Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ δώρα του xariseto.gr την ΠΑΤΑΕΙ!!!!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ δώρα του xariseto.gr την ΠΑΤΑΕΙ!!!!

Δημοσίευση από makis » 30 Μαρ 2010, 02:30

Εδω θα γραφουμε μελη που τα "πιασαμε"
σε αλλα site να πουλάνε
αντικείμενα που τους χαρίζονται εδω !

Εδω θα αναγραφουμε ΠΛΗΡΕΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ των ατομων που πιανουμε να πουλανε (εστω και "κατα λαθος")
Οπως Ονομα, επιθετο, οδο, τηλεφωνο και username , αυτο γινετε για να ξερουμε να αποφυγουμε αυτα τα ατομα στο μελλον.

Επειδη καποια απο αυτα θα ξανα προσπαθησουνε να κανουν εγγραφη ξανα (αλλα θα εχουν την ιδια τυχη) και καποια αλλα , το κλασικο που γινετε με τα ban-αρισμενα μελη να πηγαινουν σε αλλο site χαρισματος (οπως το αποκαλουν πλεων το site των μπαναρισμενων) και εκει που δεχονται , μιας και δεν ενδιαφερονται για ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕΛΩΝ & ΣΥΝΑΛΛΑΓΩΝ αλλα μονο για μελη !


Οπως και αν δειτε εσεις καποιο μελος σε αλλο site να πουλαει κατι που πηρε απο το xariseto.gr να το γραφετε εδω ή με πμ σε μενα ή σε καποιο συντοντιστη της πολης σας!

Οποιο μελος πιανουμε θα περνει 15 μερες ban αφου πρωτα επιστρέψει αυτο που εχει παρει.

Το μέλος που βρεθει να πουλάει κάπου αλλου αντικείμενα που πήρε απο εδω , επιστρέφει ΟΛΑ τα αντικειμενα πισω και οσα δεν εχει στη κατοχη του τα πληρωνει στο μελος που το χαρισε στην τιμη λιανικής αγορας νεου (ανεξαρτητα απο την κατασταση που παρελαβε)

πχ Αν παραλαβη ενα κινητο νοκια 6280 θα επιστρεψει στο μελος 300€ , ασχετα αν η τιμη μεταχειρισμενου την ημερα παραλαβης ειναι 50€

Σε περίπτωση άρνησης γίνετε εισαγγελική παραγγελία και μήνυση , οπου εκει θα πληρωσει και τα δικαστικα εξοδα και την αξια ολων των προιοντων που δεν θα παραδωσει πισω καθως και τα εξοδα ελεγχου ολων των αγγελιων μελους.

Πλεον εχουμε κανει συνεργασια με πολλα site αγγελιων και μας δινουν στοιχεια που ζηταμε απο "περιεργα μελη"
Επειδη δουλευει το συστημα που εχουμε βαλει εδω και καιρο και "σκαναρει" ολες τις αγγελιες , και φωτογραφιες σε αναλογα site πωλησεων εχουμε αμεση ενημερωση , απλα ελεγχουμε πρωτα πληρως τις κινησεις του μελους και μετα κανουμε τις κινησεις μας.


------
Σε μέλη που υπερβαίνουν το όριο ζήτησης ή ζητάνε ακριβά αντικείμενα θα ζητάμε τυχαία φωτογραφίες από κάποια είδη (θα πρέπει να αποστέλλονται εντός 24ωρων), αντίθετα θα θεωρείτε εμπορική χρήση με την ανάλογες επιπτώσεις
-----



15/05/2009
Το μελος electro_world πουλαει στο emarket.gr
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος polvar την 17 Απρ 2014, 14:28, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
Λόγος: edit
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ


Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Μελη που πουλανε σε αλλα site τα δωρα του xariseto.gr

Δημοσίευση από makis » 30 Ιούλ 2011, 00:00

Το μελος Ν&D πηρε Ban λογο πωλησεις σε αλλο site αντικειμενου που πηρε απο το xariseto.gr

Θα επιστρεψει στο μελος το αντικειμενο η την αξια αγορας (αν εχει ηδη πουληθει)
και αν βρεθει και αλλο αντικειμενο να εχει μπει σε αγγελια πωλησης θα γινει μυνηση.
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Μελη που πουλανε σε αλλα site τα δωρα του xariseto.gr

Δημοσίευση από makis » 01 Αύγ 2011, 04:00

Το μελος ΕΥΗ+ΣΤΑΘ βρεθηκε να πουλαει σε αλλο site αντικειμενου που πηρε απο το xariseto.gr

Θα επιστρεψει στο μελος το αντικειμενο η την αξια αγορας (αν εχει ηδη πουληθει) καθως και οποια αλλα αντικειμενα πηρε.
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από makis » 27 Σεπ 2012, 07:27

Προχθες μεσω τις αυτοματοποιημένης αναζητήσεις πιάσαμε το μελος Asimina86 να πουλαει αντικειμενα που πηρε απο το xariseto.


και εδω λεω για τελευταια φορα μιας και προσφατα εχω κανει συμβόλαιο μεσω τις D.A.S (Νομικη προστασια) ....

Αν πιασουμε αλλο ατομο να πουλαει* αντικειμενα που πηρε απο εδω
θα γινετε καταγγελια (χωρις ενημερωση) και ΜΟΝΙΜΟΣ αποκλεισμος
και θα δημοσιοποιούνται ΟΛΑ τα πραγματικα προσωπικά στοιχεια .


*= Σε site αγγελιων, facebook η σε παλαιοπωλεία

Πωληση θεωρείτε και αν ζητησετε ενα κινητο απο εδω (και καλα γιατι δεν εχετε) και σας πιασουμε να πουλατε αλλο κινητο (εστω και δικο σας)
Γιατι αν ειναι ετσι να πουλησω αμαξι, τηλεόραση, λαπτοπ, επιπλα , ρουχα και μετα να ζηταω γιατι δεν εχω .

Μεχρι τωρα πιασαμε 8 ατομα να πουλανε και συντομα θα εχουμε και αλλα ονοματα μιας και η αναζητηση εχει κανει πολλες ταυτίσεις.
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6799
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από vadaris » 27 Σεπ 2012, 08:56

Συμφωνώ και επαυξάνω. Απλά έχω μιά μικρή ένσταση στο "Πωληση θεωρείτε και αν ζητησετε ενα κινητο απο εδω (και καλα γιατι δεν εχετε) και σας πιασουμε να πουλατε αλλο κινητο (εστω και δικο σας)".
Είμαι μέλος στο emarket εδώ και πάρα πολλα χρόνια (και μάλιστα με το ίδιο username και είχα ζητήσει εγώ ο ίδιος από το Μάκη να μου αλλάξει το username αφού είχα άλλο στο site αρχικά.) περισσότερο ως αγοραστής και λιγότερο ως πωλητης. Οι περισσότεροι από εμας έχουν παραπάνω από ένα κινητό (περισσότερο για εφεδρικό). Αν αργότερα θέλω να το πουλήσω αφού είναι δικό μου δεν νομίζω ότι πρέπει να τιμωρηθώ γι' αυτό. Ειδικά αν έχω πάρει κάποιο παλιό ίσα ίσα να λειτουργεί. Επίσης μπορεί να πάρουμε ένα αντικείμενο για κάποιον άλλο (φίλο ή μέλος της οικογένειας) όπως εγώ πήρα ένα κινητό που είχε προβλημα το επισκευασα του άλλαξα καλωδιοταινία και το εδωσα στον πατέρα μου. Δεν θέλω να μακρυγορώ νομίζω καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. Σε κάποιες περιπτώσεις πρέπει να εχουμε μια μικρή ανοχή.
Βέβαια τους κανόνες τους διαμορφώνει ο διαχειριστής και εφ' οσον θέλουμε να είμαστε μέλη τους τηρούμε αλλιώς αποχωρούμε.
Φιλικά Γιάννης.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

sofia_salonika
Platinum Member
Platinum Member
15 21
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2012, 21:54
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από sofia_salonika » 27 Σεπ 2012, 09:18

Καλημέρα, Mάκη ο Xρήστος είμαι.

Tότε που κατέβηκα στο Xαρισομάγαζο, κατάλαβες περίπου τι άτομο είμαι. Σαν συλλέκτης προτιμώ την ανταλλαγή ή ακόμα και να χαρίσω κάτι 2πλο-3πλο, παρά να το πουλήσω. Aυτή η τρέλα με τις συλλογές που έχουμε άλλωστε, δεν έχει κοστολόγηση. Aν τα πουλήσει τώρα άτομο που τα αντάλλαξα μαζί του, εκεί δεν φταίω.

Aυτά υπάρχουν παντού όμως, να παίρνουν τσάμπα και να πουλάνε. Και είναι άδικο όσο δεν παέι.

*** Mια αγγελία που έχω βάλει στο Aγγελιόπολις ήταν κινητό που αγόρασα καινούριο. Aν θέλεις και πρέπει, την βγάζω.

Άβαταρ μέλους
Euphoria9
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4609
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2010, 12:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Σμύρνης Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από Euphoria9 » 27 Σεπ 2012, 09:58

Καλημέρα,

τι πρεπει να κανω εγω οταν θα λαβω τα γραμματόσημα?

http://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=291&t=78169
Κανένας δεν έγινε φτωχός δίνοντας
-------------------------------------------------------
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
tolis287
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3099
Εγγραφή: 08 Μάιος 2009, 13:41
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από tolis287 » 27 Σεπ 2012, 10:35

Δηλ μακη απ τη στιγμη που καποιος γραφεται στο χαρισετο ξεχναει ολα τα αλλα (emarket, ricardo κλπ);
Το να γραφουμε κατι απολυτο και να μη σκεφτομαστε πριν δεν ειναι σωστο.Και αν εχω παρει ενα κινητο των 15 ευρω απο εδω για να το δωσω στον πατερα μου και εν τω μεταξυ [απαγορευετε η πωληση] ενα αλλο στο emarket που κανει 150 σημαινει οτι παιρνω ban?Τι κουφα ειναι αυτα;

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15989
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από athanasiamak » 27 Σεπ 2012, 11:09

Καλημέρα σας.
Η απορία μου έχει ως εξής: Ανακαλύπτετε πως ένα μέλος του χαρισετο κάνει αυτήν την απεχθή για όλους κίνηση!!! Θα πρέπει άμεσα να του γίνεται αποκλεισμός; Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να ενημερώνονται τα μέλη που έχουν δοσοληψίες αρχικά με το συγκεκριμένο μέλος για το ποιόν του ώστε να "παγώνουν" τις αποστολές προς αυτό και για ό,τι έχει αποσταλλεί ήδη το "μέλος" να δίνει τα ευχαριστώ εκεί που τα οφείλει; Παράλληλα να μην έχει τη δυνατότητα το "μέλος" (ο Θεός να το κάνει) να ζητήσει από καμιά αγγελία. Δεν γνωρίζω αν είναι δυνατόν όλο αυτό αλλά έτσι μου φαίνεται πιο δίκαιο.
Με εκτίμηση,
Αθανασία.

Άβαταρ μέλους
paroula
Diamond Member
Diamond Member
68 46
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 06 Μάιος 2012, 23:24
Νομός κατοικίας: Ν. Φλώρινας
Δήμος - Κοινότητα: Σφακιωτών Λευκάδας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από paroula » 27 Σεπ 2012, 11:14

Έπεσα απο τα σύννεφα τώρα! Μιλάω μέρες με πμ με αυτήν την κοπέλα για πράγματα που είναι να τις στείλω (και τις έχω ξαναστείλει κιόλας) και δεν πήρα χαμπάρι...Να υποθέσω οτι τους φακέλους - γραμματόσημα που θα παραλάβουμε απο αυτό το μέλος τα κρατάμε? Όμως μήπως πρόκειται για παρεξήγηση? Έχει πει ότι θέλει βαζάκια μικρά γιατί φτιάχνει σπιτικές κρέμες προσώπου και μετά φαντάζομαι τις πουλάει. Στην ουσία το προιόν που πουλάει δεν είναι τα βαζάκια, αλλά η κρέμα αλλά κάπου πρέπει να την βάλει. Θεωρείται και αυτό πώληση προιόντος που πήρε απο εδώ???
Παρακαλώ να βάζετε πάντα στους φακέλους username και τι ζητήσατε, διότι είμαι και ξανθιά και ερωτευμένη, οπότε οι πιθανότητες να σας έρθει κάτι άσχετο είναι αυξημένες!!!!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα με μέλη”