ΠΡΟΣOΧΗ: Σημαντική ενημέρωση για το HOSTING του 2011

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λογο υπολοιπου !!

Δημοσίευση από makis » 04 Φεβ 2011, 01:42

φωτης έγραψε:καλημερα αν κανω καταθεση μεσω e-banking στην eurobank μηπως γνωριζεις αν φαινεται η αιτιολογια?για να μην μπερδευτει με τις καταθεσεις για κουριερ! :}
Kαλησπερα ,
Μπορεις να γραψεις το username σου Και προαιρετικά και το id σου ! πχ φωτης 16647

Ευχαριστουμε πολυ
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
Irene_f
Platinum Member
Platinum Member
39 27
Δημοσιεύσεις: 380
Εγγραφή: 25 Μάιος 2010, 00:10
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αιγάλεω Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Αιγάλεω
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από Irene_f » 04 Φεβ 2011, 07:10

Καλημέρα!
Μάκη δεν είναι καλύτερα να τα γραψεις πιο αναλυτικά για να μην μπερδευόμαστε τουλάχιστον εμείς οι καινούριοι και σε ζαλίζουμε με ερωτήσεις;
Θα ρωτήσω τώρα εγώ γιατί θα βγω και θα περάσω.
1)Ποιες τράπεζες,τι στοιχεία γράφουμε στην πληρωμή,που βρίσκουμε το id μας και πως σ' ενμερώνουμε μετά.
Παραδίδω κάτω απ' το σπίτι μου και στο μετρό στο Αιγάλεω.
Στείλτε & πμ για να το βλέπω σίγουρα!
:thank:

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από makis » 04 Φεβ 2011, 07:18

Οι λογαριασμοί ειναι και στο link απο το προηγούμενο θεμα

Μετα ενημερωνετε με πμ εμενα η την γωγω

το id το βλεπει καποιος απλα ακουμπωντας το ποντίκι πάνω στο username (ή το αβανταρ-εικονα) που θελει να δει ,
ειναι ο τελευταιος αριθμος , πχ το δικο μου ειναι το 2 και του τελευταίου μελους 22633

http ://www.xariseto.gr/profile.php?u=22633
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από polvar » 04 Φεβ 2011, 09:21

Το θέμα της συνεισφοράς όλων των μελών στα έξοδα του xariseto έρχεται και ξαναέρχεται. Ο makis συνεχώς (και δικαίως) ζητάει την βοήθειά μας καθώς όλοι εξυπηρετούμαστε από το site αλλά δεν σκεφτόμαστε ότι αυτό έχει και έξοδα. Πολλοί σφυρίζουν αδιάφορα, άλλοι δεν θέλουν να εμπλακούν στην τραπεζική διαδικασία αλλά όλοι θέλουμε τις υπηρεσίες του site (και να λειτουργεί απρόσκοπτα) και να παίρνουμε τα αντικείμενα!

Γι αυτό λοιπόν προτείνω να μπει ένα μικρό ποσό (πχ 0,20-0,50€) εισφορά υπέρ xariseto.gr σε κάθε αποστολή δέματος με την courier ώστε λίγο πολύ όλοι να συμμετέχουμε στα έξοδα. Βέβαια και πάλι δεν θα συνεισφέρουν όλοι παρά μόνο όσοι χρησιμοποιούν την courier αλλά έτσι τουλάχιστον θα μοιράζονται τα έξοδα σε πολύ περισσότερα άτομα και όχι όπως τώρα να δίνουν 2 άτομα 120€. Επίσης είναι και κάπως δικαιότερο καθώς όσοι παίρνουν πολλά αντικείμενα θα πληρώνουν και περισσότερο.

Το ποσό νομίζω είναι μικρό, δεν θα στεναχωρήσει κανένα, άλλωστε και μόνο η επίτευξη της μεγάλης μείωσης του κόστους του courier δικαιολογεί (και αφήνει περιθώριο) γι αυτή την μικρή αύξηση.

Όσο για το πρακτικό του θέματος, αφού και τα χρήματα για τις αποστολές τα καταθέτουμε στον ίδιο λογαριασμό με αυτόν της συνεισφοράς των μελών, είναι εύκολο να τα πάρει από εκεί o makis.

φωτησ
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 01 Οκτ 2010, 17:04
Νομός κατοικίας: Ν. Έβρου
Δήμος - Κοινότητα: Αλυκών Ζακύνθου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από φωτησ » 04 Φεβ 2011, 09:54

συμφωνω απολυτα με το μελος polvar.
http://goo.gl/G70rT (ΔΕΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ)

ζηταω και χαριζω πραγματα και για ατομα που δεν εχουν προσβαση σε ιντερνετ
αποστολες δεματων κανω καθε Παρασκευη

Άβαταρ μέλους
vivi-cd
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2010, 09:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από vivi-cd » 04 Φεβ 2011, 10:12

Συμφωνώ και γω απόλυτα με το μέλος polvar, αλλά θέλω να προτείνω επιπλέον και έναν άλλο τρόπο "υποχρεωτικής" συνεισφοράς. Πιστεύω ότι ο καλύτερος τρόπος είναι να μπει μια υποχρεωτική εισφορά για κάθε μέλος της τάξης του 0,5-1€ εφάπαξ, δηλαδή αυτό το ποσό να πληρωθεί μία φορά και τέλος.
Ο καλύτερος τρόπος είναι να πρέπει να πληρώνεται το ποσό αυτό κατά την εγγραφή. Μετά την εφάπαξ πληρωμή να γίνεται η ενεργοποίηση του λογαριασμού.
Όλα τα νέα μέλη για να ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός τους να πρέπει να καταβάλουν πρώτα το "γελοίο" ουσιαστικά ποσό του 1€.
Τα παλιά μέλη για να συνεχίσουν να έχουν λογαριασμό θα πρέπει κιαυτά μέσα σε ένα λογικό διάστημα να καταβάλουν το ποσό που θα καθοριστεί.

Τώρα πως μπορεί να πληρώνεται αυτό το ποσό....

Είτε μέσω τράπεζας, είτε μέσω paypal που έτσι κι αλλιώς ισχύουν, αλλά έχω να προτείνω και έναν ακόμη τρόπο που νομίζω ότι θα λύσει πολλά προβλήματα.

Λοιπόν.... Κατά τόπους, θα αναλάβουν εθελοντικά ορισμένα άτομα να μαζεύουν τα χρήματα από τα υπόλοιπα μέλη...
π.χ. Στην Αθήνα θα αναλάβουν 20-30 άτομα. Στη Θεσσαλονίκη 10-15. Ένα άτομο για κάθε περιοχή π.χ. κέντρο κτλ
Θα γίνεται συνενόηση με π.μ. για τον τόπο που θα συναντιούνται (και μαζικά αν χρειάζεται) και θα μαζεύουν τα χρήματα, όπως γίνεται και όταν χαρίζονται πράγματα χέρι με χέρι. Παράδειγμα κάποιοι μπορεί να έχουν ένα μαγαζί, οπότε αυτοί βρίσκονται σε πλεονεκτική θέση γιατί θα μπορούν να τους βρούν όποτε θέλουν αυτοί που πρέπει να δώσουν το ποσό που θα καθοριστεί.
Στις επαρχιακές πόλεις αρκούν 1-2 άτομα. Πιστεύω ότι θα υπάρξει ανταπόκριση από εθελοντές για να μαζέψουν τα χρήματα από την περιοχή τους.
Εξάλλου αυτό που προτείνω θα γίνει για μία μόνο φορά για το κάθε μέλος και δεν θα χρειάζεται να συνεισφέρουμε ξανά και ξανά.
Στην καλύτερη περίπτωση (αν πληρώσουν όλα τα μέλη) από 1€ ο καθένας θα μαζευτούν πάνω από 20000 Ευρώ για να καλύψουν τα έξοδα για πολλά χρόνια. Εξάλλου θα συνεχίσουν να μαζεύονται χρήματα από τα νέα μέλη που γράφονται. Σίγουρα βέβαια δεν θα συνεισφέρουν και τα 22000 μέλη που υπάρχουν σήμερα, αλλά πιστεύω ότι ακόμη και έτσι θα συγκεντρωθεί ένα σεβαστό ποσό για να καλύπτονται τα έξοδα για καιρό.
Μπορεί να προταθεί και άλλος τρόπος, ώστε να καλύπτονται όλες οι δυνατές περιπτώσεις.
Παράδειγμα με το paypal και την τράπεζα μπορεί να καλύπτεται το 50%, άλλο ένα 20-25% να καλύπτεται από τους εθελοντές που θα μαζεύουν χρήματα, οπότε αν βρεθεί και ένας ακόμη τρόπος πιστεύω ότι θα μπορεί να καλυφτεί το 100% των περιπτώσεων.

Άβαταρ μέλους
nexia
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: 17 Μάιος 2010, 17:16
Νομός κατοικίας: Ν. Χανίων
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από nexia » 04 Φεβ 2011, 11:10

polvar έγραψε: Γι αυτό λοιπόν προτείνω να μπει ένα μικρό ποσό (πχ 0,20-0,50€) εισφορά υπέρ xariseto.gr σε κάθε αποστολή δέματος με την courier ώστε λίγο πολύ όλοι να συμμετέχουμε στα έξοδα. Βέβαια και πάλι δεν θα συνεισφέρουν όλοι παρά μόνο όσοι χρησιμοποιούν την courier αλλά έτσι τουλάχιστον θα μοιράζονται τα έξοδα σε πολύ περισσότερα άτομα και όχι όπως τώρα να δίνουν 2 άτομα 120€. Επίσης είναι και κάπως δικαιότερο καθώς όσοι παίρνουν πολλά αντικείμενα θα πληρώνουν και περισσότερο.

Το ποσό νομίζω είναι μικρό, δεν θα στεναχωρήσει κανένα, άλλωστε και μόνο η επίτευξη της μεγάλης μείωσης του κόστους του courier δικαιολογεί (και αφήνει περιθώριο) γι αυτή την μικρή αύξηση.

.
αυτα τα θεματα παντα υπαρχουν στις μη κερδοσκοπικες οργανωσεις.....αν επιβληθει ομως εισφορα τοτε χανει το μη κερδοσκοπικο χαρακτηρα του....
δε διαφωνω οτι πρεπει να δινουμε ολοι απο κατι αλλα επειδη το θελουμε και οχι επειδη επιβαλεται...ελπιζω να καταλαβαινεται τι εννοω για να μην παρεξηγηθω...............
ΟΙ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΠΡΩΙ
ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΡΙΕΡ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΕΤΟ (δεν ερχεται σπιτι μου )

για καποιο χρονικο διαστημα δε θα μπορω να κανω αποστολες -παραλαβες .... νομιζω οτι εχω κλεισει οποιοες εκρεμμοτητες ειχα....ευχαριστω....




ολες οι ενεργες αγγελειες μου εδω ...http://bit.ly/frUNm1

Άβαταρ μέλους
vivi-cd
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2010, 09:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από vivi-cd » 04 Φεβ 2011, 12:15

nexia έγραψε:αυτα τα θεματα παντα υπαρχουν στις μη κερδοσκοπικες οργανωσεις.....αν επιβληθει ομως εισφορα τοτε χανει το μη κερδοσκοπικο χαρακτηρα του....
δε διαφωνω οτι πρεπει να δινουμε ολοι απο κατι αλλα επειδη το θελουμε και οχι επειδη επιβαλεται...ελπιζω να καταλαβαινεται τι εννοω για να μην παρεξηγηθω...............
Γιατί να χάσει τον μη κερδοσκοπικό του χαραστήρα; Ποιός μίλησε για κέρδη; Εξάλλου αν μπεί υποχρεωτική εισφορά παντού θα αναφέρεται ότι αυτό γίνεται για την κάλυψη των εξόδων της ιστοσελίδας.

Όμως υπάρχει και άλλος τρόπος, ώστε να μην είναι υποχρεωτική αυτή η εισφορά. Μπορεί π.χ. αυτοί που θα εισφέρουν να έχουν κάποια μεγαλύτερα προνόμια από αυτούς που δεν εισφέρουν. Π.χ. θα μπορούν να ζητάνε κάτι παραπάνω ας πούμε αντί για 5 είδη το μήνα θα μπορούν π.χ. να ζητάνε 7, όπως γίνεται με τα πιστοποιημένα μέλη.
Οπότε κανένας δεν θα μπορεί να πει ότι τον υποχρεώνει κάποιος, ούτε ο μη καιρδοσκοπικός χαρακτήρας να αλλοιώνεται.
Αυτό γίνεται σε πάρα πολλά παρόμοια site. Μάλιστα αυτούς που εισφέρουν τους ονομάζουν vip μέλη.

Πιστεύω ότι για όλα τα πράγματα υπάρχει λύση, αρκεί να υπάρχει θέληση και απόφαση. Απόφαση ακόμη και στο να πούμε της άποψή μας. Γιατί με τόσες χιλιάδες μέλη εδώ μέσα, όλο και κάποιες καινούργιες και πρωτότυπες ιδέες θα μπορούν να βρεθούν, αρκεί να αποφασίσουν όλοι να σκεφτούν κάτι και να το προτείνουν.

Προσθέτω και ακόμη μία πρόταση για κάποιο προνόμιο.... π.χ. μόνο αυτοί που εισφέρουν να έχουν δικαίωμα να χρησιμοποιήσουν την κούριερ του χάρισέτο.

Και να πω και κάτι ακόμη, μιας και έθιξα το θέμα της κούριερ. Τα χρήματα που πληρώνουν τα μέλη για την κούριερ, έχουν καμιά σχέση με κέρδη; Χάνεται ή αλλοιώνεται ο χαρακτηρισμός "μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα", επειδή καταβάλονται κάποια ποσά στους ίδιους λογαριασμούς για την κούριερ;
Κατά τον ίδιο τρόπο πιστεύω ότι πρέπει να δούμε και το θέμα της υποχρεωτικής εισφοράς.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39604
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από polvar » 04 Φεβ 2011, 13:01

nexia έγραψε: αυτα τα θεματα παντα υπαρχουν στις μη κερδοσκοπικες οργανωσεις.....αν επιβληθει ομως εισφορα τοτε χανει το μη κερδοσκοπικο χαρακτηρα του....
δε διαφωνω οτι πρεπει να δινουμε ολοι απο κατι αλλα επειδη το θελουμε και οχι επειδη επιβαλεται...ελπιζω να καταλαβαινεται τι εννοω για να μην παρεξηγηθω...............
Για ελάτε και στην θέση του makis;
Εγώ γράφτηκα στο site στις 22-12-2009 και από τότε αντιλήφθηκα τα προβλήματα με τον τότε server που ανάγκασε τον makis να πάει το xariseto σε πιο καλό (αλλά και πιο ακριβό) server. Για την τότε μεταφορά, μαζί με άλλα μέλη κι εγώ, συνεισφέραμε στα έξοδα. Έκτοτε έγραψε ο makis και για τα λοιπά έξοδα του xariseto που είναι πάρα πολλά, αλλά ελάχιστοι έβαλαν το χέρι στην τσέπη.
Είναι δίκαιο να πληρώνει ο makis και να επωφελούμαστε όλοι;
Οι απαιτήσεις του site αυξήθηκαν, ήδη υπήρξαν επανειλημμένα προβλήματα και σε αυτόν τον server και έπρεπε να πάμε σε πιο ισχυρό.
Επομένως πρέπει να βρεθεί λύση!
Εντάξει, διερχόμαστε δύσκολη οικονομική συγκυρία και τα οικονομικά όλων δεν είναι και στα καλύτερά τους. Αλλά οι περισσότεροι σφυρίζουν αδιάφορα. Ποιος δεν έχει 1-2€ να δώσει; Ένα τηλεφώνημα λιγότερο από το κινητό αν κάνει ή 10 τσιγάρα αν δεν καπνίσει, έβγαλε την υποχρέωση του προς το site για ένα χρόνο!

Αυτό που πρότεινα εγώ το βρήκα ως την πιο πρόσφορη και εύκολα εφαρμοζόμενη λύση. Δεν είναι 100% δίκαιη καθώς αφήνει απ' έξω όσους δεν χρησιμοποιούν την courier αλλά από την άλλη είναι δίκαιη στο ότι επιβαρύνει τα μέλη ανάλογα με το πόσα αντικείμενα που παίρνουν.

Και μιλάμε για αστεία ποσά. Αν γίνονται 10 αποστολές την ημέρα Χ 0.20€ Χ 250 ημέρες (οι εργάσιμες) = 500€ που φθάνουν και περισσεύουν για τα έξοδα hosting. Είναι πολλά τα 20 λεπτά ανά αποστολή;
Η προηγούμενη courier χρέωνε 5,20 και έφθασε στα 7,00€ και ο makis κατάφερε με τα ΕΛΤΑ να το κατεβάσει στα 3,50€. Είναι πολύ να γίνει 3,70-4,00€;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος polvar την 04 Φεβ 2011, 13:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Στέλνω/λαμβάνω με δέμα ΕΛΤΑ ή boxnow αφού πρώτα σταλεί η αξία του σε τράπεζα Πειραιώς, Alpha, Eurobank ή PayPal

s-stratos
VIP Member
VIP Member
23 34
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: 14 Απρ 2009, 08:43
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κάτω Ολύμπου Λάρισας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: Κομοτηνή
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από s-stratos » 04 Φεβ 2011, 13:07

polvar έγραψε:....Γι αυτό λοιπόν προτείνω να μπει ένα μικρό ποσό (πχ 0,20-0,50€) εισφορά υπέρ xariseto.gr σε κάθε αποστολή δέματος με την courier ώστε λίγο πολύ όλοι να συμμετέχουμε στα έξοδα. Βέβαια και πάλι δεν θα συνεισφέρουν όλοι παρά μόνο όσοι χρησιμοποιούν την courier αλλά έτσι τουλάχιστον θα μοιράζονται τα έξοδα σε πολύ περισσότερα άτομα και όχι όπως τώρα να δίνουν 2 άτομα 120€. Επίσης είναι και κάπως δικαιότερο καθώς όσοι παίρνουν πολλά αντικείμενα θα πληρώνουν και περισσότερο.
φωτης έγραψε:συμφωνω απολυτα με το μελος polvar.
vivi-cd έγραψε:Συμφωνώ και γω απόλυτα με το μέλος polvar............
Εχετε υπόψην ομως οτι το 95% των μελων του σιτε βρισκονται Αθηνα+Θεσσαλονικη οπου τα πάρε-δώσε γινονται κυριως χερι με χερι.. Ετσι ολο το οικονομικό βαρος θα πεσει σε ατομα της επαρχιας που αυτοι κυριως χρησιμοποιουν την κουριερ. Και γιατι γινεται αυτο? διοτι παααρα πολλοι οταν ζητηθει καποιο αντικειμενο και πει καποιος να του το στειλει, λενε "θα προτιμουσα καποιον απο την πολη μου" :mm:
Εγω πιστεύω οτι εαν βαλουμε υποχρεωτική εισφορα σε ολους τους χρήστες θα μειωθεί δραματικά ο αριθμος των αγγελιων,διοτι οταν καποιος νεος δει κατα την εγγραφη "υποχρεωτικα 0.50λεπτα" , απλα θα κλείσει την καρτέλα/παράθυρο.
Αυτό που πρέπει να γινει ειναι ο καθένας να βαλει οτι μπορει , ειτε μικρο ειτε μεγαλο ποσο για να διατηρηθει ανοικτό το σιτε.
Αλλα να το κάνει με την καρδιά του και επειδη το θελει !
polvar έγραψε:..............Επίσης είναι και κάπως δικαιότερο καθώς όσοι παίρνουν πολλά αντικείμενα θα πληρώνουν και περισσότερο.
Ναι αλλα αυτοί που ζητάνε πολλά μπορει να εχουν μεγαλύτερη αναγκη απο αλλους που ζητανε λιγα αλλά αντικειμενα οπως υπολογιστες,κινητα,playstation κτλ ;)
Ολα αυτα που ειπα ειναι προσωπικη αποψη του Στράτου και δεν τα ειπα σαν επόπτης :D
"...Vainly I had sought to borrow
From my books surcease of sorrow..."

Στις αγγελίες μου θα προτιμηθούν τα άτομα που μπορούν να παραλαμβάνουν με την υπηρεσία courier του xariseto (μονο με 3.5 ευρω τα 4 κιλά !!). Πληροφορίες ΕΔΩ

Οτιδήποτε δεν συμφωνεί με τους ΚΑΝΟΝΕΣ ή επηρεάζει την ψυχική μου υγεία θα τροποποιείται κατάλληλα... :D

Εχουν σταλεί γραμματόσημα στους χρήστες : ThanasisK
Περιμένω παραλλαβη μεσω κουριερ απο :

Απάντηση

Επιστροφή στο “Έσοδα - Έξοδα - Τρόποι υποστήριξης”