Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Άβαταρ μέλους
Tina
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
59 5
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς

Re: Αξιολογήσεις μελών (θετικά και αρνητικά)

Δημοσίευση από Tina » 19 Απρ 2010, 13:17

Δυστυχώς μπαίνω στη δυσάρεστη θέση να δηλώσω πως βάζω :( :( :( στον Masterkeeper κι επίσης ακυρώνω την προσφορά ενός φαξ (http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f= ... &sk=t&sd=a) όπως επίσης και κάποιων βιβλίων (http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=72&t=10752) που είχε ζητήσει και οι λόγοι είναι οι εξής:

Στις 3 Φεβρουαρίου εκδήλωσε ενδιαφέρον για κάποια βιβλία. Από τότε ποτέ δεν ήρθε να τα παραλάβει ποτέ. Περείμενα πολύ καιρό, στέλνοντας κατά καιρούς υπενθυμιστικά pm's. Στις 18 Μαρτίου εκδήλωσε ενδιαφέρον και για το φαξ και δικαιολογήθηκε πως δεν ήρθε για τα βιβλία λόγω προσωπικών προβλημάτων. Έδειξα κατανόηση και του είπα να περάσει όποτε θέλει για να πάρει και το φαξ και τα βιβλία. Στις 15 Απριλίου επανέρχεται για να ρωτήσει εάν ισχύει η προσφορά μου για το φαξ. Γι' άλλη μια φορά του λέω να περάσει όποτε θέλει. Με ενημερώνει πως θα έρθει την Παρασκευή 16 Απριλίου. Τον ενημερώνω με μήνυμα στο κινητό του (το οποίο παραδώθηκε κανονικά) ότι μπορεί να έρθει. Δεν εμφανίζεται την Παρασκευή το μεσημέρι, δεν ενημερώνει ούτε μέσω κινητού, ούτε μέσω του ΧΑΡΙΣΕΤΟ. Από τις κινήσεις του στο ΧΑΡΙΣΕΤΟ φαίνεται ότι μπήκε και το Σάββατο και μάλιστα βρήκε χρόνο να δηλώσει ενδιαφέρον για έναν εκτυπωτή (http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f= ... 316#p75316) αλλά και σήμερα. Παρόλα αυτά, σε μένα ούτε pm ούτε τίποτα.

Η υπομονή μου εξαντλήθηκε. Δεν θα τον παρακαλάω κιόλας! Δε δίνω το δικαίωμα σε κανέναν να κάνει κατάχρηση της ευγένειας και της κατανόησής μου.
Προσπαθώ να είμαι πάντα σωστή στις συναλλαγές μου, δίνω πάρα πολύ χρόνο σε όλους να έρθουν να παραλάβουν ό,τι επιθυμούν και τους εξυπηρετώ όσο καλύτερα μπορώ. Μάλιστα στις περισσότερες αγγελίες μου αφήνω τη δυνατότητα να έρθει κάποιος στο μετρό του Νέου Κόσμου όποια μέρα θέλει από Δευτέρα έως Παρασκευή από τις 9.00 το πρωί έως τις 16.00! Πιστεύω ότι είμαι από τους ελάχιστους που δίνουν τέτοια ευχέρεια στις παραλαβές. Και ποτέ δεν αποκλείω ραντεβού σε άλλα σημεία άλλες ώρες ή ταχυδρομικές αποστολές.

Η συμπεριφορά λοιπόν του Masterkeeper, είναι το λιγότερο αγενής και προσβλητική για μένα.
Δεν αντέχω την αχαριστία, λυπάμαι πολύ.

Tina
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Krustallenia
VIP Member
VIP Member
40 86
Νομός κατοικίας: Ν. Κέρκυρας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Krustallenia » 19 Απρ 2010, 15:47

ΜΑΡΑΤΑ έγραψε:
ΧΡΥΣΑ έγραψε:καλησπερα σας,ειμαι ενα χρονο στο χαρισετο κι εχω γραψει για πολλα ατομα θετικα σχολια εδω μεσα.Ηρθε η πρωτη φορα να γραψω κατι αρνητικο για ενα ατομο,και αυτο το ατομο ειναι η giorginaa (ειναι το ποιο διπροσωπο ατομο που εχω γνωρισει ποτε στην ζωη μου).Γιατι εμαθα εχθες απο πολλους οτι μιλαει με τα ποιο ασχημα λογια για μενα σε τριτους.Ενω εμενα με μιλουσε τοσο καιρο σαν να μην συμβαινει τιποτα και απο πισω μου με εθαβε κανονικα.Και φανταζομαι πως το ιδιο εχει κανει και με αλλους.Και ο λογος που τα γραφω ολα αυτα ειναι για να καταλαβετε ποια ειναι επιτελους η giorginaa γιατι εγω αργησα να το καταλαβω μ'ελεγαν αλλα δεν τους πιστευα μεχρι που αποδηχτεικε οτι ολοι ειχαν δικιο.
Όχι είμαι τρελή εγώ και σάλταρα ξαφνικά και δεν είχα δουλειά και λέω δεν την βγάζω όλα αυτά που είπα...Αλλά δεν με ακούσατε!!!Νομίζατε οτι ζήλεψα που πήρε πράγματα που ήθελα!!!Σιγά σιγά θα βγούν κι άλλα στη φόρα...Προσέξτε να μην έχετε ανοιχτούς λογαριασμούς μαζί της...

Aν κι εχει φυγει το συγκεκριμενο μελος (giorginaa) θα ηθελα κι εγω να εκφρασω την βαθυτατη μου εμπαθεια προς το ατομο της, και θα διαφωνησω με το μελος Spitha ως προς αυτο που ανεφερε:
giorginaa
Πολύ εξυπηρετική και προνοητική, ειδικά σε μένα που όποτε πάω Αθήνα, "σκοτώνεται" να με εξυπηρετήσει φέρνοντάς μου πράγματα από άλλα μέλη και δίνοντας πράγματα σε άλλα μέλη από μένα. Έχω να πω τα καλύτερα!
Εμενα οχι μονο αυτο ("σκοτώνεται" να με εξυπηρετήσει φέρνοντάς μου πράγματα από άλλα μέλη και δίνοντας πράγματα σε άλλα μέλη από μένα), που δεν της το απαιτησα κιολας αλλα ουτε την ευγενη καλοσυνη δεν ειχε, να περιμενει λιγες μερες να της εστελνα τα γραμματοσημα για καποια πραγματα που της ειχα ζητησει. Δεν λεω οτι δεν μου ειχε χαρισει, μου ειχε χαρισει και μου τα ειχε στειλει μεσω της MERSINIς αλλα οι τελευταιοι διαλογοι που ειχα μαζι της ηταν εντελως απωθητικοι.
Ειδου και τα πειστηρια:
Αποστολή στο: Πέμ Ιαν 28, 2010 8:46 pm
Από: giοrginaa
Προς: Krustallenia
άκουσέ με λίγο....έχει καταντήσει το σπίτι μου αποθήκη...όταν βγάζω πράγματα θέλω να φεύγουν γρήγορα....κ εσύ καθυστερείς..σου έχω πει κ άλλη φορά ότι γραμματόσημα πωλούν και τα περίπτερα...και εν πάσει περιπτώσει πάρε γραμματόσημα μια φορά να έχεις για να στέλνεις...όσοι μου ζήτησαν να τους πάρω πράγματα από τη Λένα τους είπα ναι γιατί θα τους δω την επόμενη μέρα...στη δική σου περίπτωση όμως δεν συμβαίνει το ίδιο πράγμα...και αν είναι να με καθυστερείς θα σε παρακαλούσα να μην ποστάρεις άλλη φορά σε αγγελία μου.....πιστεύω να με καταλαβαίνεις

και η απαντηση μου:
Αποστολή στο: Πέμ Ιαν 28, 2010 8:51 pm
από τον Krustallenia
Ακουσε με λιγο... το να εισαι λιγοτερο επιθετικη θα ηταν πολυ πιο ομορφο και αμεσο, πιστεψε με! Δεν ξερω πως εχει καταντησει το σπιτι σου, δεν ειναι δικο μου! Αρκετες φορες εχω κανει τα στραβα ματια στην επιθετικοτητα σου αλλα αυτο πια παραπαει! Δεν σε αναγκασα να με εξυπηρετησεις, απλως σε ρωτησα! Διαβασε τι γραφω στην υπογραφη μου και θα καταλαβεις γιατι καθυστερω!
Να σαι καλα!

Βεβαια δεν απαντησε ποτε!

Θα ηθελα να εκφρασω και την απογοητευση μου για το μελος GIANNIS14 απο τον οποιο ειχα ζητησει εδω και αρκετους μηνες κατι θηκες απο την αγγελια του (http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=212&t=9824). Μου ειχε στειλει μηνυμα και ειχαμε συννενοηθει οτι οντως θα μου εστελνε αλλα ξαφνικα χθες κλεινει η αγγελια με ποστ "Δοθηκαν εκτος site παρακαλω να κλεισειη αγγελια."
Κι εγω ακομα περιμενω!
Βεβαια το ποστ μου αυτο μπορει να διαψευσθει μιας και δεν εχω κρατησει τα πμ μας αλλα τελος παντων! Δεν πειραζει. Εγω δεν εστειλα υπευθυμιστηκα πμ γιατι δεν ηθελα να φανω ενοχλητικη στο μελος, πιστευα οτι ισως να μην ειχε χρονο και πως καποια στιγμη θα εβρισκε το χρονο να τα στειλει!

Στη συνεχεια και κλεινοντας με αυτο το ποστ μου, θα ηθελα να ευχαριστησω ολους οσους εχω ανταλλαξει αντικειμενα εδω μεσα. Ολους οσους εχουν μπει στον κοπο να με εξυπηρετησουν και θα ηθελα να τονισω πως οτι προσφερω ειτε αυτο ειναι αντικειμενο ειτε βοηθεια, το κανω με απολυτη ευχαριστηση και θεληση!
Αν οσο καιρο ειμαι εδω μεσα στενοχωρησα η απογοητευσα καποιον αθελα μου, ας με συγχωρησει!
Αυτα!
Να 'μαστε καλα!

Υ.Γ. Ευχαριστω ιδιαιτερως την gogo και τον maki για ολα οσα εχουν κανει για μενα και που προσφερουν σε εμας ενα τετοιο site καθως και ολους τους διαχειριστες που συντονιζουν!
Αποστολες με κουριερ xariseto.gr λογω μεγαλης αποστασης απο το ταχυδρομειο και ελλειψης χρονου.

Άβαταρ μέλους
GIANNIS14
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GIANNIS14 » 19 Απρ 2010, 17:48

Κρουσταλενια μιλάς αρνητικά για κάποιον που δεν γνωρίζεις, και κρίνεις από μια και μόνο αγγελία για αυτό και θα έπρεπε να είσαι πιο προσεκτική στα σχόλια σου, η οποία έγραφε παραλαβή από περαια Θεσσαλονίκης, και ο λογος είναι ότι δεν μπορώ να μπω στην διαδικασία να στέλνω πράγματα, και θέλω να είμαι εντάξει, όσο για τα πμ, τι θα μπορούσες να αποδείξεις δεν κατάλαβα……..ναι είχα πει ότι θα σου τα έστελνα όταν θα μπορούσα, αλλά για καθαρά προσωπικούς λόγους δεν μπόρεσα, και προτίμησα να τα δώσω όλα στο χαριστικό παζάρι, παρά να πεταχτούν.

Άβαταρ μέλους
Krustallenia
VIP Member
VIP Member
40 86
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Krustallenia » 20 Απρ 2010, 00:00

Πρωτον δεν μιλησα αρνητικα παρα μονο εξεφρασα την απογοητευση μου προς το ατομο σου. Κατι απολυτως φυσιολογικο και ειλικρινεστατο! Θα μπορουσες να με ειχες ενημερωσει οτι δεν θα μπορεσεις ή τουλαχιστον χθες που ειδες το ποστ μου στην αγγελια σου που κλειδωσε, να μ εστελνες ενα πμ και να μου εξηγουσες... Αλλα ουτε αυτο! Δεν ησουν υποχρεωμενος να μου στειλεις αλλα εφοσον εχουμε μιλησει και περιμενω κατι απο σενα (εστω και αν δεν ειναι σιγουρο), το τυπικο ειναι να ενημερωσεις!
Εγω τουλαχιστον αυτο ξερω να κανω!
Οχι δεν σε ξερω, αλλα δεν ζητησα και να σε μαθω... Μια απλη συναλλαγη θα ειχαμε!
Τελος παντων!
Δεν ποσταρα εδω για να διαπληκτιστουμε!
Καλο σου βραδυ..
Αποστολες με κουριερ xariseto.gr λογω μεγαλης αποστασης απο το ταχυδρομειο και ελλειψης χρονου.

Άβαταρ μέλους
GIANNIS14
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GIANNIS14 » 20 Απρ 2010, 20:32

Αν δεν ήθελες να μιλήσεις αρνητικά για το πρόσωπο μου δεν θα έγραφες δημόσια την απογοήτευση σου . Μπορούσες με προσωπικό μήνυμα , κάτι απόλυτος φυσιολογικό και ειλικρινέστατο όπως λες.
Άρα το μόνο που ήθελες ήταν η συκοφάντηση προς εμού , αλλά τι λέω αφού αυτό τουλάχιστον το ξέρεις καλά.
Αν δεν θέλεις άλλη φορά να διαπληκτιστείς όπως λες με οπουδήποτε άλλο μέλος κράτα την απογοήτευση σου για σένα, για το τι συμβαίνει στο σπίτι και στο μυαλό του καθενός μονό αυτός το ξέρει και όχι εσύ.
Έκανα λάθος αμέλησα λόγω οικογενειακών μου προβλημάτων και δεν είμαι και υποχρεωμένος να σου δώσω λογαριασμό ,ενημέρωσα όμως στην υπογραφή μου για τυχών μελλοντικές απογοητεύσεις ότι δεν μπορώ να στέλνω εκτός πόλεως μου παρά μόνο σε πολύ ειδικές περιπτώσεις.
Τέλος σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια πραγματικά με άγγιξαν.......

Καλό σου βράδυ.............

Άβαταρ μέλους
Krustallenia
VIP Member
VIP Member
40 86
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Krustallenia » 20 Απρ 2010, 20:59

Το τι κανεις σπιτι σου ειναι θεμα δικο σου και δεν σου ζητησα λογαριασμο! Οτι ειπες το ειπες απο μονος σου! Το οτι δεν μπορεις να το δεχτεις ειναι προβλημα σου αλλα και παλι δεν χρειαζοταν να απαντησεις δημοσια! Κατ'εμε φερθηκες καπως με αγενεια και λυπαμαι που το θεμα ανοιξε τοσο πολυ! Μιση ντροπη δικη μου, μιση δικη σου λοιπον!

Τελος, σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια, πραγματικα με αγγιξαν...

Καλο βραδυ και σε σενα!

Άβαταρ μέλους
GIANNIS14
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GIANNIS14 » 20 Απρ 2010, 21:19

:D τελος...........................

Άβαταρ μέλους
litsa-akis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από litsa-akis » 29 Απρ 2010, 08:29

Είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ γιατί θέλω να γραφω μόνο θετικά σχόλια και δεν θελω να ξεχάσω κανέναν.
Αλλά μου έδωσε αφορμή το μέλος Koufa που μου ζήτησε κάποια βιβλία στις 16 Μαρτίου

Re: [ΧΑΡΙΖΩ]Βιβλία

από KouFa την Τρί Μαρ 16, 2010 6:43 pm
καλησπερα!

ενδιαφερομαι για το 3 κ το 5 αν δεν τα θελει καποιος αλλος.
Το τελευταίο μου μύνημα προς το μέλος ήταν στις 26 Απριλίου
ΛΙΤΣΑ

Αποστολή στο: Δευτ Απρ 26, 2010 11:15 am
Από: litsa-akis
Προς: KouFa
Δεν εχεις απαντήσει σε μυνήματα που σε έστειλα για τα βιβλία που ζήτησες,θα μου πεις αν σε ενδιαφέρουν να ξέρω. :mm:
Το βρήσκω αγενέστατο να μπαινεις στο σάιτ για άλλες συναλλαγές και να μην απαντάς σε 5 μυνήματα,να πεις οτι δεν ενδιαφέρομαι τελικά ,την ώρα που είσαι και ον λάιν .Δεν έχουν καταλάβει μερικά μέλη΄ότι αφου ποστάρουν πρεπει και με πμ να ενδιαφερθούν οι ίδιοι για να παραλάβουν.
Θέλω να ευχαριστήστω και όλα τα υπόλοιπα μέλη για τις συναλλαγές που είχα και την σωστή συνενόηση. :P
Παρακαλω πρώτα δηλωστε το ενδιαφέρον σας δημόσια και μετα επικοινωνήστε με πμ για την παραλαβή των αντικειμένων.
Δεν τηρώ σειρά πρoτεραιότητας ,προτιμούνται τα μέλη που χαρίζουν και τηρούν τους κανόνες.
Αποστολές εκτός γίνονται με γραμματόσημα απο το μέλος που ενδιαφέρεται.
edit Admin: Πρώην μέλος litsaki οπού έγινε litsa-aκιs

vdanasto
Platinum Member
Platinum Member
20 23
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vdanasto » 31 Μάιος 2010, 14:21

Εγώ θα εκφράσω κάποιες εμπειρίες, χωρίς να αναφέρω όμως ονόματα.

Πραγματικά είναι άσχημο το να στέλνεις κάπου pm και να μην σου απαντάνε. Χαρίζεις κάτι, σου εκδηλώνουν ενδιαφέρον, απαντάς στο πμ τους και μετά εξαφανίζονται. Βέβαια συνεχίζουν και επισκέπτονται το site καθημερινά, αλλά είναι δύσκολο να απαντήσουν σε μηνύματα που στέλνεις επανειλημένα. Δεν θα κυνηγάμε κι όλας τον άλλον για να του χαρίσουμε κάτι!

Επίσης είναι πολύ άσχημη η ασυνέπεια στα ραντεβού. Την προηγούμενη Παρασκευή είχα κανονίσει συνάντηση την ίδια ώρα με 2 μέλη, 1 για να παραλάβω αντικείμενο και 1 για να δώσω. Με έστησαν και οι 2. Φυσικά εκνευρίστηκα πολύ. Το λιγότερο που μπορείς να κάνεις είναι να ενημερώσεις έγκαιρα, όχι 5 και 10 λεπτά μετά την ώρα του ραντεβού, και αφού στείλω εγώ μήνυμα πρώτα ότι έχω φτάσει και περιμένω. Και τις δικαιολογίες του τύπου "μόλις συνέβη κάτι σοβαρό και δεν θα μπορέσω" τις έχουμε ακούσει πολλές φορές. Στις 5+ που "μόλις συνέβη το σοβαρό" έπρεπε να είσαι ήδη στο ραντεβού σου. Πες καλύτερα ότι το ξέχασες, η ειλικρίνεια εκτιμάται περισσότερο.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank-TTbank
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από makis » 31 Μάιος 2010, 14:45

Καλα ειναι να τα αναφέρετε αυτα δημοσια , και αν οχι δημοσια τοτε με αναφορά στο ανάλογο ποστ , ωστε να το βλεπουμε αν το ξανακανει το μελος , η αν ετυχε μια φορα !

Γιατι καποια μελη το εχουν συστημα αλλα αν δεν το ξερουμε , δεν μπορουμε να κανουμε κατι !
Και αυτο γινετε γιατι καποιοι δεν εκτιμούν ουτε το μελος ουτε αυτο που θελουν , αλλα απλα ζητανε !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα με μέλη”