Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ δώρα του xariseto.gr την ΠΑΤΑΕΙ!!!!

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΟΥΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ XARISETO.GR

Δημοσίευση από makis » 18 Οκτ 2013, 06:37

Aλλο ενα ατομο (εκτος τα αλλα μελη) που πιασαμε να πουλαει πραγματα που έπαιρνε απο το xariseto.gr

Μαλλον οι απαταιωνες νομιζουν οτι θα ξεφυγουν.

Παρολο που το καλεσα αυτο το μελος στο χαρισομαγαζο , μου ελεγε οτι δεν ξερει τιποτα και ισως το εκανε καποιος φιλος του !!!!
Φυσικα αυτος ο "φιλος του" ειχε βαλει το κινητο που ιδιου του μελους !!!

Το μελος ειναι το spartalisjohn

Μια απο τις αγγελιες ειναι η : Πωληση Epexergasths AMD Athlon XP 2200 Ghz (εδω) φυσικα την εσβησε
Και το ειχε παρει απο εδω : [ΧΑΡΙΖΩ] Επεξεργαστη AMD Athlon 2200 1.8GHz

Εικόνα
Link: http://www.aggeliopolis.gr/agora/electronicmaniac
https://www.facebook.com/john.spa
spartalisjohn@yahoo.gr
ΣΠΑΡΤΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
6939220628

Φυσικα αν και του εδωσε και δευτερη ευκαιρια να μου απαντηση , περασαν 2 μερες και ακομα στελνει πμ !!

Αυτος ειναι ακομα ενας ξεφτιλισμένος
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ


Άβαταρ μέλους
andreasoi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
76 65
Δημοσιεύσεις: 874
Εγγραφή: 16 Μάιος 2011, 01:39
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XXL
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΟΥΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ XARISETO.GR

Δημοσίευση από andreasoi » 18 Οκτ 2013, 10:03

Αισθάνομαι πολύ μ#l@k@ς, έκανα και το έξυπνο συστήνοντας σε ΟΛΑ τα μέλη που χάρισα η μου χάρισαν πράγματα να προσέχουν σε ποιους τα δίνουν
Αν είναι έτσι είναι κρίμα, το συγκεκριμένο μέλος είναι νέο συμπαθητικό και ευγενικό παλικαράκι, κι αν δεν με απατά η μνήμη μου τα πράγματα που πήρε θα ήταν χρήσιμα για κάποια ομάδα εργασίας, δεν είμαι σίγουρος
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν κάνω αποστολές, Δεν κρατώ σειρά προτεραιότητας

Μην μου ζητάς αν
1) ΔΕΝ εχεις χαρισει κατι
2) Εχεις ασχημα ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
3) Εχεις ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ απο τους διαχειριστες στο προφιλ σου

Άβαταρ μέλους
GeorgeF
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7860
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2009, 18:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΟΥΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ XARISETO.GR

Δημοσίευση από GeorgeF » 18 Οκτ 2013, 12:22

Συμπαθητικό και ευγενικό μπορεί να είναι,σίγουρα δεν είναι και πολύ έξυπνο...(ακούς εκεί 49 ευρώ για τον athlonxp :lol: )
Παρεμπιπτόντως:
http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=12&t ... 03#p903203
Αφού η palleta άφησε το laptop στο χαρισομάγαζο εγώ αν ήμoυν διαχειριστής δεν θα του επέτρεπα να το παραλάβει.Αυτό θα ήταν και το καλύτερο "μάθημα"
  • Δεν χαρίζω σε μέλη τα οποία δεν στέλνουν με ταχυδρομείο αλλά ζητάνε να παραλάβουν με ταχυδρομείο.

    Οι αγγελίες μου

Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7757
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΟΥΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ XARISETO.GR

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 18 Οκτ 2013, 13:09

roybatty Δεν του δόθηκε φυσικά,εάν και δεν...... :D :D


Αλλά το respect σε όλη την φάση είναι η παρατηρητικότητα :yikes:
Εικόνα
Παραλαβές ΜΌΝΟ χέρι - χέρι από Ηλιούπολη θεσ/νίκης , αποστολές δεν γίνονται πλέον
Προσωπική συλλογή τηλεκαρτών

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΠΟΥ ΠΟΥΛΟΥΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ XARISETO.GR

Δημοσίευση από makis » 24 Οκτ 2013, 01:22

Για να καταλάβαινε τι περνάω καθε μερα
Μετα την απιστευτη δικαιολογια με τις fotoshop-φωτογραφιες της fightwoman
βρεθηκε και η ακομα πιο Top απαντηση απο εμπορο !!

Δεν νομιζω να το πιστεψει κανεις οτι ειναι αληθεια , αφου και εγω νομιζα οτι το εμαιλ το εστειλε αλλος για πλακα !!!

Δειτε την απαντηση του μελους :
Η τριτη λοιπον αγγελια ειναι αυτη με τον επεξεργαστη . Οταν ειχα παρει τον επεξεργαστη απο το xariseto δεν τον ειχα παρει για μενα αλλα για εναν φιλο μου που μου ειπε οτι εψαχνε εναν γιατι ο δικος του καηκε . Η μητερα μου ηταν καλα εκεινη την περιοδο και τον επεξεργαστη τον εδωσα στον φιλο μου . Περασε λιγος καιρος και μαθαμε για τον καρκινο της μητερας μου . Μια μερα ημουν μαζι με τον φιλο μου και οπως σας ειπα εκανα τα παντα για να συγκεντρωσω χρηματα για την εγχειρηση .


Και ετσι εβαλε για πωληση τον επεξεργαστη γιΑ 30€ και μια οθονη και κατι αλλο απο το χαρισετο (δεν το θυμαμαι τωρα)

Ετσι μπορεις να σωσεις ενα ατομο απο καρκινο !

:mm: :yikes:

Ακομα πιστεύετε οτι δεν μας ψεκαζουν ;


makis έγραψε:Aλλο ενα ατομο (εκτος τα αλλα μελη) που πιασαμε να πουλαει πραγματα που έπαιρνε απο το xariseto.gr

Μαλλον οι απαταιωνες νομιζουν οτι θα ξεφυγουν.

Παρολο που το καλεσα αυτο το μελος στο χαρισομαγαζο , μου ελεγε οτι δεν ξερει τιποτα και ισως το εκανε καποιος φιλος του !!!!
Φυσικα αυτος ο "φιλος του" ειχε βαλει το κινητο που ιδιου του μελους !!!

Το μελος ειναι το spartalisjohn

Μια απο τις αγγελιες ειναι η : Πωληση Epexergasths AMD Athlon XP 2200 Ghz (εδω) φυσικα την εσβησε
Και το ειχε παρει απο εδω : [ΧΑΡΙΖΩ] Επεξεργαστη AMD Athlon 2200 1.8GHz

Εικόνα
Link: http://www.aggeliopolis.gr/agora/electronicmaniac
https://www.facebook.com/john.spa
spartalisjohn@yahoo.gr
ΣΠΑΡΤΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
6939220628

Φυσικα αν και του εδωσε και δευτερη ευκαιρια να μου απαντηση , περασαν 2 μερες και ακομα στελνει πμ !!

Αυτος ειναι ακομα ενας ξεφτιλισμένος
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ" ΤΟΥ XARISETO ΠΟΥ ΠΟΥ

Δημοσίευση από makis » 24 Οκτ 2013, 01:36

Η απαντηση που του εστειλα μεσω εμαιλ μολις τωρα !!!



Καλησπερα ,

στην αρχη τσατιστικα που επρεπε να διαβασω ολο αυτο το μυνημα και να ΧΑΣΩ το χρονο μου με καποιο ψεμα που θα μου ελεγες !
Οταν το διαβασα ολο το μυνημα ΔΕΝ πιστευα στα ματια μου , στην αρχη σε λυπηθηκα που εισαι σε τετοια δυσκολη θεση για τοσο σοβαρο λογο.
Κατανοησα οτι ο χρονος σου με ενα τετοιο θεμα θα ειναι μετρημενος και θα εχεις ποιο σοβαρα πραγματα απο το να μου απαντησεις στο email Που ελεγα οτι πρεπει να με απαντησεις εντος 2 ημερων , αλλιως παει νομικα.

Ημουν ετοιμος να καλεσω στο νομικο τμημα (που συνεργαζομαστε) να μην προχώρηση τα νομικα θεματα
Και φυσικα καταλαβα οτι μου λες αληθεια , οτι δεν εχεις χρονο, ειδικα οταν ειδα το προφιλ σου στο Fb που αλλαξες τοσες φωτο , επαιζες παιχνιδια και εκανες σχολια με φιλους σου
Οπως και καταλαβα οτι με χαρτακια (που απο κοντα οταν ηρθες στο χαρισομαγαζο) μου ειχες πει οτι δεν ξερεις (αλλα τωρα θυμηθηκες) οτι τα εβαλες για να μαζεψεις χρηματα !
Χαιρομαι , και ηδη μιλησα με τον Νικο φωσκολο για να σε παρει να γραφεις σεναρια , εισαι πολυ καλος μου ειπε, στο aplha tv που μιλησα για να γραφεις σεναρια για μυθοπλασιες μου ειπαν οτι ειναι πολυ ψευτικα και μη πιστευτα τα σεναρια σου και δεν μπορουν να σε παρουν !


Ευχαριστω
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
zakmackraken
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1243
Εγγραφή: 21 Αύγ 2009, 14:38
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ" ΤΟΥ XARISETO ΠΟΥ ΠΟΥ

Δημοσίευση από zakmackraken » 13 Ιαν 2014, 00:20

έψαχνα για τους κανόνες και τελικά έπεσα πάνω σε αυτο το thread όπως και στο http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=2&t=79029&start=40, αφού διάβασα όλα τα posts, εκ των οποίων τα περισσότερα ήταν άχριστα και δεν προσέφεραν τίποτα στα υπόλοιπα μέλη, έχω να πω τα εξής:

Σε όλες τις κοινωνικές ομάδες πάντα θα υπάρχει κάποιος που με τις πράξεις του θα επιβεβαιώνει την νόρμα της ομάδας.
Το μέλος makis (εφόσον είναι μέλος...δεν με ενδιαφέρει εαν είναι ο δημιουργός, συντηρητής, το αφεντικό κτλ.) θα πρέπει να βελτιώσει τον τρόπο γραφής του, δεν βρίζουμε στα posts ούτε γράφουμε υπονοούμενα για την σεξουαλική δραστηριότητα κάποιου άλλου μέλους (firewoman ή όπως την έλεγαν τέλος πάντων), είναι προσβλητικό και ατυχές. Ένας πατέρας λέει στο παιδί του "έλα να σου δείξω πως λειτουργεί μια ομάδα αλληλεγγυης μέσω του χαρίσματος" και να πανε και να διαβάσουν αυτά που γράφει στα posts και να ρωτά το παιδί τι εννοούσε για την τάδε κτλ....κρίμα.
Το μέλος tolis287 στο άλλος thread έχει επισημάνει κάτι πολύ ενδιαφέρον. Εγω θα πρότεινα εφόσον κάποιος έχει παρει κάτι από το xariseto, να μπορεί να το πουλήσει μετά τα 2 χρόνια χρήσης εφόσον πρώτα το έχει αναρτήσει στο xariseto και κανένας δεν το θέλει. Οτιδήποτε άλλο αντικείμενο που δεν έχει σχέση με το xariseto μπορεί κάθε μέλος να το κάνει ότι θέλει, αυτό πιστέυω.
Πρέπει να ξαναδιαβάσω τους όρους χρήσης σχετικά με την έννοια χαρίζω και δανείζω και να διαβάσω και κάποιο λεξικό για να είμαι σίγουρος τι καταλαβαίνω όταν διαβάζω τους όρους χρήσης.
Ερώτηση: Με αυτούς που έκαναν ζαβολιές, νομικά που είσαστε, έχουν γίνει μυνήσεις; θα αναρτηθούν τα αντίγραφα; έχουν γίνει δίκες έχουν παρθεί αποφάσεις;
Αυτά και καλή χρονιά.

Άβαταρ μέλους
fanio
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1589
Εγγραφή: 27 Απρ 2010, 00:17
Νομός κατοικίας: Ν. Χαλκιδικής
Δήμος - Κοινότητα: Πολυγύρου Χαλκιδικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ" ΤΟΥ XARISETO ΠΟΥ ΠΟΥ

Δημοσίευση από fanio » 14 Ιαν 2014, 01:07

Μπηκα το πρωι να στειλω ενα μηνυμα και βρεθηκα να διαβαζω την συγκεκριμενη ανακοινωση, μακαρι να ξερα γιατι ! Με επιασε κυριολεκτικα αηδια !
Ηταν ομως το τελευταιο σχολιο σου zakmackraken, μου με εκανε να ξαναβρεθω εδω, οχι για να πω κατι καινουριο , παρα μονο για να δηλωσω πως συμφωνω απολυτα μαζι σου !
Καλη σου μερα !
Θα σας παρακαλουσα ...
α. μαζι με την απαντηση σας σε καποια αγγελια να μου στελνατε και πμ για να μην ξεχαστω και παρεξηγηθω.
β. αφου παραλαβετε κατι απο μενα , εκτος απο το "ευχαριστω" να κανατε και καποιο σχολιο για το αντικειμενο
γ.οι συναλλαγες μας θα προτιμουσα να γινονται μεσω ταχυδρομειου γιατι μενω εκτος Θεσσαλονικης .
δ. Εχω λογαριασμο στην ΕΘΝΙΚΗ και μπορω να κανω e-banking μονο προς την ΕΘΝΙΚΗ
ε. Μοιραζομαι τον λογαριασμο με την κορη μου και υπογραφουμε με διαφορετικο αρχικο γραμμα.

Ευχαριστω πολυ.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ" ΤΟΥ XARISETO ΠΟΥ ΠΟΥ

Δημοσίευση από makis » 14 Ιαν 2014, 02:07

14 σελιδες με σχολια μελων , και 2 μελη λενε οτι πρεπει να ειμαι ευγενικος και ευαισθητος με τους εμπορους !
Ε δεν γινετε !
Δεν γινετε να εχουμε ολοι ιδια γουστα , οσοι δεν σεβονται τα μελη και τους κανονες , δεν εχω λογο να τους σεβαστώ !

Φυσικα ΠΑΝΤΑ πρωτα μιλαω ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ με το μελος (οχι πμ και email) αλλα αν δω να με συνεχιζει δεν θα ειμαι ευγενικος.
Μονο 10 μελη μου ειπαν οτι ναι καναν λαθος και δεν θα ξαναπουλησουν , δεν ειπα τιποτα δημοσια και τωρα ειναι τα καλυτερα μελη.

Χθες πηρα μια τηλεφωνο με ξεχεσε στο βρίσιμο στο τελος ειπε οτι θα πληρώσει τα γραμματοσημα που χρωσταει σε 6-7 μελη , αν δεν το κανει θα την μιλησω με τον ιδιο τροπο εδω .
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
zakmackraken
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1243
Εγγραφή: 21 Αύγ 2009, 14:38
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Άντρας
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ" ΤΟΥ XARISETO ΠΟΥ ΠΟΥ

Δημοσίευση από zakmackraken » 14 Ιαν 2014, 15:44

αγαπητέ Μάκη

Όσο και δίκιο να έχεις με τον τρόπο που εκφράστηκες έχασες λίγο από το δίκιο σου. Επίσης τα posts διαβάζονται από όλους, εσύ είχες την πρόθεση να εκφράσεις τα συναισθήματα αγανάκτησης σου για τις πράξης τους, μόνο που αποδέκτες των γραπτών είναι και οι υπόλοιποι. Εκτός από θέμα ουσίας είναι και θέμα εικόνας του forum, γι αυτό έθιξα το θέμα της χρήσης των λέξεων. Όσο πιο "επαγγελματική" είναι η φωνή του αρχηγού του forum, τόσο λιγότερο πάτημα θα έχουν αυτοί που κάνουν ζαβολιές εδώ μέσα (πχ.αναφορές για εξύβριση κτλ.)

Keep up the good work.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα με μέλη”