστώ πολύ!

Εχω και εγώ paypal!!
Προσωπικοι λογοι με κρατησαν εκτος πολυυυυ καιρο!!! Τωρα που σιγα σιγα ολα στρωνουν επιστρεφω δριμύτερη!!
Επειδη δεν θυμαμαι αν χρωσταω κατι σε καποιον παρακαλω πολυ να μου στειλει ενα μνμ!
Ευχαριστω πολυ και καλως σας ξαναβρηκα!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
panteleon1
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέου Ηρακλείου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panteleon1 » 28 Ιαν 2013, 23:59

Η ανάρτηση like με το στανιό αναρτήθηκε ζητώντας βοήθεια γιατί το popup που είχε βάλει ο Μάκης με το στανιό δεν έβγαινε ενώ έγραφε ότι έβγαινε... Μετά από 1 μέρα καταφέραμε και βρήκαμε το τί έφταιγε και ήταν το adblock το οποίο προστατεύει τους χρήστες από εκθέσεις κάτι που ο Μάκης με τον κώδικα που έγραψε περιείχε... Χαίρομαι που έμεινε η έκφραση και χωρίς να αναφερόταν στο συγκεκριμένο θέμα αλλά αφορούσε υποστηρικτές...
να βλέπετε και τις ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ μπορεί να βρείτε και κάτι άλλο που σας ενδιαφέρει

Για τα ταχυδρομικά έξοδα έχω λογαριασμό Πειραιώς, Εθνικής
------------------------------------------
24 ώρες καθυστέρηση απάντησης

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank-TTbank
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από makis » 29 Ιαν 2013, 00:06

Othon έγραψε:
tolis287 έγραψε:Και γω αυτο προσπαθω να καταλαβω.Αν απο τα 40000 μελη ειναι ενεργα μονο 5000 τοτε λογικο ειναι το νουμερο των 3800 μιας και ολοι δεν εχουν FB.Εγω πχ εκανα πριν 2 βδομαδες.
Αλλα γιατι αυτο το νουμερο (3800) να μη φανει απο την αρχη;
Θεωρώ πως είμαστε πολλοί περισσότεροι, απλώς αρκετοί δεν υπέκυψαν στον ωμό εκβιασμό.
Δεν ειναι οτι δεν υπεκυψαν !
Απλα επρεπε να το ειχα κλεισει ωρες πριν ! μιας και το εκλεισα μονο για αυτους που μπαινουν μετα το απογευμα.

Ετσι ομως ειμαστε σε αυτην την θεση και 99% νικητες , αλλιως θα ειμασταν σαν τον 5ο που δεν το προώθησε ΠΟΥΘΕΝΑ και μαζεψε 144 ψηφους

Οταν δεν καταλαβαινουν καποιοι οτι να κανουν ενα κλικ , αναγκαστηκα πρεπει να παμε σε αλλη λυση.

Οπως και θα ξανακλεισει για να μαζεψουμε like στην FanPage
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από makis » 29 Ιαν 2013, 00:11

εδώ και τόσες μέρες ζητάω 1. κλικ ,
τα like που μαζέψαμε είναι 600 σε δέκα ,10 μέρες , τώρα που εκλεισε το σιτε ψηφισαν 4000
αρα απλα υπαρχει αδιαφορια. μονο 9 ατομα το ακ
εκαναν ζεστα σαν να ηταν δικο του φερνωντας πολλα λικε απο φιλους του .αρα τα μοναδικα απο μελη ειναι το πολυ 2000

ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
ntoli
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
Νομός κατοικίας: Ν. Κιλκίς
Δήμος - Κοινότητα: Κιλκίς
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ntoli » 29 Ιαν 2013, 00:12

Συγχαρητηρια και απο μενα και η γνωμη μου ειναι οτι σαφως επραξε λογικα ο Μακης εφοσον οσα μελη εποφελουμαστε απο τη χρηση του σαιτ εδω και χρονια, ειναι το ελαχιστο που μπορουμε να κανουμε προσφεροντας βοηθεια σε μια τετοια προσπαθεια και στο εξης χρειαζεται εκτως απο ψηφους και θετικη ενεργεια οχι αλλη γκρινια..
Κανενας δεν συμμετεχει στο χαρισετο με το ζορι ουτε με τη βια, ο Μακης γνωριζει πολυ καλα τι προσωπικο χρονο διαθετει για να λειτουργουν ολα σωστα επαναλαμβανω εδω και χρονια, και χρειαζεται στηριξη, και συμμετοχη οχι μονο στα παρε δωσε μας αλλα και στις αναγκες που εχει το σαιτ..
Καλη συνεχεια στην πορεια
Στα περιορισμένα μέλη έως να τακτοποιήσει την εκκρεμότητα στο viewtopic.php?f=304&t=64349

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Othon » 29 Ιαν 2013, 00:19

Ξέρετε, πολλές φορές βουτάω τη γλώσσα στο μυαλό πριν μιλήσω, όπως έκανα και μόλις τώρα.

Ας τα πιάσουμε 1-1.

Θα ξεκινήσω με τις υποχρεώσεις μας.
Για να σας κάνω τη χάρη, θα δεχτώ πως σαν μέλος της κοινότητας, υποχρεούμαι να ψηφίζω σε οποιοδήποτε διαγωνισμό έχει να κάνει με το καλό του site. Γιατί να πρέπει να υποχρεώσω και τους φίλους μου;
Ποιο θα είναι το κέρδος γι' αυτούς;
Εγώ σαν Όθωνας ψήφισα, γιατί να πρέπει να μου απαγορεύεται η είσοδος στη σελίδα; Γιατί να πρέπει να πληρώνω την αδιαφορία των υπολοίπων; Δηλαδή, αν οι υπόλοιπες μερικές χιλιάδες μέλη δεν ήθελαν να ψηφίσουν, γιατί να πρέπει να πάρει κι εμένα η μπάλα;

Η ανακοίνωση θα είχε ορθό χαρακτήρα, αν ανέφερε εξ' αρχής:
Έχουμε προγραμματίσει το κλείσιμο του site, στις 29/01/13 και από τις ώρες 10:00 εώς 22:00, λόγω της ζωντανής ψηφοφορίας που αφορά τη συμμετοχή μας στο διαγωνισμό του MSN Greece και πιο συγκεκριμένα την προσπάθειά μας για το έπαθλο των 5.000€ που αυτό προσφέρει.
Ζητάμε τη συμμετοχή σας για το καλό όλων μας.

ή κάτι παρόμοιο.

Και θέλω να ρωτήσω και κάτι ακόμα.
Αν δεν υπήρχε ο διαγωνισμός του MSN, τότε τι θα γινόταν;
Όλοι εσείς που μιλάτε για υποχρεώσεις, πόσοι από εσάς θα βάζατε το χέρι σας στην τσέπη να προσφέρετε και πόσα;

Επίσης σημειώστε πως ο διαγωνισμός δεν έληξε ακόμα, οπότε όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά, τόσο για να κερδίσει, όσο και για να χάσει ο Μάκης. Μακριά από δω, αν συμβεί το δεύτερο, ποιο θα είναι το αποτέλεσμα;

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από makis » 29 Ιαν 2013, 00:21

Julia21 έγραψε:Ως μέλη μιας κοινότητας, εκτός από δικαιώματα έχουμε και υποχρεώσεις.. Στην προκειμένη περίπτωση η υποχρέωσή μας ήταν αυτή...
Στο κάτω κάτω δεν κοστίζει και κάτι ένα κλικ!!!!
Είναι σαν να μένεις στο νοίκι και να μη γουστάρεις να το πληρώσεις την 1η του μήνα.. Δεν δικαιούται ο ιδιοκτήτης να σε πετάξει έξω;
Πρέπει να μάθουμε όχι μόνο να ζητάμε αλλά και να δίνουμε.. Πόσο μάλλον εδώ μέσα, που υποτίθεται πως είναι χώρος έκφρασης αλληλεγγύης!
Και συμφωνώ απόλυτα με την Αθηνά.. Δεν ψήφισαν 3800 μέλη...
οχι +1 αλλα +1000

και να πω οτι ακομα και τα χρηματα να τα ηθελα για μενα να παω στα μπουζουκια, παλι καλα θα εκανα να το εκλεινα το site ωρες πριν.

Αλλα το ειπα , οτι θα πανε για το site , και θα γραφω και τα ποσά ακριβως , μιας και 99% ειμαστε νικητες .
Εδω και πολυ καιρο ολο μαζευω χρηματα για να κανω την αναβαθμιση και ολο βγαινουν υποχρεωσεις (τελη κυκλοφοριας, ασφαλειες κ.α) και δεν μπορω να μαζεψω για να γινει πιο ευκολο και ξεκουραστω ειδικα για τους συντονιστες που τρωνε ωρες χωρις να παρουν ΟΥΤΕ ενα ευρω.

Και αυτο που ειδα σημερα ,οπως και σε αλλους διαγωνισμους (δημου Θεσσαλονικης , go.dimiowrgo ) ειναι οτι ΜΟΝΟ καποια μελη βοηθησαν και το κοινοποιησαν μεχρι και στο φacebook της γιαγια τους

ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
tolis287
VIP Member
VIP Member
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Παπούτσι: 43
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tolis287 » 29 Ιαν 2013, 00:27

Εγω παλι νομιζω οτι και τα 5000 ευρω ειναι ψιχουλα μπροστα στα εξοδα που εχουν τα κτηρια (και της Αθηνας αν γινει).Μακη τα χρηματα απο τις διαφημισεις να υποθεσω οτι ειναι ελαχιστα και αυτα ε?

Άβαταρ μέλους
nicnt
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nicnt » 29 Ιαν 2013, 00:31

makis έγραψε:
Δεν ειναι οτι δεν υπεκυψαν !
Απλα επρεπε να το ειχα κλεισει ωρες πριν ! μιας και το εκλεισα μονο για αυτους που μπαινουν μετα το απογευμα.

Ετσι ομως ειμαστε σε αυτην την θεση και 99% νικητες , αλλιως θα ειμασταν σαν τον 5ο που δεν το προώθησε ΠΟΥΘΕΝΑ και μαζεψε 144 ψηφους

Οταν δεν καταλαβαινουν καποιοι οτι να κανουν ενα κλικ , αναγκαστηκα πρεπει να παμε σε αλλη λυση.

Οπως και θα ξανακλεισει για να μαζεψουμε like στην FanPage
Πόσα είναι τελικά τα ενεργά μέλη?
ή μάλλον να το θέσω αλλιώς:
Αν απ' τα τόσες χιλιάδες μέλη τελικά ψήφισαν κάποιοι από "ανάγκη"
είμαστε άξιοι της τύχης μας που είμαστε "Έλληνες"!
Το ίδιο προκύπτει άλλωστε και από τις εθνικές εκλογές...
"Κανένας δεν μπορεί να ανέβει στην πλάτη σου αν δεν σκύψεις πρώτα εσύ"(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Συνήθως προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση
Παρακαλώ τα μέλη που μου χάρισαν κάτι να μου το υπενθυμίζουν όταν μου ζητάνε.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
ariel2010
Platinum Member
Platinum Member
29 34
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ariel2010 » 29 Ιαν 2013, 00:39

Εγώ δεν έκανα like ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ. Είναι απαράδεκτη αυτή η συμπεριφορά. Αυτή η ιστοσελίδα υποτίθεται ότι στηρίζετε από τον κόσμο που με τις προσφορές του και με την καλή του διάθεση βοηθάει ο ένας τον άλλο. Δεν βλέπω όμως να γίνεται το ίδιο και από τους ιδιοκτήτες. Με εκβιαστικούς τρόπους, κλείνοντας συζητήσεις και εκβιάζοντας ψήφους προσπαθούν να επιβάλλουν την γνώμη τους. Μπήκα εδώ για να βοηθήσω με τις προσφορές μου και να βοηθηθώ αν έχω μία ανάγκη. Όχι για να βοηθήσω να κερδίσει κάτι η ιστοσελίδα αλλά το σύνολο των μελών. Βλέπω όμως ότι οι ιδιοκτήτες δεν είναι και τόσο ανιδιοτελείς. Ο λόγος που μπαίνουμε σε ένα διαγωνισμό είναι για να κερδίσουμε με την αξία μας. Ας ξεχωρίσουμε όμως την προώθηση από τον εκβιασμό ψήφων.

Για περισσότερη ενημέρωση, η διατήρηση μίας ιστοσελίδας κοστίζει τρίχες (domain και φιλοξενία). Αυτά τα ψιλοέξοδα βγαίνουν από τις διαφημίσεις +κάτι παραπάνω (όλα αυτά τα βρίσκω λογικά). (Δεν θα ανοίξω θέμα βέβαια για το courier και κατά πόσο δεν βγαίνουν χρήματα από εκεί - ας ζητήσει οποιοσδήποτε μία προσφορά από τα Eλτα courier για 100 αποστολές το μήνα - θα τους δώσουν κόστος και θα καταλάβει τι συμβαίνει).

Όπως όλα τα μέλη που είναι εδώ μέσα, έτσι και οι διαχειριστές και οι ιδιοκτήτες θα έπρεπε να το κάνουν επειδή το θέλουν. Αν το θέλουν όμως, δεν θα το έκαναν και τόσο θέμα, ότι κουράζονται και χάνουν τον χρόνο τους, εκτός αν έχουν σκοπό το κέρδος. Γιατί τόση φασαρία λοιπόν για τις ψήφους όπου το έπαθλο είναι 5000€? (Ένα υπόγειο: ενοίκιο 300€ + 300€ εγγύηση + 300€ Δεη + 1000 διάφορα έξοδα). Εγώ βλέπω μία μικρή απόκλιση στο ποσό... ή κάνω λάθος? Στην τελική αν δεν ψηφίσει ο κόσμος, δεν θα γίνει το μαγαζί. Και πάλι πιο δημοκρατικό είναι.

Αν χρειαζόταν αυτό το ποσό το μαγαζί, ας βγάζατε ένα κοστολόγιο και ας λέγατε ότι όποιος μπορεί ας κάνει μία κατάθεση 1€ για το μαγαζί της Αθήνα. Και με αποδείξεις για πλήρη διαφάνεια στο τέλος. Τουλάχιστον τα 850 μέλη, που είχαν ψηφίσει στην αρχή, θα το έκαναν. Θα το έκανα κι εγώ αν δεν έβγαινε ένα ενοχλητικό pop up παράθυρο κάθε τρεις και λίγο, αλλά άνοιγε ένα θέμα με ενημερώσεις της προόδου της διαδικασίας.

Δεν με ενδιαφέρει αν θα πάρω ban... Έτσι κι αλλιώς αν και σχετικά καινούριο μέλος, αρκετές φορές σιχάθηκα την συμπεριφορά μερικών από τους διαχειρηστές-ιδιοκτήτες αυτού του "μαγαζιού". Και μάλλον έχασα και τον χρόνο μου, γιατί όπως πάντα εδώ μέσα δημοκρατικά συμβαίνει... σε λίγο θα διαγράψουν την ανάρτησή μου ή θα κλείσουν το θέμα...
*Η αποστολή των αντικειμένων που χαρίζω θα γίνεται χέρι-χέρι ή με ΕΛΤΑ, αφού παραλάβω προπληρωμένο φάκελο (σωστής διάστασης). (Με βολεύει η παραλαβή από Πύργο Αθηνών - Αμπελοκήπους)

*Στους φακέλους, σας παρακαλώ γράφετε σε ένα χαρτάκι το username σας και για ποιο αντικείμενο πρόκειται.

Περιμένω φάκελο-γραμ/μα απο: kalexia (7,6)τσάντες
Θα στείλω φάκελο-γραμ/μα σε:
Έστειλα φάκελο-γραμ/μα σε: skorpiosmt (5/6)
Σε εκκρεμότητα χέρι-χέρι να δώσω σε: nskord (26/4)κολιέ
Σε εκκρεμότητα χέρι-χέρι να πάρω από:
Παρέδωσα & Περιμένω ευχαριστώ: nefeli55 (16/4)

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ-ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΩΝ”