Τα μέλη ΘανοςΣαρις, ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 και Buzzaki δημοσίευσαν από την ιδια ΙΡ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Τα μέλη ΘανοςΣαρις, ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 και Buzzaki δημοσίευσαν από την ιδια ΙΡ

Δημοσίευση από polvar » 20 Ιαν 2018, 21:38

Τα μέλη ΘανοςΣαρις και ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 δημοσίευσαν από την ιδια ΙΡ (η ΙΡ ταιριάζει σε 54 δημοσιεύσεις τους)
Δηλώνουν και οι δύο διαμονή στην περιοχή Αγιου Δημητρίου Θεσσαλονίκης (viewtopic.php?f=252&t=170391&p=1678177#p1678177 και viewtopic.php?f=252&t=170193&p=1675767#p1675767) αν και ο ΘανοςΣαρις δηλώνει στο προφίλ του ως δήμο κατοικίας τον δήμο Εγνατίας
Ο ΘανοςΣαρις δηλώνει στο προφίλ του ως επάγγελμα Σερβιτόρος Ble, δηλώνει φοιτητής (viewtopic.php?f=212&t=170322&p=1677562#p1677562) αλλά και παντρεμένος (viewtopic.php?f=31&t=170312&p=1678828#p1678828)
Εχουν μπει σε πάνω από 110 αγγελίες συνολικα και οι δυο και ζητάνε όλα όσα εχουν απομεινει. Επίσης ζητάνε με πμ ενώ κάποια μέλη μου έχουν πει ότι δεν πήγαν σε ραντεβού που είχαν συνεννοηθεί
Αν οι δυο λογαριασμοι αφορουν ζευγάρι θα πρέπει να αποφασίσουν ποιον από τους δυο θα χρησιμοποιούν ενώ ο άλλος θα κλείσει
Επίσης να διαβάσουν και να μάθουν να τηρούν τους κανόνες αλλιώς θα αποβληθούν και οι δύο


Άβαταρ μέλους
ΒΑΣΙΛΙΚΗ31
Silver Member
Silver Member
2
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 13 Δεκ 2017, 17:42
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Αγιος Δημητριος
Επικοινωνία:

Re: Τα μέλη ΘανοςΣαρις και ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 δημοσίευσαν από την ιδια ΙΡ

Δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 » 22 Ιαν 2018, 18:26

Καλησπέρα θα ηθελα να κλεισω το δικο μου προφιλ λογω σπασιματος του κινητου μου χρησιμοποιω μονο του αντρα μου. Ειμαστε ζευγαρι που μολις ξεκινησε την ζωη του μαζι και ειμαστε σε ενα σπιτι μονο με τα ρουχα μας και ενα σπασμενο καναπε. Η οικονομική κατασταση μας ειναι.... Και κανεις δεν βοηθαει τους ελληνες νεους. Δεν εχουμε καπου να απευθυνθουμε ουτε ειμαστε ζητιανοι. Πολεμαμε μονοι μας να κανουμε κατι. Οποτε παρακαλω οτι ενδιαφερον εχω δειξει απο αυτο το προφιλ ασ μεταφερθουν στου αντρα μου για να ληξει και ολη αυτη η παρεξηγηση. Ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Τα μέλη ΘανοςΣαρις και ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 δημοσίευσαν από την ιδια ΙΡ

Δημοσίευση από polvar » 22 Ιαν 2018, 18:41

Ολοκληρώστε ό,τι συναλλαγές έχετε ξεκινήσει με τον λογαριασμό αυτό και μετά θα κλείσει
Και μάθετε να είστε συνεπείς στις δοσοληψίες σας και να μην ζητάτε με πμ

Άβαταρ μέλους
lamprinavrt
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 7042
Εγγραφή: 04 Φεβ 2014, 15:55
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ζωγράφου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Τα μέλη ΘανοςΣαρις και ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 δημοσίευσαν από την ιδια ΙΡ

Δημοσίευση από lamprinavrt » 22 Ιαν 2018, 20:18

Καλησπέρα σας και καλο απογευμα.
Δυστυχώς καλούμαι να μιλήσω δημόσια διότι αρχικά δεν μπορώ να επιβαρύνω κάθε αγγελία (που έχω ευθύνη) με την ίδια παρατήρηση και έπειτα γιατί λαμβάνω πμ από ενοχλημένα μέλη που επικοινωνούν μαζί μου για να βρούμε μια λύση.

Προς μέλη ΘανοςΣαρις και ΒΑΣΙΛΙΚΗ31


Κάθε μέλος που κάνει εγγραφή μπορεί να έχει μια ''δυσκολη'' ιστορία πίσω του, όπως και τα περισσότερα μέλη κι εγώ, αυτό ομως δεν ερμηνεύεται οτι δεν πρέπει να σεβεται και να τηρει τους κανόνες της κοινότητας που τον φιλοξενεί. Αντιλαμβάνομαι και συμμερίζομαι πλήρως την κατάσταση που αναφέρετε ως νεο ζευγάρι αλλά δυστυχώς δεν έχετε αντιληφθεί τον σκοπό και την λειτουργία της κοινότητας μας.
Είμαστε μια διαδικτυακη κοινότητα που βασίζεται στην καλή προαίρεση και διάθεση των μελών τους να προσφέρουν-χαρίσουν κάτι από το υστερημά τους με κίνητρο την αλληλεγγύη και τον ορθολογισμό. Αν κι εφόσον το πράξουν, αντίστοιχα μπορούν και να ζητήσουν κάτι που έχουν ανάγκη πάλι με ορθή χρήση κι λογική.
Δεν είμαστε κάποια κοινωφελής υπηρεσία που με τα απαραίτητα διαπιστευτήρια (εκκαθαριστικό, δικαιολογητικά οικονομικής δυσχέρειας κ.α.) μπορούμε να παρέχουμε κάποιο οικονομικό ή άλλο υλικό βοήθημα στα μέλη μας.
Αυτο ερμηνευεται οτι δεν μπορούμε και ουτε θελουμε να διαπιστώσουμε την αλήθεια σε κάθε ιστορία (καθώς όπως προειπα δεν ειμαστε υπηρεσια αλλά ουτε και αστυνομια ή ελεγκτικός μηχανισμος) αλλά βασιζόμαστε στην ειλικρίνεια των μελών και μέσα από τις ενέργειες τους εδω μέσα, χτίζουμε ή αντίστοιχα δεν χτίζουμε την σχέση εμπιστοσύνης μας.
Με λίγα λόγια, κάνατε την εγγραφή σας και χωρίς καν να διαβασετε τους κανόνες, ζητάτε αλόγιστα από παντού κι τα πάντα κι σα να μην έφτανε αυτό εκβιάζετε συναισθηματικά μέλη με αφορμή την ελληνικότητα σας.
Ευτυχώς δεν ζητάμε διαπιστευτήρια ούτε για αυτο. Δικαίωμα εγγραφής εχουν ΟΛΟΙ ανεξαρτητα θρησκεύματος,υπηκοότητας κ.α. αρκεί και μόνο να σέβονται τα υπόλοιπα μέλη. Σεβασμός στον χρόνο τους, στην καλή τους διάθεση να προσφέρουν, στην συνέπεια τους απεναντι σε άλλα μέλη κι γενικότερα σε ότι απαιτεί μια σωστή συναλλαγή για ένα υγιές αποτέλεσμα.
Αν δεν μπορείτε να δείξετε τον παραπάνω απαιτούμενο σεβασμό, καλό θα ήταν να ''ηρεμήσετε'' και να διαβάσετε προσεκτικά τους κανόνες για να δωσετε στο προφίλ σας μια νέα ευκαιρία να φερθειτε πιο συνετα αλλιώς υπάρχουν συνέπειες που επίσης θα διαβάσετε στους κανόνες.
Ελπίζω να έγινα κατανοητη και παραμένω στη διάθεση σας για οποιαδήποτε απορία σας.

Προς τα υπόλοιπα μέλη

Τελος, έχουμε επισημάνει απειρες φορές στα μέλη οτι φερουν προσωπική ευθυνη για τις συναλλαγες τους και πως επιλέγουν να χαρίσουν τα αντικειμενα τους κι εμεις δεν μπορούμε να κάνουμε τον εκαστοτε τιμωρό.
Οταν πχ χαρίζεις χωρις να λαβεις τα μεταφορικα σου πριν ....ρισκάρεις και δεν ευθυνεται η διαχείριση για την δικη σου απερισκεψία.

Καλη συνεχεια και παραμένουμε στη διαθεση σας.
Ο σεβασμος και η ευγένεια είναι η καλύτερη αρχή για μια ακόμα καλύτερη συναλλαγή .

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Εχω μόνο Εθνική για καταθεσεις μεταφορικών.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Τα μέλη ΘανοςΣαρις και ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 δημοσίευσαν από την ιδια ΙΡ

Δημοσίευση από polvar » 23 Ιαν 2018, 12:25

Προχθες γράφτηκε μέλος Buzzaki το οποίο επίσης δημοσίευσε από την ίδια ΙΡ που δημοσίευσαν οι ΘανοςΣαρις και ΒΑΣΙΛΙΚΗ31
Αυτό σημαίνει ότι ή εσείς κάνατε και 3ο λογαριασμό ή είναι κάποιος φίλος/συγγενής σας που ήταν δίπλα σας.

Η δημιουργία πολλαπλών λογαριασμών απαγορεύεται από τους κανόνες και ο νέος λογαριασμός θα μπει σε περιορισμό ή θα κλείσει εκτός αν αποδείξετε ότι είστε διαφορετικά άτομα και το δηλώσετε στο viewtopic.php?f=2&t=18449 με την υπόσχεση ότι δεν θα συναλλάσσεστε μεταξύ σας καθώς το χάρισμα μεταξύ φίλων και συγγενών απαγορεύεται και η όποια δοσοληψία μεταξύ σας θα θεωρείται άκυρη και δεν θα λαμβάνει 'ευχαριστώ'

Ευχαριστώ πολύ.

Άβαταρ μέλους
ΒΑΣΙΛΙΚΗ31
Silver Member
Silver Member
2
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 13 Δεκ 2017, 17:42
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Αγιος Δημητριος
Επικοινωνία:

Re: Τα μέλη ΘανοςΣαρις και ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 δημοσίευσαν από την ιδια ΙΡ

Δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 » 23 Ιαν 2018, 12:33

Καλησπέρα δεν γνωρίζω για καποιο μελος buzzaki. Να ενημερώσω ότι το Internet δεν ειναι δικο μου ειναι μιας καφετερειας διπλα απο το σπιτι μου. Οποτε μππρει ο οποιοσδηποτε να ειναι. Δεν θελω να χρεωθουμε λογαρισμους με τους οποιους δεν εχουμε καποια σχεση. Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Τα μέλη ΘανοςΣαρις και ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 δημοσίευσαν από την ιδια ΙΡ

Δημοσίευση από polvar » 23 Ιαν 2018, 12:47

Το να κοροιδεύετε είναι το πιο εύκολο πράγμα
Δεν σας απαγόρεψε κανείς να μπείτε στο xariseto.gr και να ζητήσετε από τα πράγματα που χαρίζουν
Αλλά με σεβασμό προς τα άλλα μέλη, αξιοπρέπεια και αυτοσυγκράτηση
Δεν είναι δυνατόν να πάρετε τα πάντα όλα
Λέτε ότι έχετε ανάγκες αλλά εμείς δεν έχουμε τρόπο να το επιβεβαιώσουμε
Βλέπουμε όμως ότι κάνετε "πονηριές" για να πάρετε όσο το δυνατόν περισσότερα (ζητάτε με πμ πράγμα που απαγορεύεται, πιέζετε τα μέλη να σας δώσουν και κάνετε πολλαπλούς λογαριασμούς). Αυτά δείχνουν διάθεση "αρπαγής" και όχι παραμονής σε μια κοινότητα που έχει σκοπό την αλληλοβοήθεια

Με τέτοιες συμπεριφορές κάνετε τα μέλη που θέλουν να χαρίσουν επιφυλακτικά προς νεοεγγραφόμενα μέλη που μπορεί να έχουν πραγματικά ανάγκη

ΥΓ. Και το μέλος Buzzaki είναι λογαριασμός δικός σας ή συγγενών. Το από πού φαίνεται το ξέρει καλά αυτός που τον έφτιαξε

Άβαταρ μέλους
ΒΑΣΙΛΙΚΗ31
Silver Member
Silver Member
2
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 13 Δεκ 2017, 17:42
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: Αγιος Δημητριος
Επικοινωνία:

Re: Τα μέλη ΘανοςΣαρις, ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 και Buzzaki δημοσίευσαν από την ιδια ΙΡ

Δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 » 23 Ιαν 2018, 12:57

Λοιπον εγω δεν θα συνεχισω αυτη τη συζητηση παρακαλω διαγραψτε τον λογαριασμο μου και του αντρα μου Θανοςσαρις ουτε σκοπο για αρπαγη ουτε ζητουλας ειμαι και δεν ανεχομαι να με προσβαλουν. Εχω στειλει μονο σε ενα μελος π. Μ. Και αυτο ηταν μολις δημοαιευσα και στην δ. Συζητηση. Πολλαπλους λογαριασμους δεν εχω και με προβάλλεται απιστευτα. Ζηταω οσο πιο ευγενικα οτι μπορω να ζητησω και οχι σε υπερβολικο βαθμο. Ειμαι σε θεση να πω πως επειδη ζουμε σε αυτες τις εποχες ολοι ειστε καχυποπτοι. Δεν με πειραζει. Ας παρουν τα πιο συνεπη μελη. Αναγνωρισα τα λαθη μου και ζητησα απο ολους κατανοηση. Ευχαριστώ πολύ για την ευχαριστη στιγμη που ειχα να μιλησω με ενδιαφερον και χαμογελαστους ανθρωπους. Παρακαλω απο την στιγμη που θεωρείται οτι σας εξαπατησα διαγραψτε οτι νομιζετε. Ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39399
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: Τα μέλη ΘανοςΣαρις, ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 και Buzzaki δημοσίευσαν από την ιδια ΙΡ

Δημοσίευση από polvar » 23 Ιαν 2018, 13:00

Αμα ήσασταν εγκρατής από την αρχή και τηρούσατε τους κανόνες τώρα δεν θα κάναμε αυτή τη συζήτηση
Καλώς ή κακώς όμως έγινε
Δεν θα σας διαγράψουμε -ακόμα- για να έχετε την ευκαιρία να αποδείξετε αυτά που λέτε
Νέους λογαριασμούς όμως (και άλλες πονηριές) δεν θα ανεχτούμε
Και μη λέτε ότι δεν έχετε άλλους λογαριασμούς, και μόνο οτι έχετε από έναν ο άντρας και εσείς (και ζητάτε και με τους δύο) φθάνει
Και για το κινητό σας που λέτε ότι έσπασε και προβάλλετε ως δικαιολογία, κάλλιστα θα μπορούσατε να συνεχίσετε τις συναλλαγές σας ως ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 από άλλη συσκευή

Άβαταρ μέλους
piterc
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4746
Εγγραφή: 23 Ιαν 2014, 20:32
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελευθερίου-Κορδελιού Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: Τα μέλη ΘανοςΣαρις, ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 και Buzzaki δημοσίευσαν από την ιδια ΙΡ

Δημοσίευση από piterc » 31 Ιαν 2018, 16:00

και μενα το μελος με εστησε στην παραλαβη για το ενυδρειο κ αφου ειχαμε μιλησει και ολα καλα λιγο πριν την συναντηση εγινε αφαντη εκανα 16κλησεις κ εστειλα 2 μνματα αλλα απαντησει δεν πηρα ποτε, δεν ειναι ντροπη να μου ελεγες οτι το μετανιωσες η οτι ετυχε κατι κ τελικα δεν θα ερθεις.
εστειλα και εδω πμ αλλα ουτε εδω δεν απαντησες.θες να δωσεις μια ΄'ευκαιρια''σε νεο μελος κ τρως το κεφαλι σου. ΒΑΣΙΛΙΚΗ31 νομιζω πως μου οφειλεις μια συγνωμη! :judge:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα με μέλη”