maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Άβαταρ μέλους
maristef
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 7722
Εγγραφή: 17 Οκτ 2009, 13:10
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Μπλούζα: XL
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από maristef » 01 Απρ 2015, 22:38

vayia81 έχω τα παπουτσάκια που μας χάρισες ,δεν τα ζήτησα να τα πουλήσω ,για την κόρη μου τα ζήτησα


Άβαταρ μέλους
piterc
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4746
Εγγραφή: 23 Ιαν 2014, 20:32
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελευθερίου-Κορδελιού Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από piterc » 01 Απρ 2015, 23:06

Οκ να καταλάβω τα προβλήματα σου γιατί τα έχουμε και εμείς και όλος ο κόσμος αλλά δεν δικαιολογεί τίποτα. Και όπως λες ότι στα επέστρεψε η φίλη σου και εσύ τα πουλούσες από ανάγκη.... Τα μπιμπερό τα πήρες ένα μήνα πριν προλάβε να τα χρησιμοποιησει και να στα επιστρέψει.....αλλά θα μου πεις δεν την βόλεψαν..... Έλα μωρέ σιγά ας τα πουλήσω.....3€ το ένα μια χαρά είναι....
Πολλές φορές έχει τύχη να μην έχω γάλα για το μωρό πότε δεν σκέφτηκα να πουλήσω κάτι που μου το χάρισε ο άλλος με αγάπη. Και να φανταστείς σε είχα εκτιμήσει πολύ σαν άνθρωπο αρκετά σου χάρισα και ήμουν χαρούμενη που ζητούσες πράγματα από μένα φαινόταν ότι ήσουν ευχαριστημενη με αυτά που σου χαριζα. Δεν πειράζει εσύ να σε καλά ο Θεός όλα τα βλέπει.....και ο καθένας περνει αυτό που του αξίζει ....

Άβαταρ μέλους
vayia81
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5808
Εγγραφή: 19 Φεβ 2014, 11:25
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από vayia81 » 01 Απρ 2015, 23:18

maristef έγραψε:vayia81 έχω τα παπουτσάκια που μας χάρισες ,δεν τα ζήτησα να τα πουλήσω ,για την κόρη μου τα ζήτησα

δεν τα θέλω πίσω...αλλά να ξέρω οτι θα τα φοράει...

Τι να πω κι εγω η έρμη...
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ μη μου χαρίζετε τα σκουπίδια σας, ο κάδος ανακύκλωσης είναι πιο κοντά σας!Εικόνα

-Δεν κανω ομαδικές αποστολές
-Εχουμε γάτο πλέον :z

-Καμιά φορά πουλάω αντικείμενα δικά μας στo: Marketplace

Άβαταρ μέλους
maristef
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 7722
Εγγραφή: 17 Οκτ 2009, 13:10
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Μπλούζα: XL
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από maristef » 01 Απρ 2015, 23:19

τα μπιμπερό δεν τα χρησιμοποίσε ,μου είπε αν μπορώ να τα ανταλλάξω η τιμές ήταν ότι παρατηρούσα από διαφορα αλλα site με ανταλλαγές που βάζουν τυπικά ,υπάρχουνε όλα τα μπιμπερό

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από Aria » 01 Απρ 2015, 23:44

maristef οι δικαιολογίες που επικαλείστε δεν στέκουν και το ξέρετε καλά!
Αλλά ας πάρουμε την εκδοχή ότι όλα όσα λέτε είναι αλήθεια. Λύστε μου μια απορία, όταν το μέλος katerinaxaidari είδε πως πουλάτε τα ρούχα που σας χάρισε και σας ζήτησε εξηγήσεις, γιατί αρχίσατε να σβήνετε φωτογραφίες των αντικειμένων που είχατε προς πώληση σε όλα τα site? Εφ όσον δεν κάνατε κάτι επιλήψιμο (κατά την δική σας άποψη), ποιός ο λόγος που αρχίσατε τις διαγραφές? Αν αυτές δεν είναι κινήσεις ενόχου τότε τι είναι?

Άβαταρ μέλους
maristef
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 7722
Εγγραφή: 17 Οκτ 2009, 13:10
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Μπλούζα: XL
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από maristef » 02 Απρ 2015, 00:04

δεν μου άφησε περιτοριο να την εξηγήσω,οργισμένη άρχιζε να λέει διαφορα ,έχω δεν είχα ιδέα ότι ήταν δικά της ,a που τα είχα πάρει πανο από χρόνο ,τα έδωσα σε φιλη και αυτή μου τα έδωσε πίσω μαζί με δικά τις που εννοείτε περίμενε ότι τα τις ζητήσω κάτι άλλο ,εγώ όμως δεν mpoρουσα πλεών να ζητισω ,αλλα μονο να βάζω αγγελίες ,η αυτό και τα έβαζα εκεί ,για ανταλλαγή η πώληση .που να θυμάμαι ότι ήταν από το site δεν τα φόρεσα εγώ(αν τα θυμόμουν δεν τα τα έβαζα )θυμάμαι περισσότερα αυτά που έχω αγοράσει εγώ.τα ρούχα είναι εδώ ,και οποτε θέλει της τα στέλνω

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από Aria » 02 Απρ 2015, 00:51

Στο ερωτημά μου όμως δεν απαντήσατε

theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9562
Εγγραφή: 28 Απρ 2010, 01:59
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από theosve » 02 Απρ 2015, 05:28

Καλημερα,
θλιβομαι ειλικρινα με οσα διαβαζω.
Με το μελος Μαριστεφ οσοι ειστε καιρο στο site ισως να εχετε προσεξει οτι ειχαμε παντα μια ιδιαιτερη συμπαθεια η μια προς την αλλη αν και δεν ετυχε ποτε να γνωριστουμε αυτοπροσωπως.
Απο τις συναλλαγες μας δεν εχω το παραμικρο παραπονο. Οτι εχω παραλαβει απο αυτο το μελος ηταν παντα οπως ακριβως το ειχε περιγραψει και συνηθως ηταν πραγματα καποιας αξιας και πολλες φορες καινουρια.
Εριξα μια ματια στις φωτογραφιες που βαλατε και ειδα οτι τα πραγματα αυτα δεν ανταποκρινονται στα πραγματα που συνηθως χαριζε.
Οπως με παρα πολλα μελη απο δω, ειμαστε φιλες και στο fb. Πραγματικα ειχε ενα θεμα υγειας σοβαρο και επειδη εργαζομαι στο χωρο της υγειας, εντρομη μια μερα επικοινωνησε μαζι μου για να με ρωτησει για γιατρους και νοσοκομεια οποτε μπορω να το επιβεβαιωσω γιατι ειχαμε διαρκως επαφη εκεινη την περιοδο.
Στην αρχη οταν διαβασα την αγγελια θυμωσα και επεσα απο τα συννεφα. Λεω, να αλλος ενας που προδωσε την εμπιστοσυνη μας.
Ομως απο χτες που σιγα-σιγα καταλαγιασε ο αρχικος θυμος και μου ξαναηρθαν στο μυαλο τα μηνυματα της που ζητουσε βοηθεια και πληροφοριες, θυμωσα με τον εαυτο μου που δεν ειδα την απελπισια της για να φτασει να κανει κατι τετοιο.
Προσωπικα δεν με νοιαζει τι εχουν απογινει τα πραγματα μου, που εχουν παρει τα μελη απο δω μεσα.
Ξερω μονο οτι ειμαι ευγνωμων γιατι δεν στερηθηκε το παιδι μου τοσα πολλα πραγματα που μου εχετε χαρισει και μεσα σάυτους ειναι και η Μαριστεφ.
Καθε φορα που της ζητουσα κατι, στο δεμα μου εβαζε και ενα δωρακι.
Να επιστρεψει οτι πηρε. Ειμαι συμφωνη.
Ας της επιστραφουν και οσα εδωσε ομως. Δεν ειμαι θεος για να ειμαι αυστηρος κριτης.
Ισως αν δε γνωριζα τι πραγματικα της εχει συμβει να ενιωθα οργη. Τωρα νιωθω ντροπη για τον εαυτο μου γιατι σε συζητηση μου με συντονιστη, δεν την υπερασπιστηκα και νιωθω οτι ειναι αδικο γιάυτο καταθετω τις αποψεις μου δημοσια.
Ας εχουμε ολοι μια ομορφη μερα.

Φιλικα
Μαριαννα
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786

Άβαταρ μέλους
VickyV
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 18029
Εγγραφή: 02 Σεπ 2012, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από VickyV » 02 Απρ 2015, 08:48

μαριαννα μου καλημερα. ξερεις πολυ καλα πως εισαι ενα απο τα μελη που συμπαθω παρα πολυ και που με κλειστα ματια σου χαριζω το οτιδηποτε. δεν θα το ξεχασω ποτε οτι ησουν το πρωτο μελος που ζητησε κατι απο μενα και το οποιο δεν ηταν καθολου σημαντικο, ομως το εξελαβα ως μια φιλικη κινηση.
εδω συζηταμε για ενα μελος που αρχισε να πουλα οτι της χαριζαν και την πιασανε. δεν νομιζω οτι το θεμα υγειας δικαιολογει αυτη την πραξη, ουτε τα ενοχλημενα μελη ζητανε ακαρδα την κεφαλι της επι πινακι. κατα καιρους ολοι χτυπιουνται απο τη ζωη και εχουν χοντρα ζορισματα αλλα δεν καταφευγουν εκει. και δεν μου αρεσει καθολου μα καθολου που η ιδια χρησιμοποιει αυτη τη δικαιολογια βαζοντας μας ολους σε μια διαδικασια να νοιωθουμε ασχημα γιατι τα βαζουμε με ενα ασθενη συνανθρωπο μας.
μου αρεσει πιο πολυ η ευθυτητα. το εκανα, συγνωμη , θα επανορθωσω.. και ολες οι εξηγησεις της δεν ειναι ευθεις.
μια φταει η φιλη, μια φταιει το σαιτ γιατι της περιορισε την προσβαση ( και αυτο γιατι ξεπερασε το οριο και ενω τις γινοντουσαν συστασεις συνεχιζε να ζητα. και οχι μονο ρουχα για το παιδι της αλλα και κοσμηματα, καλλυντικα, αρωματα κλπ) και μια φταιει η αρρωστια.
θα στειλω πραγματα σε:
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω πραγματα απο:
εκανα καταθεση :
θα παρω πραγματα απο:
----------------------------------------------------------------------------------------------

εχω λογαριασμο εθνικη
δεν κανω ομαδικες, δεν προλαβαινω

katerinaxaidari
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1210
Εγγραφή: 13 Μαρ 2014, 13:18
Νομός κατοικίας: Ν. Ζακύνθου
Δήμος - Κοινότητα: Ζακύνθου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: maristef - ΠΟΥΛΑΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ!!!

Δημοσίευση από katerinaxaidari » 02 Απρ 2015, 12:06

vickyvaitsi έγραψε:μαριαννα μου καλημερα. ξερεις πολυ καλα πως εισαι ενα απο τα μελη που συμπαθω παρα πολυ και που με κλειστα ματια σου χαριζω το οτιδηποτε. δεν θα το ξεχασω ποτε οτι ησουν το πρωτο μελος που ζητησε κατι απο μενα και το οποιο δεν ηταν καθολου σημαντικο, ομως το εξελαβα ως μια φιλικη κινηση.
εδω συζηταμε για ενα μελος που αρχισε να πουλα οτι της χαριζαν και την πιασανε. δεν νομιζω οτι το θεμα υγειας δικαιολογει αυτη την πραξη, ουτε τα ενοχλημενα μελη ζητανε ακαρδα την κεφαλι της επι πινακι. κατα καιρους ολοι χτυπιουνται απο τη ζωη και εχουν χοντρα ζορισματα αλλα δεν καταφευγουν εκει. και δεν μου αρεσει καθολου μα καθολου που η ιδια χρησιμοποιει αυτη τη δικαιολογια βαζοντας μας ολους σε μια διαδικασια να νοιωθουμε ασχημα γιατι τα βαζουμε με ενα ασθενη συνανθρωπο μας.
μου αρεσει πιο πολυ η ευθυτητα. το εκανα, συγνωμη , θα επανορθωσω.. και ολες οι εξηγησεις της δεν ειναι ευθεις.
μια φταει η φιλη, μια φταιει το σαιτ γιατι της περιορισε την προσβαση ( και αυτο γιατι ξεπερασε το οριο και ενω τις γινοντουσαν συστασεις συνεχιζε να ζητα. και οχι μονο ρουχα για το παιδι της αλλα και κοσμηματα, καλλυντικα, αρωματα κλπ) και μια φταιει η αρρωστια.
Συμφωνω απόλυτα μαζί σας και εγω εχω να πω κατι αλλο πείτε οτι μια συζυγος εχει παειμε αλλον αντρα και την τσακωνει ο αντρας της στο κρεβατι να τον κερατωνει, τοτε γυρίζει αυτη και λέει αντρα μου δεν ειναι οπως τα βλεπεις τα πραγματα πήγα μαζι του γιατί ειχε προβλημα στυτικής δυσλειτουργίας ο ανθρωπος και θελαμε να δούμε αν μπορεί να το ξεπεράσει :D !!! Εσύ τωρα σαν εξαπατημένος σύζυγος τι θα έκανες;
α) Θα το αποδεχόσουν σαν μα....ς και θα της έδεινες τα περιθόρια να το ξανακάνει;
β) Θα της έλεγες εχω κι'αλλους φιλους με το ιδιο θεμα παμε να τους βοηθήσεις ή
γ) ή θα την χωριζες και θα της ελεγες αντε κυρά μου απο εκει που ήρθες εμένα η αξιοπρεπειά μου δεν αντέχει τετοια πραγματα;
Εγω ανήκω στην γ κατηγορία ευτυχώς ή δυστυχώς για κάποιους.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έχω λογαριασμό e-banking στην Πειραιώς και paypal και λόγω μωρού μπορεί να καθυστερώ λιγάκι στις αποστολές-παραλαβές.
Με βολευουν κυρίως τα ελτα στις συναλλαγές μου, να είστε καλά και να χαμογελάτε!!!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Προβλήματα με μέλη”