Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

voulasto
Diamond Member
Diamond Member
50 56
Νομός κατοικίας: Ν. Σερρών
Δήμος - Κοινότητα: Προσοτσάνης Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από voulasto » 12 Φεβ 2011, 01:02

fordakias έγραψε:anna27 :!:

Χωρίς λοιπόν να κρατάω καμιά αντιπάθεια, απάντησα στο pm που μου έστειλε πως είμαι πρόθυμος να της δώσω την πρόσκληση, με την προϋπόθεση να μου δώσει κάποιο τηλ επικοινωνίας για να αποφευχθούν τα παλιά. Εκείνη αρνήθηκε να μου δώσει τον αριθμό λέγοντάς μου πως δεν έχει μπαταρία. ]
Α σε μενα για την αγγελια http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?p=196376#p196376 μου ειπε πως προσωρινα δεν ειχε κινητο και να της εστελνα εγω αριθμο να επικοινωνησει.Μου φανηκε περιεργο αλλα δεν εδωσα σημασια. Της εστειλα τον αριθμο και δεν επικοινωνησε φυσικα.Της ξαναεστειλα πμ μου απαντησε οτι καποια στιγμη θα φανει αλλα παλι τιποτα.Οποτε καταλαβα οτι εξαρχης δεν ειχε σκοπο να το δωσει
Αποστολες κανω αφου μου στειλετε γραμματοσημα ή προπληρωμενους φακελους

Μεχρι αρχες Δεκεμβρη θα ειμαι Θεσσαλονικη. Ανεβηκα για να γεννησω. Οποτε λογω παιδιου και εγκυμοσυνης τα αντικειμενα που χαριζω θα δωθουν σε οσους μπορουν να παραλαβουν απο αρχες Αγιου Δημητριου

Άβαταρ μέλους
solatma
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από solatma » 12 Φεβ 2011, 02:31

:D nasia55
:D nefeli55
:D saxpa
:D zvarveri
:D stella3
:D larisaia
:D linampoura
Οταν κανονιζουμε συναντηση,ριχνετε μια ματια και στις υπολοιπες αγγελιες μου. Ισως κατι χρησιμο βρειτε, και μειωσουμε τα δρομολογια!Για αποστολες εκτος πολης...με εξυπηρετει κυριως ελτα με γραμ/σημα ή προπληρωμενους!

Άβαταρ μέλους
solatma
VIP Member
VIP Member
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από solatma » 12 Φεβ 2011, 02:34

:D tsiburaki
:D maria_tsi1984
:D ναντια
:D mom
Οταν κανονιζουμε συναντηση,ριχνετε μια ματια και στις υπολοιπες αγγελιες μου. Ισως κατι χρησιμο βρειτε, και μειωσουμε τα δρομολογια!Για αποστολες εκτος πολης...με εξυπηρετει κυριως ελτα με γραμ/σημα ή προπληρωμενους!

Άβαταρ μέλους
Bromogato
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Δάφνης Αττικής
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Bromogato » 12 Φεβ 2011, 02:58

arial έγραψε:Δεν ξερω αν φταινε τα ελτα, ή απλως τα πετανε απο εδω και απο εκει, μπορει να ειναι οτι επειδη ειναι μικρα να σπανε ευκολα...
Τα ελτά φτάινε απ 'οτι βλέπω.. μου έστειλε δυο φυτά το παλικάρι με της αλόες και παρόλο που η κούτα έγραφε "να χειρίζεται με προσοχή", τα φυτά ήρθαν χιλιοτσακισμένα! :<

Σόρυ για το :offtopic: αλλά με έπνιγε το δίκιο! Αξιολογώ αρνητικά λοιπόν τα ΕΛ.ΤΑ.!! :lol:

vbillias
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
59 41
Δήμος - Κοινότητα: Νεαπόλεως Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vbillias » 14 Φεβ 2011, 09:28

Το μέλος tsiftis :) :) :) :) :)

Πραγματικά, ΤΣΙΦΤΗΣ

Εξυπηρετικότατος και με χειρόγραφες οδηγίες χρήσης, όταν χρειάζεται!!!

:thank:
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν κρατώ σειρά προτεραιότητας
Παράδοση μόνο χέρι με χέρι: Νεάπολη, πάρκο Βαλσαμή, ... και φυσικά, μέσω Τέλη

ΔΙΝΩ Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ!

mariatito7
Banned member !!
Banned member !!
13 12
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Εσπερίων Κέρκυρας
Επικοινωνία:

Αρνητική ψήφος για τον Επόπτη S-Stratos

Δημοσίευση από mariatito7 » 15 Φεβ 2011, 21:49

Λοιπόοονννν… έπειτα από αρκετές ημέρες αποκλεισμού (ban) που -γενναιόδωρα- μου «χάρισε» ο Συντονιστής των Συντονιστών και εξέχων Επόπτης κύριος s-stratos επειδή αμέλησα ένα βασικό κανόνα για τους διπλούς λογαριασμούς, επανήλθα.
Spoiler:
Κατ’ αρχήν, ευχαριστώ για την πρόθεση σου Τάτια να μας χαρίσεις το ποδήλατο, αλλά ούτως ή άλλως, τώρα που μου δίνεται η ευκαιρία να απαντήσω, ευχαριστούμε, αλλά δεν θα το παίρναμε και σε τέλεια κατάσταση να ήταν. Το γιατί, το λέω παρακάτω.

Λοιπόν, κύριεs-stratos έχω υπάρξει κι εγώ συντονίστρια σε φόρουμ, και το πρώτο πράγμα που κάνουμε όταν παραβαίνει κάποιος τους κανόνες λειτουργίας ενός φόρουμ –ηθελημένα ή αθέλητα- είναι, σε πρώτη φάση να προειδοποιήσουμε με ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ για την «συμμόρφωση», κι έπειτα σε δημόσιο μήνυμα ότι αν δε ακολουθήσει τους κανόνες θα γίνει ban ή και διαγραφεί αν χρειαστεί.

Κύριε s-stratos πιστεύω ότι κάνετε «κατάχρηση εξουσίας», και όλο αυτό, το βρήκα εγώ κι ο σύζυγος μου, μια «γελοία επίδειξη διαδικτυακής δύναμης» και το βρήκα εξαιρετικά προσβλητικό να με απoκλείσετε για αρκετές ημέρες από το xariseto, ειδικά αφού έστειλα προσωπικό μήνυμα στον Admin και τον ενημέρωσα για τον λογαριασμό του άντρα μου (κατόπιν συνεννοήσεως μαζί του για να διαγραφεί).

Για να καταλάβουν και τα μέλη που δεν γνωρίζουν επί του θέματος, εγώ κι ο σύζυγος μου (το μέλος Michelangelo), είμαστε καινούρια σχετικά μέλη στο xariseto, αλλά από άλλους υπολογιστές, με διαφορετικό IP, αφού εγώ χρησιμοποιώ τον υπολογιστή στο σπίτι, κι εκείνος αυτόν της δουλειάς του. Αυτό που είχαμε καταλάβει για τους διπλούς λογαριασμούς όταν διαβάζαμε τους κανόνες, είναι ότι απαγορεύονται οι διπλοί λογαριασμοί ατόμων της ίδιας οικογένειας όταν χρησιμοποιούν την ίδια IP του υπολογιστή τους από τον ίδιο χώρο.

Όταν λοιπόν απάντησε το μέλος Τάτια σε μια αγγελία μου που ζητούσα γυναικείο ποδήλατο, εκείνη μου απάντησε ότι επρόκειτο για αντρικό, οπότε την παρέπεμψα στην αγγελία του άντρα μου που ζητούσε κι εκείνος ποδήλατο, εννοείται ανδρικό.

Και όλη αυτήν την συναλλαγή, την διαχειρίστηκα δημόσια, που αν ήμουν πονηρή, θα συνεννοούμουν με pm, όπως έχω προσέξει σε κάποιες αγγελίες που έχω διαβάσει εδώ.
Αλλά ο κύριος s-stratos «τιμώρησε» κατά κάποιον τρόπο αυτήν μου την ειλικρίνεια, με ban πάρα πολλών ημερών! Αν είναι! Και το ποδήλατο αυτό, δεν το πήραμε κύριε Επόπτα!
Ας δώσω ένα παράδειγμα τώρα (δεν ισχύει για εμάς, εμείς έχουμε έναν πολύ ευτυχισμένο γάμο).

Ας πούμε ότι ένα ζευγάρι που μένει μαζί ή και αδέρφια ακόμη της ίδιας οικογένειας ή και απλοί συγκάτοικοι δημιουργούν ο καθένας το λογαριασμό του, με ξεχωριστές συνδέσεις IP.
Και πες ότι μαλώνουν, χωρίζουν, ή δεν ξέρω κι εγώ τι, αλλά μένουν κάτω από την ίδια στέγη όπως πολύ συχνά συμβαίνει σε πολύ κόσμο.
Όμως ο καθένας έχει τον ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ, τα ΔΙΚΑΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ, γιατί λοιπόν, άτομα που μένουν στην ίδια στέγη να απαγορεύεται να έχει το καθένα δικό του λογαριασμό στο xariseto? Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω?

Το καλύτερο που έχετε να κάνετε κύριε … είναι να αναλύσετε ή να αναπροσαρμόσετε κάποιους κανόνες και να μην «ban-άρετε» ασυλλόγιστα όποιον πάρει ο Χάρος για «δημόσιο παραδειγματισμό» κι εκφοβισμό προς συμμόρφωση, βεβαίως-βεβαίως!
Με νευρίασε πάρα πολύ όλο αυτό, γιατί ήμουν τύπος και υπογραμμός, απόλυτα ειλικρινής, τυπική, άμεση και πολύ ευγενική με όλα τα μέλη που μίλησα δημόσια και με pm, και δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς αυτό!

Αρχικά χαρίσαμε απλά πράγματα για να δούμε πως δουλεύει το xariseto, να τελειώσουμε τις εκκρεμότητές μας σε «χαρίσματα» για να προχωρήσουμε στα επόμενα χαρίσματά μας, που είναι και πιο σημαντικά και ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ που απλά δεν χρησιμοποιήσαμε.

Ο σύζυγος μου, έχει χαρίσει αρκετά ΠΑΖΛ (αλλά δεν πάτησαν το «ευχαριστώ» για να φανεί στον λογαριασμό του) , έβαλε υλικά κόπο και χρόνο κι ΕΦΤΙΑΞΕ (επειδή είναι επιπλοξυλουργός) ένα σκυλόσπιτο για μια κοπέλα που ζητούσε να της ΧΑΡΙΣΟΥΝ σπίτι σκύλου για τον σκύλο της ,και ξετρελάθηκε όταν ήρθε και το πήρε η κοπέλα , (την επόμενη ημέρα από την συνεννόηση τους με pm) ενώ ο σύζυγος μου, το μόνο που ζητούσε ήταν ένα κινητό και ένα ποδήλατο, αλλά δεν έχει πάρει ΤΙΠΟΤΑ κι από ΚΑΝΕΝΑΝ μέχρι τώρα, κι έχουμε πάαααρααα πολλά να χαρίσουμε, και μάλιστα ακριβά κι ολοκαίνουρια πράγματα που πριν καιρό είχαμε πάρει, αλλά δεν χρησιμοποιήσαμε καθόλου τελικά (όπως playstation και τιμονιέρα της, DVD player, ποιοτικά ριχτάρια καναπέ, κουρτίνες, κλπ).

Εγώ έχω χαρίσει όλα τα πράγματα (ολοκαίνουρια, ποιοτικά, και μερικά ακριβά) που είχα δημοσιεύσει και το μόνο που ζητούσα ήταν κάποια γυναικεία ρούχα κυρίως, αφού λόγω παραπανήσιων κιλών , μέχρι να επανέλθω δεν ήθελα να διαθέσω χρήματα σε κάτι που δεν θα το χρειάζομαι αργότερα (άλλωστε αυτός είναι και ο σκοπός αυτού του φόρουμ).
Επίσης, ζητούσα κι εγώ κινητό και ποδήλατο (τι να κάνουμε, έχουμε εκκρεμότητες ακόμη στο σπίτι μας, είναι πιο σημαντικό να βάλουμε τα κάγκελα στο μπαλκόνι μας, και δεν θεωρούμε προτεραιότητα ένα καινούριο κινητό ή ένα ποδήλατο, αφού δεν χρεωνόμαστε με πιστωτικές και πληρώνουμε πάντα μετρητοίς, για να μην έχουμε έννοιες στο κεφάλι μας), αλλά δεν βρέθηκε άτομο να χαρίζει τα αντίστοιχα αντικείμενα (και λίγο δύσκολο να τα έβρισκα, αφού ζητούσα πιο «κοριτσίστικο» στυλ).

Ακόμη, αρκετά από τα πράγματα που φαίνεται να έχει γίνει η συναλλαγή για να μου χαρίσουν, δεν έχω παραλάβει ακόμη, αν κι έχουν περάσει μήνες σε κάποιες περιπτώσεις, οπότε δεν έχω πάρει όσα φαίνεται από τις συνεννοήσεις μου με τα μέλη που απάντησαν στις αγγελίες μου.
Κι αν εσείς κύριε s-stratos το βρήκατε μια φορά απαράδεκτο να παραβούμε ένα βασικό κανόνα του φόρουμ (επειδή καταλάβαμε λάθος) εμείς το βρίσκουμε δέκα φορές απαράδεκτο, να μου κάνετε αποκλεισμό ban!

Κι εδώ θα δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβετε τι άνθρωποι είμαστε κι ας το πάρει ο καθένας όπως θέλει:
Πρόπερσι, κέρδισε ο άντρας μου σε ένα διαγωνισμό μία βιντεοκάμερα αξίας 650 ευρώ και αντί να την πουλήσουμε όσο-όσο, την χαρίσαμε σε μια φίλη μας, γιατί εμείς είχαμε, ενώ εκείνη όχι.

Και στον γάμο μας, επειδή ήταν 07/07/07, καθαρά συμβολικά και για πρωτοτυπία, κάναμε κλήρωση με 7 δώρα στους καλεσμένους μας (δύο τηλεοράσεις, δύο ηχοσυστήματα hi-fi, 2 DVD Player και μία ψηφιακή φωτογραφική) γιατί πολύ απλά μας κόστισε πολύ λίγο ο γάμος μας, αφού όλη την ετοιμασία την κάναμε μόνοι μας, χωρίς να ξοδευτούμε σε καταστήματα (προσκλήσεις, μπομπονιέρες, νυφικό κλπ, κλπ κλπ, τα έφτιαξα μόνη μου), και πολλά άλλα.

Ναι, τέτοιους ανθρώπους αποκλείσατε από το φόρουμ! Συν τοις άλλοις, είμαστε Κρητικοί, και οι Κρητικοί είμαστε πολύ υπερήφανοι άνθρωποι! Οπότε κύριε s-stratos για χαλαρώστε και λιγάκι!

Τέλος, ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ (τώρα κατάλαβα τι εννοούσε ένα παλιό μέλος που αποχώρησε «έτσι ξαφνικά» όταν σε προσωπική μας συνομιλία, μου έλεγε να «προσέχω» κι όχι πολλά-πολλά κλπ), γιατί ξενέρωσα για τα καλά.

Από εδώ και στο εξής θα χαρίζουμε μέσω αγγελιών σε τοπική εφημερίδα, ή σε αντίστοιχα site «χαρισμάτων» που σέβονται περισσότερο τα μέλη που το απαρτίζουν.
Κι επειδή το πιθανότερο είναι να ανταπαντήσετε για να υπερασπιστείτε τον εαυτό σας κύριε s-stratos σας λέω από τώρα ότι αυτό είναι το τελευταίο μήνυμά μου στο xariseto, δεν θα ανταπαντήσω κι ευχαριστώ για την σύντομη «φιλοξενία» που μας παραχωρήσατε στο… χαριστικό φόρουμ σας.

Αυτά.

Υ.Γ.: Ευχαριστώ πολύ τα μέλη που μου χάρισαν πράγματά τους και να είναι πάντα καλά…

Μαρία από Κρήτη.

s-stratos
VIP Member
VIP Member
23 34
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κάτω Ολύμπου Λάρισας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Re: Αρνητική ψήφος για τον Επόπτη S-Stratos

Δημοσίευση από s-stratos » 15 Φεβ 2011, 22:15

mariatito7 έγραψε:Λοιπόοονννν… έπειτα από αρκετές ημέρες αποκλεισμού (ban) που -γενναιόδωρα- μου «χάρισε» ο Συντονιστής των Συντονιστών και εξέχων Επόπτης κύριος s-stratos επειδή αμέλησα ένα βασικό κανόνα για τους διπλούς λογαριασμούς, επανήλθα.
Δεν σας "χαρισα" τίποτα , και οι ειρωνίες σας ειναι το λιγότερο που μπορω να πώ αχαρακτήριστες.
Το ban το πήρατε δικαίως και μάλιστα επρεπε να γινει διαγραφή. Αλλα ειπαμε να σας αφησουμε τον 1 λογαριασμό... Ισως δεν έπρεπε τελικά και να ακολουθουμε τους κανόνες κατα γράμμα :judge:
"...Vainly I had sought to borrow
From my books surcease of sorrow..."

Στις αγγελίες μου θα προτιμηθούν τα άτομα που μπορούν να παραλαμβάνουν με την υπηρεσία courier του xariseto (μονο με 3.5 ευρω τα 4 κιλά !!). Πληροφορίες ΕΔΩ

Οτιδήποτε δεν συμφωνεί με τους ΚΑΝΟΝΕΣ ή επηρεάζει την ψυχική μου υγεία θα τροποποιείται κατάλληλα... :D

Εχουν σταλεί γραμματόσημα στους χρήστες : ThanasisK
Περιμένω παραλλαβη μεσω κουριερ απο :

mariatito7
Banned member !!
Banned member !!
13 12
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Εσπερίων Κέρκυρας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mariatito7 » 15 Φεβ 2011, 22:33

Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση, αλλά μια τέτοια απάντηση περίμενα πάνω-κάτω από πλευράς σας, και δεν καταλάβατε καθόλου όλα αυτά που σας είπα, αλλά δεν έχει νόημα να το αναλύσω, στην ουσία είνα σαν να μιλάω στον τοίχο.
Απλά σκεφτείτε οτι ίσως κι άλλα μέλη να σκέφτονται όπως κι εγώ (δεν είναι κι εύκολο να διαμαρτύρεται κανείς δημόσια με τα αληθινά του στοιχεία), και ακριβώς επειδή υπήρξα συντονίστρια και σεβόμασταν τα ΝΕΑ μέλη, γι' αυτό είχα το θάρρος-θράσος, να σας μιλήσω με αυτόν τον -θιγμένο- τόνο, και είναι αναφαίρετο δικαίωμά μου, να νοιώθω όπως θέλω!
Αναρωτιέμαι βέβαια αν αφήσετε τα μυνήματα διαμαρτυρίας μου, παρ΄όλο που θα αποχωρήσω από το φόρουμ.
Ξέρετε, στην Δημοκρατία πρέπει να ακούγονται όλες οι "φωνές", κι όχι μόνον αυτές της "Εξουσίας"...

Αριβεντέρτσι...

Άβαταρ μέλους
GIANNIS14
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GIANNIS14 » 15 Φεβ 2011, 22:38

Αναρωτιέμαι μετά από όλα αυτά που διάβασα εδώ αγαπητο μελος mariatito7………..γιατί κάποιος που ακολουθεί τους κανόνες που άλλοι του έχουν υποδείξει, να μπαίνει στο στόχαστρο γιατί κάνει απλά την δουλειά του, και υποδεικνύει τα αυτονόητα, δηλαδή αυτά που όλοι προτού γίνουμε μέλη, έχουμε διαβάσει και έχουμε συμφωνήσει ;)
αγαπητο μελος mariatito7 στο κάτω κάτω μας ενδιαφέρει τι έχετε χαρίσει εδώ στο χαρισετο, και όχι εκτός αυτού, που έχετε αριθμήσει και για τέλος να υπενθυμίσω ότι η δουλειά των συντονιστών είναι ΕΘΕΛΟΝΤΚΗ.
φιλικα γιαννης :D

s-stratos
VIP Member
VIP Member
23 34
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κάτω Ολύμπου Λάρισας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XXXL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από s-stratos » 15 Φεβ 2011, 22:41

Και επειδη σεβοσαστε τα νεα μέλη , ειπατε να κάνετε λαικό δικαστήριο ??
Το γεγονός οτι παραβήκατε τους κανόνες , και σας την χαρίσαμε ομως δεν το λέτε πουθενα.
Τα μυνήματα θα μείνουν απλως οι αγγελιες θα κλειδωθουν και θα πάνε αρχείο πλέον αφου δεν ισχύουν.
Και διαλέξτε που θα απαντάτε , εδω ή στο ποδήλατο ?
"...Vainly I had sought to borrow
From my books surcease of sorrow..."

Στις αγγελίες μου θα προτιμηθούν τα άτομα που μπορούν να παραλαμβάνουν με την υπηρεσία courier του xariseto (μονο με 3.5 ευρω τα 4 κιλά !!). Πληροφορίες ΕΔΩ

Οτιδήποτε δεν συμφωνεί με τους ΚΑΝΟΝΕΣ ή επηρεάζει την ψυχική μου υγεία θα τροποποιείται κατάλληλα... :D

Εχουν σταλεί γραμματόσημα στους χρήστες : ThanasisK
Περιμένω παραλλαβη μεσω κουριερ απο :

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα με μέλη”