ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ "ΓΡΑΨΕ ΙΣΤΟΡΙΑ" ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
stathis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 26 Ιαν 2013, 18:52
Νομός κατοικίας: Ν. Χανίων
Δήμος - Κοινότητα: Τραγανού Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

Δημοσίευση από stathis » 29 Ιαν 2013, 00:50

Δεν ξέρω αν μου επιτρέπεται ακριβώς να πάρω θέση εδώ ως νέος χρήστης, καθώς δεν γνωρίζω πολύ καλά πως λειτουργούν τα πράγματα εδώ μέσα ακόμη, αν και παρακολουθώ το σάιτ περίπου 1-2 μήνες πριν κάνω την εγγραφή μου.

ariel2010, όχι, δεν κοστίζει ψίχουλα. Δεν χρειάζεται να μπω σε λεπτομέρειες για το γιατί αυτό το σάιτ απαιτεί μεγάλους υπολογιστικούς πόρους για να λειτουργήσει, καθώς νομίζω δεν θα γίνει αντιληπτό από αρκετούς και δεν είναι εκεί η ουσία. Η ουσία είναι ότι με αυτά τα χρήματα εξασφαλίζεται η λειτουργεία του σάιτ για αρκετούς μήνες (θα εστιάσω εδώ καθώς όπως ξαναείπα δεν γνωρίζω για το χαρισομάγαζο ώστε να μιλήσω γι' αυτό). Με αυτόν τον τρόπο δεν θα χρειαστεί ο Μάκης να "πρήξει" τους χρήστες για κάποια χρηματική στήριξη. Κοστίζει απλά ένα κλικ. Και νομίζω δεν είναι τίποτα.

Προσωπικά ψήφισα και μπήκα και έκανα λάικ πριν κάνω εγγραφή γιατί απλά μου άρεσε η ιδέα αυτού του σάιτ.

Αυτά τα λίγα από μένα. Ξαναλέω πως αυτό είναι απλά η ταπεινή μου άποψη απ' τα λίγα που έχω δει εδώ μέσα, και ως νέος ηλικιακά. :)


Άβαταρ μέλους
ariel2010
Platinum Member
Platinum Member
29 34
Δημοσιεύσεις: 283
Εγγραφή: 07 Αύγ 2012, 15:47
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

Δημοσίευση από ariel2010 » 29 Ιαν 2013, 00:55

Χωρίς να θέλω να μπω σε αντιπαραθέσεις και λεπτομέρειες... φιλικά και χωρίς να κάνω διαφήμιση γιατί είναι το πρώτο που μου έβγαλε τυχαία το google για την αναζήτηση Hosting plans:
http://www.godaddy.com/hosting/web-host ... 28225321:s
*Η αποστολή των αντικειμένων που χαρίζω θα γίνεται χέρι-χέρι ή με ΕΛΤΑ, αφού παραλάβω προπληρωμένο φάκελο (σωστής διάστασης). (Με βολεύει η παραλαβή από Πύργο Αθηνών - Αμπελοκήπους)

*Στους φακέλους, σας παρακαλώ γράφετε σε ένα χαρτάκι το username σας και για ποιο αντικείμενο πρόκειται.


Περιμένω φάκελο-γραμ/μα απο: kalexia (7,6)τσάντες
Θα στείλω φάκελο-γραμ/μα σε:
Έστειλα φάκελο-γραμ/μα σε: skorpiosmt (5/6)
Σε εκκρεμότητα χέρι-χέρι να δώσω σε: nskord (26/4)κολιέ
Σε εκκρεμότητα χέρι-χέρι να πάρω από:
Παρέδωσα & Περιμένω ευχαριστώ: nefeli55 (16/4)

Άβαταρ μέλους
stathis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 26 Ιαν 2013, 18:52
Νομός κατοικίας: Ν. Χανίων
Δήμος - Κοινότητα: Τραγανού Ηλείας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

Δημοσίευση από stathis » 29 Ιαν 2013, 01:02

Το shared hosting δεν κάνει για το xariseto.gr. Αν βάζαμε αυτήν την ιστοσελίδα πάνω σε οποιοδήποτε shared της αγοράς η πιθανότητα είναι πως θα μας "πετούσαν" έξω για υπερβολική κατανάλωση πόρων (και έχουν το δικαίωμα βάση του terms of service στο οποίο συμφωνείς χρησιμοποιόντας τέτοιες υπηρεσίες). Ασχέτως φυσικά με το ότι το σάιτ θα ήταν απελπιστικά αργό. Το σάιτ αυτό απαιτεί dedicated μηχάνημα για την ορθή του λειτουργία και για να προσφέρει όλες τις ευκολίες που απολαμβάνουν αυτή τη στιγμή οι χρήστες του (γρήγορο άνοιγμα σελίδων, image hosting).
Νομίζω πως πάνω κάτω κάλυψα το θέμα αυτό.
Δεν θέλω να σχολιάσω περαιτέρω, μιας και ο Μάκης είπε πως θα ανεβάσει τα ακριβή κόστη στο προηγούμενο ποστ.

Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

Δημοσίευση από echelon2011 » 29 Ιαν 2013, 01:10

Πολύ το φοβόμουν πως μετά την αρχική χαρά, θα είχαμε διαξιφισμούς. Για μένα τα πράγματα είναι απλά, στο βαθμό που μπορούμε δημοσίως (λόγω διαγωνισμού) να συζητήσουμε εδώ.
Τα ενεργά μέλη, είμαστε πολύ λιγότερα από όσα θα θέλαμε να είμαστε. Δεν είναι δυνατόν να είμαστε 40.000 και να γνωριζόμαστε με τα μικρά μας ονόματα. Ίσως εδώ ο Μάκης να έχει μια εικόνα και να μπορεί να μας διαφωτίσει. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι τα μέλη τόσο καιρό δεν επιθυμούν ή δεν γνωρίζουν πως να ψηφίσουν, αλλά απόψε τα κατάφεραν όταν είδαν μια παραπομπή στην κεντρική σελίδα (που δεν λειτουργούσε καν σαν σύνδεσμος). Η δε σελίδα στην οποία οδηγηθήκαμε (μέσω αντιγραφής επικόλλησης) είχε μετρητή «επισκεπτών» που αποκάλυπτε ότι οι επισκέπτες είμαστε ελάχιστοι (25 θυμάμαι μια δεδομένη στιγμή) με 6 σχόλια όλα κι όλα στη δημόσια συζήτηση.

Έχω την αίσθηση ότι λίγο πριν το τέλος, απογοητευμένοι κάποιοι από εμάς για την επερχόμενη ήττα, αναδιοργανωθήκαμε (ας το πούμε ευγενικά) και ψηφίσαμε πιο ... επίμονα. Και πάλι, το αποτέλεσμα προήρθε από τις προσπάθειες των 100 ημών που συνομιλούμε εδώ κάθε μέρα, οι δε «αδιάφοροι» χρήστες, αμφιβάλλω αν αποτελούν ουσιαστικά μέλη της κοινότητάς μας.

Και εδώ με τη λέξη κοινότητα επανερχόμαστε στην βάση του προβλήματος. Ο Μάκης έχει καταφέρει να φτιάξει κάτι που κατέστη σύντομα υπερατομικό. Μόνο που ο ομφάλιος λώρος δεν έχει κοπεί με το πνευματικό του τέκνο, με αποτέλεσμα ο χώρος να μην λειτουργεί αυτόνομα αλλά να χρειάζεται την αναπόφευκτη χρονοβόρα και κοστοβόρα συνδρομή του δημιουργού του. Στην προσπάθειά του να διαχειριστεί αυτή την κατάσταση, ενίοτε λειτουργεί σαν να διαχειρίζεται ατομικό blog. Μόνο που εδώ η δύναμη της κοινότητας έγκειται στην συλλογικότητα.
Θα πρέπει λοιπόν να δείξουμε συλλογικότητα και στις ευθύνες και να απαλλάξουμε τον Μάκη από την μόνιμη έγνοια της ιστοσελίδας. Αυτό μπορει να γίνει, αν αρχικά υπάρχει μια κοινή λήψη αποφάσεων από διαχειριστή και moderators για θέματα σαν αυτά που προκύπτουν σήμερα.

Καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που θέλει να εκφράσει ο Othon. Δεν είναι δυνατό να ενημερώνεται κάποιος άκομψα, ότι όλες οι κοινωνικές του επαφές στην ιστοσελίδα ακυρώνονται, αορίστως και ασαφώς, επειδή ο κλειδοκράτωρ αποφάσισε κάτι τέτοιο. Ούτε εκφράσεις τύπου "και να θελα να πάω στα μπουζούκια, καλά θα έκανα να κλείσω τη σελίδα", βοηθούν στο να δημιουργήσουν εμπιστοσύνη στους ανθρώπους που αφιερώνουν τόσο χρόνο για την κοινότητα. Πότε συνέβη σε σοβαρό ελληνικό φόρουμ, να μπει ανακοίνωση τύπου «κλείνουμε μέχρι νεωτέρας γιατί είστε κακοί»; Έχουμε δε επισημάνει στο παρελθόν τον ΑΣΑΦΗ τόπο που ανακοινώθηκαν ως τώρα αντίστοιχες αποφάσεις, τόσο ασαφή που προδίδει απόφαση του θυμικού και όχι της λογικής.

Καταλαβαίνω και τον Μάκη που ξαγρυπνά με την έννοια μας, και εμείς του ανταποδίδουμε γκρίνια. Και φυσικά είναι απαράδεκτο να επιβαρύνουμε τον Μάκη οικονομικά για οποιαδήποτε λόγο. Ίσως και η πρώτη από κοινού απόφαση θα έπρεπε να ήταν η επιβολή μιας ελάχιστης συνδρομής.ν Κάτι πρέπει να γίνει γι αυτό, ξεκινώντας με την ανάθεση μέρους των καθηκόντων σε μια διαχειριστική ομάδα. Δεν είναι δυνατό να επιβαρύνεται ένα μόνο άτομο με τόσες υποχρεώσεις. Νομίζω όμως ότι πρέπει ο ίδιος να πάρει την πρωτοβουλία και να διαμοιράσει τις ευθύνες.

Μακάρι να κερδίσει ο Μάκης τον διαγωνισμό και να μπουν τα πράγματα σε μια σειρά.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

Δημοσίευση από makis » 29 Ιαν 2013, 01:12

Othon έγραψε:.
Για να σας κάνω τη χάρη, θα δεχτώ πως σαν μέλος της κοινότητας, υποχρεούμαι να ψηφίζω σε οποιοδήποτε διαγωνισμό έχει να κάνει με το καλό του site. Γιατί να πρέπει να υποχρεώσω και τους φίλους μου;
Ποιο θα είναι το κέρδος γι' αυτούς;
Κανονικα ΔΕΝ θα χρειαζοταν αν ψηφιζαν μονο τα μελη , αλλα...
Othon έγραψε:Εγώ σαν Όθωνας ψήφισα, γιατί να πρέπει να μου απαγορεύεται η είσοδος στη σελίδα; Γιατί να πρέπει να πληρώνω την αδιαφορία των υπολοίπων; Δηλαδή, αν οι υπόλοιπες μερικές χιλιάδες μέλη δεν ήθελαν να ψηφίσουν, γιατί να πρέπει να πάρει κι εμένα η μπάλα;
*Το κερδος ειναι διπλο , και για εμας και για τους φιλους μας
Για εμας γιατι θα μπει νεος κοσμος , αρα νεες αγγελιες και για τους φιλους γιατι θα δουν κατι πιθανον ενδιαφέρων που δεν ηξεραν

Othon έγραψε: Αν δεν υπήρχε ο διαγωνισμός του MSN, τότε τι θα γινόταν;
Όλοι εσείς που μιλάτε για υποχρεώσεις, πόσοι από εσάς θα βάζατε το χέρι σας στην τσέπη να προσφέρετε και πόσα;
Γιαυτο το κυνηγισα αυτο γιατι τυπικα για ενα τετοιο σιτε με τοσο κοσμο ηταν κανονικα παιχνιδακι να νικησουμε στα πρωτα 5 λεπτα
Othon έγραψε:Επίσης σημειώστε πως ο διαγωνισμός δεν έληξε ακόμα, οπότε όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά, τόσο για να κερδίσει, όσο και για να χάσει ο Μάκης. Μακριά από δω, αν συμβεί το δεύτερο, ποιο θα είναι το αποτέλεσμα;
Υπαρχει θεμα και θα γινει ελενχος , σε αυτο το γυρο ακομα και να μεινουν ετσι οπως ειναι , αν εχουμε πολλα λικε ειμαστε νικητες !


* το ιδιο και οι διαφημησεις που κανω στο fb τοσο καιρο με συνδιασμο την ταμπλετα μας εφεραν 2000 κοσμο (στο fb)
Ενω οι συμμετοχες ηταν μονο 900 (που καποιοι ηταν ηδη φιλοι) αρα με την προωθηση κερδιζουμε μελη !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
PavlitoRT
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
80 30
Δημοσιεύσεις: 14864
Εγγραφή: 24 Μάιος 2009, 18:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Περαία
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

Δημοσίευση από PavlitoRT » 29 Ιαν 2013, 01:23

echelon2011 έγραψε: ...ξεκινώντας με την ανάθεση μέρους των καθηκόντων σε μια διαχειριστική ομάδα. Δεν είναι δυνατό να επιβαρύνεται ένα μόνο άτομο με τόσες υποχρεώσεις. Νομίζω όμως ότι πρέπει ο ίδιος να πάρει την πρωτοβουλία και να διαμοιράσει τις ευθύνες....
Προφανώς η συντονιστική ομάδα (αναφέρομαι στους ενεργούς συντονιστές) δεν κάνει καλά την δουλειά της σε όσα καθήκοντα ο Μάκης θέλει-μπορεί και τελικώς αποφάσισε και τους έδωσε.

Μήνυμα ελήφθη!

Καλό σας βράδυ...

:thank: :thank: :thank:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

Δημοσίευση από makis » 29 Ιαν 2013, 01:24

ariel2010 έγραψε:Εγώ δεν έκανα like ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ. Είναι απαράδεκτη αυτή η συμπεριφορά. Αυτή η ιστοσελίδα υποτίθεται ότι στηρίζετε από τον κόσμο που με τις προσφορές του και με την καλή του διάθεση βοηθάει ο ένας τον άλλο. Δεν βλέπω όμως να γίνεται το ίδιο και από τους ιδιοκτήτες. Με εκβιαστικούς τρόπους, κλείνοντας συζητήσεις και εκβιάζοντας ψήφους προσπαθούν να επιβάλλουν την γνώμη τους. Μπήκα εδώ για να βοηθήσω με τις προσφορές μου και να βοηθηθώ αν έχω μία ανάγκη. Όχι για να βοηθήσω να κερδίσει κάτι η ιστοσελίδα αλλά το σύνολο των μελών. Βλέπω όμως ότι οι ιδιοκτήτες δεν είναι και τόσο ανιδιοτελείς. Ο λόγος που μπαίνουμε σε ένα διαγωνισμό είναι για να κερδίσουμε με την αξία μας. Ας ξεχωρίσουμε όμως την προώθηση από τον εκβιασμό ψήφων.

Για περισσότερη ενημέρωση, η διατήρηση μίας ιστοσελίδας κοστίζει τρίχες (domain και φιλοξενία). Αυτά τα ψιλοέξοδα βγαίνουν από τις διαφημίσεις +κάτι παραπάνω (όλα αυτά τα βρίσκω λογικά). (Δεν θα ανοίξω θέμα βέβαια για το courier και κατά πόσο δεν βγαίνουν χρήματα από εκεί - ας ζητήσει οποιοσδήποτε μία προσφορά από τα Eλτα courier για 100 αποστολές το μήνα - θα τους δώσουν κόστος και θα καταλάβει τι συμβαίνει).

Όπως όλα τα μέλη που είναι εδώ μέσα, έτσι και οι διαχειριστές και οι ιδιοκτήτες θα έπρεπε να το κάνουν επειδή το θέλουν. Αν το θέλουν όμως, δεν θα το έκαναν και τόσο θέμα, ότι κουράζονται και χάνουν τον χρόνο τους, εκτός αν έχουν σκοπό το κέρδος. Γιατί τόση φασαρία λοιπόν για τις ψήφους όπου το έπαθλο είναι 5000€? (Ένα υπόγειο: ενοίκιο 300€ + 300€ εγγύηση + 300€ Δεη + 1000 διάφορα έξοδα). Εγώ βλέπω μία μικρή απόκλιση στο ποσό... ή κάνω λάθος? Στην τελική αν δεν ψηφίσει ο κόσμος, δεν θα γίνει το μαγαζί. Και πάλι πιο δημοκρατικό είναι.

Αν χρειαζόταν αυτό το ποσό το μαγαζί, ας βγάζατε ένα κοστολόγιο και ας λέγατε ότι όποιος μπορεί ας κάνει μία κατάθεση 1€ για το μαγαζί της Αθήνα. Και με αποδείξεις για πλήρη διαφάνεια στο τέλος. Τουλάχιστον τα 850 μέλη, που είχαν ψηφίσει στην αρχή, θα το έκαναν. Θα το έκανα κι εγώ αν δεν έβγαινε ένα ενοχλητικό pop up παράθυρο κάθε τρεις και λίγο, αλλά άνοιγε ένα θέμα με ενημερώσεις της προόδου της διαδικασίας.

Δεν με ενδιαφέρει αν θα πάρω ban... Έτσι κι αλλιώς αν και σχετικά καινούριο μέλος, αρκετές φορές σιχάθηκα την συμπεριφορά μερικών από τους διαχειρηστές-ιδιοκτήτες αυτού του "μαγαζιού". Και μάλλον έχασα και τον χρόνο μου, γιατί όπως πάντα εδώ μέσα δημοκρατικά συμβαίνει... σε λίγο θα διαγράψουν την ανάρτησή μου ή θα κλείσουν το θέμα...
ανοιξες το στομα σου και ειπες ενα σωρο %$^&*( χωρις να ξερεις ΤΙΠΟΤΑ)

Θα απαντησω σε καποια γιατι θα γεμισουμε πολλες σελιδες :

1. Αφου δεν θες να ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ με ενα κλικ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ
2. Αν ψηφιαζατε δεν θα "εκβιαζα"
3. ΕΛΑ ΝΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙς ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΙΛΑ (μιας και ειναι τριχες )
4. ΔΕΝ κανουμε 100 κουριερ το μηνα (δες τα id)
5α. Ενα μαγαζι ΔΕΝ εχει μονο αυτα τα εξοδα , θελει και ραφια , βαψιμο και αλλα πολλα
5β. Δεν ειπα μονο για αθηνα , ειπα και για θεσσαλονικη αλλα και για να αλλαξει το site (που κοστιζει παρε μια προσφορα για να μας φτιαξουν ενα site και αν βρεις κατω απο 5000€ ΧΕΣΕ ΜΕ )
6. Eδω δεν πατατε κλικ θα βαλετε ευρω ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
7. Εσενα ναι , αφου δεν σου αρεσει γιατι να καθισεις , το ποστ σου οχι για να φανει οτι ο καθε ενας που δεν ξερει απλα ταζει

Σε περιμενω να κανεις το 3 ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

Δημοσίευση από makis » 29 Ιαν 2013, 01:31

ariel2010 έγραψε:Χωρίς να θέλω να μπω σε αντιπαραθέσεις και λεπτομέρειες... φιλικά και χωρίς να κάνω διαφήμιση γιατί είναι το πρώτο που μου έβγαλε τυχαία το google για την αναζήτηση Hosting plans:
http://www.godaddy.com/hosting/web-host ... 28225321:s
Αυτο το πακετο ειχαμε οταν ξεκινησαμε , πριν φτασουμε 800 μελη ειχαμε θεμα ! ουτε 6 μηνες δεν μας αντεξε , ΜΗΝ βλαπουμε απεριοριστα πακετα και πιστευουμε οτι δεν εχουν ορια , η godaddy σε ενα σερβερ εχει 200 μικρα site , γιατι αλλιως θα πηγαινε και το facebook σε τετοιο πακετο (αφου ειναι απεριοριστο) αλλα αντιθετα δινει 10.000.000$ το μηνα (αν δεν κανω λαθος)
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
echelon2011
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 23:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

Δημοσίευση από echelon2011 » 29 Ιαν 2013, 01:36

PavlitoRT έγραψε:
Προφανώς η συντονιστική ομάδα (αναφέρομαι στους ενεργούς συντονιστές) δεν κάνει καλά την δουλειά της σε όσα καθήκοντα ο Μάκης θέλει-μπορεί και τελικώς αποφάσισε και τους έδωσε.

Μήνυμα ελήφθη!

Καλό σας βράδυ...

:thank: :thank: :thank:
Δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί η ομάδα των διαχειριστών. Πέραν των θεμάτων που σχετίζονται με έλεγχο αναρτήσεων, υπάρχει ένας μεταξύ σας διάλογος σχετικά με την κατεύθυνση της κοινότητας; Αν λοιπόν αυτός ο διαμοιρασμός ευθυνών έχει ήδη γίνει από τον Μάκη, τότε αποφάσεις σοβαρές για τον χώρο δεν θα έπρεπε να γίνονται και με δική σας έγκριση; Σίγουρα δεν είναι δυνατό να έχουμε δημοψήφισμα για την παραμικρή απόφαση, αλλά δεν είναι δυνατόν να "κατεβαίνουν τα ρολλά" και οι διαχειριστές να μην το ξέρουν (διότι αυτό συνάγω από την συζήτηση έως τώρα). Εκτός και αν κατάλαβα λάθος και η απόφαση ήταν συλλογική.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

Δημοσίευση από makis » 29 Ιαν 2013, 01:40

echelon2011 έγραψε:Πολύ το φοβόμουν πως μετά την αρχική χαρά, θα είχαμε διαξιφισμούς. Για μένα τα πράγματα είναι απλά, στο βαθμό που μπορούμε δημοσίως (λόγω διαγωνισμού) να συζητήσουμε εδώ.
Λογικο ειναι να σκεφτομαστε ο καθε ενας διαφορετικα , δεν ειμαστε ολοι το ιδιο , γιατι αν ολοι ειχαμε την ιδια λογικη θα ηταν διαφορετικα !

Απλα το κακο ειναι οτι υπαρχει αγνοια και πιστεουν καποιοι οτι ολα ειναι απλα και ευκολα και χωρις να ψαξουν απαντανε και κατηγορουν !

Για τα ενεργα μελη ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι παραπανω απο οτι ψηφισαν (αν και πολυ ψηφοι ηταν απο ΦΙΛΟΥΣ μελων )
Το 10% (και πολυ λεω δεν θα εχει Fb) και το 80% τον ενεργων μελων εχουν fb και οσο ετρεχε ο διαγωνισμος πατουσαν Like sε ποστ απο σελιδες με οτι να ναι , παρα εμας !
Ειναι πιο σωστο να πατησουμε Λike σε ενα ποστ που λεει "πατα Like για αυτους που μας αφησαν απο καρκινο" λες και με το like θα χαθει η ασθενεια .

Αυτο μπορω να το επιβαβαιωσω μιας και το 80% των φιλων μου στο fb ειναι μελη και εχει τρελαθει με το τι βλεπω , ΑΛΛΑ ειναι ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΞΑΦΤΙΛΑ να πατησουν Like στο διαγωνισμο του xariseto !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ΑΡΧΕΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ-ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΩΝ”