Ζητάω τη γνωμη σας για το μέλος Dinaki....

Άβαταρ μέλους
VICKY1978
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 12026
Εγγραφή: 21 Δεκ 2011, 15:58
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Ζητάω τη γνωμη σας για το μέλος Dinaki....

Δημοσίευση από VICKY1978 » 06 Νοέμ 2016, 23:42

καλησπέρα!
αναρωτιεμαι μέρεσ τωρα αν ειμαι εγω περιεργη ή τόσο παρατηρητικη με το μέλος Dinaki....

ζητα ασταματητα κ δεν έχει χαρισει τίποτα. νομιζω δεν έχει ανεβασει ούτε μια αγγελια!
το χειροτερο όμωσ ειναι ότι βομβαρδιζει με πμ όταν δεν τησ χαριζεις για να σε πείσει ακομα κ όταν έχεισ μοιράσει να τησ το δώσεις!

μα βλέπω δεν μιλάει κανενασ κ συνεχιζουν να χαριζουν κάποιοι (πράγμα που κ εγω έκανα σε μια αγγελια μου στισ αρχεσ που δεν ειχα καταλάβει) κ αναρωτιέμαι συνεχιζεται αυτο απο εμασ μονο κ μονο για να παίρνουμε τα ευχαριστω;;; γιατι στα πμ τησ λέει κιολασ ότι δεν ΄θα χάσουμε τα ευχαριστω!

μα έλεοσ πια γιατι να αφηνουμε στην ομαδα μασ τέτοια μέλη ;

πριν γραψει κάποιοσ που δεν ξέρει ασ μπει στισ δημοσιευσεισ τησ για να δει τι ακριβωσ γινεται...
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

χρωσταω 0,30 λεπτα απο ομαδικη σε:
marimari
Τανια

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR


Άβαταρ μέλους
athina d
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15165
Εγγραφή: 09 Μάιος 2012, 18:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίου Δημητρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: τη γνωμη σας....

Δημοσίευση από athina d » 07 Νοέμ 2016, 00:17

Βικυ και εγω απορω που χαριζουν σε μελη με τετοια συμπεριφορα! Απλα και μονο για να αδειαζουν; ας τα πανε σε ενα ιδρυμα!....αλλα εκει το ευχαριστω θα ειναι μονο προφορικο!!!!
ΔΥστυχως υπαρχουν και αλλα τετοια νεα μελη δεν ειναι μονο αυτη που αναφερεις ....δεν εχω ουτε το χρονο ουτε την διαθεση να ασχολουμε συνεχεια μαζι τους....εγω τους κανω την παρατηρηση οταν μου ζητανε....φυσικα δεν τους χαριζω....τους αγνοω και δεν το κρυβω οτι εχω κανει και αναφορα.....αλλα δεν ειδα καμια περαιτερω κινηση απο κανεναν! Τα συγκεκριμενα μελη συνεχιζουν να ζητανε "ειδη πρωτης αναγκης" ....κολιεδες και βραδινα φορεματα!
ΝΟμιζω η διαχειρηση πρεπει να αναλαβει λιγο τα ηνια!



εχω web banking στην ALPHA BANK και στην ΕΘΝΙΚΗ
Στέλνω με ταχυδρομειο ως δεματα!!!!!
Αποστολές γίνονται καθε 15 μερες!!! ΟΧΙ ΟΜΑΔΙΚΕΣ δεν προλαβαινω

Άβαταρ μέλους
Dinaki......
Περιορισμένο μελος (σοβαρά παραπτώματα)
48
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: 29 Σεπ 2016, 22:03
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Βούλας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: τη γνωμη σας....

Δημοσίευση από Dinaki...... » 07 Νοέμ 2016, 00:32

Και δεν κατάλαβα ποιος σας δίνει το δικαίωμα εσάς να βάλατε θέμα συζητησης και να κάνετε λαϊκό δικαστήριο; Τι ειστε κριτής των πάντων, αφού αναφέρεστε στους κανόνες του σάιτ να σας πω κι εγώ οτι μεσα σε ολους λέει να μην προσβάλετε..... Το αναγνωρίζω οτι δεν έπρεπε να σας ξανα ζητήσω αλλα αυτο δεν σας δίνει το δικαίωμα να φέρεστε ετσι... Το τι κάνω και τι δεν κάνω στο σάιτ και το αν αποβλήθω δεν σας αφορά δεν ειναι τσιφλίκι σας... και κάντε κατι πιο επωφελές απο το να χαζεύετε και να κατακρίνετε τα προφιλ και τις αγγελίες καθενός...
Οφείλει χρήματα στο viewtopic.php?f=177&t=155164

Μέλος ΑΠΑΤΗ!!!Η όλη σημασία της λέξεως ΖΗΤΟΥΛΑΣ με 5 λογαριασμους!!!
Dinaki......
Dinaki-
ΜαράκιMan
MarakiMA
Μαράκι

Άβαταρ μέλους
dalitsa_81
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7563
Εγγραφή: 29 Αύγ 2011, 12:24
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Χαλανδρίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: τη γνωμη σας....

Δημοσίευση από dalitsa_81 » 07 Νοέμ 2016, 04:19

Dinaki...... έγραψε:Και δεν κατάλαβα ποιος σας δίνει το δικαίωμα εσάς να βάλατε θέμα συζητησης και να κάνετε λαϊκό δικαστήριο; Τι ειστε κριτής των πάντων, αφού αναφέρεστε στους κανόνες του σάιτ να σας πω κι εγώ οτι μεσα σε ολους λέει να μην προσβάλετε..... Το αναγνωρίζω οτι δεν έπρεπε να σας ξανα ζητήσω αλλα αυτο δεν σας δίνει το δικαίωμα να φέρεστε ετσι... Το τι κάνω και τι δεν κάνω στο σάιτ και το αν αποβλήθω δεν σας αφορά δεν ειναι τσιφλίκι σας... και κάντε κατι πιο επωφελές απο το να χαζεύετε και να κατακρίνετε τα προφιλ και τις αγγελίες καθενός...
Γεια σας! Εάν διαβάσετε τους κανονισμούς της κοινότητας θα δειτε πως δεν τηρείτε τους κανόνες,
Ζητάτε μονο ................χωρις να χαρισετε και στελνετε προσωπικά μυνηματα,αυτο Απαγορεύεται βάσει κανονισμων´
Φυσικό ενδεχόμενο ειναι να γίνετε θέμα συζήτησης,οταν δεν σταματάτε με τίποτα την παραβατική συμπεριφορά σας μεςα στο σάιτ
δεν σας πρόσβαλε κανένας,τα παραπάνω μέλη εκθεςανε την συμπεριφορά σας προς τα υπολοιπα μέλη,προς όλους μας για να σταματηςει Πια αυτο :judge: εσείς η ίδια δεν προστατεύετε τον εαυτό σας και προκαλείτε,ίσα ίσα που τα μέλη σας εκφραζουν ειλικρινά και με πολυ κομψό τροπο την λαθος συμπεριφορά σας μεςα στο σάιτ,
Και εάν απαντάτε ετςι επιβεβαιώνετε τα όσα προειπωθηκαν για εσάς ,
Μην το αρνείστε και δείξτε με τις πράξεις σας την μεταμέλεια σας έχετε πει πολλα συγνωμη σε πολλές αγγελίες , τηρήστε πίστα τους κανονισμούς παρακαλω :judge:
Φιλικά ΧΡΥΣΑΝΘΗ
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
διαθετω PAYPAL και εχω e banking στις τραπεζες εθνικη & Πειραιώς & eurobank
Ταχυδρομείο πηγαίνω 1-2 φορες το μήνα.
Ελενακι 1,85
Οφείλω 0,75 katerinaxaidari

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: τη γνωμη σας....

Δημοσίευση από polvar » 07 Νοέμ 2016, 10:47

athina d έγραψε:ΝΟμιζω η διαχειρηση πρεπει να αναλαβει λιγο τα ηνια!
Η διαχείριση κυνηγούσε μέχρι πρότινος τα μέλη που ζητούσαν συνέχεια και το αποτέλεσμα ήταν να γινόμαστε δυσάρεστοι και να εισπράττουμε γκρίνιες
Καιρός είναι να γίνει η κοινότητα αυτορυθμιζόμενη!
Και η μπάρα καταμέτρησης των στατιστικών που αναβοσβήνει και η ένταξη σε ομάδες περιορισμού αυτόν τον σκοπό εξυπηρετούν, να επισημάνουν στα άλλα μέλη ότι το συγκεκριμένο μέλος έχει ξεφύγει.
Και στην Dinaki... έχουν μπει και οι δύο επισημάνσεις
Από εκεί και πέρα επαφίεται στα μέλη να αποφασίσουν τι θα κάνουν αλλά όπως εύστοχα είπατε , για κάποιους σημασία έχει μόνο το 'ευχαριστώ'

Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΑΚΙ!
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5564
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2013, 17:57
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Ζητάω τη γνωμη σας για το μέλος Dinaki....

Δημοσίευση από ΜΑΡΑΚΙ! » 07 Νοέμ 2016, 11:23

Καλημέρα σε όλους, ο δικός μου τρόπος λειτουργίας και στη συγκεκριμένη περίπτωση και γενικά.
Νέο μέλος με υπέρβαση ορίου: Αν πρόκειται για είδη πρώτης ανάγκης ή παιδικά ( ας είναι και παιχνίδια )
το λαμβάνω υπόψιν και βλέπω τη δραστηριότητα , ενεργές αγγελίες , αν περιμένει ευχαριστώ κτλ.
έτσι κάποιες φορές χαρίζω αν έχει θετική δραστηριότητα και όχι πολλές ζητήσεις. Στη περίπτωσή
του μέλους, είδα 5 αγγελιες ζήτησης ( όχι βασικών ειδών ) και 3 χαρίσματος δίχως ιδιαίτερη ανταπόκριση,
αντίθετα πολλές ζητήσεις , δε χαρίζω. Ίσως λάθος ο τρόπος σκέψης μου καθώς ήδη όπως είπε ο συντονιστής,
υπάρχει πλαίσιο και καταμέτρηση και μπένω σε τέτοια διαδικασία τις περισσότερες φορές άδικα ελπίζοντας
πως είναι προσωρινή η μη προσαρμογή. Παρατηρώ πως τα μέλη που δε προσαρμόστηκαν εξ αρχής και
κυρίως που έχουν αρνητικότητα στο τρόπο λειτουργίας του σαιτ , κατά τη πλειονότητά τους δε προσαρμόζονται
ποτέ. Ευχαριστώ για την ανάγνωση.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Προτιμώ να στέλνω ομαδικά, αν κάποιος βιάζετε ας με ενημερώσει. Ευχαριστώ.

''Το ένα χέρι νίβει το άλλο και τα δυο το πρόσωπο''



ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR
χρωστάω: freemaster- 0.34.

Άβαταρ μέλους
MarilynThess
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4946
Εγγραφή: 18 Φεβ 2013, 18:48
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ζητάω τη γνωμη σας για το μέλος Dinaki....

Δημοσίευση από MarilynThess » 07 Νοέμ 2016, 11:33

Η αλήθεια είναι οτι αρκετοί δίνουν σε μέλη με υπέρβαση ορίου.
Υποθέτω κι εγώ οτι το κίνητρο είναι το "ευχαριστώ" όμως θεωρώ οτι εξαρτάται και ΠΟΣΗ είναι η υπέρβαση.
Πχ. έχω δώσει κι εγώ σε μέλη με υπέρβαση ορίου που όμως είναι ελάχιστη δηλ. έχουν πάρει λίγα παραπάνω (με εμφάνιση του σήματος της υπέρβασης) ή στο παρελθόν είχαν άψογα στατιστικά και απλά τώρα έτυχε να υπερβούν και στη συνέχεια διορθώνονται.
ΑΝ ΟΜΩΣ η υπέρβαση είναι υπερβολική ή το μέλος ΜΟΝΟ έχει πάρει και δεν έχει χαρίσει τίποτα ή υπάρχει μεγάλη διαφορά στο πάρε-δώσε, εκεί υπάρχει πρόβλημα και βέβαια δεν θα πρέπει να χαρίζουμε.
Περισσότερο δε, όταν τα εν λόγω μέλη εξακολουθούν να ζητάνε και να προκαλούν.
Το συγκεκριμένος μέλος εδώ είναι όντως πρόκληση (και δεν είναι η μόνη, υπάρχουν κι άλλα μέλη όπως ανέφερε και η athina d)
Απορώ δηλαδή ΠΩΣ νιώθουν οκ με το να ζητάνε μόνο και να μην χαρίζουν τίποτα!!!! Έλεος πια! Λίγη ντροπή δεν υπάρχει?? Μιλάει κιόλας η συγκεκριμένη....... βγαίνοντας κι από πάνω και να επιτίθεται στα μέλη που έθεσαν το θέμα... :wall:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Λόγω 4 μικρών παιδιών, ενδέχεται κάποιες φορές να καθυστερώ λίγο με τις συναλλαγές μου... Ζητώ την κατανόησή σας!

Μόνο μεμονωμένες αποστολές
gvtg : οφείλει 0.50
[/bΟφείλει 1.50 ευρώ η Arigata
Οφείλω :1.50 "xxristinoula

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Άβαταρ μέλους
lizouli86
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 8650
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 18:01
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Αττική,Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Ζητάω τη γνωμη σας για το μέλος Dinaki....

Δημοσίευση από lizouli86 » 07 Νοέμ 2016, 11:50

Ειναι τουλαχιστον φαιδρο το θεμα να υπαρχουν μελη που γραφτηκαν χθες και εχουν ηδη ζητησει 25 πραγματα και κανεις να μην ασχολειται.
Δεν μπορει να ειναι ολοι εναντιον και να στελνουν αναφορες για βδομαδες για ενα συγκεκριμενο μελος και να γινεται τιποτα.
Η dinaki μιλαει για τροπους απο την στιγμη που η ιδια σε τουλαχιστον δυο αγγελιες μου ειναι αγενεστατη...

Οσο για την διαχειριση να προτεινω κατι ,μιας και το θεμα για καποια μελη παει σε μια γραμμη συγκεκριμενη, αυτη του ζητουλα,καλο θα ηταν μελη με μηδαμινες αγγελιες χαρισματος να μην εχουν δικαιωμα ζητησης και για τα μελη που τελικα χαρισαν 5-10 πραγματα αλλα ελαβαν 40! :- αν καποιο αλλο μελος τους χαριζει να μπαινει και το ιδιο σε μια καταστασης επιτηρησης.

Παλιοτερα οταν ειχαμε το πορτα πορτα επειδη ενα νεο σχετικα μελος με ξεγελασε δεν πληρωσα 3.5€ μονο που κοστιζε η αποστολη του πακετου της στο κουριερ αλλα 7€ γιατι ετσι εκρινε η διευθυνση ''προστιμο'' υποτιθεται για να μαθω το ''μαθημα-παθημα''.


Ειπαμε να υπαρχει επιτηρηση σε λογικα πλαισια γιατι λογικο δεν ειναι να πληρωνει ο αλλος προστιμο ή να τρωει ban για βδομαδα επειδη χαρισε πριν το 24ωρο (οπως ειχε συμβει περυσι σε αγαπητο μελος που χαριζε την περιοδο των εορτων χριστουγεννιατικα γουρια)οπως λογικο δεν ειναι να βλεπεις τον ζητουλα να παιρνει 10-20-30 πραγματα και να μην χαριζει και να τον αφηνεις να αλωνιζει.
Δεν ειναι λογικο να χαριζεις παντου τα παντα γιατι ετσι δεν γινονται κλικες.Ατομα που εγραψαν εδω ,με εξυπηρετησαν παρα πολλες φορες και για τα παιδικα που ηθελα για την κορη μου αλλα και σε αλλα ειδη,δηλαδη αν βαλω αγγελια θα πρεπει να δωσω σε αλλον για να μην γινονται κλικες?

Τις δυσκολιες που αντιμετωπιζει το σαιτ σχετικα με την διαχειριση του για να προλαβω τυχον σχολια μιας και παντα καταληγει καποια απαντηση τυπου εδω ειμαστε 10 ανθρωποι και τρεχουμε για 10.000 ,η πικρη αληθεια ειναι δεν την γνωριζουμε.
Ναι το σαιτ εχει εξοδα,απειρες εργατοωρες για την εκρυθμη λειτουργια του,χιλιαδες μελη την μερα με τα θελω τους.

Αλλα θελει επισης και μετρο.
Οπως επισης καλο ειναι ολοι μας να βοηθαμε στην λειτουργια του απο μονοι μας,με τα πολυ απλα πχ να κλειδωνυμε ή να ενημερωνουμε αγγελιες μετα τον ενα μηνα και να μην χαριζουμε σε μελη σαν την dinaki.
Εμενα οσες φορες μου ζητησε την αγνοησα και με τον καλο και στο τελος αφου εγινε αφορητα ενοχλητικη και με τον ασχημο τροπο, δυστυχως ειναι και θεμα χαρακτηρα καποιοι απλα ειναι θρασσεις,δεν θα πεσουμε στο ιδιο επιπεδο απλα τους αγνοεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lizouli86 την 07 Νοέμ 2016, 13:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Aliki1984
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 2786
Εγγραφή: 30 Μαρ 2014, 01:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ζητάω τη γνωμη σας για το μέλος Dinaki....

Δημοσίευση από Aliki1984 » 07 Νοέμ 2016, 12:58

Παιδια τα πραγματα ειναι απλα... βλεπεις εντονη υπερβαση και 0 χαρισμα? Σταματας να δινεις! Δεν καταλαβαινω γιατι παντου χρειαζομαστε βουρδουλα! Σε ολους εχει συμβει να ξεφυγουμε 1-2 αντικειμενα. Μα αλλο 1-2 και αλλο 10-20 . Οποιος ειναι κορόιδο και δινει, κακο του κεφαλιου του!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εδώ οι συλλογές μου με νομίσματα, γραμματόσημα, αλληλογραφίες, κάρτες, κτλ

Προτιμώ το ταχυδρομείο λόγω φορτωμένου προγράμματος.
Έχω Πειραιώς. Μπορώ και Εθνική, αλλά πρέπει να βάλω άλλον.
Αν δείτε καθυστερώ κάποια αποστολή ή κατάθεση, σημαίνει το ξέχασα! Σας παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ να μου το θυμίσετε! 'Ενα μυαλό είναι αυτό!
(να στείλω πιατάκι μπλε στο μέλος olem)
Κατά καιρους [απαγορευετε η πωληση] καποια πραγματα σε διαφορες σελιδες (χειροποίητα ή 2ο χερι ρουχα μου και παπουτσια)

Άβαταρ μέλους
andromachi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 12937
Εγγραφή: 09 Απρ 2009, 22:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Ζητάω τη γνωμη σας για το μέλος Dinaki....

Δημοσίευση από andromachi » 07 Νοέμ 2016, 13:02

Κι εγώ της χάρισα, γιατί όπως επισημάνθηκε, με βομβάρδισε και μένα με παρακαλετά μηνύματα.
Το θέμα είναι, ότι, όταν αποφάσισα να της δώσω τα βιβλία που ζήτησε ήταν στο -6 και τώρα είναι στο -14, χωρίς να έχει παραλάβει ακόμα τα δικά μου.
Δεν είναι όμως δυνατόν να κάθεσαι να παρακολουθείς τί κάνει κάθε μέλος που του χαρίζεις.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Έχω 3 εμβολιασμένες γάτες, οπότε, θα βρείτε τριχούλες στα αντικείμενα που χαρίζω.
Να το έχετε υπ' όψιν σας, αν είστε αλλεργικοί ή αν σιχαίνεστε.


Δεν κάνω αποστολές, πριν μου καταθέσουν, γιατί την έχω πατήσει.
Επίσης δεν χαρίζω, σε όσους χαρίζουν αποκλειστικά χέρι με χέρι, στον τάδε σταθμό, αλλά ζητούν, να πάρουν πράγματα από άλλες πόλεις, μέσω ταχυδρομείου.


Εδώ οι συλλογές μου με γραμματόσημα και μεταλλικά κουτιά και του γιου μου με ρολόγια

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα με μέλη”