Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ δώρα του xariseto.gr την ΠΑΤΑΕΙ!!!!

Απάντηση
anastasia poly
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
92 78
Δημοσιεύσεις: 1435
Εγγραφή: 12 Σεπ 2012, 16:28
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ομαλών Κεφαλληνίας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από anastasia poly » 28 Σεπ 2012, 20:04

εγω νομιζω οτι ολοι εχετε δικιο αλλα και αδικο ενδιαμεσα...σημερα λοιπον παρατηρησα οτι σε ενα μελος του χαριστηκε μια ηλεκτρικη συσκευη και στο καπακι μια αλλη ηλεκτρικη συσκευη!!!!!μηπωσ απο το να ανταλλασσουμε ισως και διαφορες ασχημες κουβεντες θα επρεπε να αφηνουμε και περιθωρια σε καποιους αλλα οχι στους πλεονεκτες!!!!..........γιατι το μελος αφου πηρε την πρωτη ηλεκτρικη συσκευη δεν αφησε την δευτερη να την παρει καποιος αλλος που την εχει αναγκη????ισως ενας γονεας για το παιδι του????εεεεεε???γιατι?????...λεω εγω τωρα που δεν ηθελα καμια απο τις δυο αγγελειες γιατι δοξα το θεο ακομα τις εχω τις δικιες μου.....οι πλεονεκτες παντως και οι πονηροι δεν εχουν θεση εδω!!!!!ναι ειμαι νεο μελος και χαιρομαι που υπαρχει αυτο το σαιτ και καμαρωνω που μου χαριστηκαν κατι παντοφλες και τις φοραω γιατι δυστυχως φετος δεν μπορουσαμε οικονομικα να τα βγαλουμε περα...αρα σημαινει οτι εδω υπαρχουν ακομα ανθρωποι εδω μεσα ....οι πλεονεκτες ομως θα επρεπε να ειναι απλα περαστικοι...και να εχουμε και το νου μας για το που δινουμε ποτε-ποτε δεν ειναι κακο......
Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων ''Εχω κατοικίδιο''

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6810
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από vadaris » 28 Σεπ 2012, 20:05

Ο Πολυχρόνης είναι σαν τον Πλούταρχο. :). "Το καλό παιδί" και δεν το λέω ειρωνικά. Όσοι έχουμε την τύχη να συζητήσουμε μαζί του το γνωρίζουμε από πρώτο χέρι.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7745
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 28 Σεπ 2012, 20:12

numismat έγραψε:Δεν ηταν καθολου εκτως θεματος - μας αποκαληψαν ηλιθιους , μου ειπαν οτι εκανα μπουρδο... ουτε θυμαμαι την λεξη και εσεις δεν πεσατε στον επιπεδο τους... Μιλατε σχετικα με το θεμα χωρις να πιανεστε απο λεξεις και δεν ψαχνετε για καβγαδες! Μονο και μονο γι'αυτο ειστε Ο ΑΞΙΟΣ ΜΟΔ!!!
Γι'αυτο και σας σεβονται!
Καλο βραδυ!
Mπουρδουκλωσει το ειπα!Βρισια ειναι αυτο?
Δλδ το δικο μου επιπεδο πως θες να ειναι?Να αρχιζω να χαιδευω εναν εναν?
Ουτε ειρωνευτικα καποιον ουτε τιποτα.Οπως απαντανε τους απανταω.Απο λεξεις εσεις πιαστηκατε απο την αρχη.
Ειπατε τελος το θεμα αλλα το συνεχιζεται.
Παραλαβές ΜΌΝΟ χέρι - χέρι από Ηλιούπολη θεσ/νίκης , αποστολές δεν γίνονται πλέον
Προσωπική συλλογή τηλεκαρτών

numismat
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2426
Εγγραφή: 19 Απρ 2012, 18:46
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από numismat » 28 Σεπ 2012, 21:22

Dimitris&Alice έγραψε:
numismat έγραψε:Δεν ηταν καθολου εκτως θεματος - μας αποκαληψαν ηλιθιους , μου ειπαν οτι εκανα μπουρδο... ουτε θυμαμαι την λεξη και εσεις δεν πεσατε στον επιπεδο τους... Μιλατε σχετικα με το θεμα χωρις να πιανεστε απο λεξεις και δεν ψαχνετε για καβγαδες! Μονο και μονο γι'αυτο ειστε Ο ΑΞΙΟΣ ΜΟΔ!!!
Γι'αυτο και σας σεβονται!
Καλο βραδυ!
Mπουρδουκλωσει το ειπα!Βρισια ειναι αυτο?
Δλδ το δικο μου επιπεδο πως θες να ειναι?Να αρχιζω να χαιδευω εναν εναν?
Ουτε ειρωνευτικα καποιον ουτε τιποτα.Οπως απαντανε τους απανταω.Απο λεξεις εσεις πιαστηκατε απο την αρχη.
Ειπατε τελος το θεμα αλλα το συνεχιζεται.
:offtopic: Πληθυντικό, διοτι δεν ειμαι η φιλεναδα σου! Τερμα σηζητηση με το θεμα με ευχαριστουδια απο ποιον και σε ποιον και τα λοιπα...Γι'αυτο σας ειπα.
Για το θεμα ευγενείας -παλι μενει στον αερα. Φαινεται κ'εδω τερμα, ελιξε!
Καλο βραδυ

Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7745
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 28 Σεπ 2012, 21:42

numismat έγραψε::offtopic: Πληθυντικό, διοτι δεν ειμαι η φιλεναδα σου! Τερμα σηζητηση με το θεμα με ευχαριστουδια απο ποιον και σε ποιον και τα λοιπα...Γι'αυτο σας ειπα.
Για το θεμα ευγενείας -παλι μενει στον αερα. Φαινεται κ'εδω τερμα, ελιξε!
Καλο βραδυ
Τα θεματα που εχετε ανοιξει απο την αρχη ειναι off topic!!!
Δλδ εκανες τοσο ντορο για τον πληθυντικο?Αυτο ειναι το ΜΕΓΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ?
Θεμα ευγενιας δεν ανοιξαμε εδω,αλλα ειπε ο μακης αλλα αρχισατε να λετε κ φτασατε στον χαρακτηρισμο τον mod.

Σε ολα τα ποστ με πληθυντικο μιλαω αλλα αμα εσεις εχετε προβλημα δεν σας φταινε οι μοδ κ ο καθε μοδ.Ιδια μελη ειμαστε ολοι.Ελεος πια!
3 απαντησεις εκανα κ εσεις κανατε 15 με χαρακτηρισμους κ ολα ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ!!!
Παραλαβές ΜΌΝΟ χέρι - χέρι από Ηλιούπολη θεσ/νίκης , αποστολές δεν γίνονται πλέον
Προσωπική συλλογή τηλεκαρτών

Άβαταρ μέλους
pinelopi_1
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1130
Εγγραφή: 21 Σεπ 2010, 10:15
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από pinelopi_1 » 28 Σεπ 2012, 21:52

καθε φορα τα ιδια. αντιπαραθεσεις, προσβολες κλπ κλπ. δεν μπορει ενα ποστ να μενει μονο με ευγενικες αποψεις και προτασεις?
http://www.youtube.com/watch?v=i_hP4ZycbFU
Παραλαβές παρακαλώ απο Καλαμαριά. Αποστολές μόνο με προπληρωμένο φάκελο η με κατάθεση σε τράπεζα. Όποιο μέλος δηλώνει ενδιαφέρον και έπειτα δεν έρχεται σε επικοινωνία, το αντικείμενο θα χαρίζεται αλλού. Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
chris1lap
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4263
Εγγραφή: 28 Μαρ 2010, 14:03
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Εχεδώρου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από chris1lap » 28 Σεπ 2012, 22:51

Othon έγραψε:Πολύ καλά λοιπόν, αφού είστε όλοι τόσο πολύ φιλάνθρωποι, βοηθήστε με να αγοράσω τα βιβλία της κόρης μου για το φροντιστήριο γιατί οικονομικά δεν μπορώ.
70€ χρειάζομαι, μπορεί ο καθένας σας να μου χαρίσει από 3.5€, όσα και για μία αποστολή κούριερ.
Δεν ζητάω πολλά, είμαι πάνω απ' όλα ειλικρινής και δεν προσπαθώ να εξαπατήσω κανέναν.
Ποιος θα κάνει την πρώτη καλή πράξη που θα τον στείλει στον παράδεισο για την φιλευσπλαχνία του;
othon τι να πω. με εκφράζεις αφάνταστα. LIKE LIKE
* Προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση.
* Άμεση παραλαβή από Διαβατά ή κάποια γειτονική περιοχή κατόπιν συνεννόησης.
* στείλτε πμ μετά απο δήλωση ενδιαφεροντος .
* Τα πράγματα που ζητάω δεν ειναι πάντα για δική μου προσωπική χρήση , αλλά & για άτομα που τυχαίνει να γνωρίζω οτι χρήζουν ανάγκης & δεν γνωρίζουν ή δεν εχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο!
Εικόνα

ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από makis » 29 Σεπ 2012, 08:08

tolis287 έγραψε: Ζητησε μου δημοσια συγγνωμη και σβησε τα επιμαχα ποστ αλλιως αν δεν θελεις διεγραψε με και συνεχιζε να βριζεις οποιον διαφωνει μαζι σου, επειδη εσυ εχεις το μαχαιρι και εσυ εχεις και το καρπουζι.
Μου εδωσες ενα παραδειγμα :

tolis287 έγραψε:
tolis287 έγραψε:Να μιλησουμε χειροπιαστα λοιπον.Εχω παρει ενα κινητο αξιας 15 ευρω απο τον Οθων για τον πατερα μου (66 χρονων).Μαλιστα δεν ειχε φορτιστη και ακουστικα οποτε δεδομενης και της μικρης μεταχειρισης η τιμη του αν θα θελαμε να το πουλησουμε δεν θα ειναι πανω απο 10 ευρω.Εγω εχω ενα sony ericsson xperia neo v αξιας 200 ευρω.Με τη λογικη του Μακη αν εγω βαλω αγγελια το sony ericsson για να κρατησω το κελεπουρι των 10 ευρω, πρεπει να διαγραφω απο την κοινοτητα του χαρισετο διοτι θα αντικαταστησω την κινηταρα μου (android 4) με την βαλουτα που με πολυ ευγενεια και καλη καρδια μου χαρισε ο Οθων και θα το στερησω απο τον πατερα μου με την συνταξη των 500 ευρω!

Ενω εγω ειπα κατι συγκεκριμένο (που δεν επιτρεπετε και το ειπα και αναλυτικα σε παραδειγμα) αρα η το παιζεις ηλίθιος η εισαι , αρα για πιο λογο να ζητησω συγνωμη

Αν σε ελεγα εισαι ηλιθιος επειδη ειπες την γνωμη σου , τοτε θα ελεγα οκ !



Το θεμα ειναι οτι δεν θα αφησω ποτε το site χυμα , οποιος θελει μπορει να κανει το δικο του (οπως καναν καποια βαναρισμενα μελη με λιγες μηνες-μερες ζωης ) 4 στον αριθμο αυτα που ηξερα.

Καλα ειναι το χυμα γιατι ουτε ψαχνεις ποιος πουλαει , ουτε κανονες, ουτε ασφαλεια , ουτε τιποτα , αλλα ετσι δεν θα χαριζουν τα μελη.
Υπαρχει χυμα site εδω και 3 χρονια που εχει σχεδον τα ιδια μελη με εμας αλλα μονο 2-4 αγγελιες την ημερα , απλα επειδη δεν υπαρχουν κανονες.


Οπως ειπα και λιγοι το κατάλαβαν , ΔΕΝ ειναι μονο θεμα οτι "δεν με νοιάζει εμενα τι θα το κανει το αντικείμενο που χαριζω" αλλα ειναι και το γιατι να το στερήσει απο αλλο μελος που θα το χρησιμοποιούσε.


Αν αφησουμε ενα να πουλήσει , μετα θα γινουν 2 , μετα 8 , μετα 40 ,μετα 200 και τελος ολοι θα πουλανε !

ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΑΥΤΟ.

Τρωω πολυ χρονο καθε μερα και εγω και οι συντονιστες και πολλα μελη για να κραταμε καθαρο το site και δεν θα αφησω κανεναν εξυπνο να πουλαει ή να θελει να γινει χυμα το site.

Και κατι τελευταιο
οταν καποιος-οι τρωγωνται να μην "κυνηγαω" τους εμπορους , αρα κατι φοβουνται μιας και δεν υπαρχει θεμα να χασουν κατι !!!!
Γιατι αλλιως θα λεγαν αλπα : "άστο ρε μακη , δεν αξιζει τον χρονο για να ψαχνεις για 1 ατομο" ή θα πρότειναν κατι αλλο σαν "δικλίδα" ασφαλειας.

Και επειδη καποιοι ρωτατε , το μελος πουλουσε καινουργια παπουτσια και ρουχα (τουλαχιστων 10-14 αγγελιες με πραγματα απο εδω) και πολλες φορες ελεγε "το πηρα και δεν με βολεψε ειναι καινουργιο απλα εβγαλα το καρτελακι" μεσω facebook
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

katmangeo
VIP Member
VIP Member
81 91
Δημοσιεύσεις: 1153
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2009, 01:45
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Εσπερίων Κέρκυρας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από katmangeo » 29 Σεπ 2012, 08:46

δεν διαβασα ολες τις σελιδες αλλα εχω να πω κι εγω τη γνωμη μου:
μεχρι στιγμης εχω ζητησει και εχω παρει πολλα πραγματα που ξεπερναω το οριο αλλα πραγματικα για να το ζητησω το εχω αναγκη,εχω ζητησει και για φιλες μου,
εαν πουλησω κατι εγω ειναι σαν να προδιδω αυτον που μου εδωσε δηλ. δε θα μπορουσε να το εχει πουλησει εκεινο το μελος?εγω γιατι να το παιξω εξυπνη?
νομιζω οτι η λαμογια και η κουτοπονηρια του Ελληνα φαινεται παντου,για μενα του να πουλησεις κατι ενω σου εχει χαριστει ειναι "ατιμο",για αλλους εξυπναδα,τι να πω....
Λίγη υπομονή με γραμματόσημα/δέματα γιατί πάω στο ταχυδρομείο μία φορά την εβδομάδα.
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω ευχαριστω απο : tinkerbellpatra.

sofia_salonika
Platinum Member
Platinum Member
15 21
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2012, 21:54
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από sofia_salonika » 29 Σεπ 2012, 09:33

Πραγματικά απορώ γιατί ένα απλό ποστ προειδοποίησης για κανόνα που OΛOΙ αποδεχθήκαμε στην εγγραφή μας έγινε διαμάχη. Καταλαβαίνω απόλυτα τον Mάκη, το να διαχειρίζεσαι ένα site είναι μανίκι, όλα πέφτουν πάνω σου. Aνήκω σε ομάδα διαχείρησης άλλου site και βλέπω καθημερινά τι τραβάνε mods και admins. Aν αρχίσει ένας, δεν θ'αργήσουν να γίνουν πολλοί.

Πολλές φορές έτυχε να δω κάποια συσκευή που με ενδιέφερε για τη συλλογή μου αλλά φοβήθηκα να την ζητήσω και για να μην περάσω το όριο, αλλά και για να μην θεωρηθώ έμπορος, που δεν είμαι κιόλας. Aκόμα και εικόνα να μου ζητηθεί για όσα έχω πάρει, υπάρχει, μαζί με όλα τα υπόλοιπα που έχω.

Mακάρι όλοι να ήταν σωστοί σ'αυτόν τον κόσμο, αλλά δυστυχώς η απληστία υπάρχει ακόμα...

Xρήστος

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα με μέλη”