Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ δώρα του xariseto.gr την ΠΑΤΑΕΙ!!!!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dimitris&Alice
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 7757
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 12:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Ζευγάρι
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από Dimitris&Alice » 27 Σεπ 2012, 16:34

numismat έγραψε:Γιατι ζητησε κανεις ΕΣΕΙΣ να μου πατησετε????? Μια που αχρηστεύεται ο λογαριασμος με το μπαν, γιατι δεν γινετε "η επεξεργασια" να "χρεωθει" γι'αυτα που χρωστουσε το μελος σε αλλους??????
Και ετσι και αλλιως τζαμπα λογια.... Αν χαριζες - μην ζητας Ευχαριστω, αν ζητησες - μην τοίχων τολμήσεις να μην πατησεις Ευχ! θα φας ΜΠΑΝ!
Για βγαλτε ακρη...
Να βγαλω ακρη σε αυτα που εχετε μπουρδουκλωσει?
numismat έγραψε: Νομιζω το θεμα με το μπαν πρεπει λιγο ν'αλλαξει, δλδ να μην εχει πλεον τη δυνατοτητα το ατομο να ζηταει, αλλα να μπορει να πατησει το Ευχαριστω στα μελη που πηρε πραγματα! Και να εξηγηθεί... Η να μπορει ο Μοδ η Αδμιν να πατησει εκ μερος του.
Με εκτιμηση
Λενα
Λετε αυτο πριν κ τωρα μου λετε οτι δεν το ειπατε?Γι΄αυτο κ δεν βγαζουμε ακρη.

Δεν γινεται να μπουμε σε προσωπικο λογαριασμο,το εχουμε πει χιλιαδες φορες.
Παραλαβές ΜΌΝΟ χέρι - χέρι από Ηλιούπολη θεσ/νίκης , αποστολές δεν γίνονται πλέον
Προσωπική συλλογή τηλεκαρτών


numismat
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2426
Εγγραφή: 19 Απρ 2012, 18:46
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από numismat » 27 Σεπ 2012, 16:48

Ενω εσεις δεν εχετε μπουρδουκλωσει τιποτα.....
Δεν γινεται να μπουμε σε προσωπικο λογαριασμο,το εχουμε πει χιλιαδες φορες.
Τελος σηζητησης, ετσι επρεπε να το πειτε.
Απο ευγενεια - :judge: ....
Ευχαριστω για την απαντηση

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από makis » 27 Σεπ 2012, 17:15

tolis287 έγραψε:
Να μιλησουμε χειροπιαστα λοιπον.Εχω παρει ενα κινητο αξιας 15 ευρω απο τον Οθων για τον πατερα μου (66 χρονων).Μαλιστα δεν ειχε φορτιστη και ακουστικα οποτε δεδομενης και της μικρης μεταχειρισης η τιμη του αν θα θελαμε να το πουλησουμε δεν θα ειναι πανω απο 10 ευρω.Εγω εχω ενα sony ericsson xperia neo v αξιας 200 ευρω.Με τη λογικη του Μακη αν εγω βαλω αγγελια το sony ericsson για να κρατησω το κελεπουρι των 10 ευρω, πρεπει να διαγραφω απο την κοινοτητα του χαρισετο διοτι θα αντικαταστησω την κινηταρα μου (android 4) με την βαλουτα που με πολυ ευγενεια και καλη καρδια μου χαρισε ο Οθων και θα το στερησω απο τον πατερα μου με την συνταξη των 500 ευρω!

ΕΙΣΑΙ ΗΛΙΘΙΟΣ Η ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ;
[/size]
Φαινεται πιο το κανει εμπορικα και ποιος κανονικα , αλλα το ξεκαθαριζω για να μην λετε μετα .


ΕΔΩ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΕΝΑ ΒΑΖΑΚΙ Η ΕΝΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ.

ΑΡΑ ΑΝ ΣΕ ΠΙΑΣΩ ΝΑ ΠΟΥΛΑΣ ΤΗΝ "ΚΙΝΗΤΑΡΑ ΣΟΥ" ΚΑΙ ΑΛΛΑ 2-3-4-5-20-40 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ XARISETO ΘΑ ΣΕ ΚΟΨΩ ΤΟΝ ΚΏΛΟ.


ΚΑΤΑΛΆΒΕΣ Η ΟΧΙ ;

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΤΟΜΩΝ που δεν κοιτανε το δασος αλλο το δεντρο ,
κανω εδω ενα θεμα και αλλος ρωταει για τα γραμματοσημα , αλλος για το ευχαριστω του.

Θα μπουν ολα τα ευχαριστω και θα γινουν ολες οι συνναλαγες απο το μελος

Επειδη ειναι να βγουν και αλλα ονοματα , οποιος θελει "άφεση" μπορει να στειλει πμ (Γιατι και να διαγράψει τις αγγελιες πωλησεων ειναι αργα επειδη εχουμε παρει πολυ υλικο απο διαφορες πωλησεις )
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

sofi_k
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2010, 22:52
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από sofi_k » 27 Σεπ 2012, 17:25

Othon έγραψε:
athanasiamak έγραψε:Δεν μπορώ να μην καταθέσω άποψη και να μην συμφωνήσω με τα μέλη sofi_k και numismat !!! Αφού είμαστε σε site με συγκεκριμένους κανόνες πρέπει να τηρούμε όλους τους κανόνες! Σέβομαι την ιδεολογία του καθενός και τον τρόπο σκέψης και λειτουργίας του εδώ μέσα ειδικά όταν αυτή είναι προς όφελος του άλλου πρωτίστως αγαπητέ μου Όθωνα, αλλά δεν είναι σωστό να κάνουμε μέλη που είναι απολύτως σωστά να αισθάνονται και άσχημα που περιμένουν το πάτημα του κουμπιού "ευχαριστώ" όταν αυτό είναι σύμφωνο με τους κανόνες και θα τον βοηθήσει να μην αποκλειστεί από το να ζητήσει κάτι που το χρειάζεται.
Ακόμη, πολλά μέλη(τα οποία γνωρίζω πολλά από αυτά) δίνουν πολλά και καλά χωρίς ευχαριστώ και χωρίς να το αναφέρουν ποτέ! και δε θα αναφέρω βέβαια τα ονόματά τους, αφού το καλό δεν το κάνουν για να μαθευτεί αλλά επειδή απλά το νιώθουν! Οπότε, ας πράττει ο καθένας αυτό που μπορεί και νομίζει και προτείνω με όλη μου την καλή διάθεση να μην κάνουμε κανέναν να αισθάνεται άσχημα ή λιγότερο καλός δωρητής από άλλους εφόσον όλα συνάδουν με τους κανόνες του site.
Στην τελική, αν βγει το ευχαριστώ, που οι υπεύθυνοι για κάποιους λόγους το έβαλαν, δε θα υπάρχει αυτό το ζήτημα. Όσο υπάρχει, ας το χρησιμοποιούμε όλοι όπως υποδεικνύεται.
Ευχαριστώ,
Αθανασία.
Σωστό αυτό που λες, σεβαστό και δεκτό ταυτόχρονα.
Ποιος όμως ακολουθεί τους κανόνες κατά γράμμα;
Κανένας.
Ακόμα κι εγώ ο ίδιος.
Πριν λίγο καιρό χάρισα ένα παιδικό πιανάκι και δεν ανέφερα στην αγγελία μου ότι είναι "χωρίς ευχαριστώ" γιατί όπως μου ειπώθηκε
ότι παίρνουμε από το χαρισομάγαζο και το ξαναχαρίζουμε, δεν απαιτούμε ευχαριστώ.
Στις αγγελίες όμως όπου μέλη τα οποία έχουν πάρει από εδώ κάτι χωρίς ευχαριστώ και στην πορεία το χάρισαν με ευχαριστώ (πολλά ευχατιστώ βλέπω :lol: ), δεν είδα να γίνεται καμία παρατήρηση!
Επίσης, βλέπω αγγελίες όπου μέλη παίρνουν κάτι και στην πορεία το βάζουν σε δική τους όπου το ανταλλάσουν, αντί να το ξαναχαρίσουν.
Και πάλι καμία παρατήρηση.
Οπότε, ποια μέλη είναι σωστά απέναντι σε άλλα;
Απαντώ μόνος μου, ΚΑΝΕΝΑΣ!
Ξέρεις πόσα παραδείγματα μπορώ να αναφέρω;
ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ!
Προσωπικά πιστεύω και ας παρεξηγηθώ γι' αυτό, ότι κανένας απολύτως δεν είναι εντάξει εδώ μέσα, όλοι είμαστε εδώ, ο καθένας για το προσωπικό του συμφέρον.
Υπάρχουν και περιπτώσεις όπου πραγματικά υπάρχει ανάγκη, αλλά είναι απειροελάχιστες αυτές και χάνονται μέσα σε όλο αυτό το χάος.

Τέλος, θέλω να πω και κάτι άλλο που μέχρι σήμερα ίσως δεν έχει τύχει να το αναφέρω ξανά.
Η ανάγκη έχει και όρια και όταν αυτά ξεπερνιούνται, τότε έχουμε να κάνουμε με ζήτηση από χόμπι.
Εκτός από πολύ λίγα μέλη, τα οποία οποία μετρούνται στην παλάμη του ενός χεριού και είναι δημοσίως γνωστό ότι εξυπηρετούν ανθρώπους οι οποίοι πραγματικά δεν έχουν πρόσβαση εδώ, βλέπω αμέτρητο κόσμο να ζητά ανεξέλεγκτα και μπορεί να είναι τυπικοί με τους κανόνες, αλλά δεν βλέπω πουθενά να γίνεται αναφορά για υπερκαταναλωτισμό.
Αλήθεια, πόση ανάγκη μπορεί να έχει κάποιος, που σε μόλις ένα χρόνο από την εγγραφή του έχει ζητήσει (κι έχει δώσει, δεν έχει σημασία) 300-400 αντικείμενα;
Αυτό το έχει σκεφτεί ποτέ κανείς;
Τι να το κάνω αν είναι τυπικός/ή με τους κανόνες;
Για να μη μιλήσω για τις περιπτώσεις όπου τα ίδια νούμερα ισχύουν και σε μέλη που κλείνουν εδώ το πολύ 6 μήνες...
Δεν συμφωνώ με την άποψη ότι κανένα μέλος δεν είναι σωστό, η λέξη "κανένας" είναι απόλυτη και δεν με αρέσει να τους βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι. Υπάρχουν σωστά μέλη και ένα από αυτά, τολμώ να πω, είμαι κι εγώ, καθώς προσπαθώ κι έχω καταφέρει μέχρι στιγμής να σέβομαι τους κανόνες και με όσους είχα συναλλαγή. Όσον αφορά το δεύτερο σκέλος της απάντησής σου συμφωνώ...Η υπερβολή δεν είναι καλό πράγμα.
Παρακαλώ όσοι-ες μου στέλνετε φακέλους ή γραμματόσημα να γράφετε το όνομα χρήστη και το αντικείμενο που ζητάτε. Μόλις παραλάβετε φροντίστε να ενημερώσετε την αγγελία και να πατήσετε το "Ευχαριστώ"
Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
Raptorok
Gold Member
Gold Member
10 10
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009, 00:40
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Κάτω Νευροκοπίου Δράμας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 47
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από Raptorok » 27 Σεπ 2012, 17:42

makis έγραψε:
ΕΙΣΑΙ ΗΛΙΘΙΟΣ Η ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ;

...ΘΑ ΣΕ ΚΟΨΩ ΤΟΝ ΚΏΛΟ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΤΟΜΩΝ...
δεν ξέρω ποιος φταίει και αν φταίει αλλά αυτός δεν είναι τρόπος, και ειδικά από έναν που έχει αναλάβει να είναι διαχειριστής των συζητήσεων!

Άβαταρ μέλους
chris1lap
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4276
Εγγραφή: 28 Μαρ 2010, 14:03
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Εχεδώρου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από chris1lap » 27 Σεπ 2012, 18:08

Despoinakiser έγραψε:
Othon έγραψε:Σε περίπτωση που δεν το έχετε καταλάβει, η διαδικασία του να χαρίζεις και να περιμένεις ο άλλος να πατήσει "Ευχαριστώ",
πάλι αγοραπωλησία ονομάζεται.
Να το πω πιο απλά, πουλάτε τα αντικείμενά σας, για να αγοράζετε το δικαίωμα να ζητάτε.
Τίποτε άλλο δεν θέλω να σχολιάσω, αηδίασα πάλι...
Αν ήμασταν στο fecebook θα πατούσα like στην υπογραφή σου!!
και εγω για μια αλλη ακομα φορα μαζι σου othon.
* Προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση.
* Άμεση παραλαβή από Διαβατά ή κάποια γειτονική περιοχή κατόπιν συνεννόησης.
* στείλτε πμ μετά απο δήλωση ενδιαφεροντος .
* Τα πράγματα που ζητάω δεν ειναι πάντα για δική μου προσωπική χρήση , αλλά & για άτομα που τυχαίνει να γνωρίζω οτι χρήζουν ανάγκης & δεν γνωρίζουν ή δεν εχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο!
Εικόνα

ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
leaina
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
48 69
Δημοσιεύσεις: 1106
Εγγραφή: 22 Μαρ 2012, 08:44
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: ευοσμος
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από leaina » 27 Σεπ 2012, 19:43

δηλαδη γ να καταλαβω και εγω κατι τωρα.εγω φτιαχνω κατασκευες κοσμηματων και αλλα πραγματα.αν μου λειπει μια κορδελα η ενα πετραδακι η ενα μικρο κρεμαστο και τα παρω απο αλλο μελος το οποιο το εχει απο κατεστραμενο κοσμημα και εγω το δωσω μια δευτερη ευκαιρια και φτιαξω ενα κοσμημα στο οποιο επανω εχει αρκετα περισσοτερα πραγματα δικα μου...απαγορευετε να το πουλησω?????????????????????????????????????
απορια ειναι αυτο τωρα....
http://1gr.me/VDOHRΕΔΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
δεν κρατω παντα σειρα προτεραιοτητας.......
μετα την δευτερη εβδομαδα τα πραγματα πανε χαρισομαγαζο.......μην αργειτε παρακαλω τους φακελους θελω να φευγουν γρηγορα τα πραγματα

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39418
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από polvar » 27 Σεπ 2012, 19:50

Παρακαλούμε μπείτε στο πνεύμα του διαχειριστή και του site.
Οι κανόνες και οι ποινές αφορούν αυτούς που το κάνουν συστηματικά ή σε κραυγαλέες περιπτώσεις. Είδατε να τιμωρείται κανένας με το παραμικρό παράπτωμα;
Δεν είναι εδώ η Ιερά Εξέταση!
Και επιτέλους, αν δεν είναι αυστηροί οι νόμοι και οι κανόνες, είναι φαίνεται ίδιον της φυλής μας να το παίζουμε μάγκες και ανήξεροι κλπ. Όταν είναι αυστηροί τότε στρώνουν όλοι...

Με στεναχώρησε όμως αυτό που ειπώθηκε 2-3 φορές "εγώ έχω iPhone, Xperia, Galaxy και πήρα κινητό κινέζικο από εδώ". Αφού είχατε κινητό των 200-300-400-800€ γιατί μπήκατε στο τριπάκι και ζητήσατε από εδώ; Αποδεικνύετε ότι μπορούσατε να αγοράσετε και να αφήνατε να πάρει κανένας άλλος που δεν έχει πραγματικά ούτε ευρώ να αντικαταστήσει αυτό που του χάλασε!
Καλά τα λέει λοιπόν ο Othon ....

Άβαταρ μέλους
leaina
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
48 69
Δημοσιεύσεις: 1106
Εγγραφή: 22 Μαρ 2012, 08:44
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: ευοσμος
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από leaina » 27 Σεπ 2012, 20:05

εγω δεν κανω κατι συστηματικα...χρονια κατασκευαζω πραγματα απο διαλυμενα κοσμηματα και αλλες φορες αγοραζω εγω τα υλικα και φτιαχνω.παλι θα εχω προβλημα? αυτο ρωταω
http://1gr.me/VDOHRΕΔΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
δεν κρατω παντα σειρα προτεραιοτητας.......
μετα την δευτερη εβδομαδα τα πραγματα πανε χαρισομαγαζο.......μην αργειτε παρακαλω τους φακελους θελω να φευγουν γρηγορα τα πραγματα

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15989
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: XARISETO.GR !!! Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ την ΠΑΤΑΕΙ !!!

Δημοσίευση από athanasiamak » 27 Σεπ 2012, 21:54

makis Επειδη ειναι να βγουν και αλλα ονοματα , οποιος θελει "άφεση" μπορει να στειλει πμ (Γιατι και να διαγράψει τις αγγελιες πωλησεων ειναι αργα επειδη εχουμε παρει πολυ υλικο απο διαφορες πωλησεις )
Καλησπέρα! Όπως και όλοι μας έχω αηδιάσει από το θέμα που προέκυψε και όσο διαβάζω το παραπάνω, ότι υπάρχουν κι άλλοι που το κάνουν δηλαδή!!!! αηδιάζω περισσότερο ... Τί είδους "άφεση" μπορεί να δοθεί δεν το ξέρω αλλά μήπως θα έπρεπε να γίνει αυτό που είπε ο Μάκης στο πρώτο ποστ, δηλαδή να γίνει καταγγελία και δημοσιοποίηση των προσωπικών στοιχείων; Διασύρεται ένα site που μόνο αυτή την συμπεριφορά δεν επικροτεί και πως να το κάνουμε... αυτό.. δε χωνεύεται :evil:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα με μέλη”