Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

crazymouse
Gold Member
Gold Member
9 5
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2010, 19:45
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Σιταγρών Δράμας
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από crazymouse » 30 Ιαν 2011, 16:42

Εστειλα ενα βιβλιο με τα ελτα στην πατρα και το δεμα κοστισε 3.30. Όμως ο παραλήπτης δεν πηγε να το παραλάβει και ετσι επιστραφηκε πισω σε μενα (στο χαρτι που μου ηρθε απο τα ΕΛΤΑ αναφερονταν και εξοδα αποθηκευσης τα οποια θα πρεπει να τα καταβαλω εγω και αυτα). Ο παραληπτης μου ειπε οτι δεν το θελει πλεον... 3.30 συν τα υπολοιπα εξοδα για την αποστολη ενςο βιβλιου ιστοριας!
1) Κάθε μήνυμα στείλτε μου το και σε πμ για να είναι σίγουρο ότι θα το δω!
2) Στέλνω με γραμματοσημα, με προπληρωμένους φακέλους των ΕΛΤΑ ( http://www.elta.gr/pricelist_prepaid.pdf ), free parcel post ( http://www.elta.gr/packages_eswt.pdf ) και με κουριερ ΕΛΤΑ-ΧΑΡΙΣΕΤΟ.
3) Ζητω συγνωμη για τα ορθογραφικα :D
4) Για τις υπόλοιπες αγγελίες: ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ


Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από gogo » 30 Ιαν 2011, 16:48

για αυτο λεμε ξανα και ξανα και ξανα οτι να στελνετε με κουριερ το κουριερ θα κοστιζε 3,5€ αλλα δεν θα ειχες αυτα τα προβληματα γιατι θα το προπληρωνε το μελος που θα παραλαμβανε

Άβαταρ μέλους
Spitha
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2860
Εγγραφή: 01 Μάιος 2009, 11:10
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Τοποθεσία: Σύρος
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από Spitha » 30 Ιαν 2011, 19:21

Κι εγώ έστειλα στο συγκεκριμένο μέλος ένα βιβλίο που δεν το παρέλαβε, αλλά ήταν σε προπληρωμένο φάκελο που μου τον είχε στείλει ο ίδιος και ήταν φταίξιμο του ταχυδρομείου ή κάποιος μπορεί να το βούτηξε...δεν γνωρίζω. :{

Άβαταρ μέλους
jesusgun
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
3 20
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2010, 23:40
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ολύμπου Καρπάθου Δωδεκανήσου
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από jesusgun » 31 Ιαν 2011, 10:16

crazymouse έγραψε:Εστειλα ενα βιβλιο με τα ελτα στην πατρα και το δεμα κοστισε 3.30. Όμως ο παραλήπτης δεν πηγε να το παραλάβει και ετσι επιστραφηκε πισω σε μενα (στο χαρτι που μου ηρθε απο τα ΕΛΤΑ αναφερονταν και εξοδα αποθηκευσης τα οποια θα πρεπει να τα καταβαλω εγω και αυτα). Ο παραληπτης μου ειπε οτι δεν το θελει πλεον... 3.30 συν τα υπολοιπα εξοδα για την αποστολη ενςο βιβλιου ιστοριας!
Είχα την εντύπωση οτι σου είχα στείλει εξ αρχής προπληρωμένπ φάκελο, αλλά προφανώς έκανα λάθος. Επίσης είχα πάρει τηλέφωνο στο ταχυδρομείο να μου κρατήσουν το δέμα μεχρι μια συγκεκριμένη ημερομηνία, και όταν πήγα να το παραλάβω (εντός αυτής της ημερομηνίας) μου είπαν οτι το είχαν στείλει πίσω. Δεδομένου ότι νόμιζα ότι σου είχα στείλει προπληρωμένο φάκελο, και ότι νόμιζα ότι το ΕΛΤΑ δε σε χρεώνει επιπλέον, σου είπα να το κρατήσεις. Παρόλα αυτά ουδέποτε μου έστειλες καποιο πμ για να με ενημερώσεις πως έχει η κατάσταση. Δεν έχω κανένα πρόβλημα που το έθεσες το θέμα δημοσίως, αλλά δεν έπρπεπε να με εενημέρωνες κι εμένα? Αν μου είχες στειλει πμ, θα είχε λυθεί η παρεξήγηση αμέσως.
Το βιβλιο πια δεν το θέλω (αν και σου έχω πατήσει "ευχαριστώ" στην αγγελία. Πές μου πόσα χρήματα σου χρωστάω συνολικά και πώς θα στα ξεπληρώσω (πχ με γραμματόσημα ή προπληρωμένους φακέλους ή οπως αλλιώς θες εσύ).

[αυτό το κείμενο το πόσταρα και κατ ιδίαν και δημόσια]
!!!!!ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!
1)Όποιος/όποια θέλει να επικοινωνήσει μαζί μου για να του/της δώσω ή να μου δώσει κάτι, να μου στέλνει πμ γιατί μπορεί να μη δω την απάντηση του/της στο φόρουμ.
2)Για οτιδήποτε πρόκειται να χαρίσω, δεν δεσμεύομαι για την άμεση αποστολή ή παράδοση του αντικειμένου.
3)'Οποιος/όποια μου έχει στείλει κάποιο γράμμα/δέμα και δεν του έχω εξοφλήσει τα έξοδα αποστολής, να μου στέλνει πμ και να με ενημερώνει, γιατί έχω χάσει τον μπούσουλα με όλα αυτά τα πάρε-δώσε.
4)Προτιμώ οι δοσοληψίες (αν δεν γίνονται χέρι με χέρι στην Πάτρα) να γίνονται με προπληρωμένους φακέλους. Είναι καλύτερο από όλες τις απόψεις: http://www.elta.gr/pricelist_prepaid.pdf

Άβαταρ μέλους
jesusgun
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
3 20
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2010, 23:40
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Ολύμπου Καρπάθου Δωδεκανήσου
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από jesusgun » 31 Ιαν 2011, 10:30

Spitha έγραψε:Κι εγώ έστειλα στο συγκεκριμένο μέλος ένα βιβλίο που δεν το παρέλαβε, αλλά ήταν σε προπληρωμένο φάκελο που μου τον είχε στείλει ο ίδιος και ήταν φταίξιμο του ταχυδρομείου ή κάποιος μπορεί να το βούτηξε...δεν γνωρίζω. :{
Δεν έλαβα ποτέ το βιβλίο. Ενδεχομένως κάτι έγινε με το ταχυδρομείο ή καποιος το βούτηξε αφού μου το είχε στείλει ο ταχυδρόμος (ίσως αυτό να είναι πιθανότερο επειδή τα γράμματα πολλές φορές δεν τα αφήνουν καν μπροστά στην πόρτα μου, και σχεδόν πάντα τα βλέπω ψιλοσκισμένα, σαν κάποιος να ήθελε να δει τι έχουν μέσα). Προπληρωμένο φάκελο σου είχα στείλει, άρα είμαστε εντάξει απο χρηματική άποψη. Μόλις τώρα πάτησα και "ευχαριστώ" στην αγγελία για να είμαστε ακόμα πιο εντάξει. Δεν υπάρχει καποιο άλλο προβλημα, σωστα?

[αυτό το κείμενο το πόσταρα και κατ ιδίαν και δημόσια]

Όποιος έχει οποιοδήποτε πρόβλημα με έμενα, ας μου το λέει. Γενικά έχω πολλά τρεξίματα και δεν έχω σημειώσει καπου το τι γίνεται με τα πραγματα που παραλαμβάνω, με του προπληρωμένους φακέλους και με τα κουμπιά "ευχαριστώ". Ίσως κι άλλοι χρηστες να έχουν πεσει θύματα της αμέλειας μου. Γι αυτό παρακαλώ να δείξετε λίγη κατανόηση και να μου στέλνετε πμ για οποιοδηποτε "παραστρατημα" μου, για να μην ξεκινάνε τέτοιου είδους παρεξηγήσεις.
Ευχαριστώ πολύ και χίλια συγγνώμη σε οποιονδήποτε έχω δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα.
!!!!!ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!
1)Όποιος/όποια θέλει να επικοινωνήσει μαζί μου για να του/της δώσω ή να μου δώσει κάτι, να μου στέλνει πμ γιατί μπορεί να μη δω την απάντηση του/της στο φόρουμ.
2)Για οτιδήποτε πρόκειται να χαρίσω, δεν δεσμεύομαι για την άμεση αποστολή ή παράδοση του αντικειμένου.
3)'Οποιος/όποια μου έχει στείλει κάποιο γράμμα/δέμα και δεν του έχω εξοφλήσει τα έξοδα αποστολής, να μου στέλνει πμ και να με ενημερώνει, γιατί έχω χάσει τον μπούσουλα με όλα αυτά τα πάρε-δώσε.
4)Προτιμώ οι δοσοληψίες (αν δεν γίνονται χέρι με χέρι στην Πάτρα) να γίνονται με προπληρωμένους φακέλους. Είναι καλύτερο από όλες τις απόψεις: http://www.elta.gr/pricelist_prepaid.pdf

Άβαταρ μέλους
giotagts
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2649
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2010, 00:52
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Εσπερίων Κέρκυρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από giotagts » 31 Ιαν 2011, 10:37

jesusgun έγραψε:
Δεν έλαβα ποτέ το βιβλίο. Ενδεχομένως κάτι έγινε με το ταχυδρομείο ή καποιος το βούτηξε αφού μου το είχε στείλει ο ταχυδρόμος (ίσως αυτό να είναι πιθανότερο επειδή τα γράμματα πολλές φορές δεν τα αφήνουν καν μπροστά στην πόρτα μου, και σχεδόν πάντα τα βλέπω ψιλοσκισμένα, σαν κάποιος να ήθελε να δει τι έχουν μέσα). Προπληρωμένο φάκελο σου είχα στείλει, άρα είμαστε εντάξει απο χρηματική άποψη. Μόλις τώρα πάτησα και "ευχαριστώ" στην αγγελία για να είμαστε ακόμα πιο εντάξει. Δεν υπάρχει καποιο άλλο προβλημα, σωστα?
[/b]
[/quote]
εφοσον το μελος δεν εχει λαβει καποιο φακελο πρεπει να βαζει ευχαριστω? εχω την εντυπωση πως ευχαριστω βαζουμε ΜΟΝΟ αν λαβουμε κατι.. Ρωταω γιατι κι εγω δεν εχω λαβει τρια πραγματα απ τα μελη Avilon, demie και niki_z. ειμαι σιγουρη πως τα κοριτσια τα στειλανε, απλα εγω εφοσον δεν εχω λαβει κατι θεωρησα πως δεν επρεπε να βαλω το ευχαριστω. αν εχω κανει λαθος και πρεπει ενημερωστε με. σας ευχαριστω.
Παρακαλω, μεσα στους φακελους να αναγραφετε το username και τι εχετε ζητησει!!
δεν εχω ιντερνετ συγγνωμη οταν μπορεσω θα σας ενημερωσω...

People were created to be loved.Things were created to be used.The reason why the world is in chaos is because things are being loved and people are being used.

crazymouse
Gold Member
Gold Member
9 5
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2010, 19:45
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Σιταγρών Δράμας
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από crazymouse » 31 Ιαν 2011, 11:45

καλημερα!ναι θα επρεπε να στο ειχα προωθησει. Ομως οταν κανεις εγγραφη σε μια σελιδα δεν αποδεχεσαι αυτοματα και τους ορους της?
σε οτι αφορα τον προπληρωμενο φακελο δεν ειπωθηκε ποτε.
αν θα σε βολευε και εσενα τοτε με γραμματοσημα. η αξια αποστολης ηταν 3.30.
επισης, αποσο γνωριζω το ταχυδρομειο κρατα πακετα το μεγιστο 15 μερες. μετα επιστρεφονται.
τη διευθυνση θα στην στειλω με πμ. χρειαζεται κατι αλλο?
ευχαριστω
1) Κάθε μήνυμα στείλτε μου το και σε πμ για να είναι σίγουρο ότι θα το δω!
2) Στέλνω με γραμματοσημα, με προπληρωμένους φακέλους των ΕΛΤΑ ( http://www.elta.gr/pricelist_prepaid.pdf ), free parcel post ( http://www.elta.gr/packages_eswt.pdf ) και με κουριερ ΕΛΤΑ-ΧΑΡΙΣΕΤΟ.
3) Ζητω συγνωμη για τα ορθογραφικα :D
4) Για τις υπόλοιπες αγγελίες: ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΑΤΑ
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1856
Εγγραφή: 15 Μάιος 2009, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζάρακα Λακωνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από ΜΑΡΑΤΑ » 31 Ιαν 2011, 17:28

giotagts έγραψε:
jesusgun έγραψε: εφοσον το μελος δεν εχει λαβει καποιο φακελο πρεπει να βαζει ευχαριστω? εχω την εντυπωση πως ευχαριστω βαζουμε ΜΟΝΟ αν λαβουμε κατι.. Ρωταω γιατι κι εγω δεν εχω λαβει τρια πραγματα απ τα μελη Avilon, demie και niki_z. ειμαι σιγουρη πως τα κοριτσια τα στειλανε, απλα εγω εφοσον δεν εχω λαβει κατι θεωρησα πως δεν επρεπε να βαλω το ευχαριστω. αν εχω κανει λαθος και πρεπει ενημερωστε με. σας ευχαριστω.
κανονικά μόνο όταν λάβουμε κάτι ευχαριστούμε...αλλά σε αυτή την περίπτωση πιο πάνω το μέλος θέλει να δείξει πως δεν υπήρχε δόλος απλά κακή συνεννόηση γιαυτό και προθυμοποιείται να ευχαριστήσει χωρίς να έχει λάβει κάτι.Δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό αυτό γιατί είναι λέπτό το θέμα...το μέλος φυσικά έχει όλη την καλή διάθεση να ξεκαθαρίσει το όνομα του αλλά απο κεί και πέρα γιατί να χρεωθεί πράγματα που δεν παρέλαβε :mm: :mm: θα ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου τη διαχείρηση και θα στείλω πμ... :D
Οι κανόνες υπάρχουν για να κάνουν τη συνεργασία μας καλύτερη.Ακολουθώντας τους κερδίζουμε όλοι!
Τα ΕΛΤΑ δεν στέλνουν πια προπληρωμένο χωρίς να το ζυγίσουν και επίσης δουλεύω μόνο και πάντα πρωί...Οπότε στο εξής χέρι με χέρι συναλλαγές στον Άγιο Αντώνιο ΜΟΝΟ!!!
Αν σας βολεύει...

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Avilon
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 792
Εγγραφή: 11 Ιουν 2010, 11:17
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μενηίδος Πέλλας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από Avilon » 01 Φεβ 2011, 22:36

Εγώ παντως δεν θεωρω σωστό να ευχαριστησει μέλος που δεν εχει παραλαβει, ανεξαρτήτως του λόγου. Ολοι εχουμε πεσει θυματα ή θα πεσουμε στο μελλον κάποιων που δεν γνωριζουν τιποτα για "απόρρητο αλληλογραφίας" και οικιοποιουνται ξένα πράγματα..
Το οτι το καθε μέλος έχει την δυνατοτητα να χαρίσει κατι και το εκανε με την καρδια του, ειναι ασχετο με το αν χαθηκε κατι στο ταχυδρομειο..! Τώρα , το άλλο μέλος γιατι να ευχαριστησει, για κατι που δεν έλαβε ποτέ?? :D
Ας μας διαφωτησει και καποιος διαχειριστης για να μη λεω και κατι που ειναι εναντια στο πνευμα και τους κανόνες!

Με την ευκαιρία να ευχαριστήσω όλα τα μέλη με τα οποια ειχα συναλλαγή μεχρι τώρα, ήταν όλα άψογα!!
Πρώτα δημόσια και μετά πμ!
Παραλαβή από Μυτιλήνη ή για αντικείμενα μικρού όγκου μεσω ΕΛΤΑ μετά από παραλαβή γραμματοσήμων ή και κουριερ.
Μένω πλέον εκτός πόληςκαι μακριά απο ταχυδρομείο επομένως προτιμώ μαζικές αποστολές- μπορεί να καθυστερώ....
Ποτε ομως δεν ξεχνω!!

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
utero
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
64 79
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: 10 Ιουν 2010, 21:20
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Κροκεών Λακωνίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από utero » 02 Φεβ 2011, 01:43

Ζητησα ενα ζευγαρι σκουλαρικια απο την arial (τα οποια ηταν ολοκληρα πλαστικα, ακομα κ η μπαρα και δεν το ηξερα, ουτε αναφερονταν αλλα ισως επρεπε να ρωτησω) και ηρθανε κατεστραμμενα γιατι ειχε ξεκολλησει εντελωσ η μπαρα απο το σκουλαρικι, και στα δυο. Φυσικα δεν πιστευω οτι η Μαρια τα εστειλε ετσι, αλλα αυτο εγινε απο τα ελτα γιατι ηταν μεσα σε απλο φακελο. Απλα επρεπε να μπουν σε κουτακι η σε φακελο με φουσκες αλλα τελοσπαντων...Δεν με πειραξε τιποτα απο ολα αυτα, το μονο που δεν μου αρεσε ειναι που οταν ευχαριστησα κ εστειλα κ ποστ, δεν πηρα καμια απαντηση, ισα ισα που η αγγελια εκλεισε γρηγορα γρηγορα. Επαναλαμβανω οτι δεν ηθελα κατι, ουτε περιμενα κατι, μονο ισως μια απαντηση στο οτι μου ηρθαν σπασμενα. Τελοσπαντων, με τη Μαρια εχουμε αλληλοχαρισει πολλες φορες πραγματα και ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα

Η αγγελια ηταν αυτη http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=213&t=30378
Πόσο ακόμα θα υπάρχω στις ρακένδυτες μνήμες σου
πόσο ακόμα θα ψάχνω αιμορραγώντας με στίχους
την ανάσα απ' το γέλιο σου, τους τριγμούς απ' τα βήματα
της αγάπης το τρέμουλο στους σπασμούς της φωνής σου

Κυριακή των Βαΐων ανοιξιάτικο βράδυ
σου στέλνω για τη γιορτή σου καρτ ποστάλ απ' τον Άδη


....ΕΓΙΝΕ Η ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΜΑΣ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα με μέλη”