ΠΡΟΣOΧΗ: Σημαντική ενημέρωση για το HOSTING του 2011

Άβαταρ μέλους
vivi-cd
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2010, 09:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από vivi-cd » 04 Φεβ 2011, 15:56

Με τη συζήτηση μου ήρθε και άλλη ιδέα.

Πρόταση, όσα μέλη εισφέρουν να μην τους εμφανίζονται διαφημίσεις, ενώ όσα δεν εισφέρουν να είναι υποχρεωμένα να κάνουν μια περιήγηση σε διαφημίσεις πρώτα και μετά περιήγηση στο Site. Με αυτόν τον τρόπο δεν θα βασίζεστε τόσο στις διαφημίσεις, όσο στην εισοφρά των μελών που θα θέλουν να είναι απαλλαγμένοι απο διαφημίσεις και δεν θα σας ενδιαφέρει τι θα πουν οι εταιρίες.


TSIBURAKI
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009, 09:52
Δήμος - Κοινότητα: Τριπύλας Μεσσηνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από TSIBURAKI » 04 Φεβ 2011, 19:38

vivi-cd έγραψε:Με τη συζήτηση μου ήρθε και άλλη ιδέα.

Πρόταση, όσα μέλη εισφέρουν να μην τους εμφανίζονται διαφημίσεις, ενώ όσα δεν εισφέρουν να είναι υποχρεωμένα να κάνουν μια περιήγηση σε διαφημίσεις πρώτα και μετά περιήγηση στο Site. Με αυτόν τον τρόπο δεν θα βασίζεστε τόσο στις διαφημίσεις, όσο στην εισοφρά των μελών που θα θέλουν να είναι απαλλαγμένοι απο διαφημίσεις και δεν θα σας ενδιαφέρει τι θα πουν οι εταιρίες.
Ναι αυτο ειναι μια καλη ιδεα αλλα ειναι κ λιγο ενοχλητικο !!!Το λεω σαν εμπειρια απο αλλα σιτε που μπαινω κ ειμια απλο μελος ειναι λιγο σπαστικο να σε βαζουν να δεις διαφημισεις με το "ζορι".
Δυστυχως δεν εχω να προτεινω κατι πιο καλο η γενικα καμια ιδεα καινουρια δεν τα καταφερνω καλα σε κατι τετοια,απλως θεωρ ειναι πολυ κριμα να ειμαστε τοσο φειδωλοι(ο θεος κ η μανα του αν γραφεται ετσι) με το 1-2 ευρω ξερω οι καιροι ειναι χαλεποι για ολους μας γιατι ολοι μας εχουμε τα προβληματα μας μικρα μεγαλα αλλα αφου ειμαστε μελη μιας κοινοτητας που τοσα μας εχει προσφερει θα πρεπει κ μεις να προσφερουμε το λιθαρακι μας οχι να βγαλει καποιος κερδος αλλα απλως για να μπορεσει να συνεχισει να λειτουργει η σελιδα μας.
Φιλικα παντα
Ιωαννα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Παραλαβή απο Γερμανία
Δεν θα τηρειται σειρά πρoτεραιότητας όποιος μπορεί να το πάρει άμεσα
μαζι με την απαντηση σας στελνετε και pm ,ετσι ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να μου ξεφυγει κατι.
Τα πραγματα που ζηταω δεν ειναι παντα για δικη μου προσωπικη χρηση , αλλα κ για ατομα που τυχαινει να γνωριζω οτι χρηζουν αναγκης κ δεν γνωριζουν ή δεν εχουν προσβαση στο διαδικτυο!
Προτιμουνται μελη που ειναι συνεπεις (ειτε πιστοποιημενα ειτε οχι)


Ζητώ συγνώμη κ την κατανοήση σας, ο χρόνος μου δυστυχως πλέον έχει ελλατωθει δραματικά λόγω υποχρεώσεων της δουλειάς μου έκει οφείλονται κ οι όποιες καθυστερήσεις είτε σε αποστολές είτε σε συνενοήσεις.

Άβαταρ μέλους
djohnna
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
26 49
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2009, 23:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από djohnna » 04 Φεβ 2011, 20:05

καλησπερα και απο μενα! βρε παιδια αυτο για τις διαφημισεις δεν ειναι καθολου γνωστο! συμφωνω με τον προλαλησαντα που ειπε να γνωστοποιηθει.. οχι ομως να ειναι υποχρεωτικο.. αλλα θα μπορουσαν οι διαχειριστες να το βαλουν στην αρχικη να φαινεται να μας το υπενθιμιζουν κιολας! :D

οσο για τις δωρεες, θα μιλησω για μενα.. εγω θα ηθελα να κανω δωρεα αλλα δε μπορω να δωσω πολλα.. απο την αλλη μου φαινεται περιεργο να παω στην τραπεζα και να βαλω ενα μικρο ποσο σε ενα λογαριασμο.. ( μη με αποπαρετε... :< )
Όσα αντικείμενα παρουσιάζονται στις αγγελίες θα παραμένουν για λίγο καιρό σε διάθεση, γι'αυτο τον λόγο θα δίνονται με προτεραιότητα σε αυτούς που μπορούν να παραλάβουν άμεσα.
Ευχαριστώ για την κατανόηση

meaculpa
Platinum Member
Platinum Member
13 22
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 07 Σεπ 2009, 16:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από meaculpa » 04 Φεβ 2011, 20:50

Ειδα το post το πρωι αλλα δεν προλαβαινα να πάω στην τραπεζα θα προσπαθησω να στειλω με paypal αλλιως τη Δευτερα
Νομιζω θα βολευε πολυ κοσμο η paysafecard ειναι πιο απλη στη χρηση απο το paypal και σαφως πιο γρηγορο απο την τραπεζικη συναλλαγη.Συμφωνω απολυτως οτι μισο ευρω στις αποστολες με κουριερ θα ελυνε το προβλημα της χρηματοδοτησης .
Επισης δεν ξερω πως ακριβως λειτουργει ισως καποιο μελος γνωριζει πως γίνεται η οικονομικη ενισχυση μεσω τηλ ετσι δεν οποιος θελει να ενισχυσει οικονομικα το χαρισετο να διευκολυνεται
Λόγω έλλειψης χρόνου παραλαβή μόνο από Συκιές ή Νεαπολη ή με τον courier του χαρισετο.

Συγγνώμη αλλά δεν στέλνω με το ταχυδρομείο, δεν προλαβαίνω

Άβαταρ μέλους
vivi-cd
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2010, 09:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από vivi-cd » 05 Φεβ 2011, 11:34

djohnna έγραψε:οσο για τις δωρεες, θα μιλησω για μενα.. εγω θα ηθελα να κανω δωρεα αλλα δε μπορω να δωσω πολλα.. απο την αλλη μου φαινεται περιεργο να παω στην τραπεζα και να βαλω ενα μικρο ποσο σε ενα λογαριασμο.. ( μη με αποπαρετε... :< )
Μπορείς να κάνεις μεταφορά ποσού 1€ από τα ΑΤΜ των συγκεκριμένω τραπεζών και αν δεν κάνω λάθος είναι και ανέξοδα.
Οπότε δεν θα αισθάνεσαι περίεργα λόγω μικρού ποσού.... *

*Με την προυπόθεση να έχεις λογαριασμό και κάρτα αναλήψεων της ίδιας τράπεζας
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vivi-cd την 05 Φεβ 2011, 14:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

TSIBURAKI
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009, 09:52
Δήμος - Κοινότητα: Τριπύλας Μεσσηνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από TSIBURAKI » 05 Φεβ 2011, 11:54

Και επισης υπαρχει κ το e-banking παντα που εκτος οτι σε γλιτωνει απο τον κοπο κ διαδικασια να πας στην τραπεζα μπορεις ανετα να δωσεις κ εστω κ ενα ευρω χωρις να νιωθεις αβολα! ;) ;) ;)
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Παραλαβή απο Γερμανία
Δεν θα τηρειται σειρά πρoτεραιότητας όποιος μπορεί να το πάρει άμεσα
μαζι με την απαντηση σας στελνετε και pm ,ετσι ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να μου ξεφυγει κατι.
Τα πραγματα που ζηταω δεν ειναι παντα για δικη μου προσωπικη χρηση , αλλα κ για ατομα που τυχαινει να γνωριζω οτι χρηζουν αναγκης κ δεν γνωριζουν ή δεν εχουν προσβαση στο διαδικτυο!
Προτιμουνται μελη που ειναι συνεπεις (ειτε πιστοποιημενα ειτε οχι)


Ζητώ συγνώμη κ την κατανοήση σας, ο χρόνος μου δυστυχως πλέον έχει ελλατωθει δραματικά λόγω υποχρεώσεων της δουλειάς μου έκει οφείλονται κ οι όποιες καθυστερήσεις είτε σε αποστολές είτε σε συνενοήσεις.

Άβαταρ μέλους
SoundRelief
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
92 40
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: 06 Δεκ 2010, 17:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Πολίχνης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από SoundRelief » 05 Φεβ 2011, 17:43

έκανα κι εγώ τη μικρή δωρεά μου στο λογαριασμό της ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΕΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ! πειραιώς (5229-026126-334) μέσω e-banking. ελπίζω να τα έκανα σωστά! :thank:
ΖΗΤΑΩ να δανειστώ ανδρικά κοστούμια και γυναικεία ταγέρ σε χρώματα μπλε ή καφέ σκούρο

Άβαταρ μέλους
Leventias
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3245
Εγγραφή: 06 Μάιος 2009, 23:45
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Σμύρνης Αττικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΣOΧΗ ΣΗΜΑΝΤΙΚΉ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ HOSTING

Δημοσίευση από Leventias » 07 Φεβ 2011, 15:46

Κύριε Μάκη και φίλοι του «χαρισέτο», γεια σας.

Αποφάσισα και φέτος να σας στείλω τη μικρή χρηματική συμβολή μου για τα έξοδα λειτουργίας του πολύ ωφέλιμου site σας.
Θέλω εξ αρχής να δηλώσω και να υπογραμμίσω πως αυτό που «χρηματοδοτώ» [ας το πούμε έτσι] είναι η ιδέα, η σκέψη δηλαδή να μην καταλήγουν στα σκουπίδια αντικείμενα που είναι ακόμα χρησιμοποιήσιμα. Δεν είμαι πλούσιος [μακάρι να ήμουν, να σας βοηθούσα με μεγαλύτερο ποσόν] μισθοσυντήρητος είμαι [και με μισθό άγρια τσεκουρεμένο].
Ωστόσο παρατήρησα πως οι περισσότεροι είναι μόνο λόγια,το χέρι στην τσέπη δεν το βάζουν. Για να μην πούμε ότι αρκετά μέλη είναι μόνο από την Πάρο [PARO] και καθόλου από την Τήνο [προφέρεται tinDINO ]. Θα μου πείτε βέβαια πως πολλοί προσφέρουν με το να χαρίζουν αντικείμενα μεγάλης "αξίας". Δεν αντιλέγω, και βέβαια, δεν είναι δυνατόν να αναφέρομαι σε μέλη αυτής της κατηγορίας.
Προσωπικά, παραδέχομαι ότι έχω ωφεληθεί από το «xariseto». Και έχω πάρει, αλλά και έχω δώσει, αντικείμενα «αξίας». Βάζω σε εισαγωγικά τη λέξη «αξία» γιατί θεωρώ ότι είναι σχετική και υποκειμενική. Κάτι το οποίο για μένα δεν έχει αξία και σκέπτομαι να το πετάξω, για κάποιον άλλον μπορεί να θεωρείται «κελεπούρι», και το αντίστροφο.
Επίσης πρέπει να ομολογήσω πως προσωπικά, νιώθω ιδιαίτερη ικανοποίηση, όχι μόνο όταν
μου χαρίζουν κάτι, αλλά και όταν χαρίζω. Και γιαυτόν τον λόγο δεν υπολογίζω πως πολλές φορές τα έξοδα [γραμματόσημα, εισητήρια, τηλεφωνήματα] και χάσιμο πολύτιμου χρόνου είναι μεγαλύτερης «αξίας» από το αντικείμενο που παίρνω ή δίνω.Η ωφέλεια για μένα είναι ψυχική και ηθική.
Γι’ αυτό και συμβάλλω στα έξοδα λειτουργίας σας,και προτρέπω και όσα μέλη νοιάζονται για το site «μας» να κάνουν το ίδιο. Η προμήθεια που έπαιρναν οι τράπεζες για κατάθεση σε λογαριασμό τρίτου έχει καταργηθεί.
Θέλω επίσης να πω, πως δεν έχω πρόθεση να προσβάλω κανέναν. Κι αν κάποιος/α νομίζει ότι θίχθηκε από τα γραφόμενά μου, ζητώ συγγνώμη, γιατί όσα έγραψα παραπάνω είναι καλοπροαίρετα και αποσκοπούν στην απρόσκοπτη λειτουργία του xariseto.

Υ.Γ. Παρακαλώ ενημερώστε με με π.μ. για την λήψη των χρημάτων, ώστε να είμαι σίγουρος ότι μπήκαν στον σωστό λογαριασμό [της Eurobank ].
ἀταλαίπωρος τοῖς πολλοῖς ἡ ζήτησις τῆς ἀληθείας, καί ἐπί τά ἑτοῖμα μᾶλλον τρέπονται. Θουκυδίδης
(οι πιο πολλοί άνθρωποι δεν κοπιάζουν για να βρούν την αλήθεια, και μάλλον στρέφονται σε ό,τι τους προσφέρεται έτοιμο)

δωρεὰν ἐλάβετε, δωρεὰν δότε
(δωρεάν λάβατε, δωρεάν δώστε) κατά Ματθαίον 10,8

Αιτήματα μελών που δεν έχουν χαρίσει κάτι ή μελών που έχουν αρνητικά στατιστικά,
τα παραβλέπω.«ἕπεσθαι δὲ δοκεῖ τῇ ἀχαριστίᾳ ἡ ἀναισχυντία». Ξεν. Κ.Παιδ. 1.2.7


Λείπω συχνά εκτός έδρας. Ζητώ κατανόηση, αν καθυστερώ να απαντήσω.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
CHRISA32
Silver Member
Silver Member
5
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 05 Απρ 2009, 12:55
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από CHRISA32 » 20 Μαρ 2011, 20:52

Οι λογαριασμοί αυτοί της τράπεζας ισχύουν ή είναι εκτός?Γιατί βλέπω ότι τελευταίο post στο θέμα είναι τον προηγούμενο μήνα..Έλεγα να βάλω κι εγω ένα μικρό πετραδάκι στο οικοδόμημα του xariseto.Μόνο μέσω τραπέζης μπορώ,πιστωτική δεν κατέχω,ούτε ξέρω από paypal. :)

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: Ξανα πανω το xariseto λόγω ανεξοφλητου λογαριασμού !!

Δημοσίευση από gogo » 20 Μαρ 2011, 21:15

ισχυουν

Απάντηση

Επιστροφή στο “Έσοδα - Έξοδα - Τρόποι υποστήριξης”