maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Άβαταρ μέλους
titaki24
VIP Member
VIP Member
99 90
Δημοσιεύσεις: 978
Εγγραφή: 01 Φεβ 2015, 17:33
Νομός κατοικίας: Ν. Κοζάνης
Δήμος - Κοινότητα: Πτολεμαϊδας Κοζάνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από titaki24 » 01 Απρ 2015, 21:15

polvar έγραψε:Και γιατί δεν μας πληροφορήσατε νωρίτερα;
Σε μένα αναφέρεστε? Δεν γνώριζα τίποτα παρά μόνο όταν το κοινοποιησατε εδώ...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ να μου υπενθυμίσετε αν τύχει και ξεχάσω κάποια αποστολή η κατάθεση χρημάτων.


Άβαταρ μέλους
ioannagr
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2012, 22:37
Νομός κατοικίας: Ν. Δωδεκανήσου
Δήμος - Κοινότητα: Πάτμου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από ioannagr » 01 Απρ 2015, 21:31

Maristef, Μαρια αυτα που μου γραφεις με πμ δεν εχουν σημασια για μενα για ποιον τα πηρες. Εγω θελω να επιστραφουν. Τελος! Η θελεις να μου πεις κατι αλλο?

Άβαταρ μέλους
marika
Diamond Member
Diamond Member
30 35
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: 25 Μάιος 2010, 00:53
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Εσπερίων Κέρκυρας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από marika » 01 Απρ 2015, 21:48

θα μιλήσω ως εξωτερικός παρατηρητής καθώς, αν δεν κάνω λάθος, με την κοπέλα δεν είχα ποτέ καμία συναλλαγή.. Από την αρχή μου έκανε εντύπωση η ιστορία αυτή.... Αντιλαμβάνομαι πως είναι πολύ σοκαριστικό για όλους, που με χαρά και ανιδιοτέλεια, χαρίζουμε τα πράγματά μας σε αυτό το σάιτ να μάθουμε ότι κάποιος πουλάει ό,τι του έχουμε χαρίσει.... αλλά αναρωτήθηκα..μα τόσα χρόνια το κάνει αυτό το πράγμα και γιατί; πώς μπορεί να ισοσκελίζει τα στατιστικά...δηλαδή τι χαρίζει;, χαρίζει σκουπίδια και παίρνει αντικείμενα που μπορεί να τα πουλήσει; και μόλις τώρα μετά την απάντησή της έκανα μία έρευνα να δω τι στο καλό χάριζε τόσο καιρό..και βλέπω παπούτσια δερμάτινα, μποτάκια, ρούχα παιδικά...που είναι όλοι αυτοί στους οποίους χάριζε η κοπέλα τόσο καιρό; γιατί δε βγήκε ούτε ένας να μας πει αν τα πράγματα που χάριζε ήταν καλά και να την ευχαριστήσει. είναι πραγματικά λογικό να θυμώνει κάποιος όταν αισθάνεται ότι εξαπατείται, αλλά γιατί ποτέ δεν κάνουμε μία δεύτερη σκέψη, γιατί δεν μπορούμε να βρίσκουμε ελαφρυντικά στους ανθρώπους και τους καταδικάζουμε καν χωρίς να ξέρουμε τι έχει συμβεί; εγώ δεν ξέρω τι έχει συμβεί.

Έχω φοιτητικό πάσο

Άβαταρ μέλους
vayia81
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5808
Εγγραφή: 19 Φεβ 2014, 11:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από vayia81 » 01 Απρ 2015, 22:00

Καταρχάς στην εξήγησή σου τα ελληνικά σου είναι άπταιστα θα έλεγα...στη δεύτερη...οχι καλά...

Εσυ τα έγραψες άραγε στην πρώτη??? :z Τέσπα

Να ρωτήσω κάτι...αφου είσαι χάλια στα οικονομικά σου...γιατί δεν πήγες σε δημόσιο νοσοκομείο??? :z

(αν δεν έχεις ασφάλεια, σου παρέχει η Πρόνοια...)

Επίσης...αν ήξερες σε τι κατάσταση είμαστε εμείς... (και σίγουρα πολλοί άλλοι απο εδω)

θα έλεγες "καλά, και πως ζείτε?? σίγουρα θα σας βοηθούν οι γιαγιάδες, δε μπορεί...αλλιώς πως επιβιώνετε!!!"

Κι ομως...δεν το κάναμε επάγγελμα... :z ενω σίγουρα θα μπορούσαμε κάλλιστα...μιας&ολοι μας λίγο πολύ είχαμε στα χέρια μας πράγματα καινούργια κτλ


Πιστεύω οτι η ειλικρίνεια, η τιμιότητα&η αξιοπιστία είναι αρετές που καλό είναι να τις διαφυλλάτουμε οσο μπορούμε...και να μην αφήσουμε τίποτα&κανέναν& κυρίως καμία κρίση ή προβλήματα να μας αλλοιώσουν...
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ μη μου χαρίζετε τα σκουπίδια σας, ο κάδος ανακύκλωσης είναι πιο κοντά σας!Εικόνα

-Δεν κανω ομαδικές αποστολές
-Εχουμε γάτο πλέον :z

-Καμιά φορά πουλάω αντικείμενα δικά μας στo: Marketplace

Άβαταρ μέλους
vayia81
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5808
Εγγραφή: 19 Φεβ 2014, 11:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από vayia81 » 01 Απρ 2015, 22:05

marika έγραψε:θα μιλήσω ως εξωτερικός παρατηρητής καθώς, αν δεν κάνω λάθος, με την κοπέλα δεν είχα ποτέ καμία συναλλαγή.. Από την αρχή μου έκανε εντύπωση η ιστορία αυτή.... Αντιλαμβάνομαι πως είναι πολύ σοκαριστικό για όλους, που με χαρά και ανιδιοτέλεια, χαρίζουμε τα πράγματά μας σε αυτό το σάιτ να μάθουμε ότι κάποιος πουλάει ό,τι του έχουμε χαρίσει.... αλλά αναρωτήθηκα..μα τόσα χρόνια το κάνει αυτό το πράγμα και γιατί; πώς μπορεί να ισοσκελίζει τα στατιστικά...δηλαδή τι χαρίζει;, χαρίζει σκουπίδια και παίρνει αντικείμενα που μπορεί να τα πουλήσει; και μόλις τώρα μετά την απάντησή της έκανα μία έρευνα να δω τι στο καλό χάριζε τόσο καιρό..και βλέπω παπούτσια δερμάτινα, μποτάκια, ρούχα παιδικά...που είναι όλοι αυτοί στους οποίους χάριζε η κοπέλα τόσο καιρό; γιατί δε βγήκε ούτε ένας να μας πει αν τα πράγματα που χάριζε ήταν καλά και να την ευχαριστήσει. είναι πραγματικά λογικό να θυμώνει κάποιος όταν αισθάνεται ότι εξαπατείται, αλλά γιατί ποτέ δεν κάνουμε μία δεύτερη σκέψη, γιατί δεν μπορούμε να βρίσκουμε ελαφρυντικά στους ανθρώπους και τους καταδικάζουμε καν χωρίς να ξέρουμε τι έχει συμβεί; εγώ δεν ξέρω τι έχει συμβεί.
Θα μπορούσε απλά να το πεί ευθύς εξαρχής οτι κπ θα τα πουλάει...να ενημερώσει δηλαδή...ωστε να γνωρίζουμε... ;)
Και οχι να βλέπεις τα πράγματα σου ξαφνικά να πουλιούνται και να παθαίνεις "σοκ"...
Η ειλικρίνεια είναι το παν...αν τη σκοτώσεις μετά πως θα σ εμπιστευτεί ο άλλος ξανά??? :z
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ μη μου χαρίζετε τα σκουπίδια σας, ο κάδος ανακύκλωσης είναι πιο κοντά σας!Εικόνα

-Δεν κανω ομαδικές αποστολές
-Εχουμε γάτο πλέον :z

-Καμιά φορά πουλάω αντικείμενα δικά μας στo: Marketplace

Άβαταρ μέλους
maristef
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 7722
Εγγραφή: 17 Οκτ 2009, 13:10
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Μπλούζα: XL
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από maristef » 01 Απρ 2015, 22:15

ioannagr έγραψε:Maristef, Μαρια αυτα που μου γραφεις με πμ δεν εχουν σημασια για μενα για ποιον τα πηρες. Εγω θελω να επιστραφουν. Τελος! Η θελεις να μου πεις κατι αλλο?
επειδή μου είπες ότι τα καλά ,η αυτό σου ηπα τα πεδιλάκι δεν ήταν για μένα τα είχα πάρει για φιλη και τα μου τα ξαναγύρισε μετά από καιρό γιατί παρεξηγηθηκες ,ηπα ότι δεν τα σου γυρίζω ?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος maristef την 01 Απρ 2015, 22:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ioannagr
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2012, 22:37
Νομός κατοικίας: Ν. Δωδεκανήσου
Δήμος - Κοινότητα: Πάτμου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από ioannagr » 01 Απρ 2015, 22:19

"γιατί παρεξηγηθηκες".....Γ@...ει η εκφραση σου...να σου ζητησω και συγγνωμη δλδ? Δεν εχω χρονο να ασχοληθώ άλλο μαζι σου. Δε σε κατακρίνω, υπάρχει Αλλος, Μεγαλύτερος μας, που θα το κανει… σου γραφω με πμ τα στοιχεια μου για επιστροφη. Ευχομαι να σου πανε όλα καλα

Άβαταρ μέλους
maristef
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 7722
Εγγραφή: 17 Οκτ 2009, 13:10
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Μπλούζα: XL
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από maristef » 01 Απρ 2015, 22:23

vayia81 έγραψε:Καταρχάς στην εξήγησή σου τα ελληνικά σου είναι άπταιστα θα έλεγα...στη δεύτερη...οχι καλά...

Εσυ τα έγραψες άραγε στην πρώτη??? :z Τέσπα

Να ρωτήσω κάτι...αφου είσαι χάλια στα οικονομικά σου...γιατί δεν πήγες σε δημόσιο νοσοκομείο??? :z

(αν δεν έχεις ασφάλεια, σου παρέχει η Πρόνοια...)

Επίσης...αν ήξερες σε τι κατάσταση είμαστε εμείς... (και σίγουρα πολλοί άλλοι απο εδω)

θα έλεγες "καλά, και πως ζείτε?? σίγουρα θα σας βοηθούν οι γιαγιάδες, δε μπορεί...αλλιώς πως επιβιώνετε!!!"

Κι ομως...δεν το κάναμε επάγγελμα... :z ενω σίγουρα θα μπορούσαμε κάλλιστα...μιας&ολοι μας λίγο πολύ είχαμε στα χέρια μας πράγματα καινούργια κτλ


Πιστεύω οτι η ειλικρίνεια, η τιμιότητα&η αξιοπιστία είναι αρετές που καλό είναι να τις διαφυλλάτουμε οσο μπορούμε...και να μην αφήσουμε τίποτα&κανέναν& κυρίως καμία κρίση ή προβλήματα να μας αλλοιώσουν...

αλλου είναι αυτό το τέμα που δεν ήθελα να το αναφέρω αλλα να σου απαντήσω ,πήγα πρώτα σε δημόσιο(εχω ικα ) και είχε πάνω από 200 άτομα, και εγώ ήμουν επείγουν και πήγα σε ιδιωτικό μετά απο μεγάλη ταλαιπωρία και σε 20 λεπτά ήξερα η διάγνωση και μπήκα χειρουργείο ,δεν είχα επιλογές ,αν θες περισσότερες λεπτομερής με pm.

Άβαταρ μέλους
VickyV
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 18029
Εγγραφή: 02 Σεπ 2012, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από VickyV » 01 Απρ 2015, 22:34

το αβαταρ σας αλλαξε γιατι ζητουσατε παραπανω απο αυτα που δικαιουσασταν. και ενω σας προειδοποιουσαμε να σταματησετε τις ζητησεις εσεις συνεχιζατε. οποτε δεν σας φταιει κανεις για αυτο, τηρηθηκαν οι κανονες γιατι θα ηταν αδικο για τα υπολοιπα μελη να υφιστανται τις συνεπειες και εσεις οχι. οποτε δεν ειναι δικαιολογια αυτο. γιατι και τα πραγματα που ζητουσατε δεν ειχαν ολα σχεση με την υγεια σας για την οποια ευχομαι περαστικα.
θα στειλω πραγματα σε:
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω πραγματα απο:
εκανα καταθεση :
θα παρω πραγματα απο:
----------------------------------------------------------------------------------------------

εχω λογαριασμο εθνικη
δεν κανω ομαδικες, δεν προλαβαινω

Άβαταρ μέλους
vayia81
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5808
Εγγραφή: 19 Φεβ 2014, 11:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από vayia81 » 01 Απρ 2015, 22:37

Οπως και να'χει...η γνώμη μου είναι οτι έπρεπε να ενημερώσεις...να γνωρίζουμε οτι ανήκεις και αλλού οπου πουλάτε κτλ και οτι κάποτε ισως κπ πράγματα που ηταν δικά μας, επιστραφούν σε σενα και θα τα βάλεις για πώληση (αν&το πιο σωστό θα ήταν να τα ξαναέβαζες σε αγγελία εδω θα έλεγα...)

Και που ξέρεις...αν ξέραμε το πρόβλημά σου μπορεί και να μαζεύαμε κάποιο ποσό...πχ να κερνούσε ο καθένας μας εναν "καφέ" (εδώ κερνούν για τον σέρβερ για μια ανθρώπινη ζωή δε θα κερνούσαν??? ) ή οσα μπορούσε ο καθένας τέλος πάντων...

Αλλά και πάλι...γιατί σβήστηκαν τα ίχνη μεμιάς??? Αυτό δείχνει ύποπτο... :z

Τέσπα, ας είσαι καλά...
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ μη μου χαρίζετε τα σκουπίδια σας, ο κάδος ανακύκλωσης είναι πιο κοντά σας!Εικόνα

-Δεν κανω ομαδικές αποστολές
-Εχουμε γάτο πλέον :z

-Καμιά φορά πουλάω αντικείμενα δικά μας στo: Marketplace

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Προβλήματα με μέλη”