Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Άβαταρ μέλους
Υδροχοα
Diamond Member
Diamond Member
45 27
Δημοσιεύσεις: 477
Εγγραφή: 22 Αύγ 2011, 20:11
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από Υδροχοα » 22 Οκτ 2014, 10:48

Θελω να αναφερω οτι : το μελος και διαχειριστρια ar_ia στην παρακατω αγγελια https://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f ... 7&start=10
μου ριχνει την χολη της ψυχης της γιατι απλα και μονον εγραψα οπως θα δει ο καθε ενας οτι το μελος που χαριζει θα επρεπε να το αναφερει δημοσια σε ποιον το χαριζει το κρεβατι και οχι να γινεται αυτο κρυφα. Και με κατηγορει οτι θυμωσα γιατι το πηρε εκεινη και οχι εγω Αν ειναι δυνατον να ειμαι τοσο αφελης οποτε ζητω κατι να μου το δινουν σε εμενα Εγω δεν ζω στην κοσμαρα μου απλα πιστευω οτι το σωστο ειναι να αναφερουν δημοσια σε ποιον χαριζουν
Ομως δασκαλε που διδασκες και νομο δεν εκρατεις .....
η ιδια διαχειρηστρια σε αλλη αγγελια υπεδειξε οτι δημοσια πρεπει να γραφεται η αποφαση απο το μελος σε ποιον το δινει....Αυτο δηλαδη που ζητησα και εγω το αυτονοητο Αλλα οπου της αρεσει η την βολευει το λεει και οπου οχι ριχνει την χολη της δειχνοντας ετσι το ποιον της και τον χαρακτηρα της ...Και δια του λογου το αληθες και η αγγελια που ζηταει να ανφερουν δημοσια που χαριζουν. Τα συμπερασματα δικα σας ....https://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f ... E%B9%CE%B1

[img=http://s18.postimg.cc/fgckkmp2x/diax.png]
free image host
Για τα αντικειμενα που χαριζω η αποστολη γινεται με ΕΛΤΑ ή παραλαβη ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ απο το σπιτι μου και την περιοχη μου.
Σε μελος που χαριζω εχω λογαριασμο μονον στην Εθνικη τραπεζα για καταθεση


Άβαταρ μέλους
VickyV
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 18029
Εγγραφή: 02 Σεπ 2012, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από VickyV » 22 Οκτ 2014, 21:19

καλο ειναι να ειμαστε πιο προσεκτικοι στην κριση και στη συμπεριφορα μας απεναντι σε συντονιστες γιατι αν δεν υπηρχαν αυτοι δεν θα λειτουργουσε τιποτα σωστο στο σαιτ. την aria την γνωριζω προσωπικα και δεν υπαρχει περιπτωση να λειτουργησε υστεροβουλα ουτε μια στο εκατομυριο. αφιερωνει πολυ απο το χρονο της για να την αντιμετωπιζουν κατα αυτον τον τροπο..
θα στειλω πραγματα σε:
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω πραγματα απο:
εκανα καταθεση :
θα παρω πραγματα απο:
----------------------------------------------------------------------------------------------

εχω λογαριασμο εθνικη
δεν κανω ομαδικες, δεν προλαβαινω

Άβαταρ μέλους
ΛΑΡΙΣΑ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 8510
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2013, 18:48
Νομός κατοικίας: Ν. Άρτας
Δήμος - Κοινότητα: Άρτας
Φύλο: Οικογένεια
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από ΛΑΡΙΣΑ » 22 Οκτ 2014, 23:25

Χαιρετώ όλους!!!Θέλω να πω μόνο ένα πράγμα Δυστυχώς λόγου οικονομικής κρίσης όλη έχουμε πολλά νεύρα,στεναχώρια,αβεβαιότητα κτλ και δυστυχώς μερικές φορές γινόμαστε σαν άγρια ζώα.... Θα ήθελα να είμαστε φιλικοί,φιλότιμοι ένας προς άλλον και να βοηθάμε όπως μπορούμε ανάγκες τον διπλανού μας!Αλλιώς δεν έχει νόημα κ της ζωής!Θα εξαφανιστεί η ανθρωπότητα και θα εξαφανιστούν οι άνθρωποι....
Εικόνα
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Έχω 3 γιους,είμαστε 5 μέλη οικογένειας.
Μετακομίσαμε στο χωριό,οποίο απέχει 3 χιλιόμετρα από την πόλη.
:oups: Στο χωριό δεν υπάρχει ταχυδρομείο και επειδή εργάζομαι καθημερινά από το πρωί ως το
βράδυ και δεν έχω σχεδόν καθόλου ελεύθερο χρόνο η αποστολη&παραλαβή με ΕΛΤΑ Θα γίνει μια φορά σε
2-3 εβδομάδες.
:arrow: Μερικές φορές ζητάω αντικείμενα για τους ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη και έχουν οικονομικές δυσκολίες :idea:

Panos3
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3427
Εγγραφή: 15 Ιαν 2013, 12:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γλυκών Νερών Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από Panos3 » 01 Νοέμ 2014, 02:09

Μπράβο Λαρίσα!!!
Τα είπες πολύ ωραια!
Πολλά νευρα βρε παιδια πολλάάάά!
Πιστευω σ' όλους μας έχουν τύχει διάφορα εδω μέσα όπως και στην ζωή εκτός κοινότητας άλλωστε... Ολοι περνάμε διαφορα και όπως λεει ο λαος "Καθε σπίτι έχει τα προβλήματα του". Τι θα αλλάξει αν αρχίσουμε όλοι να λεμε και να λέμε και να λέμε; Στο κάτω κάτω δεν είμαστε "κλειστες μονάδες" ουτε καν "κλειστές ομάδες"! Αν κάτι δεν μας αρέσει απλά πάμε... σ' αλλη παραλια!
Τέλος, αυτό που έχω τηρήσει και θα προσπαθήσω να τηρώ γενικότερα είναι ότι πριν γράψω κάτι (και μάλιστα δημόσια) να το ξανασκέφτομαι. Ετσι καταλήγω στην αρχική μου πεποίθηση με βασικό άξονα τον λόγο που είμαι μέλος εδω και συνεχίζω!!! Βοηθάει πάντα πρώτα εμένα και φυσικά τους άλλους!

υγ. θα παραμείνω στα θετικά και με την ευκαιρία ευχαριστώ πολύ τα μέλη που είχαμε το τελευταίο διαστημα αριστη συνεργασία (είτε δέχτηκα είτε μου έστειλαν): afroad, ar_ia, athina d, athanasiamak, dalitsa, doritta, ΛΑΡΙΣΑ!, marylinthess, makis, vicki, vaskokkal, MAΡΑΚΙ!, klekat, kateuro, lizaki, theosve, naomi, elisavet και φυσικά τον αγαπητό polvar!!! αν κάποιον ξέχασα θα τον αναφέρω δυο φορές στην επόμενη ανάρτηση!!!
Παρακαλώ πολύ να με ενημερώνετε σε περίπτωση που μας χαρίζετε κάτι και φιλοξενείτε καποιο κατοικίδιο (σκυλο ή γάτα). Ευχαριστώ!
Dum spiro spero
Αργώ αλλά δε λησμονώ..
ή άλλιως
Οποιος βιάζεται μην μου ζητάει...


ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9562
Εγγραφή: 28 Απρ 2010, 01:59
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από theosve » 01 Δεκ 2014, 12:45

Καλημερα σε ολους και καλο μηνα :D
δεν εχω να γραψω κατι για καποιον συγκεκριμενα γιατι ειναι τοσοι πολλοι αυτοι που θελω να ευχαριστησω και φοβαμαι οτι θα αδικησω καποιον.
Θελω μονο να ζητησω συγνωμη γιατι εχω φανει συχνα ανακολουθη και καθυστερω αρκετα (μα δεν λησμονω) και πανω απ'όλα θελω να ευχαριστησω ολους σας για την μεγαλη σας προσφορα εδω μεσα.
Εδω βρηκα οτι ζητουσε η ψυχη της μικρουλας μου αλλα πανω απ'όλα νιωθω οτι βρηκα φιλους και ανθρωπους που τους νιωθω πραγματικα κοντα μου.
Καλες γιορτες να περασουμε :hump:
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786

ΕΥΠΑ
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: 22 Οκτ 2013, 18:29
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ηλιουπόλεως Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Alpha Bank
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από ΕΥΠΑ » 09 Οκτ 2015, 08:39

Ας γράψω κι εγώ για το νέο μέλος MARIANAKI μιας και δεν νομίζω το μέλος να αχοληθεί ούτε με τη συγκεκριμένη αγγελία ούτε με μελλοντικές, ως επίλογο στην παρακάτω αγγελία
https://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=253&t=135703
η οποία θα κλείσει μεν απ τη διαχείρηση λόγω μη ανταπόκρισης αλλά το μήνυμά μου εδώ δεν θα χαθεί μαζί της.
Επικοινώνησα με το μέλος στο τηλέφωνο που μου έγραψε και την ώρα ακριβώς που μου ζήτησε για να λάβω τη λακωνική απάντηση, από κάποιο άσχετο τρίτο άτομο, ότι "το έπιπλο δόθηκε". Το λυπηρό είναι ότι το μέλος που έβαλε την αγγελία ενώ συνδεόταν κανονικά δεν μπηκε καν στον κόπο να απαντήσει στα πολλαπλά μηνύματά μου ούτε καν να ενημερώσει την αγγελία για την εξέλιξη. Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τί θα μπορούσε να δικαιολογήσει την αλλαγή γνώμης μέσα στις ελάχιστες ώρες που μεσολάβησαν από την δημοσίευση της αγγελίας εφόσον δεν υπήρξε καθόλου καθυστέρηση στη διαδικασία. Εξίσου ακατανόητος μου είναι ο λόγος κάποιων ανθρώπων να εξαπατούν τους άλλους με ψευδείς αγγελίες και να εκμεταλεύονται το χρόνο και την καλή διάθεση των άλλων, εφόσον μάλιστα δεν υπάρχει θέμα κέρδους. Δέχομαι ότι μπορεί να είναι δικαιολογημένη οποιαδήποτε ακύρωση, όμως σ αυτή την περίπτωση επικοινωνείς με τον άλλο που περιμένει από σένα μια απάντηση, προσωπικά ή δημόσια δίνεις κάποια πληροφορία ή εξήγηση, δεν κρύβεσαι και δεν εξαφανίζεσαι ούτε απαντάς με μεσάζοντα. Επίσης όταν αποφασίζεις να χαρίσεις κάτι σε κάποιον άγνωστο, λογικά έχεις εξαντλήσει τις πιθανότητες να μπορεί να πουληθεί ή να δωριστεί το αντικείμενο σε γνωστούς και αν η αγγελία παίζει σε πολλά χαριστικά σάιτς κάνεις κάποια αξιολόγηση των υποψηφίων πριν πάρεις την τελική απόφασή σου. Οταν όμως απαντήσεις και δίνεις το λόγο σου δεν είναι παιχνίδι να το πάρεις πίσω, σταματάς τις διαπραγματεύσεις με τους, υπόλοιπους δείχνεις σταθερότητα στα λεγόμενά σου και τηρείς το λόγο σου. Δεν "υποχρεώνεις" τον άλλο να μετέχει σε ενα φιάσκο σαν μια κακόγουστη φάρσα. Είναι θέμα αξιοπιστίας, εντιμότητας, σταθερότητας, ευσυνειδησίας και σεβασμού του εαυτού σου και του άλλου.
Είμαι σίγουρη ότι όλοι μας σχεδόν τα ξέρουμε και τα τηρούμε αλλά δεν βλάπτει και κάπου κάπου να τα ξανασκεφτόμαστε.
Συγνώμη για το μεγάλο ποστ ελπίζω να μην έκανα κατάχρηση του χώρου και του χρόνου που δέσμευσα.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ΕΧΩ ΑΛΦΑΜΠΑΝΚ, ΕΘΝΙΚΗ, ΠΕΙΡΑΙΩΣ & ΜΙΑ ΓΑΤΑ :-D
Δεν έχω θέμα με τα νέα μέλη αλλά με τα μέλη που αποσύρουν/καθυστερούν/δεν απαντούν/εξαφανίζονται.

Άβαταρ μέλους
Mariax.
Platinum Member
Platinum Member
16 23
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 30 Σεπ 2017, 21:35
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από Mariax. » 03 Νοέμ 2017, 18:40

:-D χρηστης kolok αψογη συμπεριφορά, ευγενεία κ υπομονή!

Άβαταρ μέλους
Mr.Manolis
Silver Member
Silver Member
3
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2017, 10:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Πρωτοπαπαδάκη
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από Mr.Manolis » 19 Νοέμ 2017, 16:00

:D zakmackraken

Άβαταρ μέλους
milstam
Gold Member
Gold Member
17 15
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2016, 09:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από milstam » 30 Νοέμ 2017, 23:15

:D Mr.Manolis

Άβαταρ μέλους
Mr.Manolis
Silver Member
Silver Member
3
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2017, 10:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Γαλατσίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Πρωτοπαπαδάκη
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από Mr.Manolis » 30 Νοέμ 2017, 23:54

:D milstam

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα με μέλη”